X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 21 lutego 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    A czemu laparo? Masz endomendę?

    Mam nadzieję że nie ale trzeba będzie kiedyś sprawdzić i od razu zrobic drożność...po 3 zabiegach i przecięciu małej przegrody różnie może "tam" być...bo zawsze szybko zachodziłam a teraz kicha,chociaż pocieszam się myslą że te owulacje nie były takie jak powinny,raz tez torbiel miałam która wchłoneła się po 2 miesiącach także 2 cykle z głowy wtedy były...
    Tu człowiek czeka z nadzieją że w końcu jakaś szansa jest a znów gdzie indziej zaczyna się pieprzyć..przez jakiś czas miałam lekki dół ale teraz znów się zbieram i walczę..ten Przybycień to złoty człowiek,każdej życzę takiego lekarza,napawa takim optymizmem że się zaczyna wierzyć w powodzenie i co ważne jak widzi potrzebę to wysyła tez na szczepienia

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 21 lutego 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuś opowiedz coś o tych wlewach,od kogo trzeba mieć tą zgodę i wogóle?ile miałaś nk bo już nie pamietam ;)

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 21 lutego 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta wrote:
    Sylvuś opowiedz coś o tych wlewach,od kogo trzeba mieć tą zgodę i wogóle?ile miałaś nk bo już nie pamietam ;)
    będziesz brała dodatkowo encorton?

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 21 lutego 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Arletka że jesteś zadowolona z lekarza, to już połowa sukcesu oddać się w dobre ręce.
    Trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki &&&&&&&

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 21 lutego 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nk miałam 14% nie pamiętam tego drugiego wyniku ale podobno był w normie.
    Wczoraj jak przyszły wyniki allo napisałam do Paśnika i zapytałam czy mogę siebie jakoś wspomóc przed transferem.
    Odp że mogę mieć intralipid dwa razy, dwa tyg przed i w dniu, więc wczoraj w nocy szukałam i zamawiałam w aptece żeby był na 14 dzisiaj. Uciekłam z pracy najpierw po receptę w jeden koniec miasta, potem do apteki w drugi i na podanie do innego miastaB-)
    Encorton biorę od wczoraj,w klinice mi wyznaczyła dawkę 7,5.
    Jeszcze takiej nie miałam, zaczynałam wcześniej od 5 potem miałam 10.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 00:57

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 21 lutego 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Receptę dostałam od immunologa:-D na intralipid 2x100ml i do tego sól fizjologiczna w której jest rozrobiony.
    Kroploweczki i leci.

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polala wrote:
    W zasadzie to powiedzial ze mam wysokie atpo (370) i nieco zaburzony wspolczynnik Cd3 i Cd8 (1,6 ratio). No i nk 14%. Nic wiecej nie znalazl. Wydaje mi sie ze te szczepienia w moim przypadku zalecil na zasadzie "moze pomoga" bo ja mam problem z zajsciem w ogole w ciaze.
    ja po pierwszym szcześliwym transferze i poronieniu też mam problem z "zajściem" w ogóle. 8 zarodków (6 dobrych blastocyst) się nie przyjęło.
    no to moim zdaniem szczepienia mają poprawić Ci cytokiny. z tego co wiem to dr rzadko zleca powtarzanie tych badań cytokinowych, jeśli kieruje na szczepienia z powodu cytokin a nie z powodu allo mlr. takim parom każe się starać albo podchodzić do ivf po trzech tyg od szczepień.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta, a powiedz mi - jakby się poszło do Maliny i on by skierował na laparo, to sam robi operację? Bo Malina to podobno lepszy spec od laparo w kraju.

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 21 lutego 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwuś, bardzo się cieszę, że masz takie mlr! :) Ja wczoraj wcinałam intralipid, dwie buteleczki :) Miałam teraz wziąć jedną i przed samym transferem drugą ale wzięłam dwie od razu bo... mam już dość tego kłucia.

    Odnośnie encortonu się nie martw, ja biorę od połowy grudnia 20mg i jeszcze żyję :D

    Shooa, ktoś się pytał dr czy encorton obniża allo i odpowiedź była przecząca :) Chyba to była Yoselin82 i było to na wątku adopcyjnym.

    sylvuś lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:

    Shooa, ktoś się pytał dr czy encorton obniża allo i odpowiedź była przecząca :) Chyba to była Yoselin82 i było to na wątku adopcyjnym.

    nie byłam na tym wątku adopcyjnym, więc nie wiem:) ale nawet tutaj bodajże sama Arleta na jesieni pisała, że steryd obniża hamowanie (no chyba, że to było na innym forum i ktoś inny pisał, już mogę nie ogarniać ;)). Na logike by mi to pasowało - skoro sterydy obniżają przeciwciała a MLR to też rodzaj przeciwciał, to obniża. ale to tylko domysły. może być inaczej. jak mi urośnie mlr i będę podchodzić do crio to na pewno wezmę intralipid i steryd pewnie też ;)

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 21 lutego 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    nie byłam na tym wątku adopcyjnym, więc nie wiem:) ale nawet tutaj bodajże sama Arleta na jesieni pisała, że steryd obniża hamowanie (no chyba, że to było na innym forum i ktoś inny pisał, już mogę nie ogarniać ;)). Na logike by mi to pasowało - skoro sterydy obniżają przeciwciała a MLR to też rodzaj przeciwciał, to obniża. ale to tylko domysły. może być inaczej. jak mi urośnie mlr i będę podchodzić do crio to na pewno wezmę intralipid i steryd pewnie też ;)

    ja sie pytalam dr Pasnika i mi odpowiedzial ze nie obniza on allo mlr, ale tez juz nie wiem..moze to tez zalezy od organizmu.

    Encorton bierzesz zeby organizm nie odrzucił zarodka a z drugiej strony obniza ochrone dla zarodka i powoduje zeby nie bylo ochrony? no ale jak on działa na p/c to moze faktycznie.... normalnie ta cala immunologia to jedna wielka niewiadoma!!

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 21 lutego 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Encorton napewno obniża mlr i daje się go m in. Na właśnie nk,na które szczepienia właśnie nie działają.Z jednej strony mamy ochronę dla zarodka ze strony naszych przeciwciał,które się utworzyły a z drugiej walczymy z innymi rzeczami jeszcze które powodują obumieranie płodu,w moim przypadku są to nk...


    Shoa test mlr mam dopiero na początku kwietnia jak nie zajdę to i tak muszę umówić się do Maliny i wtedy z nim pogadam o tej laparo...ale niewiem czy On by mi zrobił takie 3w1 (drożność i histero dodatkowo).Przybycien podobno wysyła tez do jakiegoś dobrego w tym zakresie...zobaczymy ale powiem ci szczerze ze aż mi się nie chce o tym myśleć,No i do Łodzi mam strasznie daleko..

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 22 lutego 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta wrote:
    Encorton napewno obniża mlr i daje się go m in. Na właśnie nk,na które szczepienia właśnie nie działają.Z jednej strony mamy ochronę dla zarodka ze strony naszych przeciwciał,które się utworzyły a z drugiej walczymy z innymi rzeczami jeszcze które powodują obumieranie płodu,w moim przypadku są to nk...


    Shoa test mlr mam dopiero na początku kwietnia jak nie zajdę to i tak muszę umówić się do Maliny i wtedy z nim pogadam o tej laparo...ale niewiem czy On by mi zrobił takie 3w1 (drożność i histero dodatkowo).Przybycien podobno wysyła tez do jakiegoś dobrego w tym zakresie...zobaczymy ale powiem ci szczerze ze aż mi się nie chce o tym myśleć,No i do Łodzi mam strasznie daleko..

    No to jak encorton obniza allo mlr no to automatycznie spada ohrona dla zarodka, czyli robi ze nie ma ochrony dla zarodka i jednoczesnie walczy z innymi przeciwcialami.. ja wiem ze intralipid jest na nk a nk mam w normie

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    No to jak encorton obniza allo mlr no to automatycznie spada ohrona dla zarodka, czyli robi ze nie ma ochrony dla zarodka i jednoczesnie walczy z innymi przeciwcialami.. ja wiem ze intralipid jest na nk a nk mam w normie
    sterydy w dawkach podstawowych 5-10mg czyli tak jak bierzemy przy transferach, aż tak mocno nie działają, żeby pozbawiać organizm hamowania czyli drastycznie wpływać na allo mlr.
    dla przykładu podam siebie - allo mlr badałam na jesieni 2016, ponad rok po ciąży i wynik miałam 32% co dla dr było zaskoczeniem że tak długo po ciąży jest taki wynik. a od marca do czerwca albo lipca 2016 brałam non stop steryd 10mg. więc jak widać nie wyzerował mi allo mlr. powiedziałabym, że branie sterydu kilka-kilkanaście dni w cyklu nie wpłynie mocno na poziom hamowania. ale już duże dawki 20-30mg brane dłużej na pewno w jakimś stopniu go obniżą.

    Yoselyn82, Arleta lubią tę wiadomość

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 22 lutego 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    No to jak encorton obniza allo mlr no to automatycznie spada ohrona dla zarodka, czyli robi ze nie ma ochrony dla zarodka i jednoczesnie walczy z innymi przeciwcialami.. ja wiem ze intralipid jest na nk a nk mam w normie

    Dlatego tez Malina nie zaleca wcześniej encorton,tylko od pozytywnego testu...ja wzięłam teraz od owulacji bo się boje ze mam małe mlr a nk się podwyższa jeszcze...jak się nie uda to odstawię.Tak jak Shoa napisała ze od razu na pewno nie obniży ale przy dłuższym stosowaniu to napewno,zreszta Malina o tym mowil

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 22 lutego 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arleta wrote:
    Dlatego tez Malina nie zaleca wcześniej encorton,tylko od pozytywnego testu...ja wzięłam teraz od owulacji bo się boje ze mam małe mlr a nk się podwyższa jeszcze...jak się nie uda to odstawię.Tak jak Shoa napisała ze od razu na pewno nie obniży ale przy dłuższym stosowaniu to napewno,zreszta Malina o tym mowil

    no ale w sumie podaje sie albo od 2dc i bierze caly czas albo od transferu, nie spotkalam sie zeby brac dopiero encorton od pozytywnego testu, nie bedzie to za pozno? jak to wyglada?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    ja po pierwszym szcześliwym transferze i poronieniu też mam problem z "zajściem" w ogóle. 8 zarodków (6 dobrych blastocyst) się nie przyjęło.
    no to moim zdaniem szczepienia mają poprawić Ci cytokiny. z tego co wiem to dr rzadko zleca powtarzanie tych badań cytokinowych, jeśli kieruje na szczepienia z powodu cytokin a nie z powodu allo mlr. takim parom każe się starać albo podchodzić do ivf po trzech tyg od szczepień.
    No i to by sie zgadzalo bo mowil o konkretnym czasie kiedy mam podejsc do transferu - wlasnie chodzi o te trzy tyg. Na wszelki wypadek ustawilam sobie wizyte przed ost szczepieniem. Ty pierwszy raz robilas szczepienia czy to ktoras seria?

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polala, pierwszy raz się szczepię. mam zrobić dwa szczepienia, w poniedziałek będzie drugie i o ile hamowanie się ładnie podniesie, to będzie ostatnie.

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    no ale w sumie podaje sie albo od 2dc i bierze caly czas albo od transferu, nie spotkalam sie zeby brac dopiero encorton od pozytywnego testu, nie bedzie to za pozno? jak to wyglada?

    Malina ma "inna technikę"

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego napisałam ze na własna rękę wzięłam wcześniej jakby co...
    On wierzy ze szczepienia maja przedewszystkim pomoc a obniżenie nk to później...tylko ja mam schizu ze hamowanie mi spadlo☹️

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ