X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 nawet nie myślę w kategorii że się udało bo postanowiłam że będę już podchodzić do tego na zimno. bo jak emocje brały górę przestawalam funkcjonować w codziennym życiu. dlatego myślę raczej w kategoriach że może jakaś torbiel znowu albo coś gorszego. ale skoro piszesz ze clo samo w cyklu nie działa nic złego to trochę mnie to uspokoiło. na @ czekam jak na zbawienie bo w 2 dc mam udać się szybko na wizytę. lekarza zapytam ale pomocy doraźnej szukam w was;) ;)

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 1995 1197

    Wysłany: 30 maja 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona1911 wrote:
    U mnie dziś negatyw.
    Znowu zacznę przygodę z Clo.
    Jaka jest różnica między przyjmowaniem Clo od 2dni cyklu a 5go?
    przykro mi. :(
    Roznica taka, ze jeśli pecherzyki zaczynaja Ci szybciej rosnac, to dostaną lepszego kopa juz od poczatku ;) czyli owulka moze byc szybciej, a niektorzy uwazaja, ze wczesniejsze owulki sa bardziej skuteczne, niz pozniejsze.

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm
    12+5 tc CRL 71mm
    16+5 tc 198 g
    19+5 tc 370g
    20+6 tc 489g❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma mia jak sytuacja u Ciebie? ;)

    Marlena tak to badanie będę robiła prywatnie. Podobno w diagnostyce to koszt ok.70zl, jak mi się uda to nawet jutro zrobię przed pracą, bo idę później

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/314ae4f06abb.jpg
    Temp znów dziś skoczyla więc zrobiłam test owulacyjny bo ciazowego niemam. Kreska testowa w realu jest bardziej intensywna (ale mimo wszystko to jeszcze nie pozytyw). Chyba powtórzę test ciążowy

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona lepiej sugeruj się testem ciążowym. co ci da owulacyjny ? :)

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • polamonola Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Po jakim czasie od rozpoczęcia starań/zdiagnozowania PCOS lekarz zasugerował stymulację owulacji?
    Wczorajsze USG potwierdziło - jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką PCOS. Jednak pani doktor upiera się, żebym jeszcze przez pół roku zażywała inofem 2x1 i dopiero ewentualnie po 8 miesiącach stymulacja. To będzie łącznie ponad rok naszych starań. Czy to nie przesada? Czy może ja jestem zbyt niecierpliwa? Help!

    Hashimoto, PCOS
    5cs - UDAŁO SIĘ! <3
    24.03.2018 godzina 9.35 Łucja <3 (35tc)
  • polamonola Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Po jakim czasie od rozpoczęcia starań/zdiagnozowania PCOS lekarz zasugerował stymulację owulacji?
    Wczorajsze USG potwierdziło - jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką PCOS. Jednak pani doktor upiera się, żebym jeszcze przez pół roku zażywała inofem 2x1 i dopiero ewentualnie po 8 miesiącach stymulacja. To będzie łącznie ponad rok naszych starań. Czy to nie przesada? Czy może ja jestem zbyt niecierpliwa? Help!

    Hashimoto, PCOS
    5cs - UDAŁO SIĘ! <3
    24.03.2018 godzina 9.35 Łucja <3 (35tc)
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podpowiedzcie: biorę euthyrox jutro muszę sprawdzić poziom TSH, brać tabletkę rano przed pobraniem krwi czy wciąć po pobraniu?

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polamonola wrote:
    Hej dziewczyny! Po jakim czasie od rozpoczęcia starań/zdiagnozowania PCOS lekarz zasugerował stymulację owulacji?
    Wczorajsze USG potwierdziło - jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką PCOS. Jednak pani doktor upiera się, żebym jeszcze przez pół roku zażywała inofem 2x1 i dopiero ewentualnie po 8 miesiącach stymulacja. To będzie łącznie ponad rok naszych starań. Czy to nie przesada? Czy może ja jestem zbyt niecierpliwa? Help!

    kochana ja na Twoim miejscu sugerowałabym doktorce jak najszybciej, a nie czekać jeszcze. ja gdybym wiedziała że będę miałą takie problemy z zajściem, nawet tego roku naturalnych starań bym nie czekała. w prawdzie nie mam pcos ale zaniepokoiłam się po pół roku bezowocnych starań, a lekarz mnie odesłał, bo stwierdził że DO ROKU można próbować bez niczego. to był zmarnowany dla mnie rok niestety.
    u Ciebie jest zdiagnozowany problem, który może znacznie utrudniać zajście w ciążę, więc trzeba się go jak najszybciej pozbyć i nie czekać.

    Powodzenia :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello wrote:
    Dziewczyny podpowiedzcie: biorę euthyrox jutro muszę sprawdzić poziom TSH, brać tabletkę rano przed pobraniem krwi czy wciąć po pobraniu?

    wiesz co myślę, że chyba lepiej będzie na czczo, weźmiesz lek, on Ci szybko obniży poziom hormonu i wynik może wyjść zafałszowany.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polamonola mnie gin przepisał np.od razu na początku starań- czemu? Nie wiem, nie powiedział dlaczego dostaje Clo, mogę sobie tylko gdybać. Odczekać i tak hwile zanim go wzięłam, teraz po pół roku wróciłam. Faktycznie dość długo lekarka każe Ci czekać, czy to jest aby gin który zna się na niepłodności i planowaniu ciąży? Różne są specjalizacje i może ona boi się zapisać Ci ten lek. Może warto by wybrać się do innego lekarza z wynikami i zobaczyć co on powie

    Ja na monit idę w poniedziałek popołudniu, zobaczymy czy co urosło

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 1995 1197

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello wrote:
    Dziewczyny podpowiedzcie: biorę euthyrox jutro muszę sprawdzić poziom TSH, brać tabletkę rano przed pobraniem krwi czy wciąć po pobraniu?
    rozni lekarze roznie mowia. Jedni podają, że powinn się isc po tabletce - w końcu to lek do konca zycia i wynik a podac tsh w czasie leczenia a nie w trakcie jego przerwania, a inni zeby nie brac. Ja chodzilam tak i tak. Jakies duzej roznicy nie bylo

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm
    12+5 tc CRL 71mm
    16+5 tc 198 g
    19+5 tc 370g
    20+6 tc 489g❤️
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 1995 1197

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polamonola wrote:
    Hej dziewczyny! Po jakim czasie od rozpoczęcia starań/zdiagnozowania PCOS lekarz zasugerował stymulację owulacji?
    Wczorajsze USG potwierdziło - jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką PCOS. Jednak pani doktor upiera się, żebym jeszcze przez pół roku zażywała inofem 2x1 i dopiero ewentualnie po 8 miesiącach stymulacja. To będzie łącznie ponad rok naszych starań. Czy to nie przesada? Czy może ja jestem zbyt niecierpliwa? Help!
    na jakiej podstawie zdiagnozowano Ci PCOS? Tylko usg czy cos jeszcze?

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm
    12+5 tc CRL 71mm
    16+5 tc 198 g
    19+5 tc 370g
    20+6 tc 489g❤️
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma mia, jak jesteś to zapytam przy okazji. wziełam ten monural jedną saszetkę no i pewnei muszę powtórzyć mocz. lekarz o ponownym badaniu mi nic nie powiedział, a ja wolałabym się upewnić czy wszystko gra więc może wiesz po jakim czasie od antybiotyku mogę powtrzyć badanie moczu?

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 1995 1197

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena, po jednodniowym nie pamietam jak mi zalecali, bo urolodzy raczej tego antybiotyku nie lubią. Natomiast zrobilabym powtorke po 7 dniach. To średnio, ze Ci tego nie zalecił...

    Zielona, testuj normalnym testem! :)

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm
    12+5 tc CRL 71mm
    16+5 tc 198 g
    19+5 tc 370g
    20+6 tc 489g❤️
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma mia, nie lubią? w jakim sensie? nie zlecił, bo może myślał że wezmę i będzie dobrze. aj ci lekarze :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 31 maja 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello wrote:
    Dziewczyny podpowiedzcie: biorę euthyrox jutro muszę sprawdzić poziom TSH, brać tabletkę rano przed pobraniem krwi czy wciąć po pobraniu?


    Lepiej po, choć mi lekarz mówił, że jakoś znacząco na wynik nie wpłynie, ale zawsze lepiej przed badaniem nie brać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    Zielona lepiej sugeruj się testem ciążowym. co ci da owulacyjny ? :)
    Miałaś rację. Dupa blada:(
    Ciążowy negatywny .

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 31 maja 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona1911 wrote:
    Miałaś rację. Dupa blada:(
    Ciążowy negatywny .

    no widzisz. też czasem łapię się na takim nakręcaniu i niestety nie jest to dobre dla mojej psychiki. mierzę czasem tempkę tylko przed samym okresem jak mi coś najdzie i już nie mogę wytrzymać i skoczy o chociaż ułamek ponad 37 stopni to się już nakręcam. pewnie masz tak samo z tymi testami. nie miałaś ciążowego no to chociaż owulacyjny. pewnie też nie możesz się doczekać

    następnym razem będzie lepiej :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Marta123 Autorytet
    Postów: 332 273

    Wysłany: 31 maja 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, czy któraś z Was miała po Clo skrócony czas trwania @? To był mój 5 cykl na Clo tym razem w połączeniu z gonalem. @ dostałam w terminie tyle, że trwała ona pół dnia... Przed i po plamienie, którego okresem nie można nazwać, zwykła wkładka wystarczała. Dodam jeszcze, że spodziewałam się mocniejszego niż dotychczas bo z tego co mówił mi lekarz endo po gonalu bylo super. Test ciążowy robiłam 2 razy - negatywne. Chciałam zrobić w tym miesiącu przerwę od tego wszystkiego, również od lekarza dlatego nawet nie zapisałam się na wizytę, ale zaczynam się martwic że coś jest nie tak. Może to torbiel?

    6 lat starań
    🙍🏼‍♀️: Endometrioza II stopnia (9.03.2020 - usunięcie ognisk i 2 polipów )
    kariotyp prawidłowy
    PAI-1 układ homozygotyczny
    MTHFR C677T hetero
    MTFHR A1298C hetero
    Białko S - lekko poniżej normy
    Reszta badań ok
    AMH - 1,83

    🙎🏻‍♂️: kariotyp prawidłowy
    Nasienie - ok

    2IUI- nieudane

    12.2020
    -Pierwsza procedura, protokół krótki
    6 pobranych, 6 zapłodnionych: do 3 dnia 6, do 5 dnia dotrwały 2 blaski 🍀🍀
    -12.2020 Transfer świeżynki 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1)
    -2.03.2021 transfer 5 dniowego ❄️ 😔
    (Prolutex 1x1, progesteron 200mg 3x1, matypred 2x1, estrofem 3x1, neoparin 40 1x1, Acard 150mg)

    10.2021 II Procedura
    Mamy ❄️❄️❄️❄️🥰
‹‹ 2532 2533 2534 2535 2536 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ