X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów ciaza przy niskich temperaturach
Odpowiedz

ciaza przy niskich temperaturach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • black.devile Autorytet
    Postów: 309 115

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam takie pytanie odnośnie temperatury. Już 3 cykl podobna sytuacja, jest jeden skok a później z powrotem temp jest niska . Cykle bez owulacyjne mam 2-3 razy na cały rok. Sa bardzo nieregularne ale już wiem jak się zachowują jak są z owu a jak bez. Te ostatnie 3 są bardzo dziwne :/
    Była któraś w ciąży i miała tą niższą temp jak z 1 fazy cyklu? Piersi zaczęły mnie boleć a bolą tylko po owu. Od kawy odrzuciło, w ogóle po jedzeniu muli, i zmęczenie! Oj jak mi się chce spać :(

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, no niestety, ale jeśli po jednorazowym skoku temperatury kolejne są niskie, takie jak przed skokiem, to do owulacji nie doszło. Nie jest ważne, żeby temperatury były jakieś super wysokie, ale muszą być wyższe niż w pierwszej fazie. U Ciebie tego nie widać za bardzo. A skąd wiesz, że na pewno przez ostatnie 3 cykle miałaś owulacje, poza tym, że bolały Cię piersi? Bo owulację na 100% może tylko i wyłącznie potwierdzić usg.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • black.devile Autorytet
    Postów: 309 115

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem czy mialam w ostatnich cyklach owulacje. i nie napisalam ze na pewno wiem, tylko ze zawsze po owu mnie bola. w ostatnich nie bolaly, w tym bola. i pytam czy sa takie przypadki gdzie ta temp nie byla duzo wyzsza, a prawie identyczna jak bywa w 1 fazach.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, mam jakieś zwidy - faktycznie nie napisałaś, że wiesz, że miałaś :) No w każdym razie nie sądzę, żeby takie przypadki były. A na pewno nie w przypadku rzetelnie prowadzonego wykresu (czyli z zachowaniem wszystkich zasad - mierzenie zaraz po obudzeniu, o tej samej porze, itd.).

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • black.devile Autorytet
    Postów: 309 115

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze ta sama pora, codziennie ... Nie wiem co się dzieje. Czekam na rozwój sytuacji

  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Hmm, no niestety, ale jeśli po jednorazowym skoku temperatury kolejne są niskie, takie jak przed skokiem, to do owulacji nie doszło. Nie jest ważne, żeby temperatury były jakieś super wysokie, ale muszą być wyższe niż w pierwszej fazie. (...)
    ja na przykład miałam skok, testy owu pozytywne, wszystko ładnie-pięknie ... i nagle (wczoraj, 6dpo) załapałam temp poniżej kreski wyznaczonej na wykresie i dziś (7dpo) na poziomie krechy z wykresu... czyli powinnam się spodziewać, że bezowulacyjny? czy zagnieżdżenie (mam intensywne bóle w dole brzucha)? czy zupełnie coś innego? :)

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łatwiej byłoby coś powiedzieć, gdybyś zamieściła wykres :) Jeśli był skok i trzy wyższe temperatury, to owulacja powinna była być. Ale co oznaczają spadki temperatury - trudno powiedzieć :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jeśli szukamy 3 wyższych temperatur - to kiepsko to widzę
    zaznaczę tylko, że poprzednie wykresy praktycznie wzorcowe były :)

    https://ovufriend.pl/graph/0d81231defcd6ce78709819367e6f22e

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, a czemu tak dziwnie mierzysz temperaturę? Masz pracę zmianową? Powinno się mierzyć rano, zaraz po przebudzeniu.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ten sposób się u mnie sprawdza
    poprzednie miesiące były zgodne z wysokością temperatury i skokami wszystkimi dokładnie tak, jakbym rano mierzyła... więc godziną się nie sugeruj

    bardziej chodzi mi o te skoki, bo w tym miesiącu to zaszalało mi zupełnie
    ...i jeszcze ten ból podbrzusza...

  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i praktycznie jak w zegarku
    @ przyszła ... więc tylko przeziębienie zepsuło wykres :/

  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alfica wrote:
    w ten sposób się u mnie sprawdza
    poprzednie miesiące były zgodne z wysokością temperatury i skokami wszystkimi dokładnie tak, jakbym rano mierzyła... więc godziną się nie sugeruj

    Włąśnie godziną należy się sugerować. Temperatura powinna być zmierzona zaraz po przebudzeniu, rano zanim zdążysz wyjść z łóżka, ponieważ notujemy podstawową temperaturę ciała. W trakcie dnia, jesteśmy aktywne, temperatura naszego ciała jest jest wyższa i stąd gargamele na Twoim wykresie.

    Emilia88
  • emilka88 Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście przeziębienie tak jak napisałaś również ma wpływ na temperaturę.

    Emilia88
  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilka88 wrote:
    alfica wrote:
    w ten sposób się u mnie sprawdza
    poprzednie miesiące były zgodne z wysokością temperatury i skokami wszystkimi dokładnie tak, jakbym rano mierzyła... więc godziną się nie sugeruj

    Włąśnie godziną należy się sugerować. Temperatura powinna być zmierzona zaraz po przebudzeniu, rano zanim zdążysz wyjść z łóżka, ponieważ notujemy podstawową temperaturę ciała. W trakcie dnia, jesteśmy aktywne, temperatura naszego ciała jest jest wyższa i stąd gargamele na Twoim wykresie.

    Rozter dopuszczal bodaj temperature - poranne mierzenie tylko do 11. Jesli wieczorami to minimum po 1h odpoczynku a jest to i tak miarodajne mniej. Moim zdaniem jak stosowac metode to prawidlowo.

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • shelby* Autorytet
    Postów: 583 616

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta temperatura to naprawdę dziwne zaraz po przebudzeniu 35.00 a za 5 pięć minut 38.11

    74709jcgjiz14w6b.png
  • Gagarek Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Do tej pory tak tylko czytałam i czytałam, zatem czas się uaktywnić :)

    Analizuję, czytam i zachodzę w głowę jak z tymi temperaturami. Pierwszy cykl mierzenia. Codziennie ta sama godzina pomiaru. Cykle najczęściej 28 dni, monitorowanie owulacji.
    Jak myślicie?

    1945b1524053185bc09bdea2a8d9e568.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2017, 13:35

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Hmm, no niestety, ale jeśli po jednorazowym skoku temperatury kolejne są niskie, takie jak przed skokiem, to do owulacji nie doszło. Nie jest ważne, żeby temperatury były jakieś super wysokie, ale muszą być wyższe niż w pierwszej fazie. U Ciebie tego nie widać za bardzo. A skąd wiesz, że na pewno przez ostatnie 3 cykle miałaś owulacje, poza tym, że bolały Cię piersi? Bo owulację na 100% może tylko i wyłącznie potwierdzić usg.
    odświeżę komentarz dla potomnych: otóż wcale nie. Ja mam dokładnie tak jak napisała wyżej koleżanka. Tempka bardzo niziutka, w pierwszej fazie 36,3, potem jest owulacja, skok 36,6 (jeden dzień) i tempka sobie pięknie od tego momentu spada i jest znowu na poziomie 36,3-36,4 :/ a owulacje potwierdzone monitoringiem. Do tej pory nie wiem gdzie jest problem, ale owulacje na 100% są :|

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • kwiatek5 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw trzeba wiedzieć skąd się bierze wyższa temperatura,owulacja owszem może być ale skoro spada to i progesteron spada moim zdaniem który jest odpowiedzialny za wyższą temperaturę.

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatek5 wrote:
    Najpierw trzeba wiedzieć skąd się bierze wyższa temperatura,owulacja owszem może być ale skoro spada to i progesteron spada moim zdaniem który jest odpowiedzialny za wyższą temperaturę.
    Zgadzam się z Tobą. U mnie tempka rosła od owu do 5-6dpo i zaczynała spadać. Lekarz stwierdził niedomogę ciałka żółtego i od 3dpo zapisał progesteron. Jak temperatura spada, to znaczy, że coś jest nie tak i warto się temu przyjrzeć. To że owulacja się odbyła to jedno, ale przy niskim progu ewentualna ciąża się nie utrzyma.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • kwiatek5 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie,moje ciąże były z pięknych wykresów tzn z śluzu płodnego,bólu owulacyjnego,skoku temperatury z 36,5 na 36,9 i 37 która utrzymywała się tak juz5do końca a nieudane próby były z skoków 36,7-36,8.
    W wrześniu miałam krwotok bo hormony mi szalały a temperatura skoczyła tylko o 3 kreski po czym spadło o 1 kreskę.

    Jesteśmy bardziej skomplikowane niż nam się zdaje hehe

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ