X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pieerwszy cykl na wspomagaczach dobiega końca, jutro proforma zrobię test i będzie pewność.

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinams, życzę aby to proforma Cie zaskoczyło :)

    Dootka, ale bez przesady, gdyby tak łatwo było można się zarazić jedząc kabanosy to chyba wszyscy bylibyśmy po przejściu tokso. Ja nie mam przeciwciał, nie chorowałam, a jestem fanką kabanosów i tatara ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 13:33

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    faktycznie zgadza się, doczytałam, doktor google wie wszytko, nie wiedziałam że w mięsie też. Myslałam że to choroba tylko i wyłącznie którą można złapać od kocich odchodów.
    Nie no mam nadzieje ze to wędzenie i parzenie jakby co wystarczy...no taka mnie wzięła ochota ze się nie powstrzymałam...

  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotka myślę że trochę przesadzasz, musisz wyluzowac trochę bo zwariujesz od tego wszystkiego ;) co będzie jak będzie fasolka? Czego oczywiście z całego serca Ci życzę ale nie popadaj w paranoje

    Alisa, Flowwer lubią tę wiadomość

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Nie no mam nadzieje ze to wędzenie i parzenie jakby co wystarczy...no taka mnie wzięła ochota ze się nie powstrzymałam...

    Dootka, powiem Ci tylko że jak zaszłam w ciąże z córą to jadłam surowa rybę, piłam wino, bo nie wiedziałam że mogę być w ciąży ;), seksu nie unikałam, kłótnie też były i wiele innych.

    Ja wychodze z takiego założenia, że jak ma być to będzie. Zobacz, u mnie niby 2 ciałka żółte, temperatura piekna, serducha kiedy trzeba a i tak nic.
    Ja już się nauczylam nie podporządkowywać życia pod cykl, być moze ciążowy ;)

    Flowwer, Dootka_86, Natalia01, Alisa lubią tę wiadomość

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będąc w pierwszej ciąży tez robiłam różne cuda, ale wtedy to był przypadek a ja miałam 21 lat wiec było zupełnie inaczej...

  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 27 marca 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 33 lata, ciąże biochemiczna za sobą i pare miesięcy starań ;)

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dla "celów naukowych" test o czułości 25 po południu i bladzioch jest wiec pewnie się ovitrelle utrzymuje 10 dzień. Jestem ciekawa jak długo się utrzyma.

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 27 marca 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Zrobiłam dla "celów naukowych" test o czułości 25 po południu i bladzioch jest wiec pewnie się ovitrelle utrzymuje 10 dzień. Jestem ciekawa jak długo się utrzyma.

    mi test o czułości 25 pokazal 10 dni po owu drugą kreskę i była to kreska ciążowa wiec kto wie ;) kiedy chcesz iść na bete?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem 8dpo a 10 po ovitrelle, bete mam robić w sobotę. Dzisiaj zrobiłam progesteron z ciekawości bo bez luteiny i dupka zawsze był około 15. Ciekawe ile będzie, na razie czekam na wynik.
    Tak zrobiłam z ciekawości a będzie mnie zżerać czy to "tylko" ovitrelle

    Jest sens powtarzać jutro ten test? Mam też taki o czułości 10.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 20:19

  • miki88 Koleżanka
    Postów: 35 21

    Wysłany: 27 marca 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Podczytuję Was już parę tygodni. Jesteście skarbnicą wiedzy :) i za każdą mocno trzymam kciuki, a momentami wręcz wyczekuję z Wami jakie te wyniki testów i bety będą- się zaangażowałam :D
    W końcu piszę- czekałam na swój pierwszy cykl z letrozolem (biorę etruzil) i dzisiaj byłam na monitoringu (10dc). Mam trzy pęcherzyki, na lewym jeden ok. 18mm, na prawym dwa 14 i 15 mm. Endometrium troszkę ponad 6 mm. Lekarz stwierdził, że: rosną rewelacyjnie (mój pierwszy raz od prawie 2 lat, gdy są większe niż 4 mm xD), endometrium może być, biorąc pod uwagę wyniki hormonów.
    I co do kolejnych monitoringów- gin powiedział, że w czwartek za wcześnie, a w piątek chyba nie ma aż takiej konieczności, żebym do niego specjalnie kawał drogi jechała i mam przyjść w poniedziałek/17 dc/. Wg niego będziemy w trakcie owu lub zaraz po i że z mężem mam się w weekend dużo przytulać, co na pewno nie poszkodzi.
    Czytałam, że pęcherzyk rośnie 1-2 mm na dobę, czyli za 7 dni każdy z nich może być za duży. Jako, że to mój pierwszy raz z ich rośnięciem, to nie mam pojęcia. Co myślicie? I czy mogę sugerować się testami owulacyjnymi przy stymulacji tym lekiem, czy to nie ma sensu?

    Asia87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej miki88. Ja niespecjalnie mam doświadczenie w tym temacie bo też jestem podczas pierwszego cyklu z clo i letrozolem. Ale ja w 10dc miałam 3 pęcherzyki po 15mm też dwa w prawym jeden w lewym. Mi lekarz kazał podać ovitrelle wieczorem 13dc i starać się 14dc wieczorem i 15dc rano i wieczorem. Po prostu policzył żeby dać ovitrelle jak będzie miał coś powyżej 20mm. Ty rozumiem że nie dostałaś nic na pęknięcie? Testy owu robiłam i faktycznie były blade do dnia po ovitrelle więc pewnie pokazałyby owulację.

    miki88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny progesteron 8dpo na dupku i luteinie 59.5 szaleństwo ;) nie za dużo?

  • Zuza2323 Autorytet
    Postów: 386 238

    Wysłany: 27 marca 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj miki88 :) mi pecherzyki rosly od 1 do nawet 4 mm w ciagu doby. Na monitoring chodzilam co drugi dzien zeby w odpowiednim czasie byl zastrzyk z ovitrelle podany bo bez ovitrelle nie chcialy mi pekac i torbiele mi sie robily. Co do testow owulacyjnych to wydaje mi sie ze powinny normalnie pokazac owulacje ale pewna nie jestem

    miki88 lubi tę wiadomość

    atdc6iyemt9e9h2r.png
  • Zuza2323 Autorytet
    Postów: 386 238

    Wysłany: 27 marca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    ja jestem 8dpo a 10 po ovitrelle, bete mam robić w sobotę. Dzisiaj zrobiłam progesteron z ciekawości bo bez luteiny i dupka zawsze był około 15. Ciekawe ile będzie, na razie czekam na wynik.
    Tak zrobiłam z ciekawości a będzie mnie zżerać czy to "tylko" ovitrelle

    Jest sens powtarzać jutro ten test? Mam też taki o czułości 10.

    Ja zamiast powtarzac test poszlabym na bete mi na sikancu 8dpo wyszedl cien cienia wiec 10 dpo poszlam na bete i wyszla wiec bedziesz widziala :)

    atdc6iyemt9e9h2r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Dziewczyny progesteron 8dpo na dupku i luteinie 59.5 szaleństwo ;) nie za dużo?
    Jak się bierze luteinę czy utrogestan nie bada się poziomu progesteronu bo będzie on zawyżony.
    Sam dupek nie ma wpływu na wynik proga.

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 27 marca 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Dziewczyny pomóżcie!! Bo już zglupialam.. Ile jajeczek może mieć kobieta, która nigdy się niestymulowala? Może być więcej niż jedno czy nie?
    Chodzi o to, że poszłam w 3dc do Gin na nfz po skierowanie na badania, takie podstawowe bo dawno już nie robiłam a po podliczeniu wyszło prawie 400zl..oczywiście ginowi nie powiedziałam ze się lecze itd, jedynie o czym wspomniałam to to że od stycznia zeszłego roku się staramy i nie mogę zajść w ciąże..kazał przyjść kolejnego dnia (4dc) na usg i myślałam że po usg wypisze mi to skierowanie ale też nie i znów kazał przyjść w 11dc na kolejne usg, pewnie chce sprawdzić jak z owu u mnie... W 3dc wzięłam 2x1tab Lamette i 2x1 tab clo bo byłam pewna ze dostane to skierowanie a tu d*upa blada :( po dłuższym namyśle i rozmowie z mamą stwierdziłam że nie wezmę kolejnej dawki Lamette i clo bo jeden pęcherzyk i tak pewnie będę mieć,a gin od niepłodności nie zorientuje się że nie brałam letrozolu.. i tak mnie naszly myśli dziś o tym jak pisalyscie, że letrozol działa długofalowo i co ja zrobię jak pójdę do Gin na nfz w przyszłym tygodniu i będę mieć więcej niż jeden? Czy jest możliwe aby kobieta która nigdy nie była stymulowana miała więcej niż jeden Pęcherzyk?
    Ehh i tak się kończy moje kombimatorstwo, że wyjdę na glupka, skierowania nie dostanę i tylko szanse zajścia zmniejszyłam nie biorąc letrozolu, ciekawe czy w ogole ta jedna dawka coś zdziala?
    Pewnie pomyślcie że głupota nie mówić lekarzowi o stymulacji ale z drugiej strony pewnie odstawilby mnie z kwitkiem i kazał się zdecydować kto ma mnie prowadzić..
    Przepraszam, że się tak rozpisalam..
    Krótko - mogą być dwa. Raz tak miałam przed rozpoczęciem jakiejkolwiek stymulacji. Natomiast owu była z jednego (z tego, co wyszło na USG).
    Moim zdaniem w niektórych przypadkach (także w moim) kombinowanie, a więc w zasadzie wzięcie sprawy we własne ręce, jest nieodzowne. Sama mam jednocześnie dwóch ginow. Ciekawe jest to, że oni o sobie nie wiedzą, a nie wchodzą sobie w paradę ;-)
    Jeden mnie leczy, robi przeróżne badania, zapisuje leki i suplementy. Drugi w ogóle mnie nie leczy, tylko inseminuje (przy okazji sprawdzając tylko te hormony, które dają wskazówki co do terminu IUI). Póki co efekt jest taki sam, jakbym w ogóle nic nie robiła (brak ciąży), ale przynajmniej czuję, że robię wszystko, co w mojej mocy. Za Ciebie też trzymam kciuki!!

    Natalia01 lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 27 marca 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Jak się bierze luteinę czy utrogestan nie bada się poziomu progesteronu bo będzie on zawyżony.
    Sam dupek nie ma wpływu na wynik proga.
    Bada się, żeby wiedzieć, jak na nas działa lutka i czy dawka jest odpowiednia. 60 to naprawdę sporo, ale wielokrotnie czytałam, że nie ma górnej granicy.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 27 marca 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miki88 wrote:
    Hej dziewczyny!
    Podczytuję Was już parę tygodni. Jesteście skarbnicą wiedzy :) i za każdą mocno trzymam kciuki, a momentami wręcz wyczekuję z Wami jakie te wyniki testów i bety będą- się zaangażowałam :D
    W końcu piszę- czekałam na swój pierwszy cykl z letrozolem (biorę etruzil) i dzisiaj byłam na monitoringu (10dc). Mam trzy pęcherzyki, na lewym jeden ok. 18mm, na prawym dwa 14 i 15 mm. Endometrium troszkę ponad 6 mm. Lekarz stwierdził, że: rosną rewelacyjnie (mój pierwszy raz od prawie 2 lat, gdy są większe niż 4 mm xD), endometrium może być, biorąc pod uwagę wyniki hormonów.
    I co do kolejnych monitoringów- gin powiedział, że w czwartek za wcześnie, a w piątek chyba nie ma aż takiej konieczności, żebym do niego specjalnie kawał drogi jechała i mam przyjść w poniedziałek/17 dc/. Wg niego będziemy w trakcie owu lub zaraz po i że z mężem mam się w weekend dużo przytulać, co na pewno nie poszkodzi.
    Czytałam, że pęcherzyk rośnie 1-2 mm na dobę, czyli za 7 dni każdy z nich może być za duży. Jako, że to mój pierwszy raz z ich rośnięciem, to nie mam pojęcia. Co myślicie? I czy mogę sugerować się testami owulacyjnymi przy stymulacji tym lekiem, czy to nie ma sensu?
    Jeśli do lekarza masz aż tak daleko, to proponuję testy owulacyjne, zasadniczo wychodzą, jeśli przestrzega się zasady nierozcienczenia próbki ;-) Można też zbadać LH i E2 z krwi i też pozwoli to oszacować termin owu. Mnie się wydaje, że za tydzień będziesz już 4-5 d.p.o.

    miki88 lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj rano test 25 jak Wy to mówicie "biel vizira" wiec cos mi się wydaje ze kolejny cykl na straty...i temp dalej obniżona do 36.9...drugi dzień

‹‹ 342 343 344 345 346 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ