X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • koniczyna Koleżanka
    Postów: 52 6

    Wysłany: 9 lutego 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOI wrote:
    Niektorzy lekarze twierdza wbrew powszechnej opinii, ze tsh rosnie wraz z cyklem. U mnie tak chyby bylo i u Ciebie tez sie to potwierdza :-)


    bardzo dziękuję, dam jutro znać co powiedział endo :) :*

    Moko lubi tę wiadomość

  • koniczyna Koleżanka
    Postów: 52 6

    Wysłany: 9 lutego 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moko wrote:
    Jeśli o mnie chodzi, to mój lekarz powiedział, że poziom TSH powinno się badać nie częściej niż co m-ąc, ponieważ tak częste badanie w ciągu cyklu nie da miarodajnego wyniku. Poziom tsh ponoć wolno się zmienia i np. w moim przypadku, po wdrożeniu leku, ale mam tu na myśli lek na tarczycę, gdybym zbadała się od razu wynik dotyczyłby czasu zanim zaczęłam brać lek. Dziwne, że u Ciebie tak skacze, bardzo możliwe, że to co dostałaś wpłynęło na wyniki, ale niestety nie wiem jak jest na pewno. Daj znać co powie endo.


    bardzo dziękuję, dam jutro znać co powiedział endo :) :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno jeśli się bierze leki np. euthyrox, to po zmianie dawki badanie powinno się wykonać po 4-6 tygodniach, badania wykonane przed upływem tego okresu nie będą pokazywać wpływu zmiany dawki.

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 9 lutego 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie się martwię o swoje TSH. Jestem 8 dni po pregnylu. Jeszcze miesiąc temu miałam TSH powyżej 5. Endo zwiększyła mi dawkę Euthyroxu ze 100 na 125 i po miesiącu wyszło mi TSH 0,042. Martwię sie, bo wizytę mam dopiero za dwa tygodnie. Ktoś coś podpowie? Nie wiem czy sama mam teraz zmniejszyć dawkę znowu do 100 czy co.. Endo na urlopie za granicą, zero kontaktu.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 lutego 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie masz ft3 i ft4 przy tym niskim tsh?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • janka Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 10 lutego 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, spójrzcie proszę na moje aktualne wyniki:

    FT3 2,4 pg/ml norma 2.5-5.4
    FT4 1,4 ng/dl norma 0.8-1.7
    TSH 2,61 ulU/ml norma 0.4-4.0

    Czy w związku z wynikiem TSH powinnam ruszyć do endokrynologa?

    bromergon 0.5 tabletki (dopochwowo) na noc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    janka, warto chyba żeby endokrynolog zobaczył wyniki, TSH można jeszcze obniżyć, ale za to masz sporą dysproporcję między ft3 i ft4, a powinny być % porównywalne.


    A ja dziś odebrałam swoje wyniki i w piątek chyba nie wyjdę od endokrynologa jeśli mi nie obieca, że kolejne będą lepsze :) obecnie biorę Euthyrox 50/75 (na zmianę co drugi dzień)
    TSH 4,2
    FT4 129.41% [ wynik 1.27, norma (0.61 - 1.12)]
    FT3 61.43% [ wynik 3.36, norma (2.5 - 3.9)]
    Dr Google już poprzednim razem podpowiedział co ta % róznica znaczy i przy okazji zrobiłam też żelazo - 153 (norma 50-175) i ferrytynę 43,8 (norma 8-388).

  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 10 lutego 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    A ja dziś odebrałam swoje wyniki i w piątek chyba nie wyjdę od endokrynologa jeśli mi nie obieca, że kolejne będą lepsze :) obecnie biorę Euthyrox 50/75 (na zmianę co drugi dzień)
    TSH 4,2
    FT4 129.41% [ wynik 1.27, norma (0.61 - 1.12)]
    FT3 61.43% [ wynik 3.36, norma (2.5 - 3.9)]
    Dr Google już poprzednim razem podpowiedział co ta % róznica znaczy i przy okazji zrobiłam też żelazo - 153 (norma 50-175) i ferrytynę 43,8 (norma 8-388).
    A co to oznacza Buko?



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wyczytałam to ft4>ft3 może być skutkiem niedoboru żelaza lub selenu. I warto zrobić ferrytynę, wit. b12 (nie wiem czemu ja o niej zapomniałam) i wit. d3.
    Natomiast ja mogę sobie sama dorzucić jakieś badania żeby pójść z kompletem badań, ale na zmiany leków, albo dokładanie nowych już się nie odważę, więc poczekam do piątku.

    Moko lubi tę wiadomość

  • KwitnacaLatem Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Od przyszłego cyklu zaczynam staranka. W obecnym cyklu przy kontrolnej wizycie u ginekologa okazało się, że do owulacji nie doszło bo pęcherzyk nie pękł i zrobiła się z niego torbiel. jest to mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, ale ginekolog stwierdził, że owulacji ne było najprawdopodobniej dlatego, że jest podwyższona prolaktyna. Mam ogromną prośbę o poradę.
    Stwierdzono u mnie też lekką niedoczynność tarczycy.
    TSH 3,0 PRL 39 (to jeszcze w starym cyklu na tabletkach antykoncepcyjnych)
    po 3 tygodniach zażywania euthyroxu 37,5
    TSH 0,33 PRL- nie zrobiłam - 15dc
    po tygodniu zmniejszenia dawki euthyroxu do 12,5
    TSH 1,2 PRL 30 - 23dc
    i moje pytanie, czy w momencie, kiedy TSH wyniosło 0,33 to PRL mogła być w normie? Czy jest to raczej mało prawdopodobne, dlatego, że przy TSH idealnym czyli 1,2 PRL jest nadal podwyższona.
    Pytam o to bo nie wiem, czy wtedy kiedy owulka być powinna (15dc) PRL była podwyższona, czy była jednak w normie.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Dziękuję

    KwitnacaLatem
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 zrobiłam tylko FT4, nie kazała robić FT3. Przy TSH 0,042 FT4 wyszło 25,65 ( norma do 22).

    Poleciałam dziś do lekarza rodzinnego po skierowanie do endo na nfz, ale powiedziała mi, że skoro mam wizytę prywatnie za 2 tyg. to na pewno na NFZ nie będzie wcześniej. I powiedziała mi , że widocznie dawka euthyroxu jest za duża te 125 i żebym do wizyty u endo brała naprzemiennie 100 i 125.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie wczesneiej mialas tsh przed zmianą dawki? Teraz wygląda na to że masz nadczynnosc polekowa. Zmniejsz dawkę zobaczysz co endo powie.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 10 lutego 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miesiąc wcześniej brałam euthyrox 100 a w weekendy 125 i miałam ponad 5. Wczesniej miałam 2,4 jeszcze wczesniej 4,7. Ale nigdy aż tak nisko.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 lutego 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo szybko TSH Ci sie obniżyło. Następnym razem badaj TSh, ft3 i ft4, bo od nich najwięcej zależy.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 10 lutego 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego tak spanikowałam trochę, że coś jest nie tak. Chyba, że na wynik ma jeszcze wpływ pregnyl, aromek i duphaston.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 lutego 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobnie, też TSh w ciągu 6tyg.mocno poleciało mi w dół, ale ft3 i ft4 mam jeszcze w normie, a Twoje ft4 świadczy już o nadczynności polekowej, jak zmniejszysz dawkę powinno spaść.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 10 lutego 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to dziwne, że przy hashimoto tak spadło. Moja endo uznaje , że niedoczynność to hashimoto. Jakby to był synonim.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 lutego 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie przy hashi tsh skacze sobie jak chce i nie można patrzeć tylko na ten wynik, a raczej sugerowac się pozostałymi hormonami.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • koniczyna Koleżanka
    Postów: 52 6

    Wysłany: 11 lutego 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moko wrote:
    Jeśli o mnie chodzi, to mój lekarz powiedział, że poziom TSH powinno się badać nie częściej niż co m-ąc, ponieważ tak częste badanie w ciągu cyklu nie da miarodajnego wyniku. Poziom tsh ponoć wolno się zmienia i np. w moim przypadku, po wdrożeniu leku, ale mam tu na myśli lek na tarczycę, gdybym zbadała się od razu wynik dotyczyłby czasu zanim zaczęłam brać lek. Dziwne, że u Ciebie tak skacze, bardzo możliwe, że to co dostałaś wpłynęło na wyniki, ale niestety nie wiem jak jest na pewno. Daj znać co powie endo.

    jestem juz po wizycie u endokrynologa i tak: zeby zachodzic bez problemu w ciaze tsh musi byc miedzy 1 - 2 jak juz jeat ciaza to max do 2,5. Jak jest powyzej 2.5 to jest niedoczynnosc. Mam dobre wyniki ft3 i ft4 (Ft4 jest mega wazne) i cale szczescie, tsh moze skakac z roznych przyczyn takich jak stres, zmeczenie, z zimna ale tez moze to juz jakies info ze cos tam sie dzieje. Dostalam tabletki Euthyrox N25 na obnizenie tego tsh mnie to nie zaszkodzi a w razie "W"dziecku pomoze bo do 13 tygodnia dziecko pobiera hormon tarczycy od matki. Najwczesniej za 4 tyg. musze zrobic badanie kontrolne a a najlepiej za 6-8 tygodni. Usg wyszlo ok nic nie widac. Takze kolejne tabletki.

  • Moko Autorytet
    Postów: 1045 2334

    Wysłany: 11 lutego 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koniczyna wrote:
    jestem juz po wizycie u endokrynologa i tak: zeby zachodzic bez problemu w ciaze tsh musi byc miedzy 1 - 2 jak juz jeat ciaza to max do 2,5. Jak jest powyzej 2.5 to jest niedoczynnosc. Mam dobre wyniki ft3 i ft4 (Ft4 jest mega wazne) i cale szczescie, tsh moze skakac z roznych przyczyn takich jak stres, zmeczenie, z zimna ale tez moze to juz jakies info ze cos tam sie dzieje. Dostalam tabletki Euthyrox N25 na obnizenie tego tsh mnie to nie zaszkodzi a w razie "W"dziecku pomoze bo do 13 tygodnia dziecko pobiera hormon tarczycy od matki. Najwczesniej za 4 tyg. musze zrobic badanie kontrolne a a najlepiej za 6-8 tygodni. Usg wyszlo ok nic nie widac. Takze kolejne tabletki.
    No to dostałaś taką samą dawkę jak ja na początek. Trzymam kciuki, żeby tsh się unormowało na właściwym poziomie.
    Ja jestem strasznie ciekawa jaki u mnie teraz wynik, ale niestety biorę antybiotyk i muszę odczekać od 1-2 tyg. po skończeniu:(



‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ