X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Moi mili to jest grupa wsparcia założona w lipcu także już nie taka nowa ;)

    O mnie: kobieta lat 30, szczęśliwa posiadaczka 5 letniej córki, męża oraz królika, starająca się od kilku cykli (patrz w podpisie na bieżąco) o kolejne dziecko :) Sympatyczna lecz szczera do bólu czasami ;)

    o grupie: Grupa bardzo zgrana nie szukająca na siłę nowych forumowiczek lecz jeśli takowe się skuszą to muszą poznać ogólne zasady tejże grupy , które znajdziecie poniżej :)

    zasady grupy:

    1. Jeśli decyduję się napisać najpierw staram się przeczytać co się dzieje w grupie, nie konieczne jest czytanie kilkuset stron...
    2. Nie wchodzę i nie piszę na dzień dobry: cześć kochałam się w dni płodne , swędzi mnie oko i lewy sutek czy jestem w ciąży" z racji tego , że takie wpisy nas po prostu irytują...
    3. Jak ciebie grupa wspiera to oczekujemy tego samego tj. nie piszemy ciągle tylko o sobie ale staramy się też innym pomagać, odpowiadać na pyt czy pocieszyć...
    4. Nie wchodzimy na grupę jeśli mamy zamiar z niej uciec za dwa dni...szkoda naszego czasu tobie poświęconego...chyba, że jest to nieobecność "usprawiedliwiona" to znaczy wystarczy mi na prv napisać dlaczego...
    5. Nie piszemy tylko o sprawach ciążowych tj. testach, wykresach itp. czasem trzeba odpocząć także poruszamy inne tematy równie interesujące jak miesięczny wykres ;)
    6. Nieobecnych jakiś czas usuwam z listy dziewczyn...
    7. Nasza wspólna czarodziejska kula się stłukła i z przykrością musimy wprowadzić zasadę, że nie wróżymy z wykresów :(
    8.Jeśli wchodzisz/wracasz po dłuższej nieobecności to sama dowiedz się co u kogo prosta zasada- jesteś ciekawa bądź na bieżąco :)


    Lista dziewczyn :


    katiuszaa
    AgaL
    Edycik
    Paryzetka
    Madka
    chmurreczkaa
    Smerfelinka
    Luccecita

    ruda69742 październik 0heart.gif
    renate 03.08.2015 0heart.gif
    Błęktina 13.07.2015 0heart.gif
    Rudzialka 14.07.2015 0heart.gif
    Zizi 0heart.gif
    izizizi 0heart.gif
    Sunday 03.08.2015 0heart.gif
    Marietta wrzesień 2015 0heart.gif
    Ollina 0heart.gif
    luna91 wrzesień 2015 0heart.gif
    kamisia88 wrzesień 2015 0heart.gif
    Carolq wrzesień 2015 0heart.gif
    Wiola90 listopad 2015 0heart.gif
    Jaśminowa Listopad 2015 0heart.gif
    Ejrene październik 2015 0heart.gif
    Agatia grudzień 2015 0heart.gif
    Bratek styczeń 2016 0heart.gif
    EwelinaaKa styczeń 2016 0heart.gif
    MamaTuśka luty 2016 0heart.gif

    midnight F-16tc. [*] 12.05.16

    Kas50 marzec 2016 0heart.gif
    Ruby marzec 2016 0heart.gif
    cinnamon cookie maj 2016 0heart.gif
    Milka lipiec 2016 0heart.gif
    Kjopa3 sierpień 2016 0heart.gif
    Imię_Róży wrzesień 2016 0heart.gif
    Kasia 0heart.gif
    Majju 0heart.gif
    Madzikk 0heart.gif

    midnight K- 21 tc. [*] 02.02.2017

    cionsza - to stan od 1 dnia @ do kolejnej @

    Aktualna Lista testerek - czerwiec:

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2017, 10:48

    amartio, Ania1986, renate, Natka30, Rudzialka, Hannia123, Kjopa3, Majetta, Majetta, CzekającaMama, Sunday, galba, izizizi, Tyśkaa, oczekujaca88, supermama, Martix, Marietta, zizi, Carolq, emerald_m, majju, Wiola90, missy83, AgaL, Edycik, katiuszaa, cinnamon cookie, madka, agatia, Paryzetka83, Mundek, Ejrene, EwelinaaKa, Bratek, Ola_85, MamaTuśka, midnight, Reni555, chmurreczkaa, Imię_Róży lubią tę wiadomość

  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 5 lipca 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!!! Ja się mogę podłączyć. Też trochę udzielam się w 30. Trochę to potrwa zanim się poznamy z nimi i może nie tak dobrze jak one już się znają. Może znajdzie się ktoś jeszcze nowy i dołączy do nas. U mnie podobnie jak u Ciebie. Mam już 6cio latka i z nim nie było problemu. Ja też mierzę temperaturę od kilku dni. Ja się staram od października. W lutym zaszłam w ciążę straciłam w maju. Teraz mam 3 dzień cyklu i pierwsze starania teraz będą.

    Wrzucanie zdjęć:
    pokazywarka.pl

    Emotikony:
    http://emotikona.pl/emotikony/

    Jak badać szyjkę macicy- tyko dla odważnych!!! Zdjęcia!!!
    http://www.nprtech.ehost.pl/Szyjka-macicy.html

    Normy hormonów kobiet i kiedy je robić:
    http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/badania-hormonow-plciowych-u-kobiet-normy-kiedy-wykonac-badanie_34323.html

    Normy hormonów męskich i kiedy robić:
    http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/badania-hormonalne-u-mezczyzn-normy-hormonow-plciowych-u-mezczyzn_36908.html

    normy AMH
    https://portal.abczdrowie.pl/amh

    co nieco o kwasie foliowym:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_foliowy

    suplementacja Jerzy Zięba:
    https://www.youtube.com/watch?v=6u8LeIBcAPg

    Dieta podczas starań:
    https://parenting.pl/portal/co-jesc-zeby-zajsc-w-ciaze

    Odżywianie przy IVF i nie tylko:
    http://dobrzebozdrowo.blogspot.nl/2013/07/odzywianie-przy-ivf-i-nie-tylko.html

    Przelicznik jednostek ng/ml, nmol/l :
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,11916,57053518,,Normy_progesteronu_chyba_rozszyfrowalam_.html?v=2

    Akademia Witalności-Protokoły witaminowe:
    http://www.akademiawitalnosci.pl/tag/protokoly-witaminowe

    Normy progesteronu w ciąży:
    http://www.babyboom.pl/ciaza/przygotowania_do_ciazy/progesteron_hormon_ciazowy_normy_dzialanie.html

    Kalkulator przyrostu Beta HCG:
    https://bellybestfriend.pl/kalkulator-hcg.html

    Wyniki Beta HCG:
    http://www.ciazowy.pl/artykul,beta-hcg-a-twoja-ciaza,1062,1.html
    http://mobile.jejswiat.pl/7470,beta-hcg-wyznacznik-zdrowej-ciazy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2016, 18:54

    missy83, kejra82 lubią tę wiadomość

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kjopa:)

    Miło że dołączyłaś na razie widzę tylko my dwie ale to nic,może jeszcze się ktoś znajdzie;)

    Ja zaczynam dzisiaj 19 dzień cyklu i to jest 3 cykl starań, zauważyłam dzisiaj rozciągliwy śluz dopiero, strasznie późna ta owulacja...owu friend wyznaczyło mi na 9 dzień cyklu ale to nie prawda...
    Mierzysz temp zawsze o tej samej porze?

    Co było przyczyną straty ciąży?

    Nie było mnie bo mama zaczęła remont pokoju i byłam jej pomagać, to zakupy to farby,a dzisiaj pojechałam tam trochę dopingować męża bo on jest wykonawcą tego remontu:)

    A twój mały w tym roku do szkoły tak? i powiedz mi jest gotowy na to? moja ma 5 lat w tym roku ale jeszcze jej jakoś za rok w szkole nie widzę...ona jest w ogóle straszny bojączek i płaczka...drugi rok chodzi do przedszkola a ciągle marudzi...

    A jeśli chcesz troszkę więcej o mnie wiedzieć to mam lat 30, od 6 ciu lat mężatka, pracująca przy kompie, panikara ale przy tym optymistka i można by rzec w gorącej wodzie kąpana, co wymyślę to staram się realizować natychmiast bez patrzenia na skutki aczkolwiek mam swojego hamulca którym jest mój m:)

    Pozdrawiam serdecznie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2015, 20:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka witamy:)

    Ile cyklów masz za sobą?

  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 6 lipca 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam witam!!
    Ją mam 4 dzień cyklu teraz i staram się mierzyć o tej samej porze tempie. Z tym że zaczęłam mierzyć kilka dni temu i tylko z czystej ciekawości co mi wyjdzie. Staram się mierzyć o 6,30 czasem przedłuża się do 7,00. Mnie bolą jajniki przy owu tylko nie wiem czy w trakcie czy po. Czytałam gdzieś, że mogą boleć po owu. Jak w styczniu robiłam testy owu to mi pokazywały owulację już przed bólem jajników. Podobno zresztą nie są do końca wiarygodne.

    Mi się wydaje, że tarczyca robiłam badania po poronieniu. Wyszedł mi guzek na tarczycy i dzięki temu zrobili mi TSH i ft4. Jak poszłam do endokrynologa to powiedziała, że TSH na mój wiek przy górnej granicy. A mam TSH tylko 2. No i powiedziała, że jak chcę się znowu starać to muszę zbić do 1 i ft4 przy dolnej granicy a powinno być przy górnej. Poza tym już od zeszłego roku coś się że mną zaczynało dziać ale ogólna powiedziała, że mam alergię i jak coś nowego dochodziło to mówiła, że za bardzo wsłuchuje się w organizm albo że to od alergi. Na testach alergologicznych nic mi nie wyszło a w tym roku jeszcze nic nie brałam na alergie. Za to po lekach na tarczycę jest mi lepiej.

    Synek chodzi teraz do szkoły do zerówki i udało mi się go odroczyć i zostaję w zerówce jeszcze rok. Przyda mu się.Też jest takim przytulaskiem a tym bardziej że byłam 3 miesiące na zwolnieniu to mu było dobrze.

    Ją 28 listopada kończę 30 tkę a dzidzia miała termin na 27 listopada piękny prezent bym miała. Też w gorącej wodzie kąpana. Jesteśmy bez ślubu jakoś nie ma na to czasu. Pracuję jako listonosz.

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2015, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fantastycznie, że ktoś pisze:)

    Tylko ja mam problem taki, że pracuję na zmiany i to mierzenie właśnie średnio mi wychodzi :/

    Właśnie zakupiłam termometr owulacyjny kardioline czy jakoś tak i jak będę miała w następnym cyklu więcej wolnego bo tak mi się zapowiada to spróbuję mierzyć regularnie.
    Ja obstawiam na 90% że to był mój cykl bezowulacyjny, też zwykle czuję bardziej jajniki i więcej mam śluzu a w tym miesiącu jak na złość. Dopiero co zaczęłam robić wykresy a tu taka niespodzianka...

    Landryneczka - powalczmy razem ;)

    Kjopa dobrze zrobiłaś z tym odroczeniem, ja mam jeszcze inny problem bo moja córa jak pójdzie do szkoły to musi iść z jakąś koleżanką z przedszkola w przeciwnym wypadku byłby cyrk na kółkach, ale nikt z moich znajomych nie będzie odwlekał tego więc siłą rzeczy też będę musiała wysłać...

    Kiedyś też myślałam że mam chorą tarczycę ale wyniki wyszły dobre, jednak to było ze 3-4 lata temu...może czas powtórzyć...

    Czas na sen jutro niestety 5.30 pobudka do pracy:(

    Dobranoc i do jutra :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko do tego dochodzi minimum 4 h przespane:/ serio ciezko bedzie, ale kupilam juz termometr wiec postaram sie jakos, dzisiaj znowu skok w dol, mierzylam co prawda wczesniej niz zwykle ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to fatalnie bo juz go zamowilam...a widzialas moje temp z poczatku cyklu troche ponad 35 , ten chyba tez jest jakis felerny :/

  • ruda69742 Ekspertka
    Postów: 233 100

    Wysłany: 7 lipca 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja rowniez chetnie sie dolacze mam 25 lat to moj 7 cykl staran o pierwsze dziecko, nie sadzilam ze to takie trudne bedzie no , ale coz :-(01b6d2cfa8d53a8d9d5e1a37240d86d0.png

    Ruby lubi tę wiadomość

    cykl staran- 10
    w4sqskjodb3llxis.png
  • ruda69742 Ekspertka
    Postów: 233 100

    Wysłany: 7 lipca 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wyczytalam ze wazne jest aby mierzyc temp. caly czas tym samym termometrem , z dwoma miejscami po przecinku, zaraz po przebudzeniu nawet przed siku i wstaniem z lozka po minimum 3 godz. spania, mniej wiecej o tej samej godzinie. Mi nawet sie to udaje , choc w weekendy lubie pospac dluzej i zaznaczam temp. taka jaka mi wyszla zaznaczam tylko inna godzine

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2015, 18:45

    Ruby lubi tę wiadomość

    cykl staran- 10
    w4sqskjodb3llxis.png
  • ruda69742 Ekspertka
    Postów: 233 100

    Wysłany: 7 lipca 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruby jak dlugie masz cykle? ja @ dostalam 17czerwca i cykle mam 32-33 dniowe, choc czasem zdazaly mi sie krotsze.

    Ruby lubi tę wiadomość

    cykl staran- 10
    w4sqskjodb3llxis.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 7 lipca 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny!!! Fajnie, że dołączacie. A z tym termometrem to nie jest właśnie tak, że najważniejsze aby mierzył i jak będzie wzrost to już wiadomo o co chodzi. Każdy mierzy inaczej. Ją mam na podczerwień i w uchu pokazuje inaczej i na czole inaczej. Więc wzięła stary elektroniczny i nim mierzę. " Na dole" mam zazwyczaj taką samą a jak już ostrzałem nim pod pachą to też za każdym razem inaczej.

    Ruby lubi tę wiadomość

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • izizizi Ekspertka
    Postów: 223 213

    Wysłany: 7 lipca 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, przygarniecie mnie?;-) to juz moj 4 cykl staran o pierwszego dzidziusia, niestety zamiast ciazy co miesiac dopada mnie jakies chorobsko, juz drugi miesiac jestem na antybiotyku bo infekcja zeba powraca jak bumerang (w piatek ide go wyrwac) no i przez to temperatury mam jakies plaskie wiec nie wiem czy wogole owulacji mi te infekcje nie blokuja. Od zeszlego miesiaca mierze temperature i uzywam testow owulacyjnych. No i mam zamiar zrobic podstawowe badania w tym miesicu.

    ruda69742, Ruby lubią tę wiadomość

    7u22ikgnnaj6hr7y.png
    nasza dziewczynusia :-)
  • ruda69742 Ekspertka
    Postów: 233 100

    Wysłany: 7 lipca 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to znalazlam na ovufr. o pomiarach temp. :


    mierz temperaturę codziennie po przynajmniej 3 godzinach nieprzerwanego snu;
    dokonuj pomiaru zanim wykonasz jakąkolwiek czynność (weźmiesz łyk wody, pójdziesz do toalety lub odbierzesz telefon). Trzymaj termometr przy łóżku, abyś nie musiała go rano szukać;
    mierz temperaturę o tej samej porze lub z maksymalnie półgodzinnym odchyleniem. Notuj czas dokonania pomiaru;
    jeśli używasz elektronicznego termometru, poczekaj aż usłyszysz sygnał (zazwyczaj około 1 minuty). Jeśli zaś używasz termometru szklanego / „rtęciowego” poczekaj około 5 minut. Pamiętaj o wstrząśnięciu go wieczór wcześniej, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów rano przed pomiarem;
    pomiaru dokonuj w ustach (oralnie) bądź w pochwie (waginalnie). Zdecyduj się na jedno z tych miejsc, ponieważ poziom temperatur różni się w tych dwóch obszarach;
    nie zmieniaj termometru w czasie trwania cyklu – może to zakłócić pomiar (Jakie czynniki mogą zakłócić wiarygodność pomiaru temperatury?);
    postaraj się zanotować temperaturę jak najszybciej po jej zmierzeniu (jeśli nie masz pod ręką komputera, dobrym pomysłem jest posiadanie przy łóżku notesu i czegoś do pisania).

    Ruby lubi tę wiadomość

    cykl staran- 10
    w4sqskjodb3llxis.png
  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 7 lipca 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)To i ja bym dołączyła jeśli można? My mamy już synka, który był nieplanowany co prawda- ale bardzo, bardzo kochany :) No i teraz po 3 latach nas naszło na rodzeństwo dla niego :) Nawet żałuję że nie troszkę wcześniej jednak. No za to teraz pracujemy intensywnie :) My myślimy od lutego ale w lutym nie wyszło potem marzec, kwiecień jednak odpuściliśmy i uważaliśmy i teraz dopiero w czerwcu były staranka- nie udało się i teraz właściwie dopiero 2 taki cykl na poważnie, to mój 9dzień cyklu ale mam nieregularne i krótkie także na dniach jakoś powinnam mieć owu...

    ruda69742, Ruby, Ola_85 lubią tę wiadomość

    mybvl0p.png
  • ruda69742 Ekspertka
    Postów: 233 100

    Wysłany: 7 lipca 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po prostu kopiuje i wrzucam to co znalazlam na tem temat na stronie ovufr. Mam nadzieje ze sie przyda;-):



    Czynnikami, które mogą negatywnie wpłynąć na pomiar temperatury są:

    Gorączka,
    Przeziębienie,
    Stan zapalny / infekcja,
    Niektóre lekarstwa,
    Spożywanie alkoholu wieczór wcześniej,
    Palenie papierosów,
    Stres,
    Zaburzenia snu,
    Przemęczenie (fizyczne i psychiczne),
    Zmiana czasu budzenia się,
    Zmiana strefy czasowej,
    Długa podróż,
    Zmiana klimatu,
    Znaczna zmiana temperatury w pokoju,
    Karmienie piersią
    Zmiana termometru w trakcie trwania cyklu.

    Nawet jeśli wystąpił któryś z powyższych czynników, nie przerywaj pomiaru, odnotuj go opisując zaistniałe zdarzenie (możesz to zrobić w zakładce „Notatki” przy danym dniu na wykresie). Jedna lub kilka nieprawidłowych temperatur niekoniecznie musi wpłynąć na nieprawidłową interpretacje Twojego cyklu. Jednakże w takiej sytuacji miej na uwadze możliwość wystąpienia pomyłki.

    cykl staran- 10
    w4sqskjodb3llxis.png
  • ruda69742 Ekspertka
    Postów: 233 100

    Wysłany: 7 lipca 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny jeszcze jedna sprawa , czy ktoras po paru dniach od owulacji zauwazyla nitki krwi w sluzie? nie mialam tak wczesniej i nie wiem co to moze oznaczac....

    cykl staran- 10
    w4sqskjodb3llxis.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Niezmiernie się cieszę że tutaj taki ruch się zrobił:-)przygarniemy wszystkie :)

    Ruda ja też mam długie cykle teraz wychodzi że ten będzie miał tak jak ostatni 32 dni, wcześniej 31, ale zdarzył się też 28 jednak nie zbyt często taki krótki mam.
    Nitki po owulacji jedynie co słyszałam to bywają plamienia przy zagnieżdżeniu zarodka, ale czy nitki nie wiem, może któraś z dziewczyn miała?

    Jutro powinnam dostać mój nowy termometr z dwoma miejscami po przecinku ale dopiero od przyszłego tyg będę mogła mierzyć o jednej porze więc zobaczę co będzie. Dzisiaj odnotowałam dość duży spadek więc moja owulacja chyba raczej się nie odbyła w tym miesiącu co zresztą nadal potwierdzają testy owu.

    A i idziemy prawie w jednym czasie ruda bo ja zaczęłam cykl 18 tego :) zatestujesz w tym miesiącu?

    Dziewczyny która jeszcze będzie testować w najbliższym czasie?

    Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2015, 21:53

    ruda69742 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co jeszcze, zrobiłam test jakieś 30 min temu -owulacyjny oczywiście i albo coś ruszyło albo sama nie wiem co myśleć, jeszcze krechy nie są takie same ale ta druga znacznie wyraźniejsza niż w poprzednich dniach więc czyżby dopiero teraz była owulacja w 20 stym dniu cyklu dopiero wtf?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2015, 22:14

  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 7 lipca 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha! A pamiętaj, że test nie pokazuje ovu, tylko to, że ovu może dopiero wystąpić ;) (w ciągu 24-36h) :)

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ