X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Brązowe plamienia = stan zapalny
Odpowiedz

Brązowe plamienia = stan zapalny

Oceń ten wątek:
  • Goździk Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 30 lipca 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Nona :-)

  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 31 lipca 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny!
    Ja też mam plamienia w kazdym cyklu przed @ i po @. Czasem 2-4 dni przed i 1-2 po @. Progesteron mam w normie 21,50 ng/ml. Badałam go w marcu. Może powtórzę badanie w tym cyklu. Jestem przerażona, tym ze może być to stan zapalny endometrium. Zawsze myślałam, że to jest normalne. 20.08 mam badanie u dobrego (tak mówią) Ginekologa. Dam znać co powie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:11

  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 31 lipca 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna też badana w marcu i wynosi 20,04 ng/ml . Luteinę w sumie mam jakaś w szafce od siostry "ukradłam" bo jej zostało. No, ale boję się sama brać bez konsultacji lekarza. Może castagnusem podziałać? Słyszałam, że na plamienia działa..hmm... sama nie wiem co robić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 22:11

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te brązowe plamienia pod koniec okresu mogą też świadczyć o endometriozie niestety. Ja tak mam i mam endometriozę.

  • Modi Koleżanka
    Postów: 37 19

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Godweri a przed okresem też masz plamienia czy tylko po okresie?

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 1 września 2015, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, godaweri...
    też tak mam, niestety. jak byłaś leczona?jak to się leczy?i kto może stwierdzić, że jest stan zapalny endo?

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Kochane jakiś czas temu była mowa na niektórych wątkach o brązowych/czarnych plamieniach przed/po @. Różnie lekarze do tego podchodzą a najczęściej olewają ten objaw tłumacząc że macica sie oczyszcza. Ja też mam ten problem... przez kilka dni po @ mam brązowe plamienia i trafiłam na Lekarza który nie zbagatelizowała tego tylko pierwsze co to zlecił badania progesteronu w odpowiednich dniach i wyszło ok więc powiedział że jeżeli progesteron ok a takie plamienia są to jest to przewlekły stan zapalny endometrium i może to powodować poronienie lub niemożliwość zagnieżdżenia sie zarodka. Przepisał mi antybiotyk.
    To tak dla informacji :)
    Dzięki, potwierdziłaś moje przypuszczenia.
    Takie plamienia nękają mnie od czasu łyżeczkowania, na własną rękę wziełam antybiotyk - i już chyba mi pomaga :)

  • in_co_gni_to Autorytet
    Postów: 421 655

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mam pytanie - czy wiecie może, czy są możliwe brązowe plamienia w fl kilka dni po owulacji do miesiączki bez przyczyny?
    Mam takie plamienia od dwóch cykli, wydaje się jakby zaczynało się mniej więcej wtedy kiedy powinno być plamienie implantacyjne, w tym cyklu rozpoczęło się takim różowym plamienie, potem było coraz bardziej brązowe.
    Dodam, że temperatura od owulacji do @ była podwyższona do ok. 37.
    Moje pytanie - czy mogę mieć niedobór progesteronu i mimo to podwyższona temperaturę?(bo to przecież on odpowiada za podwyższenie tempki), a jeśli nie to xzy takie plamienia mogą być bez przyczyny?
    Uprzedzając pytania - tak tak w tym cyklu idę badać progesteron i prolaktyne. Może coś jeszcze powinnam zbadać?
    To nasz 7cs i powoli tracę nadzieje...

    1. 9 cykli starań
    2. Poronienie w 12 tc
    3. 1cs po poronieniu- córeczka, w 2018

    4. Od maja 2019 starania o drugie dziecko
    5. m. Oligoasthenoteratozoospermia , morfologia 0%
    6. 02.2020 cb
    7. 03.03.2020 II , 4.03.2020 bhcg 30.09 U/l, 06.03 bhcg 120, 9.03 bhcg 500,
    8.13.03 USG pęcherzyk ciążowy na razie bez zarodka
  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może nadżerka?

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten sam problem... Nadżerki nie mam. W 8-9 dniu po owulacji lekarz zlecił mi badanie progesteronu, być może jego poziom jest za niski. Są to czasem plamienia, czasem śluz zabarwiony na brązowo. Trwa to gdzieś od owulacji, a kończy się kilka dni przed okresem. Dodam, że ten problem pojawił się, gdy zaczęliśmy się starać. Wcześniej tego nie zaobserwowałam.

  • in_co_gni_to Autorytet
    Postów: 421 655

    Wysłany: 13 marca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmb wrote:
    Mam ten sam problem... Nadżerki nie mam. W 8-9 dniu po owulacji lekarz zlecił mi badanie progesteronu, być może jego poziom jest za niski. Są to czasem plamienia, czasem śluz zabarwiony na brązowo. Trwa to gdzieś od owulacji, a kończy się kilka dni przed okresem. Dodam, że ten problem pojawił się, gdy zaczęliśmy się starać. Wcześniej tego nie zaobserwowałam.


    Mmb mam dokładnie tak samo, tez jak zaczęliśmy się starać. W tym cyklu badam progesteron i prolaktyne...

    1. 9 cykli starań
    2. Poronienie w 12 tc
    3. 1cs po poronieniu- córeczka, w 2018

    4. Od maja 2019 starania o drugie dziecko
    5. m. Oligoasthenoteratozoospermia , morfologia 0%
    6. 02.2020 cb
    7. 03.03.2020 II , 4.03.2020 bhcg 30.09 U/l, 06.03 bhcg 120, 9.03 bhcg 500,
    8.13.03 USG pęcherzyk ciążowy na razie bez zarodka
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 24 marca 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam lekką nadżerkę, nawet nie wiem czym spowodowaną i plamienia przed i po @. przed jakiś jeden dzień a po to taki brudny brązowy śluz z 2 dni. właściwa @ trwa może z 2 dni. w sumie z plamieniami @ trwa z 5 dni. prog w normie. jakiego lekarza bym nie zapytała to wszyscy chórem, że to normalne. jakoś nie chce mi się wierzyć, skoro pisałyście o zapaleniach.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • asiak1985 Przyjaciółka
    Postów: 158 34

    Wysłany: 29 marca 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mam glowę pełna myśli, wczoraj powinnam dostac okres zawsze mam regularne ale zamiast tego od 2 dni mam brązowe plamienia a oprócz wrazliwych piersi zadnych objawow jak na okres.

    myśle o zbadaniu progesteronu tylko nie wiem kiedy pomóżcie

    niedoczynnosc tarczycy
    amh 0,68
    11.06.16 iui :(
    25.10.16 iui :(
    23.11.16 iui stymulacja :(
    30.06.17 iui stymulacja :(
    04/2019 brak komórek jajowych
    01/2020 przerwany długi protokół
    07/2020 nieudana procedura z jednym zarodkiem
  • kania85 Autorytet
    Postów: 486 266

    Wysłany: 30 marca 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa a czy badanie CRP nie wykryłoby takiego stanu zapalnego endometrium?I jakie miałaś jeszcze tego objawy?
    Ja mam krwawienia zaraz po owulacji(ciemne brązowe brudy)a progesteron 7-10ng

    p19us65gg3ryctfo.png
    12.03.2009 Córcia <3
    19.02.2018 (*)9tydz :-(
    11.02.2019 Synek 34 tydz <3
    07.2020 (*)7tydz
    12.2020(*)CB
    4.01 II (12dpo) beta HCG 18,200
    7.01 (15dpo) beta HCG 88,90
    9.01 (17dpo) beta HCG 268
  • kania85 Autorytet
    Postów: 486 266

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    in_co_gni_to wrote:
    Mam pytanie - czy wiecie może, czy są możliwe brązowe plamienia w fl kilka dni po owulacji do miesiączki bez przyczyny?
    Mam takie plamienia od dwóch cykli, wydaje się jakby zaczynało się mniej więcej wtedy kiedy powinno być plamienie implantacyjne, w tym cyklu rozpoczęło się takim różowym plamienie, potem było coraz bardziej brązowe.
    Dodam, że temperatura od owulacji do @ była podwyższona do ok. 37.
    Moje pytanie - czy mogę mieć niedobór progesteronu i mimo to podwyższona temperaturę?(bo to przecież on odpowiada za podwyższenie tempki), a jeśli nie to xzy takie plamienia mogą być bez przyczyny?
    Uprzedzając pytania - tak tak w tym cyklu idę badać progesteron i prolaktyne. Może coś jeszcze powinnam zbadać?
    To nasz 7cs i powoli tracę nadzieje...


    Incognito i jak z tymi plamieniami?badałaś ten progesteron?mam dokładnie taką samą sytuację

    p19us65gg3ryctfo.png
    12.03.2009 Córcia <3
    19.02.2018 (*)9tydz :-(
    11.02.2019 Synek 34 tydz <3
    07.2020 (*)7tydz
    12.2020(*)CB
    4.01 II (12dpo) beta HCG 18,200
    7.01 (15dpo) beta HCG 88,90
    9.01 (17dpo) beta HCG 268
  • Andziula_1988 Autorytet
    Postów: 1258 537

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Mam ten sam problem. Plamienia około owulacji i przed miesiączka. wcześniej był lekko zaróżowioną śluz. Teraz z cyklu na cykl coraz więcej i brązowe plamienie. Od jakiegoś czasu poprostu śluz płodny jest brązowy. Moj lekarz też twierdzi, że to ok, ale nie jestem przekonana. Kiedyś nie miałam takich cudów.
    Miałam endometriozę. Ale po zabiegu nadal to samo. Czy podczas laparoskopii lekarz zauważyłby stan zapalny ? Bo teraz żałuje, że nie trafiłam na ten wątek wcześniej. Poprosiłabym wtedy o ten wycinek, a tak to już za późno.
    Zastanawiam się jeszcze czy to może pęcherzyk jest słabej jakości. Kiedyś czytałam, że Wit d i b6 mogą poprawić jakość. Zaczęłam brać od poprzedniego cyklu. I przed miesiączka nie miałam plamienia, a w trakcie owu miałam spore krwawienie, ale nie wiem czy to nie po inseminacji...
    Dodam, że wszystkie wyniki mam ok. Mąż też. Staramy się od 4 lat. I od ponad roku w klinice Vitrolive. 3 nieudane inseminacje. Zaczyna brakować sił...

    dqpri09kh0x52aib.png
  • better_angie Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 3 lutego 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżę wątek. Ja też od dłuższego czasu mam brązowe plamienia przed i po miesiączce. Lekarze zawsze to bagatelizowali. Aż w końcu trafiłam na lekarza, który poważnie zajął się tym tematem i okazało się, że mam zapalenie endometrium. Także proponuję drążyć temat, jeśli macie takie objawy i nie możecie zajść w ciążę, bo to może być przyczyną niepowodzeń.

    36 lat
    Starania od 5 lat
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 4 lutego 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    better_angie wrote:
    Odświeżę wątek. Ja też od dłuższego czasu mam brązowe plamienia przed i po miesiączce. Lekarze zawsze to bagatelizowali. Aż w końcu trafiłam na lekarza, który poważnie zajął się tym tematem i okazało się, że mam zapalenie endometrium. Także proponuję drążyć temat, jeśli macie takie objawy i nie możecie zajść w ciążę, bo to może być przyczyną niepowodzeń.

    I co lekarz wdrożył jakieś leczenie? leki przeciwzapalne?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ