X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 2 marca 2017, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    dziewczyny, potrzebuję rady...dziś mi dr kazała zwiększyć dawki luteiny bo progesteron mam na razie na poziomie 40 nmol, jej zdaniem za niski. Nic mi do tej pory nie było, ale wieczorem pojawiło się plamienie, jasno różowe, niewiele i bardzo jasne, ale jednak.
    wzięłam leki i leżę....kurcze nie wiem może panikuję, nie wiem kiedy jest ten moment kiedy plamienie jest groźne...z drugiej strony to przecież nic więcej nie mogę zrobić, mam lutinus 2xdziennie i od dziś luteina 3x2 tabletki...
    Mietata specjalista noe jestem ale tak na chlopski rozum, zrob sie off line nie czytaj w internetach o plamieniu I proponuje jakas komedie I wypoczynek :) wiem wiem łatwo mówić ale sama chcialas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 07:32

    bv5tg9v.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie- super, uwielbiam taki klimat :)

    Mietata- spokojnie, zwiększyłaś leki, leż i się nie stresuj :) Kiedy wizyta?

    Mysza- kciukasy za dzisiaj!

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    My podchodzimy w Invikcie.

    Trzymam kciuki za pozytywne wiadomości na wizycie.


    Biorę Metypred, zna się któraś na nim? :-/

    FAMSI w Warszawie to chyba tylko Invicta robi. Umówiliśmy się za 2 tygodnie do dr Niedbały Wykowskiej.
    A od dziś leczenie zalecone przez androloga sterydem.A Ty do kogo chodzisz ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny

    Dołączam do wątku... U nas taka sytuacja: u męża teratozoospermia (czasem oligo- i asteno-). Staramy sie od 2014, ale mieliśmy rok przerwy z uwagi na moje problemy naczyniowe. W zeszłym roku mieliśmy trzy nieudane IUI, ale wyniki mojego męża (w tym kiepskie wyniki fragmentacji DNA) nie pozostawiają złudzeń - in vitro to dla nas jedyna szansa.
    Lekarze długo noe chcieli sie zgodzić, żebym podjęła leczenie, bo stymulacja moze byc dla mnie ryzykowna przez te problemy naczyniowe. W końcu sie zgodzili!!! Wczoraj miałam mieć punkcję. Kiedy obudziłam sie z narkozy, dowiedziałam sie, ze z jakiegoś powodu dostałam spontanicznej owulacji i wszystkie moje piękne pecherzyki (a było ich sporo), popękały... Nie było wiec czego wyciągać.
    Próbuje zrozumieć jak to sie stało. Leki brałam o czasie. Zastanawiam sie, czy nie za rzadko robili mi monitoring, bo tuż przed punkcją był weekend, wiec monitoring miałam w piątek, a potem dopiero w niedziele. Jak jest w Polsce? Jak często robi sie monitoring przed punkcją? Mieszkam za granica, in vitro jest tu potwornie drogie, wiec zastanawiam sie, czy nie kontynuować w Polsce...
    Pozdrawiam!

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Gamecie w Rzgowie miałam podgląd stymulacji co 5dni-3dni-2dni-2dni*punkcja.

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Wczoraj odebraliśmy wyniki i jestem załamana bo nawet nie wiem czy się do FAMSI kwalifikujemy.Androlog tak kiepskich wyników jeszcze nie widział 77 % zdegradowanych.
    U nas jest 33% i już poniżej normy, ale 77% to już faktycznie sporo :( jaki lekarz Was prowadzi? Co androlog powiedział na takie wyniki? Suplementujecie mężą? Nam zalecono przy wysokiej fragmentacji wykonać kariotyp oraz ładować końskie dawki antyoksydantów.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza Trzymam kciuki ! <3

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Biorę Metypred, zna się któraś na nim? :-/
    To steryd, ktory między innymi obniza odporonsc, wiec morfologia wskazujaca na infekcje to nic dziwnego.

    Lady in red, jakim protokolem szlas? Jaki czas minal od podania zastrzyku z hcg (ovitrelle/pregnyl) do punkcji?

    Mysza &&&

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:49

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz androlog nie dowierzał w taki wynik, jak zadzwonilismy.
    Powiedział żeby nie robić żadnych badań, rozmawialiśmy o kariotypach.
    Suplementację kazał przerwać i dał lek Proviron 25.

    Jakie konkretnie antyoksydaty bierzecie ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzis pierwsze usg: 11 pecherzykow.
    Oby tak dalej ;)

    Deseo, kozamonia, Morwa, Bella93, Angela*, nana1989, problemik, ania8306, Mysza1986 lubią tę wiadomość

  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 2 marca 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88- super :) to teraz aby ładnie się dalej rozwijały :)

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 2 marca 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    U nas dzis pierwsze usg: 11 pecherzykow.
    Oby tak dalej ;)
    Super wynik :)

    Lady In Red witaj :* przyłączam się do pytania Belli.

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Nasz androlog nie dowierzał w taki wynik, jak zadzwonilismy.
    Powiedział żeby nie robić żadnych badań, rozmawialiśmy o kariotypach.
    Suplementację kazał przerwać i dał lek Proviron 25.

    Jakie konkretnie antyoksydaty bierzecie ?
    Profertil, końskie dawki wit C, ale też lekarze przepisują glutation w zastrzykach. Ponoć dają mega poprawe, jeżeli problemem nie jest genetyka.

    Bella93, jestem po usg i jest źle :( wyszła 1,5cm zmiana na nadnerczach. :/ Ogarniam teraz skierowanie na TK.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 2 marca 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    U nas dzis pierwsze usg: 11 pecherzykow.
    Oby tak dalej ;)

    Super ! Oby pięknie rosły <3

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 marca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:

    jestem po usg i jest źle :( wyszła 1,5cm zmiana na nadnerczach. :/ Ogarniam teraz skierowanie na TK.
    Brzmi nie za ciekawie a co sie z tym robi ?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 2 marca 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Bella93, jestem po usg i jest źle :( wyszła 1,5cm zmiana na nadnerczach. :/ Ogarniam teraz skierowanie na TK.
    Kuzwa! No i ufaj tu lekarzom... :/
    Dobrze, ze drazylas temat. Mam nadzieje, ze to niegrozna zmiana. Daj znac jak cos uda Ci sie umowic.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    U nas dzis pierwsze usg: 11 pecherzykow.
    Oby tak dalej ;)
    Powodzenia oby tak dalej :)

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Profertil, końskie dawki wit C, ale też lekarze przepisują glutation w zastrzykach. Ponoć dają mega poprawe, jeżeli problemem nie jest genetyka.

    Nam kazał odstawić Profertil i inne suplementy.
    Rozumiem ze tylko Kariotyp może coś więcej o genetyce powiedzieć.
    Ten nasz androlog ma jakiś plan ale na ile on będzie skuteczny to nie wiem. On widzi jakieś zaburzenie metaboliczne, bo mój A ma wysoki testosteron, ponad norme SHBG. Chcemy mu dać trochę czasu a w między czasie rozeznać się w sprawie FAMSI. Widzę,ze czekacie na wyniki badań.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Bella93, jestem po usg i jest źle :( wyszła 1,5cm zmiana na nadnerczach. :/ Ogarniam teraz skierowanie na TK.[/QUOTE]

    Kurcze, Innamorata co to znaczy ? Miałaś jakieś objawy ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia ja chodzę do Invicty we Wrocławiu.

    Mieteta jak sytuacja dzisiaj? Spokój? :-)

    Lady ja też się podłączam pod pytanie Belli. Przykro mi że pęcherzyki pękły :-/

    Bella dziękuję za małe uspokojenie...

    Innamorata kurcze co to za zmiana :-( :-( :-(

    Mysza jakiego miałaś podanego maluszka? Ile zamroziliście? :-)

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ