X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 8 marca 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja te zakaźne też będę robić, ale one są krótko ważne, więc dopiero ok. 2 tyg. przed inseminacją zrobimy je z mężem.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    Jeśli oboje jesteście zdrowi to na pewno bedzie. Obież sobie cel: w tym roku będę w ciąży. Ja tez nie miałam większych problemów oprócz tarczycy która uformowałam przed IUI. I jestem w ciąży po 2,5 roku starań. Na nasza niemoc składa sie wiele innych czynników: stres, zmęczenie, ciagle myślenie ze tym razem sie na pewno nie uda. Jeśli cykl będziesz miała bezowulacyjny (w co wątpię) to głowa do góry i trzeba sie zastanowić nad jakaś stymulacja. MoZe leki pomogą? I podejść drugi raz do IUI. No nie m dla nas rzeczy niemożliwych.
    dzięki asik za otuchę ;) nadzieję zawsze trzeba miec ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po usg: 2 ciałka żółte czyli 2 pęcherzyki pękł.
    Jeden prawdopodobnie przed IUI, drugi wieczorem w dniu IUI.

    Nie wiem jakim cudem one popękały przy 18mm!!
    W każdym razie od dzisiaj dupek i utrogestan.

    Gin mój dopuści mnie jakby co do 3 iui. Więcej według niego mija się z celem.

    Kolejny cykl IUI na naturalnym ma być. Sama tak chcę by odpocząć od stymulki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 16:50

    efta lubi tę wiadomość

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 8 marca 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Dziewczyny jestem po usg: 2 ciałka żółte czyli 2 pęcherzyki pękł.
    Jeden prawdopodobnie przed IUI, drugi wieczorem w dniu IUI.

    Nie wiem jakim cudem one popękały przy 18mm!!
    W każdym razie od dzisiaj dupek i utrogestan.

    Gin mój dopuści mnie jakby co do 3 iui. Więcej według niego mija się z celem.

    Kolejny cykl IUI na naturalnym ma być. Sama tak chcę by odpocząć od stymulki

    No widzisz?! Teraz pewnie jeszcze będą bliźniaki. :)

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 8 marca 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa! Trzymam kciuki :)
    A czemu chcesz odpocząć od stymulacji? Są jakieś skutki uboczne?

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 8 marca 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Dziewczyny jestem po usg: 2 ciałka żółte czyli 2 pęcherzyki pękł.
    Jeden prawdopodobnie przed IUI, drugi wieczorem w dniu IUI.

    Nie wiem jakim cudem one popękały przy 18mm!!
    W każdym razie od dzisiaj dupek i utrogestan.

    Gin mój dopuści mnie jakby co do 3 iui. Więcej według niego mija się z celem.

    Kolejny cykl IUI na naturalnym ma być. Sama tak chcę by odpocząć od stymulki


    No widzisz... bedzie ciaza moja droga. Więcej wiary!!!:)

    szatanka lubi tę wiadomość

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Alisa! Trzymam kciuki :)
    A czemu chcesz odpocząć od stymulacji? Są jakieś skutki uboczne?
    No wiesz żadna stymulacja nie jest obojętna dla naszego organizmu. To są hormony i nie można ich brać w nieskończoność. Walą po jajnikach równo.
    Poza tym mógł gin mówi że maks 6 stymulacji i koniec. Leki stymulujące zwiększają zachorowalność na raka jajnika.
    Jest na innym wątku dziewczyna która stymulowana się do ivf - ma zmianę nowotworową. Pewnie, może nie po stymulacji lecz gin jej powiedział ze stymulka miała na to wpływ.

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 8 marca 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet na ulotce Clo jest napisane, że grozi rakiem jajnika, dlatego ja się raz postymulowałam i podziękowałam, skoro mam własne owulki.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • asiak1985 Przyjaciółka
    Postów: 158 34

    Wysłany: 8 marca 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane kobietki w którym dc powinna zrobić badanie progesteronu ?

    niedoczynnosc tarczycy
    amh 0,68
    11.06.16 iui :(
    25.10.16 iui :(
    23.11.16 iui stymulacja :(
    30.06.17 iui stymulacja :(
    04/2019 brak komórek jajowych
    01/2020 przerwany długi protokół
    07/2020 nieudana procedura z jednym zarodkiem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiak1985 wrote:
    kochane kobietki w którym dc powinna zrobić badanie progesteronu ?
    najlepiej tak 7-8 dni po owulacji

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 8 marca 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    No wiesz żadna stymulacja nie jest obojętna dla naszego organizmu. To są hormony i nie można ich brać w nieskończoność. Walą po jajnikach równo.
    Poza tym mógł gin mówi że maks 6 stymulacji i koniec. Leki stymulujące zwiększają zachorowalność na raka jajnika.
    Jest na innym wątku dziewczyna która stymulowana się do ivf - ma zmianę nowotworową. Pewnie, może nie po stymulacji lecz gin jej powiedział ze stymulka miała na to wpływ.

    O kurcze, dobrze wiedzieć... Czyli wszystko z głową i pod kontrolą.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia1985, tylko tak naprawdę powinno się zrobić z 3 razy z rzędu, bo progesteron lubi się wahać i nie zawsze pojedynczy wynik - czy czy dobry - jest miarodajny :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam betę :P Muszę przecież jakoś dotrwać do USG... W czwartek po południu było 1006, wczoraj rano 5559, najpierw się wystraszyłam że coś mało, ALE... Każdy kalkulator, mówi że w normie i do tego totalnie przeciętnej. Uf. Potem liczyłam z kalkulatorem minimalne potencjalne przyrosty po 48, albo po 72, albo 96 + 24, no wszelkie kombinacje i też wychodzi że to ok.
    A na koniec palnęłam się w łeb, bo spojrzałam na normy i i tak nie powinnam mieć więcej niż 7300 na tym etapie :D Więc chyba ok.
    A, no i podobno między 1200 a 6000 już nie podwaja się tak szybko, tylko nawet 72 godziny.

    Byłam u endo, kazał nie zmieniać dawki letroxu na razie (75), zrobić pod koniec marca tsh i ft4 i przyjść na kontrolę.

    Gina przypadkiem spotkałam, powiedział że słyszał od męża dobre wieści i...kazał mi zacząć szydełkować, bo za dużo myślę :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2017, 08:56

    Alisa, Maugo, zohasamoha, szatanka, Flowwer lubią tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 9 marca 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Ja oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam betę :P Muszę przecież jakoś dotrwać do USG... W czwartek po południu było 1006, wczoraj rano 5559, najpierw się wystraszyłam że coś mało, ALE... Każdy kalkulator, mówi że w normie i do tego totalnie przeciętnej. Uf. Potem liczyłam z kalkulatorem minimalne potencjalne przyrosty po 48, albo po 72, albo 96 + 24, no wszelkie kombinacje i też wychodzi że to ok.
    A na koniec palnęłam się w łeb, bo spojrzałam na normy i i tak nie powinnam mieć więcej niż 7300 na tym etapie :D Więc chyba ok.

    Byłam u endo, kazał nie zmieniać dawki letroxu na razie (75), zrobić pod koniec marca tsh i ft4 i przyjść na kontrolę.

    Gina przypadkiem spotkałam, powiedział że słyszał od męża dobre wieści i...kazał mi zacząć szydełkować, bo za dużo myślę :D
    Super! Gratuluję! :)

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    byłam już kiedyś u Was, ale moje IUI odsunęło się dość sporo w czasie. Jestem już po pierwszym IUI, niestety się nie udało. Lekarz chce u mnie robić IUI na cyklach naturalnych, bo większy problem mamy po stronie męża, a u mnie teoretycznie wszystko jest ok. Myślicie, że jest sens pytać lekarza, że może jednak warto spróbowac ze stymulacją?
    A i jeszcze jedno pytanie, mam Hashimoto, biorę Euthyrox 112, ale mój endo zalecił mi w okresie około-IUI brać Jodid, a jeśli się uda to kontynuować? czy któraś z Was też tak bierze? czy teraz jak wiem, że się nie udało to odstawić i zaczęć brać dopiero na 2 dni przed IUI?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Cześć dziewczyny,
    byłam już kiedyś u Was, ale moje IUI odsunęło się dość sporo w czasie. Jestem już po pierwszym IUI, niestety się nie udało. Lekarz chce u mnie robić IUI na cyklach naturalnych, bo większy problem mamy po stronie męża, a u mnie teoretycznie wszystko jest ok. Myślicie, że jest sens pytać lekarza, że może jednak warto spróbowac ze stymulacją?
    A i jeszcze jedno pytanie, mam Hashimoto, biorę Euthyrox 112, ale mój endo zalecił mi w okresie około-IUI brać Jodid, a jeśli się uda to kontynuować? czy któraś z Was też tak bierze? czy teraz jak wiem, że się nie udało to odstawić i zaczęć brać dopiero na 2 dni przed IUI?

    Witaj Buko :-)
    Na temat Jodidu nie wypowiem się, bo po prostu nie mam wiedzy w tym temacie.

    Jeśli chodzi o IUI: wczoraj pisałam Dziewczynom tutaj, że rezygnuję ze stymulki i kolejna IUI będzie na naturalnym.
    Ale... po przespanej nocy i przemyśleniu doszłam do wniosku, że jednak nie - podejdę do stymulki. Wiesz dlaczego bo na stymulce mam zawsze 2 pęcherzyki i tym samym większą szansę na powodzenie.

    Jeśli będę po 3 IUI wtedy odchodzę od stymulki i staramy się naturalnie.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2017, 14:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam Twoją wypowiedź :) ja w międzyczasie zmieniłam Klinikę i w pierwszej, w której planowałam robić IUI brałam clo, ale wg dr nie urósł pęcherzyk nadający się do IUI i po tym trochę zwątpiłam w ich "dobre intencje" i zmieniłam klinikę, w której lekarz stwierdził, że skoro mam regularne cykle i potwierdzoną kilka razy owu to próbujemy na naturalnym cyklu (poza tym w cyklu z clo wg niego miałam również owu).
    My po 3 IUI będziemy pewnie podchodzić do ivf.

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa, Buko,

    A jeśli lekarz sam nie zaproponuje to można zapytać go o stymulację? Kiedy się zaczyna brać te tabletki (w którym dniu cyklu)?

    Buko, przykro mi... ale trzymam kciuki za powodzenie następnej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2017, 14:35

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Alisa,

    A jeśli lekarz sam nie zaproponuje to można zapytać go o stymulację? Kiedy się zaczyna brać te tabletki (w którym dniu cyklu)?

    Kto pyta nie błądzi:-) Oczywiście, że pytać.

    Dobór leków hormonalnych i ich dawki zależą od przyczyn niepłodności.
    Kwestia też dobrania dobrego leku, na który prawidłowo zareagujesz.

    Ja np. jestem na Lamette. Cykle 26-28dni. Lek włączam od 3 do 7 dc.
    I cykl: 1 tabletka dz Lametty. Rezultat: zerowy. Brak pęcherzyków
    II cykl: 2 tabletki dz Lametty. 2 pęcherzyki.
    III cykl: 2 tabletki dz, dodatkowo w tym cyklu w 5 i 7dc Menopur (zastrzyki). 2 pęcherzyki.

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 9 marca 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, ja mam też cykle naturalne i na takich robią mi IUI. Problem ze stymulacją jest taki, że taki CLO powoduje zmniejszenie grubości endometrium, co może uniemożliwić zagnieżdżenie zarodka, nawet jeśli dojdzie do zapłodnienia. Nie mam pojęcia, czy ta Lametta też tak działa. Poza tym stymulacja grozi ciążą mnogą, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jesteś na to gotowa :)


    Kurczę, a ja nie mam żadnych, ale to żadnych objawów niczego od kilku dni, oprócz tego, że bolą mnie cycki, czyli pewnie idzie na @. :(

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
‹‹ 525 526 527 528 529 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ