X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

zarodek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 18 marca 2015, 11:37

      /  Zgłoś
    Witam panie profesorze :-) moje pytanie brzmi tak: jakie ma szansę na rozwinięcie w łonie matki zarodke kompaktujący podany w piątej dobie? I czy takie zarodki kompaktujace mrożone mają szansę przeżycia po rozmrozeniu?

    MałaMi83, Helenucha Klucha, Beata.D lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:01

      /  Zgłoś
    W zależności od ich jakości, podanie zarodków kompaktujących w 5 dobie, wiąże się z ok. 20% szansą na uzyskanie ciąży (dane szacunkowe). Zazwyczaj nie mrozi się kompaktujących zarodków – najczęściej oczekuje się do momentu uzyskania blastocysty i wówczas podejmuje decyzję o ich mrożeniu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ