X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF

Oceń ten wątek:
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella mnie nie pobolewa tylko boli ze biorę po dwie tabletki paracetamolu. Krwawie tez ale niezbyt mocno. Martwię sie ze ten ból jest zbyt mocny. Wczoraj czułam sie lepiej a dzis jest gorzej.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 29 lipca 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obserwuj sie. Ma prawo bolec, w koncu przy szyjce mocno majstrowali...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Shooa a u jakiego lekarza sie leczylas, ktory uznal ze to jest problem z endometrium?
    I gdzie robilas abrazje?
    Leczyłam się w invimedzie. Pierwszy lekarz z invikcty powiedział, że to nie problem i wszystko ok. Drugi lekarz już z invimedu podobnie. Dopiero trzeci lekarz z invimedu (dr G- Wrocław) plus prof. u którego byłam żeby mi zrobił laparo bo może to pomoże, powiedzieli że laparo mi nie wcale nie musi pomóc. Problem jest w endometrium.
    Abrazję zrobiłam niestety w szpitalu na NFZ, bo chciałam mieć to już za sobą.
    Ale najlepiej mieć lekarza z polecenia albo swojego lekarza, ale ja akurat nie miałam takiej możliwości.

    niezapominajka2017 lubi tę wiadomość

  • AnaMarie88 Przyjaciółka
    Postów: 112 82

    Wysłany: 31 lipca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dzisiaj był nasz transfer. M się załamał bo z 10 pęcherzyków wyszło 9 komórek z czego zapłodniono 6... Byłoby fajnie gdyby nie fakt że po 5 dniach do transferu nadawały się tylko 2 i wzięliśmy wszystko bo są bardzo słabej jakości. Nie mamy co mrozić. Nie mamy dużo szans. Jestem pełna obaw... M tym bardziej bo coraz mniej w siebie wierzy. Lekarze nie zostawiają złudzeń, że następnym razem plemniki będą w lepszym stanie... Za 9 dni test ciąży z krwi. Trzymajcie proszę kciuki. Sami z tym jesteśmy i każda dobra energia się przyda

    Anna1975, Flowwer, shooa, Krakowianka, sylwia80, gosia81 lubią tę wiadomość

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 31 lipca 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie trzymam kciuki!!! Z zarodków słabej jakości jest dużo dzieci!!!

    Miałyście może taką sytuację/znacie przypadki, gdzie jest tylko jeden zarodek a reszta w ogóle nie było zarodków? U mnie z 8 zapłodnionych komórek jeden zarodek, 3 zamrożone w 3 dobie, a reszta do 3 doby się pięknie rozwijała, a później się okazało, że w pozostałych w ogóle zarodków nie było. Miała z Was któraś tak? Jest szansa, że w kolejnym podejściu będzie lepiej?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • AnaMarie88 Przyjaciółka
    Postów: 112 82

    Wysłany: 31 lipca 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam właśnie dlatego mówili żeby trzymać do 5 dnia. Niby po 3 dniu często zarodki zatrzymują się w rozwoju. U nas właśnie tak się stało z częścią. .

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 31 lipca 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy lepiej stosowac acofil na zarodkach 5 dniowych czy 3 dniowych tez?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 31 lipca 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    AnneMarie trzymam kciuki!!! Z zarodków słabej jakości jest dużo dzieci!!!

    Miałyście może taką sytuację/znacie przypadki, gdzie jest tylko jeden zarodek a reszta w ogóle nie było zarodków? U mnie z 8 zapłodnionych komórek jeden zarodek, 3 zamrożone w 3 dobie, a reszta do 3 doby się pięknie rozwijała, a później się okazało, że w pozostałych w ogóle zarodków nie było. Miała z Was któraś tak? Jest szansa, że w kolejnym podejściu będzie lepiej?
    To nie zależy tylko od jakości plemników. Wg mnieistotną rolę odgrywają też techniki którymi posługują się embriolodzy ich doświadczenie i materiały pracy.
    U mnie były bardzo ładne kom jaj
    Mogliśmy zaplodnic tylko 6. Wszystkie się zaplodnily. W 3 dobie podane 2 najładniejsze zarodki. Pozostałe 4 niestety nie dotrwały do mrożenia
    To czy masz zamrożone zarodki nie zawsze o czymś świadczy
    Sa dziewczyny z mnóstwem zarodków zamrożonych kom jaj i niestety nie sa w ciąży.
    Wiele jest takich mających 3 komórki z tego np 2 zarodki. I tyle. I aż tyle bo bliźniaki.
    To jaki będzie ich rozwój w macicy nie zawsze zależy od jakości i ilości zarodków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2017, 18:33

    iv09i09katk65tr1.png
  • jasmina6 Autorytet
    Postów: 1170 808

    Wysłany: 31 lipca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I od 4 kluczowej doby w której do głosu dochodzi czynnik męski.

    3i49uay3vn9a2peg.png
    Mlr 0%, trzy szczepienia i wynik nadal 0%, doszczepianie pullowanymi - wynik 34,9!
    Dodatnie MTHFR w układzie heterozygotycznym mutacji A1298C.
    Dwa Aniołki - kwiecień 2015, październik 2015
  • Krakowianka Autorytet
    Postów: 927 1006

    Wysłany: 31 lipca 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaMarie88 wrote:
    Cześć dziewczyny. Dzisiaj był nasz transfer. M się załamał bo z 10 pęcherzyków wyszło 9 komórek z czego zapłodniono 6... Byłoby fajnie gdyby nie fakt że po 5 dniach do transferu nadawały się tylko 2 i wzięliśmy wszystko bo są bardzo słabej jakości. Nie mamy co mrozić. Nie mamy dużo szans. Jestem pełna obaw... M tym bardziej bo coraz mniej w siebie wierzy. Lekarze nie zostawiają złudzeń, że następnym razem plemniki będą w lepszym stanie... Za 9 dni test ciąży z krwi. Trzymajcie proszę kciuki. Sami z tym jesteśmy i każda dobra energia się przyda
    Trzymamy!! Nie myśl w ogóle o jakości bo to mogą byc wlasnie "te zarodeczki" :):)

    5958beaa9c1f8.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 31 lipca 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na watku Gamety Rzgow, jedna dziewczyna z "jedynym" zarodkiem juz urodzila, a druga niedawno odebrala pozytywna bete ;)

    Mum2b lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 31 lipca 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmina6 wrote:
    I od 4 kluczowej doby w której do głosu dochodzi czynnik męski.

    Jest to, niestety, czesto powtarzana polprawda. Po trzeciej dobie w zarodku wlacza sie jego wlasny genom, a ten w polowie sklada sie w genow z komorki jajowej, a w polowie z genow z plemnika.

    Brak rozwoju zarodka poza trzecia dobe moze wynikac tak z meskich, jak i z zenskich czynnikow, jak rowniez z umiejetnosci embriologa albo pozywek uzytych w hodowli zarodka i generalnie warunkow hodowli.

    ana167 lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 31 lipca 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmina6 wrote:
    I od 4 kluczowej doby w której do głosu dochodzi czynnik męski.

    U nas czynnik męski ok. Rozumiem, że zarodki mogą być słabej jakości, ale miałyście tak, żeby w ogóle nie było zarodków? Widziałam tylko w opisie przy tych komórkach 4cc i 4bc. Zastanawia mnie to, bo czasem widzę na forum, że transferują takie "zarodki", a mi lekarka powiedziała, że to by się skończyło na 100 % pustym jajem płodowym. Orientujecie się, czy automatycznie takie komórki (4cc, 4bc) nie mają zarodków, czy to jeszcze dodatkowo zależy od "składu" danej komórki?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 31 lipca 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakies glupoty Ci ta lekarka powiedziala albo jakies zacmienie miala. Juz tyle widzialam ciaz z takich zarodkow, ze nie zlicze. 4cc i 4bc to normalnie zarodki, z ktorych normalnie sa ciaze.

    ewe_a85 lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 31 lipca 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    U nas czynnik męski ok. Rozumiem, że zarodki mogą być słabej jakości, ale miałyście tak, żeby w ogóle nie było zarodków? Widziałam tylko w opisie przy tych komórkach 4cc i 4bc. Zastanawia mnie to, bo czasem widzę na forum, że transferują takie "zarodki", a mi lekarka powiedziała, że to by się skończyło na 100 % pustym jajem płodowym. Orientujecie się, czy automatycznie takie komórki (4cc, 4bc) nie mają zarodków, czy to jeszcze dodatkowo zależy od "składu" danej komórki?
    Moj ostatni et to miedzyinnymi blastka 4CC i zarys zarodka byl. U mnie szwankuje immunologia, a to inna bajka.
    Nie ma czegos takiego jak "napewno puste jajo", z takich zarodkow sa dzieci, jak z kazdych innych, ktore sa prawidlowe (wlacznie z blizniakami jednojajowymi)
    Morfologia zarodka zmienia sie bardzo dynamicznie i nawet embriolodzy z mojej kliniki, mowia zeby nie przywiazywac do tego wagi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2017, 20:39

    ewe_a85 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 31 lipca 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam trochę takie głupie pytanie. Od kogo /czego zalezy ile zarodków jest podanych. Czy to lekarz sugeruje, czy my jak chcemy? pytam, bo ja miałam IVF w ramach badań klinicznych więc z założenia był 1 zarodek ale zastanawiam sie jak to jest typowo. Mam 3 śnieżynki i zastanawiam się czy lepiej (gdybym mogła wybierać) mieć przy criotransferze 2 czy 1 zarodek. jak myślicie?

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Jest to, niestety, czesto powtarzana polprawda. Po trzeciej dobie w zarodku wlacza sie jego wlasny genom, a ten w polowie sklada sie w genow z komorki jajowej, a w polowie z genow z plemnika.

    Brak rozwoju zarodka poza trzecia dobe moze wynikac tak z meskich, jak i z zenskich czynnikow, jak rowniez z umiejetnosci embriologa albo pozywek uzytych w hodowli zarodka i generalnie warunkow hodowli.
    Dokładnie to samo powiedział mi emvbiolog. Nic takiego jak plemnik nie odpowiada po 3 dobie.
    Polprawda bo do 3doby steruje genom kom jaj a potem genom zarodka. A genom zarodka to genom kom jaj i plemnika

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2017, 21:09

    ana167 lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Dziewczyny a ja mam trochę takie głupie pytanie. Od kogo /czego zalezy ile zarodków jest podanych. Czy to lekarz sugeruje, czy my jak chcemy? pytam, bo ja miałam IVF w ramach badań klinicznych więc z założenia był 1 zarodek ale zastanawiam sie jak to jest typowo. Mam 3 śnieżynki i zastanawiam się czy lepiej (gdybym mogła wybierać) mieć przy criotransferze 2 czy 1 zarodek. jak myślicie?
    Wybiera para, a lekarz moze tylko zasugerowac wybor.
    Podwojny transfer nie zwieksza szans na powodzenie. Jak cos nie zagra w danym cyklu u kobiety to z automatu traci sie dwa zarodki na raz, a kazdy cykl i kazdy zarodek to osobna szansa. Moim zdaniem...

    Anatolka lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie tak jest. Do trzeciej doby dzialaja tzw. maternal factors czyli nici RNA obecne w komorce jajowej, ktore wlaczaja geny zarodka.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • AnaMarie88 Przyjaciółka
    Postów: 112 82

    Wysłany: 31 lipca 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam zasugerował embriolog by podać dwa zarodki ponieważ oba były średniej jakości i pani embriolog miała obawy że jeden może się zatrzymać w rozwoju. Z tym dwóch jeden był bardziej rozwinięty a drugi mniej. I tego mniej nam haczykowali czyli ah na nim zrobiono. Tak na prawdę zrobiliśmy wszystko by wyszło cokolwiek ale rzeczywiście doradzać wam mogą lekarze embriolodzy a do Was należeć będzie decyzja.

‹‹ 4904 4905 4906 4907 4908 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ