X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Clostylbegyt + Pregnyl - kiedy testować?
Odpowiedz

Clostylbegyt + Pregnyl - kiedy testować?

Oceń ten wątek:
  • Ju Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny)
    ja tu jestem nowa...staramy się o dziecko z mężem już ponad rok. Na początku ostatniego cyklu brałam clostilbegyt, i w 13 dniu otrzymałam zastrzyk Pregnylu)wczoraj było 14 dni po podaniu pregnylu,zrobiłam test i pokazał negatywnie...mam pytanie-czy jest jeszcze jakaś nadzieja żeby w tym cyklu była ciąża?


    iq7adn3jssd7xwq4.png

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 1967 1191

    Wysłany: 28 lutego 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile zazwyczaj trwa Twoja faza lutealna?

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm
    12+5 tc CRL 71mm
    16+5 tc 198 g
    19+5 tc 370g❤️
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akuszerka89 wrote:
    Tak jak w temacie - kiedy najszybciej mogę zrobić test po zastrzyku z Pregnylu? I ilu z Was udało się zajść w ciążę po stymulacji i zastrzykach?
    U mnie jutro będzie 6 dzień od Pregnylu i już zaczynam wariować. Pomóżcie proszę:(

    ja miałam clo i zastrzyk pregnyl 5000 robiłam po 15 dniu od zastrzyku i wynik mój to 0,47 i wychodzi na to że nie ma ciąży choć koleżanki jak robiły bete to nie miały tekiego wyniku.Testy zwykłe robiłam w 11,12,13,14 i 15 dniu po zastrzyku to wynik był taki że w 11 dniu dwie kreski jedna blada a reszta dni jedna kraska i robiłam po dwa testy więc nie ma sensu robic wcześniej niż 14 lub 15.

    Kasica
  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ju wrote:
    Hej dziewczyny)
    ja tu jestem nowa...staramy się o dziecko z mężem już ponad rok. Na początku ostatniego cyklu brałam clostilbegyt, i w 13 dniu otrzymałam zastrzyk Pregnylu)wczoraj było 14 dni po podaniu pregnylu,zrobiłam test i pokazał negatywnie...mam pytanie-czy jest jeszcze jakaś nadzieja żeby w tym cyklu była ciąża?


    iq7adn3jssd7xwq4.png
    Mam tak jak ty identycznie tylko wynik beta mój to 0,47 zrób test beta ale za jakieś 3 dni będziesz pewna na 100procent bo ja teraz to się głowie z tym wynikiem i ja też jestem tu nowa

    Kasica
  • Ju Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Ile zazwyczaj trwa Twoja faza lutealna?


    na pewno nie znam ile trwa moja faza lutealna,ale cykl w średnim ma 32 dni.

  • Ju Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1996 wrote:
    Mam tak jak ty identycznie tylko wynik beta mój to 0,47 zrób test beta ale za jakieś 3 dni będziesz pewna na 100procent bo ja teraz to się głowie z tym wynikiem i ja też jestem tu nowa


    Bete chciałam zrobić ale mąż powiedział poczekać jeszcze parę dni..jak @ spózni się to wtedy zrobić...a ja już nie moge czekać(((czuje że mam stres od tego wszystkiego(

  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ju wrote:
    Bete chciałam zrobić ale mąż powiedział poczekać jeszcze parę dni..jak @ spózni się to wtedy zrobić...a ja już nie moge czekać(((czuje że mam stres od tego wszystkiego(

    Idz zrób beta ten wynik nie będzie oszukany naprawdę zrób teraz i później mi lekarz tak kazał zrobić dwa jak np. zrobisz dziś to następny za tydzień :) Szczęscia :)

    Kasica
  • Ju Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 1 marca 2017, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1996 wrote:
    Idz zrób beta ten wynik nie będzie oszukany naprawdę zrób teraz i później mi lekarz tak kazał zrobić dwa jak np. zrobisz dziś to następny za tydzień :) Szczęscia :)
    Dziekuje Ci za odpowiedz...bo naprawde jestem zalamana już(

  • Ju Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 1 marca 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1996 wrote:
    Idz zrób beta ten wynik nie będzie oszukany naprawdę zrób teraz i później mi lekarz tak kazał zrobić dwa jak np. zrobisz dziś to następny za tydzień :) Szczęscia :)
    odpuszczam sobie..nie będę robić badanie krwi,,j dziś rano znowu ż zrobiłam test i on był negatywny..w następnym cyklu zaczynam brać Aromek

  • kasia1996 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 1 marca 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ju wrote:
    odpuszczam sobie..nie będę robić badanie krwi,,j dziś rano znowu ż zrobiłam test i on był negatywny..w następnym cyklu zaczynam brać Aromek

    Widze że szybko rezygnujesz ja też tak mam ale moje koleżanki i narzeczony mnie wspierają.Czasami się zastanawiam dla kogo się tak naprawdę staram wydaje mi się że dla Dawida tylko co miesiąc mi mówią ze jak nie w tym to w następnym walczcie :)

    Kasica
  • k559 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 31 marca 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem tu nowa, chciałam się do Was przyłączyć. Również mam problemy z zajściem w ciążę. Przedstawię Wam co u mnie się dzieje: z mężem staramy się od roku o dziecko, od 3 miesięcy jeżdżę do kliniki bocian w Warszawie, pierwszy cykl - jajeczko urosło ale nie pękło, drugi cykl - przyjmowałam leki żeby zatrzymać całą produkcję i żeby jajeczko z poprzedniego cyklu się wchłonęło, 3 cykl, obecny - od 4 dc przyjmowałam lek Clostilbegyt 1tab.x1dzień przez 5 dni, w tą środę (11dc. 29.03.17r) dostałam zastrzyk Pregnyl (jajeczko 24mm), lekarz zalecił starania do poniedziałku włącznie (czyli 5 dni), następnie mam czekać na nadejście okresu (i w 1 lub 2 dzień cyklu mam przyjechać żeby zacząć nowy cykl) w razie jej braku (powinna przyjść ok 12-14.04, jeśli nie przyjdzie to mam odczekać jeszcze tydzień i dopiero zrobić test ciążowy). Jestem pełna nadziei wraz z mężem, ale i tak gdzieś w głębi czuję strach, że jednak okres nadejdzie i wszystko zacznie się od nowa :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Mam pytanko do tych z Was, które mają doświadczenia z Pregnylem - jaki miał wpływ na Waszą temperaturę?
    Ja przez 3 dni po zastrzyku miałam tempkę ponad 37st., a od 4 dni spadła i utrzymuje się na poziomie 36,6-36,7.. Powiecie jak to było o Was?
    Czy pregnyl ma wpływ na temperaturę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jest po clo i zastrzyku (aktualnie 16dc). Lekarz po usg powiedział, że mam domicylujący pęcherzyk 32mm a na drugim jajniku 22mm. Powiedział, że jest szansa z tego dużego (ból owulacyjny był właśnie z tego giganta). Czytałam na forach, że z takiego dużego nic nie może być. I zgłupiałam ;/ czy jest szansa, że ten mniejszy też mi pęknie i będę miałam większe szanse?

    Staramy się od ponad roku, wszystkie badania idealne i moje i męża. Lekarz zdecydował się na stymulacje.

  • trigeria Przyjaciółka
    Postów: 99 65

    Wysłany: 11 września 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Przez 3 miesiące brałam clostibegyt jednak pęcherzyki mi nie pekaly. W tym cyklu clo + pregnyl . W 16 dc pecherzyk 19.99 w tym dniu dostalam zastrzyk. 2 dni po mialam usg - pecherzyk pękł. Samej owulacji nie czułam. Dzisiaj 8 dzień od zastrzyku. Jedyne objawy teraz to ciągnięcie w jajniku w ktorym jest pecherzyk.

    xyz
  • Koralinka Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 17 września 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Moje pecherzyki bez Clo rosly,ale za male. Pekaly niby same,ale dr podal pregnyl.
    Napisze tu Wam swoje doswiadczenia,bo sama bardzo intensywnie szukalam informacji o tym w swoim czasie.
    Otoz dostalam pregnyl przy pecherzyku 24 mm. Dawke 10 000 jednostek. Nic nie czulam. Myslalam,ze pecherzyk nie pekl i zrobila mi sie torbiel.
    Kilka dni po pregnylu czulam delikatne ciagniecie jaknika (inne niz zwykle w 2giej fazie).
    Test zrobilam 12 dni po zastrzyku (10 000 j.)- delikatna druga kreska.
    W 14 dni po zastrzyki - mocniejsza :)
    16 dni po zastrzyku - taka jak testowa :)
    Objawow nie mialam zadnych. Bylam pewna,ze idzie @.

    Aife, Pani Ciasio, Pambi lubią tę wiadomość

  • Necia82 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 19 września 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem czy dobrze dobrałam temat ale chciałam spytać was jak to jest z Duphastonem.
    kończę cykl z tym niby wspomagaczem...miałam brać od 15-25dc.
    Starania były przed spodziewana ow.i w dniu ow.
    Kilka dni było spokoju i wczoraj 7 dni po owul.miałam dość silne klucie w lewym jajniku, czasem czułam też nieco mniej prawy i całe podbrzusze wzdete i ból podobny jak na @.
    Ból utrzymuje się do dziś jednak jest już znikomy.Temp mierze i od ow.było 36.8-9 wczoraj 36.8 a dziś 37.1 ...śluz mleczny biały...
    stąd moje pytanie czy jeśli przestanę brać duphaston a doszłoby faktycznie do poczęcia to czy przez przerwe poziom hormonu nie spadnie na tyle, żeby mogło dojść do poronienia?tego się obawiam....i po jakim mniej więcej czasie od ostatniej tabletki robić test?ewentualnie kiedy pojawia się @

    Necia82
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koralinka gratulacje! Ja dopiero wczoraj dostałam zastrzyk z pregnylu 10 000. Jestem taka podekscytowana tak wiem, nie powinnam ale to silniejsze ode mnie :) A Tobie za którym razem się udało?

    Necia 82 Ja na twoim miejscu brałabym jeszcze duphaston, bo prawdopodobnie masz owulacje, a lek ten nie szkodzi dziecku wręcz jest chyba na podtrzymanie, więc przytulanko a za jakieś 2 tyg testujesz :)

  • esiaa Ekspertka
    Postów: 140 100

    Wysłany: 25 września 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny.
    czy któraś z Was ma stwierdzonego lufa?
    u mnie dwóch lekarzy to stwierdziło, walczymy z mężem 4 lata o ciąże i nic. trafiłam teraz mam wrażenie do obcykanej Pani doktor . w 12 dc po clo dostałam pregnyl 5000 j i w kilka godzin pozniej mialam bole jak po owu a teraz juz nic dzis mamy 15 dc w piątek jadę do gin zobaczyć czy pękł ale boje się że niestety nic z tego...

    esiaa

    W klinice od września 2022.

    Pcos, niedoczynność tarczycy, zespół antyfosfolipidowy, trombofilia.

    Słabe nasienie . 10 lat starań .



    11dpt beta 367 🎉
    13 dpt beta 695, prog 13,90 🎉
    21 dpt beta 19 167 🤗
    25 dpt beta 47 tys
    26dpt jest ❤️
    8tc serduszko przestało bić . Poronienie.
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 30 września 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co widzę to w większości przypadków Pregnyl zadziałał.
    Ja zaczłam w ciążę w sierpniu ubieglego roku dość szybko, bo za trzecim podejściem, jednak ciąża obumarla w 9tyg. Od tamtego czasu nie mogę zajść w ciążę. W tym roku miałam jeszcze stan zapalny tarczycy. Na szczęście we wrześniu tego roku trafiłam na dobrego ginekologa-endokrynologa i w końcu ktoś się mną zainteresował, zrobił pierwszy raz monitoring by zobaczyć czy pękają pęcherzyki. Endometrium idealne, pecherzyk rósł tez bardzo ładnie, jednak nie pękł. Doktor nie czeka na boskie zmiłowanie i juz.w następnym cyklu będę miała podany Pregnyl 5000. Dodatkowo przepisał mi Euthyrox 25 na delikatne obniżenie TSH (dodam, ze moja poprzednia endokrynolog nic mi.nie przepisała), Acard oraz niezbędne witaminy (Pregna Plus). Po Pregnylu zapewne będzie włączona Luteina 2x2 tabletki podjezykowo. Póki co z niecierpliwością czekam na okres, jestem pozytywnie nastawiona na kolejny cykl, czuję, ze to będzie ten!
    Czy znacie może przypadki ciąży bliźniaczej lub mnogiej po Pregnylu? Zobaczyć 2 serduszka to marzenie :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • esiaa Ekspertka
    Postów: 140 100

    Wysłany: 2 października 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pisałam post o dwa wyżej. Byłam u gin, pęcherzyk pięknie pękł, Pani doktor mówi ze piękne ciałko żółte się pojawiło także teraz czekam do zrobienia testu na betę chce iść w poniedziałek to będzie 17 dni po zastrzyku . ciekawe czy się udało...

    esiaa

    W klinice od września 2022.

    Pcos, niedoczynność tarczycy, zespół antyfosfolipidowy, trombofilia.

    Słabe nasienie . 10 lat starań .



    11dpt beta 367 🎉
    13 dpt beta 695, prog 13,90 🎉
    21 dpt beta 19 167 🤗
    25 dpt beta 47 tys
    26dpt jest ❤️
    8tc serduszko przestało bić . Poronienie.
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ