X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

inofolic

Oceń ten wątek:
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 1 marca 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 21:20

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 2 marca 2014, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Od wczoraj odstawiłam metforminę i biorę inoflic(konsultowałam się z ginem).
    Albo sobie wmawiam sobie albo już po 1 saszetce mniej mnie ciągnie na słodkie jak przy metforminie.

    Jak rozmawiałam z lekarzem to jego kolega(też gin) ma już jedną ciążę przy infolicu, PCOS i 4 miesiącach zażywania.,

    Jestem dobrej myśli.

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Stasinka Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 2 marca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj kwiatuszek789 :)
    Jak się dziś dowiedziałam to siostra starała się ponad 4 lata.... Ja się starałam prawie 3 a mój synek ma 1,5 roku :) My się staraliśmy tak poprostu, bo poczułam instynkt i poprostu nasze życie stało się takie monotonne - co weekend impreza, nudne wieczory i rosnące poczucie braku jakiegoś istotnego elementu naszego życia. W końcu po ponad 2 latach udałam się do ginekologa. Po badaniach wyszło podejrzenie PCOS. Ale najpierw polecił testy owulacyjne. I za pierwszym razem się udało! 6 grudnia 2011 na teście owulacyjnym pojawiły się 2 kreski i atakowaliśmy :) Potem jeszcze 8.12. powtórzyliśmy atak. Ponieważ lekarz stwierdził, że mam tyłozgięcie macicy to po każdym przytulaniu była świeca :) w połowie grudnia zaczął się silny ból brzucha, a potem taka tkliwość piersi, że nawet noszenie biustonosza sprawiało ból. Mąż powiedział "zrób test". Miałam za sobą dziesiątki nieudanych testów. Ale zrobiłam. Byłam w szoku. Stałam przy choince i poprostu nie mogłam uwierzyć :) Synek się pośpieszył, bo przyszedł na świat o miesiąc za wcześnie. Niedawno skończyłam 31 lat. Już nie mam na co czekać, chcę dla synka towarzystwa :) Rok czasu próbowaliśmy i w końcu postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Zmieniłam lekarza, bo do poprzedniego straciłam zaufanie. A ten zlecił badania i okazało się, że jest jeszcze problem z tarczycą - podwyższony poziom, nadwaga też nie pomaga w staraniach (choć w poprzedniej ciąży miałam taką samą nadwagę) Inofolic piłam na przełomie stycznia i lutego - 1 op. Od końca lutego znów piję. Zalecił mi 1 saszetkę dziennie - wieczorem. Ja narazie skupiam się na zrzuceniu kilogramów :) Może jak zmienię obiekt zainteresowań to się uda? ;)

    zgoda buduje, niezgoda rujnuje...
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 marca 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 21:20

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 2 marca 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zakupiłam sobie inofolic z własnej inicjatywy, piję raz dziennie saszetkę od początku cyklu. Powiedzcie mi, czy ma znaczenie czy piję ją rano, wieczorem, z posiłkiem, na czczo? Są w tym temacie jakieś zalecenia?
    Czytając ten watek natrafiłam, że któraś z Was ma zalecone wieczorem, w necie znowu gdzieś wyczytałam, że rano, przed pierwszym posiłkiem...

    Ja brak chęci na słodkie zauważyłam już w poprzednim cyklu, kiedy to zaczęłąm popijać wodę z octem jabłkowym. Dodatkowo poprawiła mi się cera i trawienie, mam więcej energii. Na efekt inofilica chyba u mnie za wcześnie (5 saszetek dopiero wciągnęłam), ale potęguje efekty octu :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 2 marca 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stasinka, Doris-83, lithe123 witam się z Wami serdecznie :)

    Stasinka gratki dla siostry ciotecznej :) Miło się czyta takie historie jak ta Twojej siostry, czy ta wspomniana przez Doris-83 - zakończone happy endem :D

    Kwiatuszek tego się obawiam, że mogę być nadopiekuńczą mamuśką. Na razie dziwię się siostrze, że nie stoi nad Małym 24 godziny na dobę i nie sprawdza, czy oddycha :P
    Posłuchałam Twojej rady i staram się pić inofolic o stałej porze.
    A jak Twoje sprawy stoją, @ już przyszła?
    Jak zaczęłam czytać o tej cygance, to mnie dreszcze przeszły. Ja jak gdzieś na parkingu pod supermarketem jakąś widzę, to uciekam, bo boję się, żeby mi jakiś bzdur nie nagadała i przez to nie namąciła w głowie. Kiedyś myślałam, żeby iść do wróżki, ale chyba boję się jednak usłyszeć jakąś przepowiednie.

    lithe123 jak już gdzieś tu pisałam, ulotka inofolicu jest tak uboga, że masakra! Poza informacją o tym, aby rozpuścić go w szklance letniej wody, nic więcej tam nie ma. Ja do tej pory stosowałam go niezależnie od pory dnia czy posiłku, teraz jednak za radą kwiatuszka piję o stałej porze, koło godziny 18, ale nadal nie wiem czy to dobrze.

    Dziewczyny Wy mi lepiej powiedzcie jak sobie radzić z bólem głowy tuż przed owulacją. Patrząc na mój wykres, to w tym cyklu częściej mnie głowa bolała niż nie bolała :/ Nie chcę za bardzo brać prochów przeciwbólowych, bo gdzieś czytałam, że mogą blokować owulację, więc wolę z nimi ostrożnie. Eh ciągle coś.... Mam już tego dość :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2014, 17:08

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 21:21

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Stasinka, Doris-83, lithe123 witam się z Wami serdecznie :)
    Witaj :)
    Ja poczytuję sobie anglojęzyczne fora na temat inozytolu... ale ciągle nie znalazłam jakiegoś jasnego zalecenia co do sposobu przyjmowania... może nie ma takiego :)
    A co Wasi lekarze mówią na temat inofolicu i ewentualnej wczesnej ciąży? Bezpieczne to? Czy po stwierdzeniu ciazy sie odstawia czy bierze dalej?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    A co Wasi lekarze mówią na temat inofolicu i ewentualnej wczesnej ciąży? Bezpieczne to? Czy po stwierdzeniu ciazy sie odstawia czy bierze dalej?
    Mi właśnie moja gin nic nie powiedziała poza tym, że trzeba łykać co najmniej 3 miesiące, żeby były efekty, ale przepisała mi jedno opakowanie i kazała przyjść po następne. Ja jednak postanowiłam zasięgnąć opinii innego gina i w piątek czeka mnie wizyta, więc jeśli czas pozwoli (jest bardzo oblegany, siostra poleciła mi zabrać gazetę do poczekalni, bo trochę sobie posiedzę :P ), to wypytam go o wszystko :) Będę dopiero kilka dni po owulacji, więc to odpowiedni moment, żeby się dowiedzieć co i jak z tym inofolikiem.

    lithe123 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Mi właśnie moja gin nic nie powiedziała poza tym, że trzeba łykać co najmniej 3 miesiące, żeby były efekty, ale przepisała mi jedno opakowanie i kazała przyjść po następne. Ja jednak postanowiłam zasięgnąć opinii innego gina i w piątek czeka mnie wizyta, więc jeśli czas pozwoli (jest bardzo oblegany, siostra poleciła mi zabrać gazetę do poczekalni, bo trochę sobie posiedzę :P ), to wypytam go o wszystko :) Będę dopiero kilka dni po owulacji, więc to odpowiedni moment, żeby się dowiedzieć co i jak z tym inofolikiem.
    Kochana to czekam na relację - sama mam wizytę u mojego doktorka w czwartek, też wypytam. Ale mój ginek - a bardzo lubię faceta, prowadzi mnie od ładnych kilkunastu lat - nie jest z tych, którzy wierzą w suplementy diety.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszek to może Ty już w tej bliźniaczej ciąży jesteś? Całkiem możliwe, że ta beta jednak za wcześnie zrobiona była. Tego Ci życzę! <3
    Ja wcześniej łykałam ibuprofen, ale jakoś słabo na nie działał, czasem 2-3 tab. brać musiałam :/ Poza tym wyczytałam, że absolutnie podczas staranek. Dlatego ostatnio powróciłam do starego Apapu i o dziwo po 1 tabletce dość szybko ból przeszedł. Tyle, że apap się w domu skończył, a mi się do biedronki nie chce iść :( No nic, będę jednak zmuszona, bo ból się nasila. Wolę wziąć dziś póki jeszcze owulki nie ma, niż jutro, bo już wiem, że i tak bez tego się nie obejdzie, a poza tym jutro czeka mnie pracowity dzień, więc wolę być w formie.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 2 marca 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe jeśli tyko czegoś konkretnego się dowiem, to zdam relację na bank. A Ty też pamiętaj, żeby się podzielić niusami po czwartkowej wizycie.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 marca 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 21:21

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 2 marca 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj no to szkoda, bo myślałam, że może będziesz pierwszą ciężarną z naszego wątku. Ale jeszcze nic straconego :) Jak nie ten, to nastepny cykl będzie Twój ;)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 marca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2016, 21:21

    Qrczak lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 2 marca 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Witaj :)
    Ja poczytuję sobie anglojęzyczne fora na temat inozytolu... ale ciągle nie znalazłam jakiegoś jasnego zalecenia co do sposobu przyjmowania... może nie ma takiego :)
    A co Wasi lekarze mówią na temat inofolicu i ewentualnej wczesnej ciąży? Bezpieczne to? Czy po stwierdzeniu ciazy sie odstawia czy bierze dalej?

    Mój gin powiedział wyraźnie, że mam brać przez 3 miesiące bez względu na wszystko. I dodał, że jak zajdę w ciążę w ciągu tych 3 miesięcy to będzie cud, bo inofolic trzeba właśnie pić od 3 do 6 miesięcy minimum (według tego co powiedział). Ale jak dzwoniłam się umówić na wizytę, to najpierw babeczka w rejestracji powiedziała, że 17 kwietnia, jak powiedziałam, że miałam brać leki tylko 3 miesiące, to kazała oddzwonić następnego dnia. I następnego dnia rano jak zadzwoniłam, to powiedziała, że mam jednak przyjść 5 marca, bo jak to doktor zacytował "jednak kilka cudów się zdarzyło i warto sprawdzić co się u mnie dzieje". Także za trzy dni się dowiem, czy coś mi się poprawiło (o ile nie dostanę @ :/).

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 2 marca 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i kazał brać codziennie o podobnej porze, najlepiej 2-3 h przed snem.

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • aja Autorytet
    Postów: 663 381

    Wysłany: 2 marca 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris-83 wrote:
    Witam!

    Albo sobie wmawiam sobie albo już po 1 saszetce mniej mnie ciągnie na słodkie jak przy metforminie.

    Jak rozmawiałam z lekarzem to jego kolega(też gin) ma już jedną ciążę przy infolicu, PCOS i 4 miesiącach zażywania.,

    Jestem dobrej myśli.

    nie wmawiasz sobie, ja też tak mam, że mniej mnie ciągnie na słodycze.

    a w ogóle to nie wiem co sie dzieje, bo po raz pierwszy od 3 miesięcy zażywania inofolicu dziś mi nie smakował i mówiłam mężowi, że nie dobry.
    pytacie o porę picia inofolicu, ja piję wieczorem jak wrócę z pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2014, 21:24

    20110827560113.png
    Lola 24.08.2016 <3
    Aniołek [*] 6tc
    Dawid 14.08.2019 [*] 21tc
    "Nie powitałeś życia płaczem,
    Nie pożegnałeś go w śpiewie.
    Byłeś i jesteś Aniołkiem,
    Który o śmierci swej nie wie."
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 3 marca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Nie mój a nasz :)
    Masz rację kwiatuszek - nasz :)

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • anna83_83 Ekspertka
    Postów: 247 127

    Wysłany: 3 marca 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, postanowiłam dołączyć do forum ponieważ od miesiąca zażywam Inofolic i od jakiegoś czasu podglądałam Wasze wpisy aby porównać swoje odczucia z Waszymi. Dla mnie jest to lek bezsmakowy i chyba działa- ja piję go zwykle wieczorem ok.18", nie mam po nim apetytu na słodkie i wydaje mi się że moje jajniki pracują lepiej-przynajmniej czuję że je mam:)

    kwiatuszek789... z tego co piszesz nie dostałaś jeszcze miesiączki? Według mnie jeśli nie pojawiła sie do tej pory to jest szansa że jednak zaszłaś w ciażę. Ja dwukrotnie byłam juz w ciąży (niestety nastąpiły samoistne poronienia w 6-7 tyg)i moje objawy za pierwszym razem były podobne do Twoich-czułam sie praktycznie tak jakbym miała dostać okres z tym że jeden jajnik bolał bardziej- robiłam kilka zwykłych testów-były negatywne więc myślałam że nic z tego i zajęłam się innymi sprawami, a betę robiłam dopiero po wizycie u lekarza na jego polecenie chyba w 35 dniu od ostatniej miesiaczki- wyszła pozytywnie choć zwykłe sikacze nie wykazywały jeszcze ciąży. Wszystko więc zalezy od organizmu i pośpiech oraz zniecierpliwienie nie jest naszym sprzymierzeńcem w tych sprawach :)

    Dziewczyny, musimy uzbroić się w cierpliwość i być dobrej myśli :)

    Kobieta jest szczęśliwa gdy ma dwa imiona "Kochanie" i "Mama"... ja od lutego 2015 jestem pełna szczęścia :)

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ