X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy któraś z Was miała laparo pod koniec okresu już w czasie plamienia własciwie a nie krwawienia? bo u mnie przez ten wydluzony cykl operacja przypada na 4-5 dc gdzie mam jeszcze brazowe plamienie:/ nie chcialabym tracic terminu i czekac na nowy:/

    hipisiątko lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Foto_Anna Autorytet
    Postów: 549 965

    Wysłany: 7 marca 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poinformuj lekarza o swoich wątpliwościach, z tego co przeczytałąm (czytałam caaaaałe 453 strony forum LAPAROSKOPIA) to zabieg w dniu krawienia/plamienia odpada. Spróbuj jedynie poprosić o przesunięcie terminu o kilka dni. Powodzenia!

    zem3anlikdzagrk5.png

    Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić :)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 7 marca 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto_Anna wrote:
    Poinformuj lekarza o swoich wątpliwościach, z tego co przeczytałąm (czytałam caaaaałe 453 strony forum LAPAROSKOPIA) to zabieg w dniu krawienia/plamienia odpada. Spróbuj jedynie poprosić o przesunięcie terminu o kilka dni. Powodzenia!
    Nie moge orzesunac terminu o kilka dni tylko o miesiac lub dwa i znow nie trafic..

    Hipisiatko,licze wlasnie na to ze wypadnie mi trn 5dc,musze jakims szamanskim sposobem przyspieszyc okres z 28 na 26ktore mam zazwyczaj


    u5cvp2.png
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 7 marca 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też mówiono, że musi być po miesiączce i bez plamień. Tylko ja miałam ten plus, że umawiałam się 1dc więc łatwiej było przewidzieć wszystko.

    Dziś mam 16dc, tydzień po laparo i taki gęsty śluz z domieszką krwi. Może takie coś się jeszcze teraz zdarzać czy raczej nie powinno?

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 7 marca 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_A. wrote:
    U mnie też mówiono, że musi być po miesiączce i bez plamień. Tylko ja miałam ten plus, że umawiałam się 1dc więc łatwiej było przewidzieć wszystko.

    Dziś mam 16dc, tydzień po laparo i taki gęsty śluz z domieszką krwi. Może takie coś się jeszcze teraz zdarzać czy raczej nie powinno?
    Ja miałam tydz po laparo jeszcze taki śluz ale zależy jak była ingerencja

    Agnieszka_A. lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 7 marca 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja niestety moge sie umawiac majac dwa cykle przed soba wiec to taka loteria jesli termin wypada na granicy, no ale poki co mam zamiar sie relaksowac i nagietkiem popedzac okres ;)

    Agnieszka_A. lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 9 marca 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam takie trochę inne pytanie. Ile czasu po laparoskopii czekałyście z podjęciem aktywności fizycznej - ćwiczeń?

    Ogólnie czuję się już dobrze. Wszystko ładnie się pogoiło (minęło 9 dni od zabiegu) i chciałabym zacząć ćwiczyć. Pytanie tylko czy lepiej jeszcze poczekać?

  • Foto_Anna Autorytet
    Postów: 549 965

    Wysłany: 9 marca 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_A. wrote:
    Dziewczyny a ja mam takie trochę inne pytanie. Ile czasu po laparoskopii czekałyście z podjęciem aktywności fizycznej - ćwiczeń?

    Ogólnie czuję się już dobrze. Wszystko ładnie się pogoiło (minęło 9 dni od zabiegu) i chciałabym zacząć ćwiczyć. Pytanie tylko czy lepiej jeszcze poczekać?

    Aga, mam identyczny dylemat, bo od lutego ćwiczę z Chodakowską :D
    i jestem 7 dni od zabiegu, nie wiem kiedy mogę wznowić mój "skalpel" :)
    Osobiście myślę, że tyle na ile pozwala nam kondycja- ale wszystko w granicach rozsądku -może najpierw delikatnie, bez forsowania się, spotniowo zwiększać intensywność ćwiczeń. Skoro na seks nam lekarze pozwalają... to i ćwiczyć też możemy.

    Agnieszka_A. lubi tę wiadomość

    zem3anlikdzagrk5.png

    Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić :)
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4205

    Wysłany: 10 marca 2017, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miesiąc po zabiegu zaczęłam biegać, wcześniej nie było możliwości i poza tym to ryzyko przepukliny mnie odstraszało

    Agnieszka_A. lubi tę wiadomość

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 10 marca 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się ponownie. Właśnie przyszła @. Także za tydz ostateczna kwalifikacja, w niedziele na oddział i operacja 10dc w poniedziałek. Tym razem wstrzeliłam się idealnie ale wszystko będzie wiadomo w ptk. Mam nadzieje że nic już nie wymyślą i w końcu będę to mieć za sobą.

    Agnieszka_A., Foto_Anna lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 10 marca 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipsiątko i Wombi...że też ja o tym nie pomyślałam. Chyba więc lepiej sobie odpuszczę na te 4 tygodnie, a póki co będę spacerować. :)

    Madlenka trzymam kciuki, żeby wszystko odbyło się w zaplanowanym terminie.

    hipisiątko lubi tę wiadomość

  • Karola00-84 Koleżanka
    Postów: 39 5

    Wysłany: 10 marca 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Mam do Was pytanie, gdzie na Śląsku najlepiej zrobić laparoskopie na nfz? Wg wyniku hsg mam prawy jajowód niedrożny. Z opisu wynika, że płyn do niego wpływał ale nie wypływał do otrzewnej. Ciekawa jestem czy można by go udrożnić i w ogóle sprawdzić co tam u mnie w środku słychać ;). Z góry dziękuję za Waszą pomoc :)
    Pozdrawiam

    2011 - ICSI 2 blastocyst - ukochany synek
  • Karola00-84 Koleżanka
    Postów: 39 5

    Wysłany: 10 marca 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że staramy się z mężem o drugie dziecko. Pierwsze mamy dzięki ICSI, z drugim pomimo 6 pięknych blastocyst nie udało się. Teraz ze względów finansowych pozostało mi liczyć na cud.

    2011 - ICSI 2 blastocyst - ukochany synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola00-84 wrote:
    Hej Dziewczyny! Mam do Was pytanie, gdzie na Śląsku najlepiej zrobić laparoskopie na nfz? Wg wyniku hsg mam prawy jajowód niedrożny. Z opisu wynika, że płyn do niego wpływał ale nie wypływał do otrzewnej. Ciekawa jestem czy można by go udrożnić i w ogóle sprawdzić co tam u mnie w środku słychać ;). Z góry dziękuję za Waszą pomoc :)
    Pozdrawiam
    Witaj Karola:-)

    Śląsk: Łubinowa w Katowicach.
    Cofnij sobie parę stron do tyłu. W styczniu br miałam tam laparo.
    Polecam i terminy szybkie.

  • Karola00-84 Koleżanka
    Postów: 39 5

    Wysłany: 10 marca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa dziękuję :) A byłaś u jakiegoś konkretnego lekarza? Polecasz tam kogoś?

    2011 - ICSI 2 blastocyst - ukochany synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola00-84 wrote:
    Alisa dziękuję :) A byłaś u jakiegoś konkretnego lekarza? Polecasz tam kogoś?
    Tak: dr Bystrzejewski i dr Wieczorek.
    Za wizytę 150 zł i dostajesz skierowanie do nich na laparo.

  • Karola00-84 Koleżanka
    Postów: 39 5

    Wysłany: 10 marca 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy u tego dr Bystrzejewskiego byłaś na wizycie w tym szpitalu czy w Centrum Medycznym Panewniki? Właśnie przeczytałam o nim opinie i widzę, że to świetny lekarz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2017, 15:24

    2011 - ICSI 2 blastocyst - ukochany synek
  • Karola00-84 Koleżanka
    Postów: 39 5

    Wysłany: 10 marca 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten drugi dr z tego co widzę też ma bardzo dobre opinie.

    2011 - ICSI 2 blastocyst - ukochany synek
  • mili88 Koleżanka
    Postów: 56 11

    Wysłany: 10 marca 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy zabarwiony lekko na brązowo (z konsystencji wyglądający na płodny) śluz po laparoskopii powinien niepokoić?

    08hk3iv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mili88 wrote:
    Dziewczyny, czy zabarwiony lekko na brązowo (z konsystencji wyglądający na płodny) śluz po laparoskopii powinien niepokoić?
    Nie powinien. Ja tez budziłam.

‹‹ 449 450 451 452 453 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ