X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 7 marca 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilka1984 wrote:
    długo zajęło Ci wykonanie tych badań? Moja lekarka jest w marcu na urlopie, ale powiedziała, że w kwestii IUI mogę zgłosić się do innego lekarza. Zastanawia mnie tylko kiedy umówić się na wizytę i zdobyć listę wymaganych badań żeby jeszcze w tym cyklu podejść do IUI. Dni płodne wypadną mi jakoś od 19 marca.
    idź jak najszybciej po skierowanie na badania i je rób, na kilka musiałam czekać kilka dni na wynik. Lekarz-recepta na badania-lekarz oglada badania-monitoring-jak bedzie wszystko ok (a będzie!:)) to inseminacja. Tak było u mnie. Pierwsze podejście się nie udało do inseminacji, bo brałam CLO i endometrium było bardzo cienkie, nie przeprowadzono inseminacji. Drugie było z innymi lekami, ale może Ciebie nie trzeba stymulować. To musi ocenić lekarz.

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 7 marca 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik86 wrote:
    idź jak najszybciej po skierowanie na badania i je rób, na kilka musiałam czekać kilka dni na wynik. Lekarz-recepta na badania-lekarz oglada badania-monitoring-jak bedzie wszystko ok (a będzie!:)) to inseminacja. Tak było u mnie. Pierwsze podejście się nie udało do inseminacji, bo brałam CLO i endometrium było bardzo cienkie, nie przeprowadzono inseminacji. Drugie było z innymi lekami, ale może Ciebie nie trzeba stymulować. To musi ocenić lekarz.

    dziekuję :*

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 7 marca 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaa wrote:
    nawiększy jaki u mnie bywał widziany na monitoringu to 20mm. Kolejnego dnia już go nie było. wszystko działo się w okolicach 11-12dc.


    To wg mnie IUI w bardzo dobrym czasie. Pewnie dziś albo jutro będziesz mieć owulacje:)

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 7 marca 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilka1984 wrote:
    długo zajęło Ci wykonanie tych badań? Moja lekarka jest w marcu na urlopie, ale powiedziała, że w kwestii IUI mogę zgłosić się do innego lekarza. Zastanawia mnie tylko kiedy umówić się na wizytę i zdobyć listę wymaganych badań żeby jeszcze w tym cyklu podejść do IUI. Dni płodne wypadną mi jakoś od 19 marca.


    Lilka ja na wymaz z pochwy czekałam 2 tygodnie. Skontaktuj sie ze swoją klinika i sprawdź jakie badania sa potrzebne bo roznie bywa. Sa kliniki które wymagają więcej badań twoich i partnera. Jak będziesz miała gotowe badania to najlepiej iść na monitoring USG jakieś dwa dni przed owulacja. Wtedy lekarz wyznaczy ci termin IUI oczywiście najlepiej przeprowadzić ja w dniu owulacji

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 7 marca 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    To wg mnie IUI w bardzo dobrym czasie. Pewnie dziś albo jutro będziesz mieć owulacje:)

    Dziękuje za odpowiedz :) jestem w tym temacie totalnie "zielona". Chyba trochę za bardzo panikuję ..... mój mąż mówi ze niepotrzebnie się nakręcam no ale jak tu o tym nie myśleć. No nic ufam mojemu lekarzowi. Zastanawia mnie tez fakt ze w poprzednim cyklu z clo były trzy pecherzyki dwa w prawym jajniku jeden w lewym. A w tym cyklu dwa pęcherzyki w lewym. Prawy jajnik wogile nie zareagował. Nie zapytałam lekarza czy to normalne czy coś z tym prawym jest nie tak ....

    atdci09kpce1t64c.png
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 7 marca 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaa wrote:
    Dziękuje za odpowiedz :) jestem w tym temacie totalnie "zielona". Chyba trochę za bardzo panikuję ..... mój mąż mówi ze niepotrzebnie się nakręcam no ale jak tu o tym nie myśleć. No nic ufam mojemu lekarzowi. Zastanawia mnie tez fakt ze w poprzednim cyklu z clo były trzy pecherzyki dwa w prawym jajniku jeden w lewym. A w tym cyklu dwa pęcherzyki w lewym. Prawy jajnik wogile nie zareagował. Nie zapytałam lekarza czy to normalne czy coś z tym prawym jest nie tak ....


    Nie przejmuj sie, tak bywa. Ja zawsze mam jeden pęcherz i bywało ze pare miesięcy pod rząd z prawego jajnika a oba jajowody mam drożne. Teraz spokojnie poczekaj i zrób test za 11,12 dni:) powodzenia

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 7 marca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak pozostaje czekać :) a ja widzę ze ku Ciebie w styczniu sukces :) wiec życzę zdrówka :)

    atdci09kpce1t64c.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 7 marca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaa wrote:
    Dziękuje za odpowiedz :) jestem w tym temacie totalnie "zielona". Chyba trochę za bardzo panikuję ..... mój mąż mówi ze niepotrzebnie się nakręcam no ale jak tu o tym nie myśleć. No nic ufam mojemu lekarzowi. Zastanawia mnie tez fakt ze w poprzednim cyklu z clo były trzy pecherzyki dwa w prawym jajniku jeden w lewym. A w tym cyklu dwa pęcherzyki w lewym. Prawy jajnik wogile nie zareagował. Nie zapytałam lekarza czy to normalne czy coś z tym prawym jest nie tak ....
    z reguły jest tak że jak jeden jajnik w jedym cuklu to drugi w następnym :-) ale też nie zawsze tak jest :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 7 marca 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tydzień po pierwszym IUI, nic nie czuję, nic nie boli, nic nie kłuje. Nie ma dnia, żebym o tym nie myślała. Chyba zwariuję:( Wg lekarza wszystko było idealnie: 3 pęcherzyki, nasienie extra, endometrium super, tylko, że kiedyś już to słyszałam, a w ciążę nie udało się zajść. To będzie mój najdłuższy tydzień...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2017, 14:39

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 7 marca 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    dostaję powoli wyniki badań hormonów przed IUI. Póki co, jeden wynik wyszedł źle, SHBG 192, przy normie 26-110. Czy któraś z Was wie, co to oznacza? W Internecie jest to opisane w dość niezrozumiały sposób...
    Czekam jeszcze na MTCx2 i Inhibinę B.


    Wiem, że SHBG to białko wiążące hormony płciowe... Testosteron jest ok i Estradiol też w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2017, 14:43

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 7 marca 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaa wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Jestem dziś po pierwszej IUI.
    Pecherzyki były dwa: 19mm i 15mm. Gin zdecydował się dziś na inseminacje bo od kilku cykli była między 11-12dc a dziś właśnie 11dc. Powiedział ze mamy bardzo dobre wyniki nasienia wiec plemniczki napewno doczekają :)
    Nasienie po preparatyce: 70mln i ruchliwość 90%

    Co o tym uważacie, jakie są szanse ? Czy przepadkiem nie zrobił jej za wcześnie ? W poprzednich cyklach pecherzyki pękały u mnie w wielkości max 20mm, nigdy nie miałam większego pęcherzyka.

    Ja miałam 2 tyg temu IUI na 20mm, kiedy u mnie pękają większe. IUI była w sobotę rano a owulacja w niedzilę wieczór lub w nocy a jednak jednemu się udało doczekać i po 12 dniach beta pozytywna.
    A sama juz chciałam namawiać lekarkę aby przełożyć IUI na póżńiej :)
    Wiec czasami nie wiadomo kiedy będzie ten szczęśliwy raz.

    Alisa, zohasamoha, wichrowe_wzgórza, szatanka, jatoszka, ja1986 lubią tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 7 marca 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara wrote:
    Ja miałam 2 tyg temu IUI na 20mm, kiedy u mnie pękają większe. IUI była w sobotę rano a owulacja w niedzilę wieczór lub w nocy a jednak jednemu się udało doczekać i po 12 dniach beta pozytywna.
    A sama juz chciałam namawiać lekarkę aby przełożyć IUI na póżńiej :)
    Wiec czasami nie wiadomo kiedy będzie ten szczęśliwy raz.


    Super ! Gratuluje Tobie pozytywnej bety :)
    Pozostaje mi zaufać lekarzowi wkoncu zna się na tym co robi :)

    atdci09kpce1t64c.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 7 marca 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik, ja mam ciągle długie dni. Czekam na okres, potem na owu, potem na wynik... teraz jak wynik ok to na USG i dłuży się, bo nie wiem czy coś tam jeet, czy będzie serce... czy potem wytrzyma do tego 12-13 tygodnia... i takie życie :P

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 7 marca 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam u lekarza i dostalam liste badan do zrobienia przed IUI, serio nie spodziewalam sie ze dodatkowe badania to taki koszt. Za moje i badania meza lacznie 1,077.00 zl, matko, do tego IUI 850.00. Gdyby nie to ze mam prywatne ubezpieczenie od pracodawcy i 80% tych badan zrobie bezplatnie w ramach tego ubezpieczenia to kurde, jak ludzie ktrorzy zarabiaja po 2 tys maja sobie pozwolic na takie procedury medyczne?! Wiedzialam ze koszt IVF to duze pieniadze ale serio myslalam ze IUI nie kosztuje az tyle. Musialam sie pozalic...

    zohasamoha, jatoszka lubią tę wiadomość

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik86 wrote:
    Ja tydzień po pierwszym IUI, nic nie czuję, nic nie boli, nic nie kłuje. Nie ma dnia, żebym o tym nie myślała. Chyba zwariuję:( Wg lekarza wszystko było idealnie: 3 pęcherzyki, nasienie extra, endometrium super, tylko, że kiedyś już to słyszałam, a w ciążę nie udało się zajść. To będzie mój najdłuższy tydzień...

    Jeżeli wszystko było idealnie no to teraz potrzeba jeszcze troszkę szczęścia, które potrzebne jest każdej starającej się, nawet naturalnie. Więc z całego serca życzę tego szczęścia;) A jak nic nie kłuje i nie boli to też dobry znak, bo to znaczy, że organizm spokojnie czeka na dzidziusia i pozwoli mu się zagnieździć:) Inaczej jak już są te wredne skurcze przed @ chociaż i to o niczym nie przesądza:) Zaciskam kciuki za wszystkie czekające na testowanie:*

    Asik86 lubi tę wiadomość

  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 7 marca 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilka1984 wrote:
    Bylam u lekarza i dostalam liste badan do zrobienia przed IUI, serio nie spodziewalam sie ze dodatkowe badania to taki koszt. Za moje i badania meza lacznie 1,077.00 zl, matko, do tego IUI 850.00. Gdyby nie to ze mam prywatne ubezpieczenie od pracodawcy i 80% tych badan zrobie bezplatnie w ramach tego ubezpieczenia to kurde, jak ludzie ktrorzy zarabiaja po 2 tys maja sobie pozwolic na takie procedury medyczne?! Wiedzialam ze koszt IVF to duze pieniadze ale serio myslalam ze IUI nie kosztuje az tyle. Musialam sie pozalic...
    Lilka, do tego jeszcze ksiądz doliczyć koszt monitoringu owulacji przed (prawdopodobnie:/) niestety to duży koszt:( na szczęście badania ważne są pół roku, wiec parę IUI można zrobić;) uznam kciuki za badania i szczęśliwe zakończenie:)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 7 marca 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Jeżeli wszystko było idealnie no to teraz potrzeba jeszcze troszkę szczęścia, które potrzebne jest każdej starającej się, nawet naturalnie. Więc z całego serca życzę tego szczęścia;) A jak nic nie kłuje i nie boli to też dobry znak, bo to znaczy, że organizm spokojnie czeka na dzidziusia i pozwoli mu się zagnieździć:) Inaczej jak już są te wredne skurcze przed @ chociaż i to o niczym nie przesądza:) Zaciskam kciuki za wszystkie czekające na testowanie:*
    Dziękuję!

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 7 marca 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Cześć dziewczyny,

    dostaję powoli wyniki badań hormonów przed IUI. Póki co, jeden wynik wyszedł źle, SHBG 192, przy normie 26-110. Czy któraś z Was wie, co to oznacza? W Internecie jest to opisane w dość niezrozumiały sposób...
    Czekam jeszcze na MTCx2 i Inhibinę B.


    Wiem, że SHBG to białko wiążące hormony płciowe... Testosteron jest ok i Estradiol też w normie.
    Maugo, Tobie SHBG wyszedł tak wysoki czy mężowi? Jutro sprawdzę, bo książki mam w pracy;)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 7 marca 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Asik, ja mam ciągle długie dni. Czekam na okres, potem na owu, potem na wynik... teraz jak wynik ok to na USG i dłuży się, bo nie wiem czy coś tam jeet, czy będzie serce... czy potem wytrzyma do tego 12-13 tygodnia... i takie życie :P
    ciągłe czekanie...:(

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 7 marca 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilka1984 wrote:
    Bylam u lekarza i dostalam liste badan do zrobienia przed IUI, serio nie spodziewalam sie ze dodatkowe badania to taki koszt. Za moje i badania meza lacznie 1,077.00 zl, matko, do tego IUI 850.00. Gdyby nie to ze mam prywatne ubezpieczenie od pracodawcy i 80% tych badan zrobie bezplatnie w ramach tego ubezpieczenia to kurde, jak ludzie ktrorzy zarabiaja po 2 tys maja sobie pozwolic na takie procedury medyczne?! Wiedzialam ze koszt IVF to duze pieniadze ale serio myslalam ze IUI nie kosztuje az tyle. Musialam sie pozalic...
    Niestety:( też jak zliczyłam wszystko to tyle wyszło, niby sam zabieg w stosunku do IVF dosyc tani, ale wszystkie badania przed, stymulacja, wizyty to jeszcze więcej niż sam koszt IUI.:(

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
‹‹ 523 524 525 526 527 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ