X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Wysoki androstendion
Odpowiedz

Wysoki androstendion

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 23 października 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy zmagałyście się z tym problemem? Odebrałam wyniki badań androgenów (testosteron całkowity i wolny, DHEAS, androstendion) + kortyzol i niestety androstendion mam wysoki - 5,59 ng/ml przy normie 03-3,5.
    Wysoki androstendion występuje w przypadku PCO(S), u mnie tego problemu nie zaobserwowano, zmagam się również z niedomogą lutealną, podwyższoną prolaktyną, niedoczynnością tarczycy i kto wie czym jeszcze... Czy udało się Wam zajść w ciążę mimo przekroczenia normy androstendionu? W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem? Dodam, że moja ginekolog skierowała mnie do szpitala na diagnozę endokrynologiczną, na którą mam czekać do maja 2014!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2013, 14:58

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 23 października 2013, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja również mam hiperprolaktynemię czynnościową (wzrost po tabletce 25-krotny), biorę Bromergon. Niestety mam też podwyższony androstendion i testosteron, co wskazuje niestety na PCO :( ale tego dowiem się w sobotę po wizycie u lekarza.

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 24 października 2013, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka27 wrote:
    ja również mam hiperprolaktynemię czynnościową (wzrost po tabletce 25-krotny), biorę Bromergon. Niestety mam też podwyższony androstendion i testosteron, co wskazuje niestety na PCO :( ale tego dowiem się w sobotę po wizycie u lekarza.
    Ja też jestem po kolejnej wizycie i u mnie nie ma śladu policystycznych jajników. Lekarz od razu wykluczył ten problem. Badałaś też FSH i LH?

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 24 października 2013, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, badałam, ale jeśli chodzi o mnie, tutaj proporcje nie wskazywały typowo na PCO, ale inne hormony tak (wysoki androstendion, testosteron, obraz USG, lekko powiększone jajniki). Czytałam, że PCO jako zespół może nie wykazywać typowego obrazu na USG. PCO klasyfikuje się jeśli są co najmniej 2 objawy wskazujące na PCO :( ale tego oczywiście nie życzę. Sama jestem ciekawa jak wysoki androstendion wpływa na płodność itp. Zapytam lekarza w sobotę, daj znać co u Ciebie będzie wiadomo po wizycie, sama jestem ciekawa

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 26 października 2013, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam ostatnio, że wysoki androstendion może być objawem także nieklasycznego wrodzonego przerostu nadnerczy :( ale przy tej diagnostyce trzeba zrobić poziom 17 - OH Progesteron, jeśle jest za wysoki nasuwa podejżenie, ale lekarzem nie jestem. Ja robiłam 17 - OH progesteron i mam nadzieje że wyjdzie dobrze - dzisiaj odbieram :) myślę Lenuś, że u Ciebie badania w szpitalu dadzą odpowiedź :) daj znać

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 27 października 2013, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kompleksowe badania są niezbędne w moim przypadku. Udało mi się skrócić okres oczekiwania na przyjecie do szpitala, idę już w kolejnym cyklu.

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 25 listopada 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam, mam za wysoki androstendion = 4,2
    Usg narządów rodnych nie wskazuje na PCOS, dodatkowo mam zawyżone TSH i prolaktynę. Macie jakiś pomysł co może mi dolegać?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kto wie, moze to jednak PCO - warto to skonsultowac z innymi lekarzami, a nie tylko z jednym... <3 a moze to po prostu zachwianie rownowagi hormonalnej w organizmie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, a czy masz jakieś objawy, że tak powiem zewnętrzne, np. problemy ze skórą, wypadanie włosów, zaburzenia miesiączkowania, nadmierne owłosienie, nadwagę?

    To może być PCOS, przerost nadnerczy, zespół Cushinga, osteoporoza...

    Lepiej udaj się do specjalisty, rozwalona równowaga hormonalna może nieźle namieszać w naszym ciele :)

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 25 listopada 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam trądzik, ale to tak "okresowo" na 2 tygodnie przed @, wypadanie wlosow, zaburzenia miesiaczkowania. Nadmiernego owlosienia wedlug lekarzy nie mam, nadwagi tez nie. Nie wiem juz co jest ze mna nie tak. Denerwuje sie, bo wszyscy od lat robia mi kilka badan i rozkladaja rece, mowiac ze taka widocznie moja uroda

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam pco, @ co 2 miesiace, nadmierne owlosienie i tradzik hormonalny - lekarz do ktorego chodzilm kilka lat tez twierdzil, ze taka moja uroda... poki nie trafilam na to forum, nie zrobilam podstawowych wynikow badan hormonalnych na tarczyce, prolaktyne, i tetsosteron oraz cukier i wszyla prolaktyna w gornej granicy i testosteron nieco podwyzszony i o dziwo - nagle na tej wizycie od razu stwierdzil PCO - heh masakra, wiadomo bylo, ze po prostu widok byl juz pewnie od dawna na usg, ze sznur perel, a wyniki tylko to potwierdzily... zaluje, ze wczesniej nie wiedzialam o tym, regulowalabym juz cykl o wiele szybciej niz zyjac w przekonaniu, ze jest ok... po tatej wizycie zmienilam lekarza, ktory juz na pierwszej wizycie potwierdzil u mnie pco... takze musisz potwierdzic cos lub wykluczyc u roznych lekarzy... pamietaj, ze pco - to zespol objawow, wiec nie tylko obraz usg jest tego potwierdzeniem, ale uklad hormonalny takze... ale nie zalamuj sie kochana, trzeba po prostu wdrozyc leczenie <3 kciukam i pozdrawiam

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 26 listopada 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Anna. mnie tylko denerwuje to, że lekarze się poddają i nie stawiają żadnej diagnozy a o dziwo chodzę prywatnie...

    Kamelja lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 26 listopada 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim wrote:
    dzięki Anna. mnie tylko denerwuje to, że lekarze się poddają i nie stawiają żadnej diagnozy a o dziwo chodzę prywatnie...
    Fatim, mnie do tej pory nikt nic mądrego na ten temat nie powiedział. Podobno trochę podwyższony androstendion nie jest problemem w zajściu w ciążę (to słowa specjalisty w dziedzinie endokrynologii - ordynatora oddziału ginekologiczno - endokrynologicznego). Można próbować obniżyć go farmakologicznie przed staraniami, albo już po urodzeniu dziecka (słowa lekarza "zapraszam po porodzie, wtedy 'powalczymy'")... do tej pory dziecka brak. Dotychczas lekarze do których chodziłam zwracali uwagę na TSH i PRL, natomiast na androstendion nieszczególnie. Sama jestem ciekawa opinii kogoś, kto rzeczywiście się na tym zna, bo nie dałabym głowy, za słowa ww. lekarza.

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 26 listopada 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi profesor endokrynologii (dr Nauman) powiedział, że androstendion może powodować, że pęcherzyk graffa nie pęknie lub cykle będą dłuższe niż 28dni, ale nie musi mieć wpływu. taką samą odpowiedź dostałam odnośnie ciąży, że mój wynik może mieć wpływ lub też nie. mam zrobić usg brzucha żeby zobaczyć czy jedno z nadnerczy nie jest powiększone...no i tarczycy oczywiście

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane, tak samo jest z prolaktyna, bez bromka mam 24 (norma do 25) wiec nie kazdy lekarz chcial mi przepisac cos na obnizenie. Jeden mowi, ze nie z takim wynikiem dziewczyny zachodzily, ale czasem juz taki wynik byl za duzy i dupa - dziewczyna nie mogla zajsc. Wszystko zalezy od naszego organizmu... jest tyle przyczyn nieplodnosci, ze naprawde trzeba zrobic wiele badan, by w koncu do tego dojsc. A jak wiadomo, jeden hormon ciagnie drugi, wiec znalezienie przyczyny problemu jest tu jak najbardziej istotne. Bo co z tego jak obnizymy androstendion, jak z czyms jeszcze moze byc problem. Takze podpisuje sie pod tym co Fatim napisala powyzej <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2014, 16:36

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 10 stycznia 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem zalamana, powtorzylam badania androstendionu w 5dc

    Androstendion 5,33 norma 18-53lat 0,75-3,89 ng/ml

    Poprzedni robilam w 26dc, ale nie wiem czy na poczatku cyklu wynik powinien byc wyzszy :(

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • daaaisy1989 Koleżanka
    Postów: 68 13

    Wysłany: 18 lutego 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenistwo powiedz w jaki sposób skrócił swój termin do szpitala? Ja byłam wczoraj i dostałam dopiero na grudzień. A może wy dziewczyny wiecie jak to przyspieszyć? Mam 25 lat i PCOS; (

  • daaaisy1989 Koleżanka
    Postów: 68 13

    Wysłany: 18 lutego 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenus powiedz w jaki sposób skrócił swój termin do szpitala? Ja byłam wczoraj i dostałam dopiero na grudzień. A może wy dziewczyny wiecie jak to przyspieszyć? Mam 25 lat i PCOS; (

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 15 maja 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka odswiezam watek kochane, we wtorek bylam u dermatolog bo mam problem z tradzikiem ona kazala mi zbadac kilka hormonow w tym androstedion i mam 3,9 a norma 3,5. Dala mi ona skierowanie do gin.-endo. umowilam sie na piatek z nim. Zobaczymy co mi powie. PCOS nie mam, prolaktyne tez mam wysoka i biore bromka. Czytalam o tym hormonie a. i tam pisza o tradziku, moze przez niego, nie moge sie wyleczyc z tradziku.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • agt Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FATIM, wiem że wątek stary ale widzę że Ci sie udało :)

    Mam podobną sytuację do Twojej z wysokim Androstendionem, podpowiesz jak udało Ci sie go zbić i zajść :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ