X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne WRZEŚNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 22 września 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie, opisz proszę dokładnie, co i jak robisz :) I co masz na myśli przez odczuwanie czysto fizyczne? Brzmi to bardzo ciekawie!

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 22 września 2017, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Dziewczyny, proszę o pomoc... Od samego początku zaczytuję się we wrześniowym temacie. Widzę, że macie dużą wiedzę, więc może podpowiecie mi:
    1) Co oznacza mój wykres? Przekopałam pół Internetu i nie znalazłam podobnego :(
    2) Przed przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych, od kiedy tylko dojrzałam i zaczęłam miesiączkować, zauważyłam zwiększone owłosienie: na nogach, na brzuchu - dużo intensywniejsze, gęstsze, ciemniejsze i szybciej odrastające niż u koleżanek. Dodatkowo intensywna potliwość, walka pół życia z trądzikiem i przetłuszczającą cerą. Ponad 2 lata temu zaczęłam brać tabletki anty i zauważyłam po roku, że wszystko, co wyżej wypisałam, minęło... Teraz, po odstawieniu antykoncepcji, nagle wróciło. Jest to dla mnie bardzo klarowny obraz, że mam jakiś problem z hormonami.
    3) Czy może się okazać, że przez całe życie nie miałam owulacji? Szczerze mówiąc nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek widziała u siebie rozciągliwy śluz :(
    4) Jestem wysoka i szczupła, od kilkunastu lat w miarę trzymam się jednej wagi (wahania + - 5 kg). Czy mimo to mogę mieć zespół policystycznych jajników? ;(
    5) Jedyne badania, jakie do tej pory miałam wykonywane, to: cytologia (zawsze wychodził poziom 2), usg dopochwowe (według lekarza wszystko idealne), hemoglobina poniżej normy (być może jestem bliska anemii, bo mam bladą cerę).
    Biorę już prawie od pół roku witaminy: kwas foliowy, witaminy z grupy B, żelazo, D itp.

    Wizytę u pani ginekolog mam 16 października. Zastanawiam się, czy by nie zrobić wcześniej badań, np. progesteronu i prolaktyny i już z wynikami do niej podejść. Możecie mi doradzić, co i kiedy powinnam zbadać?

    1)kiedy odstawiłas tabletki? Moim zdaniem jeszcze Twój organizm nie wrócił do normy po antykoncepcji albo coś jest nie tak z hormonami wyglada na cykl bezowulacyjny brak skoku temp, śluzu tez pisałaś, ze nie masz widziałam,ze pod koniec cyklu masz plamienia czyli może być niewydolność ciałka żółtego co za tym idzie niski progesteron w II fazie cyklu
    2) problem ,który opisałaś od razu skojarzył mi się z hirsutyzmem, który może powodować policystyfzne jajniki i wszystkie objawy jakie opisałaś .Nie jestem lekarzem, ale na Twoim miejscu zbadałabym hormony: testosteron,DHEA,androstendion,tsh,antyTPO, antyTG warto mieć komplet i od razu zrobić ft3,ft4 ,kortyzol, prolaktyne, progesteron,LH,FSH i estradiol ważne,żeby wykonać je w odpowiednim dniu cyklu może gin da tobie skierowanie na niektóre badania bo prywatnie są drogie sama je robiłam w większości to każdy około 50zl a i kontrolnie cukier
    3) brak owulacji może stwierdzić tylko ginekolog podczas monitoringu,ale może się okazać,ze przez problemy z hormonami ( o ile takie wyjdą po zrobieniu badań ) możesz mieć problem z owulacja
    4) waga nie ma tu nic do rzeczy oczywiście policystycznym jajnikom nie sprzyja nadwaga,brak ruchu czy złe odżywianie, ale mogą się pojawić także u szczupłych osób są to zaburzenia hormonalne
    5) myśle, ze warto iść do gin już z wynikami badań, które wcześniej wymieniłam, ale zdaje sobie sprawę, ze wszystkich nie dasz rady zrobić chyba, ze nie jesteś ograniczona finansowo To tyle mam nadzieje, ze pomogłam daj znać jakie kroki dalej chcesz podjąć :)

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 23 września 2017, 02:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ineczka, jesteś niesamowita!!! Nie marzyłam nawet o takiej profesjonalnej poradzie! Dziękuję Ci serdecznie! Właśnie zaplanowałam sobie, że zrobię badania jakichś podstawowych hormonów (planowałam progesteron i prolaktynę na razie), żeby od razu z wynikami iść na wizytę do pani ginekolog - żeby od razu rozpoczęła leczenie, bo czekanie na kolejny cykl to w moim przypadku aż 5 tygodni :( Z tego, co sprawdzałam w Internecie, to w Opolu 1 badanie kosztuje 20 zł, więc nie tak źle. Jeśli ktoś się świadomie decyduje na dzieciątko, to moim zdaniem powinien być przygotowany finansowo na wiele różnych przypadków ;)
    Bardzo Ci dziękuję za pomoc, Kochana! A tabletki odstawiłam 4 miesiące temu.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Tini Autorytet
    Postów: 561 475

    Wysłany: 23 września 2017, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 nie robiłam jak dotąd żadnych badań. W poniedziałek zadzwonię do gin i umowie się na wizytę. A test zrobię jeszcze pod koniec tygodnia może wtedy sciemnieje. Choć już powoli tracę nadzieję :-( a za Ciebie trzymam mocno kciuki.
    Pilik tule mocno :-*

    mi88 lubi tę wiadomość

    ug37gu1r4avkpjo0.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 23 września 2017, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny bylam zapisana na dzisiejsze testowanie wynik pozytywny :)nie mogę w to uwierzyć do tej pory :)

    jagodowa91, Sana, edwarda20, Tynka 89, Rene, lamka, Kasiulka90, Marta..a, Sanka, eel, k91, Paulinaaa, MałaMi90, Ewi28 lubią tę wiadomość

    age.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 23 września 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tini trzymam za Ciebie, żeby wszystko jednak dobrze się układało.
    Mi @ przyszła, pol nocy mo spac nie dała. Ale na październik za kilka dni dołączę pewnie dopiero :p a Ty kiedy testujesz? A co do piersi - dalej bolą i są obrzmiałe, a temperatura dalej wysoka więc mogę sobie schować te wszystkie objawy ;). Przynajmniej wiem że nie mam już w co wierzyć w takich kwestiach

    Welonka <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2017, 07:20

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • marzi Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 23 września 2017, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej dziewczyny bylam zapisana na dzisiejsze testowanie wynik pozytywny :)nie mogę w to uwierzyć do tej pory :)
    Gratulacje!☺ Jak długo się staraliscie?

    17cs
    07.18 endo na jajniku, czekam na laparo:(
    05.18 hsg- oba drozne,histeroskopia- wycięty polip endometrialny
    06.18 15cs Aniołek 5tc[*]
    04.18 12cs Aniołek 4tc[*]
    Mąż- nasienie dużo poniżej normy, brak przyczyny :(
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 23 września 2017, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Półtorej roku ,to jest pierwszy cykl po laparoskopii a 5stymulowany .

    mi88 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Tini Autorytet
    Postów: 561 475

    Wysłany: 23 września 2017, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka gratuluję :-)
    Pilik trzymam kciuki za październik :-) :-) :-)

    ug37gu1r4avkpjo0.png
  • Aneta90 Przyjaciółka
    Postów: 104 53

    Wysłany: 23 września 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kolejny dzień mam temp. 37 a we wt lub sr mam dostac @. Nie wiem kiedy test zrobić?!

    Welonka gratulacje :) <3

    Aneta90
  • jagodowa91 Autorytet
    Postów: 899 455

    Wysłany: 23 września 2017, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka moje gratulacje <3 Tini nie trać nadzieji :*

    'Porażki to szczeble sukcesu'
    Zosieńka 05.10.2010 <3 moje Szczęście!
    Aniołki <3 [*] 08.2009 21tc [*] 05.2017 6tc
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 23 września 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje welonka! <3

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 23 września 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tini, będzie dobrze!! A nawet jeśli tym razem miałoby się nie udać, to teraz zrobisz badania i znajdziesz przyczynę! Ja jednak wierzę, że się uda i że po prostu dzidziuś jest jeszcze malutki :)

    Pilik, to super, że @ - czyli nie ma biochemicznej!!:) Pomyśl, że właśnie nowa komórka jajowa została wybrana, żeby być Twoim dzieckiem :)
    Testuję chyba w środę, ale to dopiero 10dpo, więc trochę za szybko. Jednak zależy mi, żeby w czwartek wiedzieć, na czym stoję, więc spróbuję :)
    A temperatury po owu też nie mierzę, widziałam dużo wykresów z wysoką w dniu @, więc to kompletnie bez sensu dla mnie.

    Welonka, super!:) Niech rośnie zdrowo!:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2017, 08:28

    Cola87 lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 23 września 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka gratulacje!

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 23 września 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka gratulacje
    Pilik,pazdziernik będzie Twój :)
    Mi88 to trzymam kciuki za test.
    Tini myśl pozytywnie

    mi88 lubi tę wiadomość

  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 23 września 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Ineczka, jesteś niesamowita!!! Nie marzyłam nawet o takiej profesjonalnej poradzie! Dziękuję Ci serdecznie! Właśnie zaplanowałam sobie, że zrobię badania jakichś podstawowych hormonów (planowałam progesteron i prolaktynę na razie), żeby od razu z wynikami iść na wizytę do pani ginekolog - żeby od razu rozpoczęła leczenie, bo czekanie na kolejny cykl to w moim przypadku aż 5 tygodni :( Z tego, co sprawdzałam w Internecie, to w Opolu 1 badanie kosztuje 20 zł, więc nie tak źle. Jeśli ktoś się świadomie decyduje na dzieciątko, to moim zdaniem powinien być przygotowany finansowo na wiele różnych przypadków ;)
    Bardzo Ci dziękuję za pomoc, Kochana! A tabletki odstawiłam 4 miesiące temu.
    Nie ma za co. Myśle, ze najważniejsze badania to prolaktyna tsh i hormony związane z testosteronem .Progesteron możesz zrobić, ale zaleca się robienie 7 dni po owu a nie wiemy kiedy była i czy była, ale oczywiście jak chcesz :)Będziesz miała jakies pytania to pisz śmiało.Ja jestem teraz przed badaniami kontrolnymi i niedługo do endo idę zobaczymy mam tez skierowanie na wit d i kwas foliowy biorę od stycznia chce zobaczyć czy mój organizm je wchłania :)

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 23 września 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka Ja odstawiłam we wrześniu 2016 i dopiero powoli organizm wraca do normy i hormony jak będziesz na usg zapytaj o endomentrium jakiej grubości jest u mnie z tym kiepsko i może to być spowodowane długim braniem tabletek niestety

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 23 września 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej dziewczyny bylam zapisana na dzisiejsze testowanie wynik pozytywny :)nie mogę w to uwierzyć do tej pory :)

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 23 września 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Tini, będzie dobrze!! A nawet jeśli tym razem miałoby się nie udać, to teraz zrobisz badania i znajdziesz przyczynę! Ja jednak wierzę, że się uda i że po prostu dzidziuś jest jeszcze malutki :)

    Pilik, to super, że @ - czyli nie ma biochemicznej!!:) Pomyśl, że właśnie nowa komórka jajowa została wybrana, żeby być Twoim dzieckiem :)
    Testuję chyba w środę, ale to dopiero 10dpo, więc trochę za szybko. Jednak zależy mi, żeby w czwartek wiedzieć, na czym stoję, więc spróbuję :)
    A temperatury po owu też nie mierzę, widziałam dużo wykresów z wysoką w dniu @, więc to kompletnie bez sensu dla mnie.

    Welonka, super!:) Niech rośnie zdrowo!:)
    Z temp bywa różnie u mnie 37 mimo, ze w ciąży nie jestem na bank miałam hsg i robili mi betę wiec czasami można się nastawić a potem w dniu @ temp poleci w dół

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 23 września 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej dziewczyny bylam zapisana na dzisiejsze testowanie wynik pozytywny :)nie mogę w to uwierzyć do tej pory :)
    Welonka Gratulację:-)
    Pilik tulę mocno i trzymam kciuki za październikowy cykl:-)
    Mi88 kciuki za środowe testowanko:-)

    mi88 lubi tę wiadomość

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ