X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3128 1904

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Za późno ;) nie poszłam i dlatego pytam czy będzie ok jak pójdę w 5dc

    Ja uważam że 5dc jest ok. Zawsze miałam zalecenia 3-5dc, więc jak najbardziej, ale co kraj to obyczaj ;-)

    km5sdf9h97fauxoy.png
    34 lata
    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪

    O Łucję starałam się 20 cykli

    Niedoczynność tarczycy
    Euthyrox 100/88

    mutacje:
    Czynnik V R2 - homozygotyczny,
    MTHFR C677T heterozygotyczny,
    MTHFR A1298C heterozygotyczny,
    PAI-1 4G homozygotyczny

    Acard 75,
    KF, B6 i B12 metylowane

    3.02.2022 ➡️ 1 IUI ☹
    3.03.2022 ➡️ 2 IUI ☹
  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3128 1904

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Szczerze 1szy raz słyszę żeby lekarz clo odradzał przed hsg. Wręcz słyszałam że przepisywali clo żeby lepsza owu była jak jajowody będą "przepłukane". Ale wiadomo swojego lekarza trzeba słuchać.
    Pewnie będziesz miała hsg normalna metoda z kontrastem i rtg skoro w szpitalu robisz, dopytywalas lekarkę?

    Też tak mi się wydawało, dlatego chciałam brać, ale cóż, lekarzy trzeba słuchać.
    Na 99% właśnie tą metodą. No zobaczę co to będzie. Muszę sobie skombinować ketonal, bo oczywiście nie przewidują znieczulenia :-/

    km5sdf9h97fauxoy.png
    34 lata
    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪

    O Łucję starałam się 20 cykli

    Niedoczynność tarczycy
    Euthyrox 100/88

    mutacje:
    Czynnik V R2 - homozygotyczny,
    MTHFR C677T heterozygotyczny,
    MTHFR A1298C heterozygotyczny,
    PAI-1 4G homozygotyczny

    Acard 75,
    KF, B6 i B12 metylowane

    3.02.2022 ➡️ 1 IUI ☹
    3.03.2022 ➡️ 2 IUI ☹
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 1995 1197

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Za późno ;) nie poszłam i dlatego pytam czy będzie ok jak pójdę w 5dc
    A widzisz, myślałam, ze dziś 5d

    Rany jak mi się dziś spać chce...

    Która testuje w najbliższym czasie? :)

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm
    12+5 tc CRL 71mm
    16+5 tc 198 g
    19+5 tc 370g
    20+6 tc 489g❤️
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Właśnie, zauważyłam ze niektóre dziewczyny i 5dc zaczynaja brać. Skomplikowane :)


    Ja brałam raz od 2 dc, pęcherzyk urósł do 1,7 i później przestał. Teraz mam brać od 5 dc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś negatyw.
    Znowu zacznę przygodę z Clo.
    Jaka jest różnica między przyjmowaniem Clo od 2dni cyklu a 5go?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 21:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dupa, piłam się trochę u kumpeli i nie zbadam się jutro ;) Odwiedzilysmy koleżankę, która za 3tyg.rodzi :) Wygląda zajebiście, ale mówi że czuje się fatalnie :P Zbadam te prolaktyne za miesiąc znowu
    Aaa jeszcze: estradiol to teraz czy w 2 fazie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona1911 wrote:
    U mnie dziś negatyw.
    Znowu zacznę przygodę z Clo.
    Jaka jest różnica między przyjmowaniem Clo od 2dni cyklu a 5go?
    Ja nie mam pojęcia, ale mój były gin obliczył mój cykl i kazał brać od 3dc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja nie mam pojęcia, ale mój były gin obliczył mój cykl i kazał brać od 3dc
    Ja mam bardzo długie cykle i pozna owulacje.
    Może jak zacznę Clo od 3dnia cyklu to trochę ja przyspiesze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona1911 wrote:
    Ja mam bardzo długie cykle i pozna owulacje.
    Może jak zacznę Clo od 3dnia cyklu to trochę ja przyspiesze?
    Myślę że tak. Ja teraz nie zmieniałam dawkowania, bo biorę opakowanie które mi zostało bez konsultacji z lekarzem. Wybiorę się na monit oczywiście.

    Ja nie wiem jak ja to clo dziś zażyje przez te %, łeb mnie boli i mi niedobrze :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 22:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Myślę że tak. Ja teraz nie zmieniałam dawkowania, bo biorę opakowanie które mi zostało bez konsultacji z lekarzem. Wybiorę się na monit oczywiście.

    Ja nie wiem jak ja to clo dziś zażyje przez te %, łeb mnie boli i mi niedobrze :(
    Ja 2 miesiące temu jadłam je od 5-9 dnia cyklu. Po ciąży biochemicznej lekarz kazał odczekać ten cykl i mogę ponownie je brać. Narazie czekam na @. Wczoraj odstawiłam progesteron.

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona1911 wrote:
    U mnie dziś negatyw.
    Znowu zacznę przygodę z Clo.
    Jaka jest różnica między przyjmowaniem Clo od 2dni cyklu a 5go?

    Zielona, ja brałam pierwszą serię 5-9 a drugą 3-7dc. różnica podobno jest taka, że jak ktoś ma krótkie cykle to zaczyna się ponoć wcześniej. jajeczka wtedy wcześniej zaczynają rosnąć i jest szansa że w momencie kiedy u Ciebie występuje owu to pęknie śliczny okrąglutki pęcherzyk, a jeśli masz krótkie cykle ( właściewie krótką fazę folikularną) to kiedy zaczynasz później brać CLO to pęcherzyk może nie zdążyć urosnąć o czasie. tak mi lekarz wytłumaczył ale na moim przykładnie. ja mam krótkie cykle i w cyklu z CLO 5-9dc urosła mi torbiel. a potem jak brałam 3-7 to rosły ładne pęcherzyki i pękały. także tak to wyglądało u mnie ale sama wiesz, że każdy organizm reaguje na to inaczej

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już CLO odstawiłam i to jest 3 cykl po odstawieniu i drugi cykl po hsg. byłam ostatnio na monitoringu no i wszystko pięknie ponoć. ciekawa jestem jaki będzie rezultat.

    mam nadzieję, że załatwiłam ju ż sprawę z tym moim pęcherzem, wzięłam ten antybiotyk i może tych bakterii się pozbyłam. będę musiała pewnie znowu to zbadać.

    tak się teraz zastanawiam, czy ten antybiotyk w jakimś stopniu mógł wpłynąć na ewentualne zagnieżdżanie się. czy któraś może się leczyła antybiotykami w drugiej fazie? nie wiem na co mam się nastawiać.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena antybiotyk nie będzie miał wpływu na ew.zagniezdzenie. Czytałam wpis Mamaginekolog o Hipotetycznej Hani ;) przeczytaj sobie, ona tam tłumaczy kwestię leków i % w 2 fazie przy staraniach

    Ja wzięłam to Clo tuż przed snem, czuję się w ogóle ok. Kurcze poprzednio miałam i te uderzenia gorąca, czasem zawroty głowy a teraz zupełnie nic. No chyba że efekty uboczne jeszcze przyjdą ;)
    W piątek idę na usg piersi i może zrobię od razu p.ciala przeciwplemnikowe z krwi

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina a te przeciwciałą będziesz robiła prywatnie? możesz mi powiedzieć ile to mniej więcej kosztuje? zastanawiam się czy też nie iść, bo ten test ze śluzu podobno jest niemiarodajny i się od niego odchodzi.

    tym brakiem objawów się raczej nie martw, ja jak brałam też z każdym cyklem odczuwałam mniej dolegliwośći, to samo z bromkiem. teraz łykam jak manti :) bez kitu, w zeszłym roku łykałam tyle leków, że kiedyś się zapomniałam i manti zamiast ssać to połknęłam. potem jeszcze przez chwilę zastanawiałąm się dlaczego zrobili takie szorstkie i wielkie te tabsy :) dopiero później się zorientowałam jak mi było zimno w żołądku :) mąż się popłakał jak mu powiedziałam :P

    Zielona1911, papillon26 lubią tę wiadomość

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, ja przed chwilą pisałąm na innym wątku, że to co robimy przed @ nie ma wpływu na zarodek, ale właśnie co do antybiotyków miałąm wątpliwości i dzięki za odpowiedź. :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    help me.
    jestem po pierwszym cyklu z clo. Po skończeniu pecherzyk był na 12mm ale gin powiedział że raczej nic z tego. miałam czekać na @. jest 31dc nie mam jeszcze @ a ostatnio były 27dniowe. czuję się średnio. jest mi nie dobrze ból podobny jak na @ moje pyta ie brzmi czy po clo powinno się coś brać? np na zatrzymanie wzrostu pęcherzyka? sory jeżeli to co pisze jest niezrozumiałe ale cały czas staram się ogarniać ten cały proces...

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 30 maja 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frania21 wrote:
    help me.
    jestem po pierwszym cyklu z clo. Po skończeniu pecherzyk był na 12mm ale gin powiedział że raczej nic z tego. miałam czekać na @. jest 31dc nie mam jeszcze @ a ostatnio były 27dniowe. czuję się średnio. jest mi nie dobrze ból podobny jak na @ moje pyta ie brzmi czy po clo powinno się coś brać? np na zatrzymanie wzrostu pęcherzyka? sory jeżeli to co pisze jest niezrozumiałe ale cały czas staram się ogarniać ten cały proces...

    kochana, ja w pierwszym cyklu z CLO już myślałam że w końcu się udało. wszystkie dolegliwości przedmałpowe były baaardzo nasilone i okres spóźniał się 5 dni. niestety się nie udało i w dzień kiedy miałam robić test przyszła @. clo przedłuża cykl, wiele dziewczyn to potwierdza. u mnie z 24-25 przedłużał na najdłużej 29. bierzesz nowy lek, Twój organizm musi się przyzwyczaić dlatego daje takie oznaki. z każdym miesiącem powinno być lepiej. skoro lekarz powiedział, że nie ma szans w tym cyklu, to może zmieni Ci dawkę albo przesunie termin brania leku. nie słyszałam też o tym, żeby po clo brać coś na wstrzymanie porostu pęcherzyka. czasem bierze się duphaston na utrzymanie poziomu progesteronu tym samym podtrzymanie ew. ciąży. jeśli masz wątpliwości najlepiej poradzić się swojego lekarza, bo każda z nas jest inna i ma inne doświadczenia . powodzenia :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    Zielona, ja brałam pierwszą serię 5-9 a drugą 3-7dc. różnica podobno jest taka, że jak ktoś ma krótkie cykle to zaczyna się ponoć wcześniej. jajeczka wtedy wcześniej zaczynają rosnąć i jest szansa że w momencie kiedy u Ciebie występuje owu to pęknie śliczny okrąglutki pęcherzyk, a jeśli masz krótkie cykle ( właściewie krótką fazę folikularną) to kiedy zaczynasz później brać CLO to pęcherzyk może nie zdążyć urosnąć o czasie. tak mi lekarz wytłumaczył ale na moim przykładnie. ja mam krótkie cykle i w cyklu z CLO 5-9dc urosła mi torbiel. a potem jak brałam 3-7 to rosły ładne pęcherzyki i pękały. także tak to wyglądało u mnie ale sama wiesz, że każdy organizm reaguje na to inaczej
    Ja mam długie cykle i jak brałam Clo 5-9 to owu miałam dopiero 19tego dnia cyklu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 dokłdanie myślałem że po pierwsze cyklu będzie happy end. zastanawiam się jak zachowuje się organizm po clo. co tam się dzieje. rośnie sobie ten pecherzyk, pęka i od nowa półka ludowa. miałam torbiel jakieś dwa cykle temu i zastanawiam się czy znowu coś nie zostanie po tym co udało się wyhodować. może rzeczywiście trzeba zacząć brać wcześniej ten clo żeby pecherzyk miał czas urośnie do czasu kolejnej wizyty. bralam go od 5 do 9 dnia po 2x1 tab. mam nadzieję że teraz na wizycie na będzie żadnych przeszkód do kolejnej stymualcji

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 30 maja 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frania21 wrote:
    Marlena88 dokłdanie myślałem że po pierwsze cyklu będzie happy end. zastanawiam się jak zachowuje się organizm po clo. co tam się dzieje. rośnie sobie ten pecherzyk, pęka i od nowa półka ludowa. miałam torbiel jakieś dwa cykle temu i zastanawiam się czy znowu coś nie zostanie po tym co udało się wyhodować. może rzeczywiście trzeba zacząć brać wcześniej ten clo żeby pecherzyk miał czas urośnie do czasu kolejnej wizyty. bralam go od 5 do 9 dnia po 2x1 tab. mam nadzieję że teraz na wizycie na będzie żadnych przeszkód do kolejnej stymualcji

    wiesz co, powiedz o swoich wątpliwościach dla lekarza i on Ci wzystko wytłumaczy. przecież od tego oni są. ja naprawdę myślałam, że się udało. miałam napuchnięte sutki i bolały mnie piersi jak nigdy wcześniej, ponadto te spóźnienie @ było w moim przypadku niespotykane. kiedyś miałam spóźnienia rzędu max 1 dnia a 5? to już dla mnie było prawie wiadomo, że pewnie się udało. nawet na test czekałam trochę dłużej, żeby zobaczyć piękne kreseczki, ale niestety. mocno się wtedy rozczarowałam i nie mogłam się po tym ogarnąć, że aż tak lek może podziałać, żeby spłatać takiego figla.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
‹‹ 2531 2532 2533 2534 2535 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ