X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Active Koleżanka
    Postów: 58 47

    Wysłany: 23 marca 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltasz a przypomnij mi dlaczego u Was zarodkow nie bylo przy ivf. Jakie masz amh?
    Fajnie ze Ty i Dani już wrociłyście :-D

    ana167, MisiaABC lubią tę wiadomość

  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 23 marca 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana sorry ale czytajac Twoj post to sie zasmiałam, hahahaha. Nie obraz sie ale ja jestem starsza od mojego i bede prowadzic dziecko do szkoły z laska! Ale za laske bede robic ja, a co! hahaa3.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2017, 20:56

    ana167, MisiaABC, Dani, MoBo lubią tę wiadomość

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • Jurkowa Ekspertka
    Postów: 129 311

    Wysłany: 23 marca 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny...podczytuje was i ciężko nadążyć juz - sama trochę doła mam, chyba muszę odpocząć od forum.dopada mnie to myślenie - wszyscy tylko nie ja..Całe dwa dni @się opozniala i już liczyliśmy na cud, no ale mamy powrót do rzeczywistości..myślałam że rok odpocznę i skoro wtedy się udało to może faktycznie organizm się odblokowal,ale niestety.Wygląda jakby ktoś mi dał gryza z torta i zabrał resztę sprzed nosa..zmęczona jestem i zdolowana.Od grudnia akupunktura i też dupa...nic...Tak przyszłam pomarudzic ..idę się schować żeby wam nie psuć humorow.Ściskam mocno wszystkie i trzymam kciuki za ciazowki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2017, 21:10

    MisiaABC lubi tę wiadomość

    Życie nigdy nie jest zbyt krótkie - żeby nie mieć znaczenia
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 23 marca 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    No i mam wyniki, jestem załamana :(, w sumie tylko FSH i tarczyca są dobre; dodam, że badanie robiłam w 3 dc (faza folikularna): TSH 1,72 (norma 0,270-4,200), fT4 0,93 (norma 0,93-1,70), fT3 2,80 (norma 2,00 - 4,40),
    LH 15,66 (norma 2,4-12,6), FSH 6,37 (3,5-12,5), Estradiol 297 !!!! strasznie wysoki (norma 12,53-166,5), wyczytałam, że tak wysoki poziom estradiolu w 3 dc oznacza m.in. obniżoną rezerwę jajników... ehh, ale mam doła...:(

    Bardzo mało dzisiaj plamię, prawie wcale, to niepodobne do mnie, zawsze w 4-5 dc jest u mnie mocne krwawienie a jeszcze do tego pojawił się rozciągliwy śluz...OF zaznaczył mi płodny dzień,zrobiłam test owu, bo już nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć...ale negatyw póki co :(

    mmdw
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jurkowa wrote:
    Hej dziewczyny...podczytuje was i ciężko nadążyć juz - sama trochę doła mam, chyba muszę odpocząć od forum.dopada mnie to myślenie - wszyscy tylko nie ja..Całe dwa dni @się opozniala i już liczyliśmy na cud, no ale mamy powrót do rzeczywistości..myślałam że rok odpocznę i skoro wtedy się udało to może faktycznie organizm się odblokowal,ale niestety.Wygląda jakby ktoś mi dał gryza z torta i zabrał resztę sprzed nosa..zmęczona jestem i zdolowana.Od grudnia akupunktura i też dupa...nic...Tak przyszłam pomarudzic ..idę się schować żeby wam nie psuć humorow.Ściskam mocno wszystkie i trzymam kciuki za ciazowki!

    Jak ja Cię rozumiem!

  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 23 marca 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmdw wrote:
    No i mam wyniki, jestem załamana :(, w sumie tylko FSH i tarczyca są dobre; dodam, że badanie robiłam w 3 dc (faza folikularna): TSH 1,72 (norma 0,270-4,200), fT4 0,93 (norma 0,93-1,70), fT3 2,80 (norma 2,00 - 4,40),
    LH 15,66 (norma 2,4-12,6), FSH 6,37 (3,5-12,5), Estradiol 297 !!!! strasznie wysoki (norma 12,53-166,5), wyczytałam, że tak wysoki poziom estradiolu w 3 dc oznacza m.in. obniżoną rezerwę jajników... ehh, ale mam doła...:(

    Bardzo mało dzisiaj plamię, prawie wcale, to niepodobne do mnie, zawsze w 4-5 dc jest u mnie mocne krwawienie a jeszcze do tego pojawił się rozciągliwy śluz...OF zaznaczył mi płodny dzień,zrobiłam test owu, bo już nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć...ale negatyw póki co :(
    no wlasnie mialam napisac ze wychodzi jakbys była w dniach płodnych, bierzesz jakies leki? To wskazuje na estradiol i lh, akurat takie wyniki nie sa czyms złym, po 1) czy bierzesz jakies leki zioła itp, po 2) zrobic poziom beta hcg jezeli punkt 1) odpowiedz brzmi nie, po 3) isc na usg ewentualnie (torbiel, polip), chociaz jak masz cykle 28 dni to na upartego moze sie cykl przesunac byłóby 21 dni no w sumie mozliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2017, 22:27

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 23 marca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana167 wrote:
    Aszencja nie obrazam się.. Jak mu to powiedziałam, sama zaczelam się śmiać...pozniej stwierdziłam, że trafia na wariatki i niech przerzuci się na facetów, moze tam szczęście znajdzie.
    e nie, toz to radocha ze nas maja :)

    ana167 lubi tę wiadomość

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 23 marca 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jurkowa odpoczynek od forum moze byc dobrym pomyslem. Tylko zaloz sobie na jaki czas. Miesiac, dwa beda juz bardzo skuteczne. Nie wiecej! Nie musisz tez totalnie znikac z forum, tyllko ograniczyc wizyty.

    Mmdw - Aszencja dobrze prawi, moze masz owulke teraz, albo nadchodzi, stad wyniki takie? 5 DC to dziwne ale sie zdarza...Nie lam sie tylko powtorz badanie w innym dniu cyklu, i za miesiac.

    Ana - tez mnie dopadaly czasem takie mysli. Ale ja znam facetow co w duzo pozniejszym wieku zostali ojcami. Wiele kobiet rodzi pierwsze dziecko lub dzieci wczesniej ale pod czterdziestke rodzi ostatnie dziecko. Np moja mama albo moja tesciowa. Skoro w ciaze mozna zajsc w naszym wieku to znaczy ze jest to naturalne, i ze starszy rodzic jest zalozony przez nature :)

    MoBo, ana167, aszencja, Active lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Alicjaa Ekspertka
    Postów: 131 121

    Wysłany: 23 marca 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podziwiam was za wytrwałość tyle czasu się starcie... Ja dopiero 8 cykl a a mam chwile załamania.

    Alicjaa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 marca 2017, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa wrote:
    Dziewczyny podziwiam was za wytrwałość tyle czasu się starcie... Ja dopiero 8 cykl a a mam chwile załamania.

    My od początku działaliśmy pod presją czasu, ze świadomością, że go niewiele mamy i też się załamywaliśmy już po paru miesiącach.
    Teraz dziecko powoli staje się czymś nierealnym...Ja chyba w głębi serca już nie wierzę, że je będziemy mieli.
    Jeszcze półtora roku z jako takimi nadziejami, z resztkami nadziei, będziemy działać, a potem to już odpuszczamy. Nie to nie.

  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 24 marca 2017, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszencja wrote:
    no wlasnie mialam napisac ze wychodzi jakbys była w dniach płodnych, bierzesz jakies leki? To wskazuje na estradiol i lh, akurat takie wyniki nie sa czyms złym, po 1) czy bierzesz jakies leki zioła itp, po 2) zrobic poziom beta hcg jezeli punkt 1) odpowiedz brzmi nie, po 3) isc na usg ewentualnie (torbiel, polip), chociaz jak masz cykle 28 dni to na upartego moze sie cykl przesunac byłóby 21 dni no w sumie mozliwe.

    Aktualnie zażywam leki ale nie związane z tematem tzn. Velafax na napięciowe bóle głowy, które przepisał mi neurolog (tylko do końca marca), lek na alergię, wapno,kwas foliowy i w tym cyklu włączyłam siemie lniane ze względu na to, że w poprzednim cyklu w ogóle nie miałam płodnego śluzu... i to wszystko.
    Cykle mam >30 dni, przedostatni miałam 35 dniowy a poprzedni 34, jakby teraz miała być owulacja to ten cykl będę miała mega krótki... takie nietypowe to wszystko...

    mmdw
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 24 marca 2017, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Jurkowa odpoczynek od forum moze byc dobrym pomyslem. Tylko zaloz sobie na jaki czas. Miesiac, dwa beda juz bardzo skuteczne. Nie wiecej! Nie musisz tez totalnie znikac z forum, tyllko ograniczyc wizyty.

    Mmdw - Aszencja dobrze prawi, moze masz owulke teraz, albo nadchodzi, stad wyniki takie? 5 DC to dziwne ale sie zdarza...Nie lam sie tylko powtorz badanie w innym dniu cyklu, i za miesiac.

    Ana - tez mnie dopadaly czasem takie mysli. Ale ja znam facetow co w duzo pozniejszym wieku zostali ojcami. Wiele kobiet rodzi pierwsze dziecko lub dzieci wczesniej ale pod czterdziestke rodzi ostatnie dziecko. Np moja mama albo moja tesciowa. Skoro w ciaze mozna zajsc w naszym wieku to znaczy ze jest to naturalne, i ze starszy rodzic jest zalozony przez nature :)

    Dani, dziękuję za rady. Powtórzę badania ok.21 dc, wówczas zrobię jeszcze prolaktynę i progesteron a potem pójdę do gina pokazać mu to wszystko razem:)

    Dani lubi tę wiadomość

    mmdw
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 24 marca 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmdw zrobienie badan w 21dniu cyklu moze byc do niczego. Wtedy sie robi badania gdy cykle sa dokladnie 28 dniowe i owulki wypadaja na 14/15 dc. Skoro teoje cykle sa po 30-35 dni to znaczy ze owulka moze sie przesunąć, a badania powinno sie robic 7-8 dzien po owulacji. Pasowało by mierzyc temperature i sprawdzic kiedy owulka, no albo robic badania po potwierdzonej owulacji z monitoringiem (czyli lekarz sprawdza kiedy owulacja).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 07:57

    aszencja, moremi, Dani lubią tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 24 marca 2017, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny my tu juz kilka razy przerabialysmy temat, ze w naszym wieku to najwazniejszy jest plan...to jest cos co nas pcha do przodu zeby nie zwariowac.
    Do 6 miesiecy mozna sie bujac i probowac zajsc, ale jak sie nie udaje to trzeba zabrac sie za badania (nie tylko hormonow ale ja tez polecam sprawdzic krew czy wszystko ok), sprobowac ewentualnej stymylacji przez kilka cykli, IUI jak sa wskazania, w pozniejszym stadium rozpatrzyc ivf.
    No i najważniejsze trafic na lekarza ktoremu sie ufa i nie odsyla z kwitkiem mówiąc zeby wyluzowac, tylko ma solidny plan.

    ana167, aszencja, Eltasz, mmdw, She Wolf, moremi, Dani, Aqu lubią tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • aszencja Autorytet
    Postów: 348 318

    Wysłany: 24 marca 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat własnie lh i estradiol plus fsh sa hormonami gdzie sa wahania i roznie moze byc, stres, jakies leki itd, wszystko to moze wpływac. U mnie fsh było tragiczne a po stymulkach idealne i co cykl inne wyniki.


    MoBo ma racje, musicie dziewczyny miec plan, inaczej mozna sie bujac i bujac. Ogolnie przyjmuje sie ze po 35 r zycia 6 cykli staran, jak nie wychodzi to trzeba udac sie do kliniki niepłodnosci. Ja najpierw rok około sie starałam z ginem i nic, w sumie rok w plecy...(plus prawie dwa z klinika).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 08:41

    MoBo, mmdw, She Wolf lubią tę wiadomość

    Na gorze róże na dole fiolki a my sie trykamy jak dwa poznańskie koziołki.
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 24 marca 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jurkowa napisz mi cos o akupunkturze ktora robisz, jak czesto chodzisz? Kiedy w cyklu chodzisz? Czy bierzesz jakies ziola? Jak zdiagnozowali cie? Czy z wizyty na wizyte sie cos zmienia (pozycja igiel itd)? I najwazniejsze czy czyta aku wykresy?

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Eltasz Autorytet
    Postów: 733 1518

    Wysłany: 24 marca 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Active wrote:
    Eltasz a przypomnij mi dlaczego u Was zarodkow nie bylo przy ivf. Jakie masz amh?
    Fajnie ze Ty i Dani już wrociłyście :-D
    Ja tak na szybko bo w pracy dziś jestem...
    Zarodki 2 nie dotrwaly do 3doby przyczyna- prawdopodobnie endometrioza która osłabia jakość komórki (wyniki męża wszystkie są ok). Amh było w tamtym roku 1.76 Wczoraj robiłam kontrolę i czekam na wyniki . FSH było 10 teraz mam 6.18
    Co do odpoczynku od starań mnie pomogła ta przerwa . Choć zaglądałam tu do Was bez udzielania się bo o czym pisać .....
    W głowie się uspokoiło przez ten czas i już nie mam nacisku... Co nam dane to będzie przyjęte . Dobra zmykam do roboty :-*

    MoBo, aszencja, moremi, Dani, Moko lubią tę wiadomość

    Eltasz
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 24 marca 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eltasz fajnie fsh spadło, ja jak dostane okresa to se tez pojde zbadac hotmony bo az jestem ciekawa czy moje trochę poszlo w dół.
    No i zapomnialas nam napisac co u doktorka? Zaczynacie juz?

    aszencja lubi tę wiadomość

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • mmdw Przyjaciółka
    Postów: 70 51

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Mmdw zrobienie badan w 21dniu cyklu moze byc do niczego. Wtedy sie robi badania gdy cykle sa dokladnie 28 dniowe i owulki wypadaja na 14/15 dc. Skoro teoje cykle sa po 30-35 dni to znaczy ze owulka moze sie przesunąć, a badania powinno sie robic 7-8 dzien po owulacji. Pasowało by mierzyc temperature i sprawdzic kiedy owulka, no albo robic badania po potwierdzonej owulacji z monitoringiem (czyli lekarz sprawdza kiedy owulacja).

    Masz rację MoBo, zrobię progesteron i prolaktynę w 7-8 dniu po owulacji. Krew też już w tym cyklu badałam, jest OK.
    Ale w tym cyklu wszystko się mi poprzestawiało, bo czuję, że owulka się zbliża wielkimi krokami albo już nawet jest! A to dopiero mój 6 dc!!!

    mmdw
  • Eltasz Autorytet
    Postów: 733 1518

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj... No wczoraj to nie miałam czasu bo... Mam już wykupiony gonapeptyl a w lodówce czeka puregon i zaczynamy od 18 DC czyli już!!!! To będzie długi protokół. Dr mówi że w ciągu półtora miesiąca będziemy już co mieli ;) tylko jeszcze posiewy po @ muszę zrobić
    Mam już też wynik amh 1,21 :-)

    MoBo, ana167, She Wolf, Ylya, aszencja, Active, moremi, Dani, mmdw, Moko, bulkaasia, Bąbelek1980 lubią tę wiadomość

    Eltasz
‹‹ 1029 1030 1031 1032 1033 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ