X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Endometrioza

Oceń ten wątek:
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestes tego przykladem i takich historii wolę się trzymać; ) Endokobietka- lekarze nie chcieli Ci zlecić kuracji hormonalnej np.Visanne po operacji? Ja mam 5 cykl po operacji i coś mi ostatnio gin mówi że chciałby na pół roku mi wdrożyć visanne. USG czysto. Nie zgodziłam się. .

  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po operacji bralam 9 miesiecy Visanne. mialam przez 12, ale nie moglam juz wytrzymac, zle sie po tym czulam.
    Po urodzeniu dziecka, ze wzgledu na karmienie piersia dostalam tzw. minipigulke, zeby endometrioza sie nie rozszerzala, ale tez sie po nich zle czuje, boli mnie glowa i przytylam 7 kg, a po ciazy mialam juz 3 mniej niz przed ciaza, wiec jestem zla na maxa, po za tym mam bardzo czesto plamienia, zwlaszcza po jakims wysilku. 17.2 wizyta to sie dowiem co i jak. Marze o drugim dziecku, ale nie wiem czy mi wolno, bo moja szyjka jest w katastrofalnym stanie, w pierwszej ciazy musialam lezec ostatnie 3 miesiace, Jas urodzil sie miesiac za wczesnie, wiec nie wiem czy warto ryzykowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2015, 15:40

    17u93e5exqfllrog.png
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 18 lutego 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie niesamowitego farta jeśli Wam się zaciążyć przy Endometriozie, i dziękujcie za ten cud Bogu, bo inaczej tego nazwać nie można. Nie każdej jest on dany...Ja mam 24 lata, staram się od dwóch lat o ciążę i nic...mimo że owulki mam co miesiąc, miałam cykle stymulowane, to nie ma mocnych na moją endo :/ W poprzednim cyklu przeszłam zabieg usunięcia dwóch torbieli czekoladowych, zrostów endometrialnych które są rozsiane po całej jamie brzusznej i po tym zabiegu liczę już tylko na cud. Niestety lekarze nie mogli za bardzo ingerować w moje jajniki, bo tam zrostów mam najwięcej przez co na łeb na szyję spadł wskaźnik AMH a nie chcieli by całkowicie spadł do 0 :(

    I niestety endometrioza IV stopnia potwierdzona, życie w bólu trwa. I fizycznym i psychicznym...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2015, 09:33

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 19 lutego 2015, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrth666 oj wspolczuje bardzo, ja mam szczescie bo mialam wolne jajniki i jajowody, naprawde duzo szczescia. Badz dobrej mysli! Cos wiem na temat bolu fizycznego i psychicznego, niestety wbrew wielu opinia ciaza go u mnie nie uleczyla.

    17u93e5exqfllrog.png
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już nie wierzę w nic, kilka miesięcy jak byłam u lekarza to powiedział : proszę się nie martwić, wiele kobiet z endometriozą zachodzi w ciążę nie wiedząc nawet że ją mają - bo cuda się zdarzają....

    Nie miałam jeszcze laparoskopii - mam ją mieć w maju. Ale liczyłam że bez operacji zajdę w ciąże, jest tu ktoś kto pomimo endometriozy bez laparoskopii caciążył ? To jest masakra jakaś moja szwagierka miała poli jajniki i i poleciłam jej mojego lekarza - w 3 mce zaszła w ciąże, teraz przyjaciółka miała poli - poszła do invicty - dali jej jeden zastrzyk żeby pęcherzyk pękł i pękł i dziś jest w 6 tyg. tylko ja trafiłam na tą endomendę i pewnie bez laparoskopi się nie obejdzie - a i tak po niej pewnie albo będę musiała odczekać albo nie zajdę znając moje szczęście.

    Do tej pory chociaż z przyjaciółką miałyśmy wspólny temat bo w tym samym czasie się starałyśmy a teraz zostałam sama jak palec bo wszystkie są w ciąży- 5 dziewczyn w rodzinie i przyjaciółka.
    Nic dla mnie już nie ma sensu. Naprawdę. Jestem tak zrezygnowana. chyba już odpuszczę.
    Siedzę tylko i ryczę...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 24 lutego 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka to ja Cię pocieszę - na naszym wątku "endometrioza" w zakładce "starając się z pomocą medyczną" ostatnio same ciąże się pojawiają :D
    a czemu masz mieć laparo? masz torbiele? jeśli tak to z nimi mała szansa jest na ciążę, usuń i bierzcie sie wtedy do roboty - powodzenia! :)

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 24 lutego 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar lekarz "podejrzewa" jeden torbiel o charakterze endometrialnym " na prawym jajniku - torbiel powstała prawdopodobnie na skutek nie pękniętego pęcherzyka co zdarzyło mi się w pierwszym owulacyjnym cyklu po odstawieniu antykoncepcji. Podobno miałam dwa pęcherzyki, jeden na jednym jajniku i pękł i na drugiem - na tym na którym teraz jest torbiel.
    Duphaston biorę od kwietnia 2014. Gin powiedział że jak nie zajdę do kwietnia to laparoskopia. Ja tak liczyłam że zajdę bez żadnego wspomagania, no może z jakimiś hormonami ... ale im dłużej tu jestem i im więcej czytam tym bardziej się załamuje. Ja pójdę pod nóż a moja szwagierka będzie rodzić... I jeszcze cholera wie co wyjdzie podczas zabiegu i jaki będzie "werdykt" a tego boję się najbardziej, usłyszeć że coś jest mocno nie tak i że dalej będzie ciężko. Tak marzę o dziecku, tylko tego brakuje mi do szczęścia. Przez to sypie mi się już małżeństwo bo mąż już nie wytrzymuje mojego biadolenia i narzekania, płaczu u załamek. Ja już niczym nie potrafię się cieszyć...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 12 marca 2015, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla ciekawych - film z laparoskopii endometriozy https://www.youtube.com/watch?v=fuxqTFfVAB8 teraz już wiem jak ta menda wygląda od środka.

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 12 marca 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczcie jeszcze to - co za menda nas pożera od środka - ciekawe jaką ja mam w środku https://www.youtube.com/watch?v=Slu0dx603hk

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 13 marca 2015, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla pocieszenia ♡
    Ednometrioza zdiagnozowana u mnie 1 sierpnia 2014 podczas laparoskopii usunięcia torbieli endometrialnej z lewego jajnika..
    Pół roku później ma teście II kreseczki, czego wam życzę z całego serca ♡

    Giussta, Olciaaa lubią tę wiadomość

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 13 marca 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pół roku? Nie chcę tyle czekać... nie wytrzymam tego...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest tu ktoś kto pa laparo zaszedł w ciąże tak do trzech cykli lub czy zna kogoś takiego? Dodajcie trochę otuchy, mam laparo 27 kwietnia, byłabym najszczęśliwsza na świecie gdybym zaraz po zaszła w ciąże.

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 4 maja 2015, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka mi po laparoskopi lekarz kazal rok czekac, ale to byla naprawde rozlegla operacja, trwala ponad 6 godzin, tle ognisk znalezli. Po operacji bralam visanne, po odstawieniu mialam 2 miesiace oczyszczenia organizmu, a potem w 3 miesiacu staran sie udalo, ale cykle byly wpomagane hormonami i monitorowane u ginekologa.

    17u93e5exqfllrog.png
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 13 maja 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, mam pytanie czy robicie sobie badanie Ca 125? ja dziś odebrałam wynik 50 a norma do 30. Trzy lata temu miałam zoperowaną endometriozę pierwszego stopnia i zastanawiam się, czy ten wynik może świadczyć o jej odnowieniu? od jakiegoś czasu staram się ale bez rezultatu:( może coś podpowiecie?

    neomi34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wynik 50 i była torbiel czekoladowa. Po 2 miesiącach od laparo- 42.
    2 tyg temu miałam wynik 27. Ale ja jestem taki przypadek, że nie wiadomo, czy mam endo czy nie mam :)
    Są tu dziewczyny mające 4 stopień i CA125 w normie a są takie, któe przy 1 stopniu mają wynik w setkach.
    A jak operowałaś endometriozę to jaki miałaś wynik CA125?
    Miałaś sprawdzaną drożność jajowodów?

  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 13 maja 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak drożność wyszła ok ale to było dwa lata temu. I teraz lekarz powiedział, że jak się nie uda to powtórzymy. Co do wyniku patrzyłam, że dwa lata temu miałam podobny i zaraz potem miałam laparoskopię z koagulacją ognisk endometriozy. Stopień endometriozy 1. Zgłupieć można z tym badziewiem :(
    Mi po pierwszej laparoskopii też przy torbieli czekoladowej 5,5 cm miałam 60 a potem spadało do 29. Potem widzicie za pół roku znowu urosło do 50. Może teraz znowu się porobiły jakieś ogniska :(
    gdzieś czytałam, że powinno się zrobić AMH żeby zobaczyć jaki jest przed laparo a ja ani przed pierwszą i ani przed drugą laparo nie miałam robionego tego badani. Teraz tak myślę, że może sama zrobię.

    neomi34
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 19 maja 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzies kiedys czytalam ze wynik CA125 jest podwyzszony tylko jesli endometrioza jest w jajnikach, ale nie sprawadzalam tego nigdy ani nie wnikalam w temat

    17u93e5exqfllrog.png
  • nati00 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 maja 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. dziewczyny nie poddawajcie się ja z endometriozą IV st. zaszłam w ciążę po pierwszej inseminacji chociaż wydawało mi to nierealne, lekarz nie dawał szans a teraz mam sliczną trzymiesięczną córeczkę.Powodzenia!

    nati
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O proszę to jest jakaś szansa :) dostałam badanie do zrobienia test Roma bo podobno to jest dokładniejsze od CA 125. Słyszałyście o tym teście?

    Dżoana89 lubi tę wiadomość

    neomi34
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 lipca 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z racji "porządków" watek zostanie przeniesiony do starajac is e z pomoca medyczna"

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 9 10 11 12 13
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ