X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zagnieżdzanie się zarodka- trudne pytanie;)
Odpowiedz

Zagnieżdzanie się zarodka- trudne pytanie;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Nie znalazłam nigdzie odpowiedzi, a naprawde, chyba przesłam całe google:)
    Pytanko, może glupie ale mnie to ciagle zastanawia.
    Czy implantacja zarodka trwa zawsze tyle samo u konkretnej kobiety? Czy to jest jak z fazą lutealną, że każda kobieta ma określony okres jej trwania?
    Może ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie?
    Będę wdzięczna za info. Zastanawiam się, bo w miesiącu w którym zaszłam w ciaże beta wyszła mi pozytywna dopiero 30 dc, a owulację miałam bardzo podobnie jak teraz. w 12dc.
    Dajcie znać jak macie jakieś info w tym temacie.

    Niki345 lubi tę wiadomość

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mawiają że między 7 a 1o dniem po owulacji, ale czy tak jest...?

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia to owulka musiała być u Ciebie póżniej, nie chce mi sie wierzyć że kropek by się zagnieździł tak późno. A prowadziłaś wtedy wykres?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, czytalam nawet ze 4-12 dni. Ale chodzi mi o to, czy jesli przykładowo u mnie zajęło to ostatnio/ pojawienie sie poziomu wykrywalnego hormonu 17-18 dni po owulacji to jest taka moja norma, czy może się to zmieniać w każdym cyklu? bo faza lutealna podobno trwa tyle samo u konkretnej kobiety.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prowadziłam, ale wtedy go wykasowałam:/
    Poza tym jak sie okazało testy u mnie wykrywały owulkę prawidłowo wiec faktycznie to był ten dzien/ równiez serduchowanie wskazywało na te dni;)/
    Ale...jak zagnieżdzanie trwa nawet do 12 dni, to chyba calkiem mozliwe ze tego 16,17 dnia miałam na poziomie 7...

    Cały czas mnie jednak zastanawia czy ten proces zagnieżdzania jest u każdej z nas okreslony?

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem Naduś, ale gdybym miała to brać na swoją logikę, to odpowiedziałabym, że proces ten może być różny.

    emerald_m lubi tę wiadomość

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic, idę dziś do ginekolożki więc może jeszcze jej się podpytam,dzięki!

    Marciocha98 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia ale czy Ty donosiłaś tą ciążę? ja miałam betę 8,2 15 dni po owulacji i od razu wiedziałam że nic z tej ciąży nie będzie bo za mało...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2013, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Nadia ale czy Ty donosiłaś tą ciążę? ja miałam betę 8,2 15 dni po owulacji i od razu wiedziałam że nic z tej ciąży nie będzie bo za mało...


    Nie, bardzo szybko straciłam. I teraz właściwie tak sobie myśle że przed Beta robiłam test i na jednym z nich wyszla bardzo blada druga kreska, wrecz cien cienia. A ze to byly testy o czułosci 25 to ta beta chyba musiała chyba byc na poczatku wyższa. Może te niecałe 7 w 30 dniu to już byl spadek.

    Opuncja54 lubi tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 21 listopada 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagnieżdżenie zarodka u każdej kobiety następuje w innym czasie. Nie chodzi o to ile dni po owulacji ale ile dni od samego zapłodnienia komórki jajowej. Kiedy zapłodniona komórka bruzdkuje, przesuwana jest skurczem i rzęskami jajowodów. Kiedy komórka przekształci się dzieląc w blastocystę, wtedy dochodzi do implantacji czy też zagnieżdżenia. Trwa to od ok. 4 do 12 dni.
    To, że komórka dzieli się np dłużej, nie oznacza anomalii. Każdy przypadek jest inny.

    Saramago, Anutka, misia79, Lilith, kark, pumka1990, Whoosie, Vespa7 lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 27 marca 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoras z was miala implantacje zaobserwowana np temperatura po 13 dniach od owulacji? Czy to juz za pozno..?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O całym procesie można przeczytać tutaj. Warto przy tym pamiętać, że to tylko "reguła" dla książkowego 28 dniowego cyklu i cała długość procesu jest zależna od momentu wystąpienia owulacji, ponieważ zapłodnienie i zagnieżdżenie występuje po owulacji... Każda powinna indywidualnie rozpatrywać przypadek dla siebie i obliczyć mnie więcej. A te obliczenia także mogą być zawodne z jednej prostej przyczyny każdy organizm jest inny! U każdej kobiety może być w innym czasie owulacja, implantacja, inne temperatury inny śluz inne objawy i wszystko wymaga indywidualnego podejścia. Niemniej jednak można poczytać i pooglądać jak to wygląda mniej więcej ;)
    http://www.pum.edu.pl/__data/assets/file/0005/58442/IWLA_Embriologia-II_2013.pdf

  • oliwia85 Autorytet
    Postów: 728 426

    Wysłany: 27 marca 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam cykle 28dniowe jak ksiazkowe w tym cyklu co pilam ziolka skrocil mi sie cykl na 27dni.Mi rowno 7 dni po owulacji spadla troche tempke mialam biegunke zgage i do tego jak nigdy poszlam spac po pracy na drzemke jak nigdy;/potem 2 dni przed terminem @ znowu mialam biegunke;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2014, 17:45

    w4sq3e3ky3ds3xdy.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 27 marca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny:)

    ja w 10dpo miałam bete 3,80, jutro wyniki drugiej,ale widzę,że jak nawet będzie w 13dpo to 8,2 co Anoolka miała to nie donoszę ;/

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Dotty84 Autorytet
    Postów: 1945 3556

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja pierwsza beta w 11 dpo wynosiła 13,7 a teraz ma już ponad 9000 :)

    To nie jest regułą, że jak testujesz i masz małą to nie donosisz, więc nie sugeruj się przykładem Anoolki - każdy organizm jest inny - wszystko zależy od tego kiedy testujesz.

    Widzę, że tym razem się nie udało - ale uwierz, że widziałam dużo dziewczyn po fioletowej stronie, ktore urosły z bardzo małych bet :)

    TO co ja zrobiłabym inaczej niż zrobiłam w tej ciąży - chyba odłożyłabym betę na później, bo jak testuje się tak wcześnie to niskie wyniki są stresujące - i czlowiek nie potrzebnie się zarazem "napala" jak i stresuje.. Ja strsznie się denerwowałam przez to 13,7...a gdybym poczekała z betą kilka dni, to wynik na pewno byłby juz ładny.

    TRZYMAM MOCNO KCIUKI, ŻEBY WAM SIĘ UDAŁO!!! <3

    przedszkolanka:), Natka95 lubią tę wiadomość

    uxi9zb2.png
    sd5of8v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 19 sierpnia 2015, 17:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie czy do inplantacji zarodka może dojść 2 dni po owulacji ?? Dzisiaj zaiważyam nitki krwi w śluzie (przezroczysty i rozciągający się )

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 24 listopada 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej bym stawiała że to plamienie owulacyjne :)

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Niki345 Autorytet
    Postów: 5415 6785

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam wątek. Implantacja rozpoczyna się mniej więcej po 6 dniach od owulacji, ale w zależności od tego, jak długo zarodek znajdował się w jajowodach, rozpocząć się może od 4 do nawet 12 dpo. Jednak nigdzie w necie nie ma informacji, czy jest to czas stały u tej samej kobiety jak w przypadku drugiej fazy cyklu, czy nie.

    U mnie wyglądało to tak:

    Pierwsza ciąża (pojedyncza owu)
    8 dpo bolesne piersi (nie odebrałam tego za objaw ciąży)
    11 dpo pozytywny test (czułam się ciążowo, zrobiłam test)

    Druga ciąża (podwójna owu)
    5 dpo pozytywny test (czułam się ciążowo), beta ok. 342
    8 dpo bolesne piersi

    Skoro piersi zaczęły boleć w tym samym dniu, wynikało by, że zagnieżdżenie powinno też być w tym samym dniu, ale czy jest to regułą? Szukam odpowiedzi.

    Czy któraś z Was ma podobne doświadczenia?

    gNtjp2.png
    🔹Rocznik 83', starania od 2018, AMH 1,62 ng/ml
    ▪️PAI-1 4G hetero ▪️NK 19% ▪️ HLA-I dodatnie

    2018.11 IUI - 11tc [*]
    2019.04 IUI - 5 tc [*] [*] bliźniaki
    2019.10 IVF: 15 oocytów, 10 MII, 7 blastek w 5 dobie
    (5 klasy A, 2 klasy B )
    2019.10 FET 1x 🍀 4 tc [*]
    2019.11.29 FET 2x 🍀🍀
    BETA: 5dpt 2,61; 7dpt 44,9; 10dpt 204,0; 13dpt 716,6
    2019.12.17, 18 dpt - są ❤️❤️
    2019.12.24, 25 dpt - 6tc [*] ❤️💔
    2020.07.25, 36tc+6, poród, 3320gr, 56cm ♂️👣

    ▪️🍀🍀🍀🍀 nadal na zimowisku

    Prowadzę stronę:
    👉www.mamapoinvitro.pl
    gdzie zbieram nasze doświadczenia odnośnie starań oraz historie forumowych Staraczek (są wyjątkowe, szkoda żeby zniknęły w odmętach Internetu). Jeżeli chciałabyś, abym dodała również Twoją lub masz jakieś uwagi pisz śmiało [email protected] 😊
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ