Odbierz abonament Premium gratis: Sprawdź
Odpowiedz
Forum > Starając się z pomocą medyczną > Plamienia w II fazie cyklu
Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę
AUTOR
WIADOMOŚĆ

NaamaH6669
Koleżanka
50

Wysłany: 12 grudnia 2013, 11:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witajcie,
wiem, że na forum przewijały się już tematy dotyczące plamień, ale one nie odpowiedziały na mój problem, który jest następujący.
Staramy się z Mężem o dziecko 5 cykl. Od 5 cykli jestem na ovufriend (w 1 nie mierzyłam tempki) wcześniej jedyne co zapisywałam to czas trwania każdego cyklu i występujące plamienia. I w niemal w każdym z nich występowały. Ale skupię się na tych ostatnich 5 cyklach.
W 1 cyklu (23 dni) plamienie w 16,17,18,20 dniu cyklu
w 2 cyklu (28 dni) plamienie w 18 - 1dpo i 28 dniu cyklu
w 3 cyklu (27 dni) plamienie w 26 i 27 dniu cyklu
w 4 cyklu (25 dni) plamienie w 16 - 1dpo, 17, 23, 24 ,25 dniu cyklu
w obecnym 5 cyklu plamienie w 18 - 2dpo, 19, 22, 24, 26 dniu cyklu.
W obecnym cyklu od 2 dpo biorę luteinę podjęzykową 2x1.
W każdym cyklu chyba mam owulację (potwierdza tempka, testy i 2x usg po owulacji)
Skąd te plamienia? Mój progesteron wynosił ok 9 i z tej racji dostałam luteinę, ale widzę, że nie pomaga. Plamienia są różne - raz tylko zabarwiają na różowo śluz, innym razem żywoczerwone, czasem ciemnoczerwone z małymi skrzepami, a dziś np. brązowo-kremowe. Martwię się o to wszystko, bo wydaje mi się, że to jest właśnie przyczyna naszych niepowodzeń w staraniach.
Będę wdzieczna za pomoc.

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 grudnia 2013, 11:06

16ud90bvitk42m5d.png

MisiaMisia
Autorytet
814

Wysłany: 16 grudnia 2013, 19:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ten temat rzeczywiście się przewijał. Ja też mam plamienia w drugiej fazie cyklu. Ani luteina ani duphaston jak pamiętam nie pomagały. W ostatnich cyklach jeden miałam bez plamienia zapewne po pewnym suplemencie diety.
Ginekolodzy zwalają na hormony. Z drugiej strony moje hormony są w normie. Najlepiej pogadać z dobry endokrynologiem i ginem w jednym.

MisiaMisia
795304e4ad393d4ea2a6127fbb889534.png

Veri
Przyjaciółka
34

Wysłany: 17 grudnia 2013, 15:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
NaamaH6669, witam w klubie :/ Co prawda nie mam plamień tak często w jednym cyklu jak Ty, ale zawsze pojawiają się w II fazie. Łudziłam się, że luteina pomoże (biorę od 2 miesięcy) i nic :(
Jak uda Ci się je zwalczyć, to chętnie spróbuję Twojego sposobu..

NaamaH6669
Koleżanka
50

Wysłany: 18 grudnia 2013, 17:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki za odpowiedzi.
W zeszły piątek byłam u gina i wiecie co powiedział? Że to plamienia fizjlogiczne -_- i nic, nie dał mi ani luteiny ani dupka. Nie mam pojęcia co robić :(

16ud90bvitk42m5d.png

MisiaMisia
Autorytet
814

Wysłany: 30 grudnia 2013, 12:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
NaamaH6669 napisała:
Dzięki za odpowiedzi.
W zeszły piątek byłam u gina i wiecie co powiedział? Że to plamienia fizjlogiczne -_- i nic, nie dał mi ani luteiny ani dupka. Nie mam pojęcia co robić :(

Koniecznie zmień lekarza.

MisiaMisia
795304e4ad393d4ea2a6127fbb889534.png

madziad
Koleżanka
19

Wysłany: 31 stycznia, 09:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
u mnie taki plamienia się zaczęły po wypalance nadżerki po porodowej , od tamtego czasu zawsze przed @ mam 3-4dni plamień biorę progesteron drugi miesiąc na drugą fazę cyklu ale to niczego nie zmieniło, no może tyle że plamię już piaty dzień bardzo licho i nie wiem o co chodzi , robiłam badanie prolaktyny i progesteronu i wszystko idealnie po środku norm, za miesiąc biorę ostatnią dawkę potem mam obserwować 3miesiące i wrócić do gina:( mm nadzieję że wcześniej tam zawitam z pozytywnym testem:)

UTWÓRZ KONTO
Zarejestruj się teraz aby otrzymać 1 miesiąc abonamentu Premium w prezencie.

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail:  Utwórz hasło:
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!

Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do OvuFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.

Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK