X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Magdusia06 Przyjaciółka
    Postów: 104 54

    Wysłany: 18 marca 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszencja wrote:
    Magdusia wynik wysoki ale obrazu PCOS na usg nie masz? A testosteron badałas?

    Usg mialam robione 3 razy i lekarz nie stwierdzil PCOS. Testosteron w normie. Mam jescze zrobic androstendion. I czekam na wynik progesteronu.

    12tc ❤ trojaczki 2012r [*]

    Hashimoto, niedoczynnosc tarczycy,hiperprolaktynemia
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 19 marca 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Miłej niedzieli życzę. Czy wam też tak dni się dużą do testowania?? U mnie jeszcze 9 dni.

    Alicjaa
  • Active Koleżanka
    Postów: 58 47

    Wysłany: 19 marca 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana widzę, że samopoczucie już lepsze :-*
    Dani gratuluje odwagi, medal się należy. Teraz już z górki :-D .
    Witajcie Misia, Alicja i Eva.
    Badanie nasienia to bym proponowała zrobić komplet, żeby męża niepotrzebnie nie narażać kilka razy na OGROMNY STRES. Moj po takiej traumnie tydzień do siebie dochodził.
    Ana a po transferze od razu poszlas do pracy, czy kilka dni leżałaś?

    MisiaABC, Dani lubią tę wiadomość

  • Active Koleżanka
    Postów: 58 47

    Wysłany: 19 marca 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kilka razy mialam takie plamienia/krwawienia kilka dni po okresie. Miały one miejsce w przypadku bardzo duzego stresu np wieczorem przed laparoskopia tak mialam. Lekarz uznał ze to stresowe i się zdarza.

  • Active Koleżanka
    Postów: 58 47

    Wysłany: 19 marca 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze pytanie do Was dziewczyny: mialyscie kiedyś w czasie okołoowulacyjnym płyn w macicy. Ja mialam kilka razy i lekarz mówił tyle ze to nic dobrego, że ani insemincji się nie przeprowadza i transferu też nie z takim płynem. Wiecie może co to takiego? I skad to się bierze?

  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 19 marca 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wróciłam:) po krótkiej przerwie:)

    Co tam u Was ? Margaret, Ylya, Phyllis - czekam na info od Was !

    Serdecznie witam nowe koleżanki:) widzę, że sporo Was przybyło od mojego ostatniego wpisu na tym wątku:) Bardzo się cieszę i miło mi Was poznać!

    Dla tych, z którymi jeszcze się nie znam: mam 36 lat, dwie adoptowane córeczki bliźniaczki i bardzo bym chciała naturalnie zajść w ciążę i urodzić zdrowego synka! Przeszłam laparo, usunięcie torbieli czekoladowej, HSG i 5 inseminacji (pierwsza się udała ale niestety w 6 tygodniu straciłam ciążę:(
    Do tego 2 lata temu miałam usuwany guz z piersi, szczęśliwie nowotwór łagodny :)
    Moje starania już trwają baaaaaaaaaardzo długo z przerwami, głównie z powodu endometriozy; jeszcze niedawno mój gin mówił, że nie mam żadnych szans na naturalną ciążę ale po kontroli w grudniu był w szoku: moja endometrioza niemalże zniknęła bez przyjmowania żadnych leków!!! Dlatego pomyślałam, że to znak i od stycznia zaczęliśmy starać się z mężem intensywniej!
    Mój gin jak najbardziej wspiera moją decyzję, byłam u niego w zeszłym tygodniu, pobrał cytologię, zrobił USG, jedynie nie podoba mu się mój prawy jajnik, to ten gdzie była torbiel, lekarz mówi, że raczej z niego nie będzie pęcherzyka z jajeczkiem:( ale lewy jest w dobrej formie, więc jestem pełna optymizmu:)
    Niestety podczas badania piersi wykrył kolejnego guzka, dostałam skierowanie na usg, mam nadzieję, że to nic groźnego i nie pokrzyżuje moich starań o maluszka!Trzymajcie za mnie proszę kciuki:)

    Jutro idę na badanie prolaktyny, LH,FSH,progesteronu, estradiolu, TSH i ogólnej morfologii krwi... jestem bardzo ciekawa, jakie będą wyniki...



    Joanna_Z, Margaret.Se lubią tę wiadomość

    mmdw
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 19 marca 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Active wrote:
    A jeszcze pytanie do Was dziewczyny: mialyscie kiedyś w czasie okołoowulacyjnym płyn w macicy. Ja mialam kilka razy i lekarz mówił tyle ze to nic dobrego, że ani insemincji się nie przeprowadza i transferu też nie z takim płynem. Wiecie może co to takiego? I skad to się bierze?
    pierwsze słysze, mnie gin mowił ze jak jest płyn to znaczy ze jest juz po owulacji, lub w trakcie.

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 19 marca 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaABC wrote:
    Ja mam paciorkowca, a mąż gronkowca i coli. Niezły zestaw.W pierwszym miesiącu właśnie Zinnat braliśmy, ale bez żadnych efektów. Potem miesiąc przerwy i w kolejnym jedliśmy Azimicin, a w tym od razu bez badań mamy nakazany znów Zinnat w zwiększonej dawce (2 razy 1). Do tego jakąś doustną szczepionkę bierzemy z przerwami.
    coli szybko sie leczy, gorzej z paciorkowcem i gronkowcem, ja miałam inna bakterioze i wlewki do zyły (wenflon) po 3-4 x na dzien w szpitalu, strzykawy takie ze poł mojej reki szło. Ale po tym wybili w koncu to cholerstwo. Paciorkowce i gronkowce to sie kilka mcy leczy nawet, niestety :/ Juz nie pamietam dokładnie ale najpierw jeden antybiotyk i nic, pozniej drugi -zinnat tablety i mało tez pomogło, troche sie zmiejszyło i pozniej te wlewki.

    MisiaABC lubi tę wiadomość

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • Active Koleżanka
    Postów: 58 47

    Wysłany: 19 marca 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszencja wrote:
    pierwsze słysze, mnie gin mowił ze jak jest płyn to znaczy ze jest juz po owulacji, lub w trakcie.

    To mialo miejsce dwa razy przed owulacją przy stymulacji: raz do iui i raz do ivf. No napewno to nie bylo po owulacji. To co to za dziadostwo?

  • Active Koleżanka
    Postów: 58 47

    Wysłany: 19 marca 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ciężarówki ja też się proszę. Co u Was?

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 19 marca 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc MisiaABC! Ja tez mam tyle lat co ty i staram sie dokladnie tyle samo co Ty. Kciukam za nas obie, oby to juz ostani rok czekania byl!

    Mmdw - nie martw sie, to napewno lagodny guzek jak ostatnim razem, bedzie dobrze. To wspaniale ze endometria Ci sama minela, to super znak, Twoje cialo ma zdolnosci samo leczenia, i napewno niedlugo zaciazy.

    Ja kurcze nie wiem czy nadal krwawie po histeroskopii czy @ dostalam. Bezposrednio po histero mialam taka jasna krew, a teraz jest brazowa. Ale nie wiem czy to cos znaczy. @ nie mialam od 3 miesiecy i czekam zeby rozpoczac nowy wykres na OF...Pierwszy od kilku miesiecy. I nie wiem czy zaznaczac czy nie. Taka sytuacja.



    mmdw, MisiaABC lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 20 marca 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Active moze jak było wiecej pecherzyków to i wczesniej owulka, wtedy niektore jeszcze zostaja i jak sie nie wchłona to jest torbiel. Przynajmniej wg mnie. Tak wygooglałam i trafiłam na wypowiedz lekarza zeby zrobic usg brzucha, albo sa wtedy jakies stany zapalne w macicy. A usg brzucha miałas? A stan zapalny moze cos z endometrium, gin nic nie mówił wiecej na ten temat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2017, 08:34

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 20 marca 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani nie wiem co doradzic, bo zalezy jakie masz okresy, moze to był taki mini okres. Ze mnie nawet po badaniu droznosci to leciało...

    Dani, ana kciukam za Was &&&.

    Dani, ana167 lubią tę wiadomość

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 20 marca 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki dziewczyny.

    Mam jeszcze pytanie jak wygląda to badanie nasienia?? Ono jest na miejscu?? Byliście razem z partnerem?? Mój mi obiecał ze jak teraz się nie uda to idzie, ale nie wiem czy biedak się nie wystraszy...

    Alicjaa
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 20 marca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    "Pogonily" niektóre nasze formulowiczki ciezarowki z tego forum :-(
    bo baby sa wredne @. Hein61.gif żart :D

    ana167 lubi tę wiadomość

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 20 marca 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa wrote:
    Trzymam kciuki dziewczyny.

    Mam jeszcze pytanie jak wygląda to badanie nasienia?? Ono jest na miejscu?? Byliście razem z partnerem?? Mój mi obiecał ze jak teraz się nie uda to idzie, ale nie wiem czy biedak się nie wystraszy...
    u nas było tak, ze była kolejka dla facetów, pojemniczek w dłon i zamkniety pokoj. Kazdy facet miał 15 do 25 minut max.

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 20 marca 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Mmdw - nie martw sie, to napewno lagodny guzek jak ostatnim razem, bedzie dobrze. To wspaniale ze endometria Ci sama minela, to super znak, Twoje cialo ma zdolnosci samo leczenia, i napewno niedlugo zaciazy.

    Ja kurcze nie wiem czy nadal krwawie po histeroskopii czy @ dostalam. Bezposrednio po histero mialam taka jasna krew, a teraz jest brazowa. Ale nie wiem czy to cos znaczy. @ nie mialam od 3 miesiecy i czekam zeby rozpoczac nowy wykres na OF...Pierwszy od kilku miesiecy. I nie wiem czy zaznaczac czy nie. Taka sytuacja.

    Dziękuję Dani za wsparcie:)
    A Ty się nie martw. Nie wiem czemu ale czytając Twojego posta moja intuicja podpowiada mi, że u Ciebie to @. Tak czuję...:)

    Dani lubi tę wiadomość

    mmdw
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszencja wrote:
    coli szybko sie leczy, gorzej z paciorkowcem i gronkowcem, ja miałam inna bakterioze i wlewki do zyły (wenflon) po 3-4 x na dzien w szpitalu, strzykawy takie ze poł mojej reki szło. Ale po tym wybili w koncu to cholerstwo. Paciorkowce i gronkowce to sie kilka mcy leczy nawet, niestety :/ Juz nie pamietam dokładnie ale najpierw jeden antybiotyk i nic, pozniej drugi -zinnat tablety i mało tez pomogło, troche sie zmiejszyło i pozniej te wlewki.

    No właśnie my też bierzemy kolejny antybiotyk. Tylko ja cały czas mam wątpliwości, w jakim stopniu te bakterie przeszkadzają zajść w ciążę. Może w żadnym, skoro miewa się je i w ciąży.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Czesc MisiaABC! Ja tez mam tyle lat co ty i staram sie dokladnie tyle samo co Ty. Kciukam za nas obie, oby to juz ostani rok czekania byl!

    Mmdw - nie martw sie, to napewno lagodny guzek jak ostatnim razem, bedzie dobrze. To wspaniale ze endometria Ci sama minela, to super znak, Twoje cialo ma zdolnosci samo leczenia, i napewno niedlugo zaciazy.

    Ja kurcze nie wiem czy nadal krwawie po histeroskopii czy @ dostalam. Bezposrednio po histero mialam taka jasna krew, a teraz jest brazowa. Ale nie wiem czy to cos znaczy. @ nie mialam od 3 miesiecy i czekam zeby rozpoczac nowy wykres na OF...Pierwszy od kilku miesiecy. I nie wiem czy zaznaczac czy nie. Taka sytuacja.


    O, trochę lżej na duszy, jak się wie, że ktoś w podobnej sytuacji :)
    Ja po ostatnim cyklu już tak mam dość tego czekania, że dziś (a jest to 4 dzień nowego cyklu) coś mi się przestawiło w głowie, bo pomyślałam, że będę żyła tak, jakbym nigdy zajść w ciążę nie miała, bo zwariuję. Zajmę się czymkolwiek. Tylko nie powiem o tym mężowi, bo się załamie, sądząc, że ja myślę, iż nigdy się nie uda.
    No mimo wszystko oby nam się w tym roku udało, tak jak mówisz i tego też Tobie życzę.

    Dani lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa wrote:
    Trzymam kciuki dziewczyny.

    Mam jeszcze pytanie jak wygląda to badanie nasienia?? Ono jest na miejscu?? Byliście razem z partnerem?? Mój mi obiecał ze jak teraz się nie uda to idzie, ale nie wiem czy biedak się nie wystraszy...

    My robiliśmy tak, że kupowaliśmy pojemniczek jak na mocz i w domu go napelnialiśmy i szybciutko w ciągu pół godziny wieźliśmy do laboratorium, jak był mróz to pod kurtką, żeby nasienie nie zmarzło. Tak nam lekarz doradzał.Lepiej w domu, bo w obcych miejscach to stres dla mężczyzny.

‹‹ 1027 1028 1029 1030 1031 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ