X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

inofolic

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 25 lipca 2014, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    a jak ci zdjecie wyszlo i wg jak hsg ?

    super wszystko drożne i macica prawidłowa

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedy lekarz zaleca badanie hsg i jak to wyglada?

  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 25 lipca 2014, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarz zaleca hcsg jak wszystkie wyniki masz ok a po dłuższym czasie nie udaje się zajść w ciążę,czasami zaleca to zwykły gin, ale czesciej zalecają klinki. Do jajników wpuszczają kontrast i sprawdzają drożność jajowodów, przy okazji oglądają budowę macicy i endometrium :) tak w skrócie:)

    lenka123321 lubi tę wiadomość

  • KRedka Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 25 lipca 2014, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Dziewczyny a czy wy macie pcos ? ja nie mam a gin mi zaleciła 2 saszetki na dzien i pije a wy ??
    Ja nie mam i mnie też mimo to lekarz zalecił 1 saszetkę dziennie. Piję grzecznie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje ANDI87 :*

  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 25 lipca 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    a jak ci zdjecie wyszlo i wg jak hsg ?

    jeśli chodzi o ból masakra. dobrze że mam to za sobą

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nesia opowiedz cos o tym hsg wiecej, ile sie staracie ze lekarz kazal zrobic hsg?

  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 25 lipca 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lenka123321 wrote:
    kiedy lekarz zaleca badanie hsg i jak to wyglada?




    hsg jest to badanie drożności jajowodów i czy jest prawidłowa macica , kładziesz się podobne jak do cytologi tylko za pomocą specjalnych narzędzi podają kontrast do macicy 3 etapami i 3 zdjęcia. Ja sama się zdecydowałam na to badanie po 3 latach starań oczywiście skierowanie musi być od lekarza robią to na nfz . A zdecydowałam się ponieważ jak będę robić inseminacje to, to badanie musi być.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2014, 15:48

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    acha acha :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesia wrote:
    hsg jest to badanie drożności jajowodów i czy jest prawidłowa macica , kładziesz się podobne jak do cytologi tylko za pomocą specjalnych narzędzi podają kontrast do macicy 3 etapami i 3 zdjęcia. Ja sama się zdecydowałam na to badanie po 3 latach starań oczywiście skierowanie musi być od lekarza robią to na nfz . A zdecydowałam się ponieważ jak będę robić inseminacje to, to badanie musi być.

    A jaki jest ból przy tym chodzi ci takie skurcze jak przy @ czy gorszy ?ja jak nie zajde w tym roku to hsg na bank będe mieć chyba,że wczesniej będe miałą stymulacje clostybelgyt

  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 25 lipca 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ból po tym można porównać do miesiączki, ale zakładanie wziernika na szyjkę macicy i wprowadzenie hysteroskopu to jest ból :/ jak mogę to wyjaśnić porównanie jak by ktoś pincetom złapał cie za macice od środka i ciągnął za nią założenie tego i ściągnięcie boli podawanie kontrastu już nie jeśli nie masz zrostów . Ważne jest prawidłowe oddychanie , ja myślałam tylko o tym ,, To dla ciebie serduszko wytrzymam każdy ból"

    przed badaniem dostałam znieczulenie dożylnie powiedzmy bo to raczej był głupi jaś :) ale jak pokazano mi wyniki to powiem szczerze że zapomniałam o bólu badanie trwało 10 minut pobyt w szpitalu 7 godzin od przyjęcia do wyjścia mieli dużo cesarek :/

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 25 lipca 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    A jaki jest ból przy tym chodzi ci takie skurcze jak przy @ czy gorszy ?ja jak nie zajde w tym roku to hsg na bank będe mieć chyba,że wczesniej będe miałą stymulacje clostybelgyt


    Ja bym na twoim miejscu zrobiła bo jak masz się karmić lekami bez wiedzy tego to wydłuży ci się staranie . Okaże się po wielu próbach że masz zrosty i co laparoskopia potem anty na pół roku co najmniej i ???

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesia wrote:
    Ja bym na twoim miejscu zrobiła bo jak masz się karmić lekami bez wiedzy tego to wydłuży ci się staranie . Okaże się po wielu próbach że masz zrosty i co laparoskopia potem anty na pół roku co najmniej i ???

    Hmm a zrosty to się chyba robią z jakichs operacji tak Słyszałam chociaż ja nie miałam żadnych tylko łyżeczkowanie jak poroniłam,ale to chyba nie ma nic do rzeczy ,wiem że to ból okropny i trzeba się na to przygotować psychicznie i fizycznie:-/

  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 25 lipca 2014, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak tylko mówią znam babkę co nigdy nic nie miała a zrosty ma takie że nic nie można z nimi zrobić

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 25 lipca 2014, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skoro byłaś już w ciąży to raczej ich nie masz :P

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2014, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nesia wrote:
    skoro byłaś już w ciąży to raczej ich nie masz :P

    To jestes doświadczona w tych sprawach fajnie będziesz pomagać :P

  • nesia Koleżanka
    Postów: 59 13

    Wysłany: 26 lipca 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lekarzem nie jestem a co wiem to z doświadczenia swojego i znajomych oraz rodziny

    Evell lubi tę wiadomość

    Każdy ma jakieś miejsce, w którym oddycha mu się najlepiej.
  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Odpowiedz na poniższe pytania i zaznacz prawidłową odpowiedź: Czy przebyłaś kiedyś operację ginekologiczną (jajników, jajowodów, macicy, usuwanie mięśniaków)? Jeżeli tak, czy była to laparotomia (klasyczna operacja z otwarciem powłok brzusznych)? Czy miałaś wykonywany zabieg łyżeczkowania ścian kanału szyjki i jamy macicy (np. po porodzie, po poronieniu)? Czy kiedykolwiek przeszłaś operację w obrębie jamy brzusznej (np. pęcherzyka żółciowego, jelita grubego, wyrostka robaczkowego)? Jeżeli tak, czy była to laparotomia? Czy kiedykolwiek miałaś wykonywaną laparoskopię diagnostyczną? Czy aktualnie leczysz się lub leczyłaś z powodu endometriozy? Czy przeszłaś kiedykolwiek zapalenie jajników? Czy rodziłaś przez cesarskie cięcie? Czy odczuwasz przewlekłe bóle w okolicy brzucha? Czy masz trudności z zajściem w ciążę? Czy odczuwasz ból w trakcie współżycia seksualnego? Czy masz bolesne miesiączki? Czy cierpisz na zaparcia i wzdęcia (po wykluczeniu patologii jelita grubego w badaniu kolonoskopowym)? Czy przeszłaś operację uwalniania zrostów w obrębie miednicy? Jeśli przeważają odpowiedzi „TAK”, możesz mieć do czynienia z chorobą zrostową. Dlatego najlepiej poproś o konsultację lekarza ginekologa.
    tak dla pomocy:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ANDI87 wrote:
    Odpowiedz na poniższe pytania i zaznacz prawidłową odpowiedź: Czy przebyłaś kiedyś operację ginekologiczną (jajników, jajowodów, macicy, usuwanie mięśniaków)? Jeżeli tak, czy była to laparotomia (klasyczna operacja z otwarciem powłok brzusznych)? Czy miałaś wykonywany zabieg łyżeczkowania ścian kanału szyjki i jamy macicy (np. po porodzie, po poronieniu)? Czy kiedykolwiek przeszłaś operację w obrębie jamy brzusznej (np. pęcherzyka żółciowego, jelita grubego, wyrostka robaczkowego)? Jeżeli tak, czy była to laparotomia? Czy kiedykolwiek miałaś wykonywaną laparoskopię diagnostyczną? Czy aktualnie leczysz się lub leczyłaś z powodu endometriozy? Czy przeszłaś kiedykolwiek zapalenie jajników? Czy rodziłaś przez cesarskie cięcie? Czy odczuwasz przewlekłe bóle w okolicy brzucha? Czy masz trudności z zajściem w ciążę? Czy odczuwasz ból w trakcie współżycia seksualnego? Czy masz bolesne miesiączki? Czy cierpisz na zaparcia i wzdęcia (po wykluczeniu patologii jelita grubego w badaniu kolonoskopowym)? Czy przeszłaś operację uwalniania zrostów w obrębie miednicy? Jeśli przeważają odpowiedzi „TAK”, możesz mieć do czynienia z chorobą zrostową. Dlatego najlepiej poproś o konsultację lekarza ginekologa.
    tak dla pomocy:(

    Nie ogólnie nie miałam żadnych operacji nigdy na nic nie choruje jak narazie nie moge tylko zajsc w ciąze @ mam skąpe i niregularne kiedyś byłąm w ciąży ale poroniłam po za tym wszystko ok. Nie miałam jeszcze laparoskopi.A staram się 12 miesiąc.

‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ