X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 28 marca 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Dziewczyny progesteron 8dpo na dupku i luteinie 59.5 szaleństwo ;) nie za dużo?


    Kochana, progesteronu nigdy za dużo ;)
    Pamiętaj, bierzesz luteinę, ona mocno podwyższa poziom, poza tym miałaś aż 3 ciałka- każde z nich produkuje swoją działkę proga- stąd taki wynik. Ja kiedyś miałam 36 tylko z jednym pęcherzykiem i bez luteiny ;). To dobrze świadczy o pracy ciałka żółtego.

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Dzisiaj rano test 25 jak Wy to mówicie "biel vizira" wiec cos mi się wydaje ze kolejny cykl na straty...i temp dalej obniżona do 36.9...drugi dzień

    Dootka, szalona, przecież to za wcześnie...
    Poczekaj spokojnie. Ale dobrze że zrobiłaś test, przynajmniej wiesz, że u Ciebie ovitrelle nie utrzymuje się długo w organiźmie ;)

    Teraz odczekaj ze dwa dni i powtórz.
    Trzymam kciuki, niechże chociaż Tobie się uda ;)

    Dootka_86 lubi tę wiadomość

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • miki88 Koleżanka
    Postów: 35 21

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka 86 pytałam go o to pęknięcie i czy coś mi da- nauczona Waszym doświadczeniem :) W sumie określił to tak, że mamy pierwszy cykl i chciałby zobaczyć, czy może któryś sam pęknie. Dopytałam, czy na pewno będziemy to widzieć, to stwierdził, że tak (USG powie nam częściowo, a badanie progesteronu-chyba- w 24 dc potwierdzi).
    Bea do lekarza mam ok. 50 km, w poniedziałki i czwartki jest w miejscowości obok mojej, dlatego powiedział, że w piątek mam nie przyjeżdżać, tylko w poniedziałek przyjść. Po rozmowie z nim wywnioskowałam, że on uważa, że owulka będzie w weekend lub poniedziałek. Boje się czy nie będzie wcześniej. Wiecie, ja z mężem mogę serduszkować codziennie (w sumie on się bardzo ucieszy xD), aczkolwiek naczytałam się o tym, że za często też nie dobrze :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wygląda na to że łącznie 10dni się utrzymywał ovitrelle. Dzisiaj mam 9dpo i 8 dpo bo podobno na dwa dni rozłożona owulacja...tylko ta niższa temp mnie martwi. Co prawda przez zmianę czasu te dwa pomiary sa z godziny wcześniej. Było 37.10-37.14 a jest wczoraj i dziś 36.9

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Dzisiaj rano test 25 jak Wy to mówicie "biel vizira" wiec cos mi się wydaje ze kolejny cykl na straty...i temp dalej obniżona do 36.9...drugi dzień

    jej to jaką ty masz temperaturę po owulacji skoro 36,9 to jest obniżona? ja w ciązy nawet nie mam 37. ostatnio z ciekawosci mierzyłam i miałam 36,78.
    możesz udostepnić nam swoj wykres?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama-Ali wrote:
    Kochana, progesteronu nigdy za dużo ;)
    Pamiętaj, bierzesz luteinę, ona mocno podwyższa poziom, poza tym miałaś aż 3 ciałka- każde z nich produkuje swoją działkę proga- stąd taki wynik. Ja kiedyś miałam 36 tylko z jednym pęcherzykiem i bez luteiny ;). To dobrze świadczy o pracy ciałka żółtego.
    Ja przy jednym cialku bez wspomagania progesteronem to miałam raptem 15 wiec u mnie nie bardzo...

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miki88 wrote:
    Hej dziewczyny!
    Podczytuję Was już parę tygodni. Jesteście skarbnicą wiedzy :) i za każdą mocno trzymam kciuki, a momentami wręcz wyczekuję z Wami jakie te wyniki testów i bety będą- się zaangażowałam :D
    W końcu piszę- czekałam na swój pierwszy cykl z letrozolem (biorę etruzil) i dzisiaj byłam na monitoringu (10dc). Mam trzy pęcherzyki, na lewym jeden ok. 18mm, na prawym dwa 14 i 15 mm. Endometrium troszkę ponad 6 mm. Lekarz stwierdził, że: rosną rewelacyjnie (mój pierwszy raz od prawie 2 lat, gdy są większe niż 4 mm xD), endometrium może być, biorąc pod uwagę wyniki hormonów.
    I co do kolejnych monitoringów- gin powiedział, że w czwartek za wcześnie, a w piątek chyba nie ma aż takiej konieczności, żebym do niego specjalnie kawał drogi jechała i mam przyjść w poniedziałek/17 dc/. Wg niego będziemy w trakcie owu lub zaraz po i że z mężem mam się w weekend dużo przytulać, co na pewno nie poszkodzi.
    Czytałam, że pęcherzyk rośnie 1-2 mm na dobę, czyli za 7 dni każdy z nich może być za duży. Jako, że to mój pierwszy raz z ich rośnięciem, to nie mam pojęcia. Co myślicie? I czy mogę sugerować się testami owulacyjnymi przy stymulacji tym lekiem, czy to nie ma sensu?

    jakie miałas wyniki hormonów ?
    " za 7 dni każdy z nich może być za duży " za duży na co, na podanie zastrzyku czy na co? za 7 dni to bedziesz raczej po owulacji.
    jesli wczoraj najwiekszy miał 18mm to za 3-4 dni pewie już pęknie.
    nie bardzo wiem o co chcesz nas zapytać. bo jesli o odpowiedni moment na serduszkowanie to ciężko to bedzie wyliczyć bez wspomagacza czyli obrazu usg. Niektórym dziewczynom pęcherzyki pekają przy wielkosci 19-20mm wiec jesli jestes taką osobą to owulacje mozesz miec nawet dziś lub jutro. Mi natomiast pekają 25-27mm wiec do owulacji byłoby jeszcze daleko.
    Jak daleko masz do lekarza? dobrze by było zrobić usg w czwartek-piątek aby sprawdzić ile pęcherzyki podrosły żeby mieć wiedzę na kolejne cykle.
    jesli nie dasz rady pojechać na usg to porponuję testy owulacyjne. pomogą określić kiedy nastąpi owulacja. pamietaj że pozytywny test to 2 równe ciemne kreski, pozytywny test nie oznacza że owlacja wystąpiła, a że w ciągu 24-36 dopiero wystąpi. test owulacyjny sprawdza czy wystąpił tzw. pik lh. czyli czy mózg wysłał sygnał do jajników aby pęcherzyki dojrzały i pękły.
    jak coś napisałam niezrozumiale to pytaj.

    miki88 lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Mama-Ali Autorytet
    Postów: 1359 1406

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale u mnie też bywały cykle gdzie prog był na poziomie 12-15. Tylko ten jeden jakoś wyskoczył, oczywiście narobił mi nadziei :)

    ex2bgu1r0a0mqp77.png

    f2wl3e5eiokd3igu.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Jak się bierze luteinę czy utrogestan nie bada się poziomu progesteronu bo będzie on zawyżony.
    Sam dupek nie ma wpływu na wynik proga.

    alisa no co ty bada się, np po to aby sprawdzić czy dawka jest wystarczająca.
    U mnie mimo przyjmowania luteiny 3x100mg prog był za niski i gin mi zwikeszyła dawkę do 3x200mg i dpiero wtedy był ok.
    Ważne też jest aby robić badanie co najmniej 3 godziny po zażyciu leku inaczej wynik może być niemiarodajny, bo lek może się jeszcze nie wchłonąć.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Dziewczyny progesteron 8dpo na dupku i luteinie 59.5 szaleństwo ;) nie za dużo?

    jakie jednostki tego proga ng/ml czy nmol/l?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • miki88 Koleżanka
    Postów: 35 21

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta, wyniki hormonów mogę podać po południu, bo w pracy przy sobie nie mam ;/
    gin stwierdził, że owulacji spodziewał by się z tych dwóch mniejszych z prawego jajnika. Zastrzyku nie będzie w tym cyklu podawał, bo nie wie, czy samo coś nie pęknie. Ja nie mam pojęcia, jak mi pękają te pęcherzyki, bo to moje pierwsze w życiu w sumie (chyba, że parę lat temu coś rosło, ale nie monitorowałam :)).
    Właśnie dopytywałam o to największe prawdopodobieństwo owulki, trochę chciałam się posiłkować Waszym doświadczeniem o monitoringi, jak często itp. Ja w sumie pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    jakie jednostki tego proga ng/ml czy nmol/l?
    Ng/ml

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    alisa no co ty bada się, np po to aby sprawdzić czy dawka jest wystarczająca.
    U mnie mimo przyjmowania luteiny 3x100mg prog był za niski i gin mi zwikeszyła dawkę do 3x200mg i dpiero wtedy był ok.
    Ważne też jest aby robić badanie co najmniej 3 godziny po zażyciu leku inaczej wynik może być niemiarodajny, bo lek może się jeszcze nie wchłonąć.
    Robiłam pol godź po dupku...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    jej to jaką ty masz temperaturę po owulacji skoro 36,9 to jest obniżona? ja w ciązy nawet nie mam 37. ostatnio z ciekawosci mierzyłam i miałam 36,78.
    możesz udostepnić nam swoj wykres?
    Ma na ff a nie ovufroend :/ przepisze do obu po południu i udostepnie

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 28 marca 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka ja bym sobie już odpuściła mierzenie temperatury, z resztą sama dziś zrobiłam to ostatni raz, a mierzyłam tylko dlatego,żeby dla samej siebie wiedzieć czy owu była. A teraz to już bez stresowania się Tempką. Radze to samo, tym bardziej,że bierzesz i lutke i dupka.

    miki jesli nie dostałaś nic na pęknięcie to myśle,że testy owu mogą spełnić swoją rolę, choć mi nigdy one nie wychodziły. Możesz też mierzyć temperature, jeśli wystąpi skok to jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia owu, choć nie jest to pewne.

    miki88 lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 28 marca 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, każdy inaczej reaguje na wszystko, mi też pękają raczej większe pęcherzyki, innym już 18-20mm. A bzykanko zalecam już teraz co dwa dni :p będzie optymalnie, Ew od pt codziennie a co :p

    efta, Natalia01 lubią tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 28 marca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i jeszcze na tej ostatniej wizycie właściwie mój m zapytał o zastrzyki clexane, wcześniej mu mówiłam o tych moich rozterkach, to wziął i sam zapytał bez uprzedzenia :p I tym razem gin powiedział,że jak już sie potwierdzi ciąża to wtedy zaleci :o hm, a na pierwszej wizycie powiedział,że u mnie nie trzeba. No ale kłócić się nie będe, i tak bym mu zaufała i zrobiła wg zaleceń czy to z zastrzykami czy bez. Ale jestem spokojniejsza :)

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • miki88 Koleżanka
    Postów: 35 21

    Wysłany: 28 marca 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to w sumie jestem zła na tego ginekologa, bo chyba się mnie tak wyzbył- mógł przecież kazać przyjść w czwartek, bo jest na miejscu, a jak go o to zapytałam to powiedział, że nie ma sensu, bo po prostu stwierdzimy, że urosło 3-4 mm i tyle.
    Kupie te testy i będę mierzyć temperaturę jak radzicie. w poniedziałek zobaczę co "stwierdzi" podczas badania.

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 28 marca 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miki88 wrote:
    No to w sumie jestem zła na tego ginekologa, bo chyba się mnie tak wyzbył- mógł przecież kazać przyjść w czwartek, bo jest na miejscu, a jak go o to zapytałam to powiedział, że nie ma sensu, bo po prostu stwierdzimy, że urosło 3-4 mm i tyle.
    Kupie te testy i będę mierzyć temperaturę jak radzicie. w poniedziałek zobaczę co "stwierdzi" podczas badania.

    no pewnie że tak możesz zrobić. jesli to twoj pierwszy cykl to niestety jest dużo "gdybania" bo nie wiesz jak reagujesz na lek i nie wiesz jak by to było gdyby to był naturalny cykl.
    rób testy owu 2 razy dziennie a jak kreska testowa bedzie prawie tak ciemna jak kontrolna to nawet 3 razy dziennie.
    Zapobiegawczo seksik co drugi dzień a w weekend codziennie :)
    w poniedziałek się okaże czy jest już po owulacji, a jak nie bedzie, a pęcherzyki bedą bardzo duże i same nie pękną to lekarz pewnie da zastrzyk na pękniecie.
    twoj lekarz to specjalista od niepłodnosci czy normalny ginekolog połoznik ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 11:34

    miki88 lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 28 marca 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    Dziewczyny i jeszcze na tej ostatniej wizycie właściwie mój m zapytał o zastrzyki clexane, wcześniej mu mówiłam o tych moich rozterkach, to wziął i sam zapytał bez uprzedzenia :p I tym razem gin powiedział,że jak już sie potwierdzi ciąża to wtedy zaleci :o hm, a na pierwszej wizycie powiedział,że u mnie nie trzeba. No ale kłócić się nie będe, i tak bym mu zaufała i zrobiła wg zaleceń czy to z zastrzykami czy bez. Ale jestem spokojniejsza :)

    no i super choć według mnie powinny być zlecone od owulacji , bo masz za sobą ciąże biochemiczne. po pozytywnym tescie zanim pojdziesz do lekarza, może się okazać że za późno lek podany i znów wystąpi biochemiczna. ja tam wole na na zimne dmuchać dlatego kułam się co miesiąc od owulacji do testu ciązowego odstawiałam gdy był negatywny i tak przez poł roku zanim się udało.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ