X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 7 lutego 2013, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotynieniek to działaj, żeby te wizyty były częstsze. U mnie co miesiąc badanie i co miesiąc podwyższona dawka. Cy u Ciebie prywatnie też długo się czeka? Ile u Ciebie kosztuje wizyta prywatna?

    Kotynieniek lubi tę wiadomość

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 7 lutego 2013, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewek wrote:
    Cześć dziewczyny!!
    Jestem tu zupełnie nowa więc witam wszystkie serdecznie.
    Dobrze, że zaczęłam czytać forum od tego wątku. Nigdy bardzo tarczycą się nie przejmowałam ale od kiedy staram się o maleństwo zaczęłam się tym tematem interesować, zwłaszcza że w mojej rodzinie są przypadki niedoczynności.
    Zrobiłam sobie badania i w pierwszym teście miałam 4.56 a miesiąc później 3.08. Pierwszy koszmarnie wysoki a drugi niby niższy ale też nie tak jak trzeba biorąc pod uwagę to co czytam tu na forum.
    Za 3 tygodnie idę do endokrynologa żeby coś z tym wreszcie zrobić, ale już widzę, że ten cykl mogę sobie odpuścić.

    hej niekoniecznie ja przy wysokim tsh zaszlam w ciaze tylko jej nie utrzymalam bo nie wiedzialam ze mam niedoczynnosc wiec to jest mozliwe biore letrox 50 i tsh spadlo do 1,47 wiec idealnie moj endo pow ze jak najbardziej sie starac zaczynalam od tsh 3,6

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 7 lutego 2013, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olena wrote:
    Po ustaleniu dawki myślę, że wizyta raz na pół roku wystarczy. Wtedy można samemu skontrolować i w razie czego iść do endo, a jak wszystko w porządku to tylko leki brać, bo i rodzinny zapisze te leki.

    ja od razu dostalam dobra dawke nie tyje czuje sie dobrze wlosy nie wypadaja teraz mam kontrole pierszy raz od pol roku dobrze dobrana dawka i leki to podstawa

    Kotynieniek, Olena lubią tę wiadomość

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 8 lutego 2013, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie aniczka , że tak szybko udało Ci się ustalić swoją dawkę i nie masz tego co ja, czyli super wielkiego wypadania włosów. Wczoraj byłam u endo. Znów zwiększył dawkę, ale teraz już ostrożnie, by nie przedobrzyć. Co do włosów to mówił, że mogą tak wypadać jeszcze przez parę miesięcy, aż organizm się wysyci hormonem.

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 8 lutego 2013, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny to ja już wiem dlaczego od jesieni tak strasznie wypadały mi wlosy-całymi garściami-normalnie myslałam,ze ołysieję, a ja mam bardzo dużo wlosów i grube.Ale w pewnym momencie poczułam,ze na czubku głowy czuje przerzedzenie -bałam sie, bo nie wiedziałam co mi jest. A teraz zauważyłam,że już robi się lepiej ;) Biorę Euthyrox N 25 od 24 dni. TSH miałam na poziomie 2,61 -badane w styczniu. Badanie powtórzę dopiero na początku marca-bo nie ma u nas lekarza ogólnego i nie ma mi kto skierowania wypisać,a placić nie bede skoro mogę zrobić na NFZ.

    Olena lubi tę wiadomość

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 9 lutego 2013, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to już malutko włosów, bo zawsze cienkie były , teraz to już masakra. Biorę witaminę B12 i po cichu liczę , że zaczną gęstnieć. kopciuszek, z tym TSH to w sumie dobrze, że się nie spieszysz, masz blisko ideału i napewno już Ci spadło, więc nie ma co panikować i lepiej poczekać na skierowanie. No i z tymi włosami mnie pocieszyłaś, że robi się gęściej ;-)

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • Rybka810 Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 9 lutego 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja z włosami mam taki problem, że mi się strasznie przetłuszczają i muszę myć codziennie. Kiedyś tak nie miałam i nie wiem, czy to może mieć coś wspólnego z tarczycą?

    ila1987 lubi tę wiadomość

  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 9 lutego 2013, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no moje włosy ostatnio też się bardzo przetłuszczają,a ja mialam tak kiedyś,że myłam je raz góra dwa razy w tygodniu.A teraz makabra...ale nie ma co przyzwyczajać włosów i skóry do codziennego mycia bo podobno to nie zdrowe,ale zdrugiej strony higiena i samopoczucie nie pozwalają nie umyć!!!Ach te włosy...

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2013, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie udało sie po 2-óch latach, pierwszy pociążowy wynik TSH to 1,26

    Olena lubi tę wiadomość

  • Rybka810 Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 10 lutego 2013, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kopciuszku, ale u mnie ostatnio bywało tak, że myłam wieczorem a rano już nie wyglądały zbyt świeżo. Mam włosy półdługie i kiedyś je myłam dwa razy w tygodniu a teraz mogę tylko o tym pomarzyć. Może przy następnej wizycie u endo spytam się go, czy to może mieć jakieś powiązania z tarczycą. Gorzej, że następna wizyta dopiero w maju ;/

  • ewela84 Przyjaciółka
    Postów: 83 44

    Wysłany: 10 lutego 2013, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja mam ten sam problem, strasznie przetłuszczające się włosy, ale do tego stopnia, ze wieczorem nie mogę umyć, bo rano już są tłuste. Zawsze myje rano :( TSH wyszło mi 4,14 przy normie 4,2. dostałam skierowanie na przeciwciała i F3 i T4. Zobaczymy co w trawie piszczy :)
    macie jakieś sposoby aby choć trochę ograniczyć przetłuszczanie się?

    ijpb20mmh57zc0cf.png
  • Kotynieniek Koleżanka
    Postów: 32 19

    Wysłany: 11 lutego 2013, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maia1991 wrote:
    mam pytanie kotynieniek czy testowalas jakies testy ovulacyjne z allegro???

    Z allegro nie ale też zamawiam w internecie bo można by powiedzieć że w ilościach hurtowych i to wtedy na pewno wychodzi 100 razy taniej niż w sklepie czy w aptece :)

    b7ac20a6f719b83dec99f99189ea18af.png
  • Kotynieniek Koleżanka
    Postów: 32 19

    Wysłany: 11 lutego 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olena wrote:
    Kotynieniek to działaj, żeby te wizyty były częstsze. U mnie co miesiąc badanie i co miesiąc podwyższona dawka. Cy u Ciebie prywatnie też długo się czeka? Ile u Ciebie kosztuje wizyta prywatna?

    Jak chciałam się umówić w czerwcu prywatnie to były zapisy dopiero na wrzesień (myślę że to ze względu na okres urlopowy) a mi z kasy udało się załatwić na sierpień więc wybrałam to drugie, ale jak się ostatnio dowiadywałam to teraz czeka się jakieś dwa tygodnie i myślę że wizyta będzie kosztować gdzieś 60-80 zł, a Ty ile płacisz od wizyty?

    b7ac20a6f719b83dec99f99189ea18af.png
  • aniczka Autorytet
    Postów: 347 200

    Wysłany: 11 lutego 2013, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kopciuszek126 wrote:
    no moje włosy ostatnio też się bardzo przetłuszczają,a ja mialam tak kiedyś,że myłam je raz góra dwa razy w tygodniu.A teraz makabra...ale nie ma co przyzwyczajać włosów i skóry do codziennego mycia bo podobno to nie zdrowe,ale zdrugiej strony higiena i samopoczucie nie pozwalają nie umyć!!!Ach te włosy...

    ja od kilku lat myje codziennie i moj fryzjer mowi zreszta nie tylko moj ze jak jest potrzeba to mozna myc nawet 2 razy dziennie byle szampon byl łagodny do codziennego mycia ja pozatym codziennie prostuje wlosy i wszyscy mi mowia ze mam piekne blyszczace wlosy prawie w ogole nie zniszczone bo naprawde o nie dbam od zewnatrz i wewnatrz

    5abe315c267b0d904e208c54b912507e.png
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 12 lutego 2013, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotynieniek wrote:
    Olena wrote:
    Kotynieniek to działaj, żeby te wizyty były częstsze. U mnie co miesiąc badanie i co miesiąc podwyższona dawka. Cy u Ciebie prywatnie też długo się czeka? Ile u Ciebie kosztuje wizyta prywatna?

    Jak chciałam się umówić w czerwcu prywatnie to były zapisy dopiero na wrzesień (myślę że to ze względu na okres urlopowy) a mi z kasy udało się załatwić na sierpień więc wybrałam to drugie, ale jak się ostatnio dowiadywałam to teraz czeka się jakieś dwa tygodnie i myślę że wizyta będzie kosztować gdzieś 60-80 zł, a Ty ile płacisz od wizyty?

    Fajnie, że udało Ci się na kasę. Ja wciąż nie mogę się nawet zarejestrować na kasę. Za to prywatnie czeka się u nas tylko około 2-3 tygodni, ale koszt wizyty to 100 zł :-(

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 12 lutego 2013, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moje włosy są suche, cienkie i skóra sucha, wszystko przez tą tarczycę ;-(

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 12 lutego 2013, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja skórę mam bardzo suchą -nawet w głowie a włosy i tak się przetłuszczaja,ale zazwyczaj jak chodze w rozpuszczonych,jak mam w kucyka to tak szybko nie przetłuszczają sie. Od dwóch dni bardzo swędzi mnie lewa pierś-robi się na niej taki suchy jakby liszaj i swędzi-tak miałam jak karmiłam dziecko piersią-jak odstawiłam go po dwóch latach karmienia przeszło od razu-ale teraz powróciło i nie mam pojęcia dlaczego?!!!idzie się zadrapać!!!smaruje balsamem do ciała ,ale tak skóra jest sucha-odkąd pamiętam-zawsze miałam suchą skórę(a powiem Wam,że w szkole podstawowej byłam leczona na tarczyce -brałam jod i Eltroxin). Mąż dzis stwierdził,ze mi się szyja pogrubiła-wole.Mi się wydaje,ze mam takie jak miałam,z resztą na usg pani dr powiedziała,ze mam małe wole,a 5 lat temu nazwała je " wole młodzieńcze". Ciekawa jestem jak moje tsh teraz-czy coś spadło?

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 12 lutego 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie prywatnie wizyta 50 zł i usg 50 zł.czyli razem 100 zł.Ale sama wizyta tylko 50. To u tej Pani dr co ja chodze na NFz, a w innej przychodni wizyta 70 zł a usg 30zł, czyli jeden pieron!!!

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • Rybka810 Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 12 lutego 2013, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja was zadziwię! Mój endo bierze za wizytę 180zł ;) Pocieszam się,że to najlepszy endo w moim mieście ;)

  • maia1991 Autorytet
    Postów: 631 551

    Wysłany: 12 lutego 2013, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotynieniek wrote:
    maia1991 wrote:
    mam pytanie kotynieniek czy testowalas jakies testy ovulacyjne z allegro???

    Z allegro nie ale też zamawiam w internecie bo można by powiedzieć że w ilościach hurtowych i to wtedy na pewno wychodzi 100 razy taniej niż w sklepie czy w aptece :)

    a skad zamawialas??? nrazie nauczylam sie badac swoja szyjke macicy juz jakis plus:-)

    kjmnio4p9cq8r3f2.png
    67eihicrx39gx9ms.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ