X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 23 lutego 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy sterofundin to inaczej płyn elektrolitowy bo ma ten sam skład co ten plyn..
    Dziewczyny poradzić mi coś. Ponoć tego leku w hurtowni nie ma i proponowali mi właśnie inny

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • polala Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Polala, pierwszy raz się szczepię. mam zrobić dwa szczepienia, w poniedziałek będzie drugie i o ile hamowanie się ładnie podniesie, to będzie ostatnie.
    Trzymam kciuki za hamowanie, na pewno nie zaszkodzi a moze okaże sie rozwiazaniem twoich niepowodzen z implantacja.

    2015.04 I Isci 1 x B4 :(
    2016.03 II Isci 1 x 1AB :(
    2016.06 III Isci 2 x 4CC :(
    2017.04 FET 1x 4CC :(
    2017.07 IV Isci 1x3AB 9dpt 92, 12dpt 236 , 14dpt 540, 25dpt ❤
    TP 26.03.2018
    29.03.2018 Pola😍
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 24 lutego 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z Was robila cytokiny th1/th2 w Warszawie? Jesli tak yo prosze powiedzcie gdzie i w jakiej cenie i ile czeka sie na wynik. Z góry dziękuję ;)

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *SmoczycA* wrote:
    Dziewczyny czy ktoras z Was robila cytokiny th1/th2 w Warszawie? Jesli tak yo prosze powiedzcie gdzie i w jakiej cenie i ile czeka sie na wynik. Z góry dziękuję ;)
    Laby synevo mają to badanie, cena bodajże ok 300-350zł. o resztę szczegółów warto zadzwonić i dopytać.

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 lutego 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    sterydy w dawkach podstawowych 5-10mg czyli tak jak bierzemy przy transferach, aż tak mocno nie działają, żeby pozbawiać organizm hamowania czyli drastycznie wpływać na allo mlr.
    dla przykładu podam siebie - allo mlr badałam na jesieni 2016, ponad rok po ciąży i wynik miałam 32% co dla dr było zaskoczeniem że tak długo po ciąży jest taki wynik. a od marca do czerwca albo lipca 2016 brałam non stop steryd 10mg. więc jak widać nie wyzerował mi allo mlr. powiedziałabym, że branie sterydu kilka-kilkanaście dni w cyklu nie wpłynie mocno na poziom hamowania. ale już duże dawki 20-30mg brane dłużej na pewno w jakimś stopniu go obniżą.

    Ja biorę enorton 20mg od połowy grudnia. Bez przerwy i dr każe dalej brać. Wychodziłby wg teorii hamowania, że już nie powinnam mieć żadnego czyli zero szans na ciążę.
    Także nie jestem do końca przekonana, że encorton obniża mlr. Ale to moje prywatne zdanie ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 25 lutego 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Laby synevo mają to badanie, cena bodajże ok 300-350zł. o resztę szczegółów warto zadzwonić i dopytać.
    Dzięki bardzo;) w poniedziałek tam zadzwonię ;)

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 27 lutego 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dostałam wyniki.MLR wykazało brak hamowania...:/ to źle prawda?Czyli jednak czekają mnie szczepienia

  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 27 lutego 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooolccciaaa wrote:
    Właśnie dostałam wyniki.MLR wykazało brak hamowania...:/ to źle prawda?Czyli jednak czekają mnie szczepienia

    To jestesmy razem kochana ja tez dzis dostałam wyniki 0% hamowania

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 lutego 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy przy dodatnich ANA mozna sie szczepic czy nie?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 27 lutego 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    A czy przy dodatnich ANA mozna sie szczepic czy nie?
    Ja mam dodatnie ANA2 i z tego co mówił mi Paśnik to nie ma wpływu przy szczepieniach.Nie wiem jak to jest jeśli oba ANA są dodatnie

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 27 lutego 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    To jestesmy razem kochana ja tez dzis dostałam wyniki 0% hamowania
    Kasiak ja jestem załamana myślałam że mnie to ominie.A u kogo się leczysz?Jeszcze ginekolog mi mówi że mam się zastanowić nad tymi szczepieniami,podobno w wielu krajach są zakazane.A co jeśli bez nich nigdy nie uda mi się utrzymać dziecka przy życiu?Ja to się już boję co zrobię jak szczepienia nie pomogą

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 lutego 2017, 01:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam ANA 2 I ANA 3 mam dodatnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2017, 01:53

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 28 lutego 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , czy któraś z Was jest w trakcie lub po leczeniu lekami immunosupresyjnymi u dr Pasnika ?
    Nie kwalifikuję się na szczepienia. Za dobre wyniki,ale będę leczona 3 różnymi lekami, nie pamiętam nazw.
    Zastanawiam się czy któraś z dziewczyn zaszła w ciąże po takim leczeniu.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 28 lutego 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Dziewczyny , czy któraś z Was jest w trakcie lub po leczeniu lekami immunosupresyjnymi u dr Pasnika ?
    Nie kwalifikuję się na szczepienia. Za dobre wyniki,ale będę leczona 3 różnymi lekami, nie pamiętam nazw.
    Zastanawiam się czy któraś z dziewczyn zaszła w ciąże po takim leczeniu.

    czemu sie nie kwalifikujesz?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78, ja tak jak Lady Pink miałam te leki, bo nie kwalifikowałam się na szczepienia z powodu testu CBA (choć dr mówił mi, żebyśmy nie wykluczali szczepień, bo leki mogą nie pomóc a czasem wystarczy coś zmienić w układzie immuno szczepieniami i ciąża zaskoczy). potem leki 14dni, transfer, ciąży brak.
    Potem dr zlecił allo MLR. wynik graniczny 32%, dr uznał, że on niższy niż norma 40% ale daje szansę i nie robimy szczepień. po tym jeden transfer dwóch maluchów - cb.
    następnie zapytałam dr co dalej, czy szczepimy (sama chciałam już szczepić) i dr się zgodził na dwa szczepienia. wczoraj miałam drugie szczepienie i w marcu robię powtórkę allo mlr - jak ok to transfer w kwietniu.

    jedyną osobą którą kojarzę, że po lekach zaciążyła jest Monako z wątku IVF. pewnie jest na fiolecie na mamusiach z iui/ivf.

    aha i u mnie leki immuno na tarczycę nie wpłynęły negatywnie, tsh z 0,6 podniosło się na 1,2 czy 1,5 a p/c spadły. ale te leki mogą powodować szaleństwa tsh bo mi dr Paśnik kazał po skończeniu leków zbadać poziom tsh.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 28 lutego 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę małopocieszajace shooa:(
    No cóż zobaczymyvw która statystkę się wpisze.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 28 lutego 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    przecież napisała, że ma za dobre wyniki :)
    Ja też tak miałam.


    EDIT: te 3 leki to ranigast, equoral i jeszzce jeden, ale już nie pamiętam nazwy. Brałam je przez 10 dni. Czy pomogło? nie wiem. W ciąży dalej nie jestem. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale po tej terapii moja tarczyca oszalała. Najpierw TSH spadło do 0,05 teraz wyszło 6,5 więc kosmos. aTG też poszybowało diametralnie w górę - dwóch endokrynologów powiedziało, że to przez leki immunosupresyjne, które zadziałały na moją tarczycę jak płachta na byka.


    Lady pink aż się zastanawiam czy w ogóle to brać. Kurczę ja mam hashimoto. Wiec długo walczyłam o ustabilizowanie jej. Teraz jest Ok tsh na poziomie 1,2.
    Nie jestem pewna czy immunologia jest przyczyna moich niepowodzeń. Mam tez polipowate endometrium. Ale wiecie jdknto jest szukam wszędzie.

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 28 lutego 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniałam sobie ten trzeci lek to metypred. Steryd-akurat ten lek znam, brałam go na swoje chore jelita. Ja nam w ogóle taki szał przed tym kroi ze szok.
    Najpierw 14 dni leki immunosupresyjne.
    Potem wskazana przez dr Pasnika przerwa 10 dni.
    Potem 15 dni doksycyklina ( w miedzy czasie w okolicsch 10 dnia przyjmowania doksycykliny scratching powtórka za 2 dni)
    Potem 1 dc i zaczynam Estrofem ( o ile tsh po tym leczeniu będzie Ok)
    W okolicach 12-14 dc criotransfer.
    Czyli koniec kwietnia.
    Miałam mieć crio dzisiaj alecwcseszkym tygodniu trafiłem do szpitala z zaostrzeniem mojej choroby jelitowej. Dlatego mam nadzieje ze to leczenie immunologiczne będzie miało rownież pozytywny wpływ na moje jelitka:) w końcu metyored to mój lek:)

    shooa lubi tę wiadomość

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 28 lutego 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na jutro jestem umówiona ,na telefoniczną rozmowę z Paśnikiem zobaczymy co powie na moje wyniki MLR i LCT.Już jestem na etapie co ma być to będzie.Powiedzcie mi jakie badania musieli zrobić wasi partnerzy przed szczepieniami?

  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 1 marca 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, chcialabym sie dolaczyc kochane do waszego watku. W skrocie staramy sie o dzidzie od 28 miesiecy, na koncie 3 c. Biochemiczne, nalo mlr 0% , Ana 123+,MTHFR hetero, dopiero jutro wizyta u dr. Milewicza mam madzieje ze rozjasni mi sytuacje, pozdrawiam

    shooa, Justine, sylvuś lubią tę wiadomość

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ