X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów hiperprolaktynemia czynnościowa
Odpowiedz

hiperprolaktynemia czynnościowa

Oceń ten wątek:
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 6 lipca 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednataka wrote:
    Hej Dziewczyny, i ja zmagam się z hiperprl czynnościowa! Po wczesnym poronienie w marcu porobilam wszystkie badania i PRL po obciazeniu wzrosla... 26 razy! Podstawowa PRL w normie. Biore 1/2 bromka na noc przez dwa tygodnie, a niedługo 1 mam brać. Czuję się po tabletkach super. Przestala boleć mnie głowa i piersi. Biore od tygodnia. Uda nam się Dziewczyny!
    Dodam jeszcze, że mój zwykły gin nie chciał z tym nic robić, dopiero naprotechnolog od razu kazał zbijac bromkiem.



    U mnie z kolei po bromku bole glowy i piersi ;)
    Rowniez chodze do naprotechnologa i w koncu wiemy co jest nie tak. U mnie prolaktyna 15.32 a po obciazeniu 30' 267.9, po 60'208.1

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 6 lipca 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zrobiłam dzisiaj progesteron (8dpo) i wyszlo mi 62,61 nmol/l czyli jakieś 19,68 ng/ml. Mieści się w normie, więc chyba owulacja była. A czy taki wynik może zwiastować ciążę? Beta wyszła dziś negatywnie.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 6 lipca 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Dziewczyny zrobiłam dzisiaj progesteron (8dpo) i wyszlo mi 62,61 nmol/l czyli jakieś 19,68 ng/ml. Mieści się w normie, więc chyba owulacja była. A czy taki wynik może zwiastować ciążę? Beta wyszła dziś negatywnie.


    Ta beta chyba troche za wczesnie. Mysle, ze nie ma sensu nawet testowac wczesniej niz 14 dni po owulacji :)

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 6 lipca 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fridakahlo wrote:
    Ta beta chyba troche za wczesnie. Mysle, ze nie ma sensu nawet testowac wczesniej niz 14 dni po owulacji :)
    Mam taką nadzieję, ale nawet jeśli @ przyjdzie to ciesze się tym, że jest owulacja - czyli jest szansa:)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 9 lipca 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fridakahlo jakie ilości bromka bierzesz? Jestem przekonana, że lekarka mówiła mi na wizycie,że 1/2 tabl.przez 4 dni,ale na kartce zapisała, że przez 2 tygodnie pół, potem cała... I już nie wiem...
    Kingulla wynik ładny! Naprotechnolodzy od 20ng uznają za dobry, wiec jesteś blisko :)

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 10 lipca 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednataka wrote:
    fridakahlo jakie ilości bromka bierzesz? Jestem przekonana, że lekarka mówiła mi na wizycie,że 1/2 tabl.przez 4 dni,ale na kartce zapisała, że przez 2 tygodnie pół, potem cała... I już nie wiem...
    Kingulla wynik ładny! Naprotechnolodzy od 20ng uznają za dobry, wiec jesteś blisko :)

    Przez dwa tygodniebralam 1/2 tabletki na noc, teraz biore jedną. Czuje siejuz lepiej, bole glowy sa znosne i puersi mniej bolą.:)

    Moze jej sie pomylilo? Ja bym naTwoim miejscu na poczatek przez te dwa tygodnie brala pol tabletki zeby organizm sie przyzwyczail. Juz zaczelas brac? ;)

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 10 lipca 2016, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od razu dostalam cala tylko pol rano, a pol wieczorem. Z tym ze ja tylko 3 tygosnie mialam brac, wczoraj byla ostatnia w poniedzialek powtorze prolaktyne zobaczymy czy spadla.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 10 lipca 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fridakahlo dzięki! też myślę, że jej się pomyliło, będę brać jak mówisz i jak zapisała mi na kartce. A z ciekawości... Gdzie leczysz się u naprotechnologa? :) ja w Warszawie :)

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 24 lipca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, melduje, że Bromergon w pierwszym cyklu brania pomogl- owulacji ok.12/13 dnia,bo skok (o 0,5!) 14 dnia,gdzie wcześniej skok był ok 20 dnia z kilkoma podejściami do owu.

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 24 lipca 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Ja czekam na efekty u mnie, biore juz miesiac ;)

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 24 lipca 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednataka wrote:
    Dziewczyny, melduje, że Bromergon w pierwszym cyklu brania pomogl- owulacji ok.12/13 dnia,bo skok (o 0,5!) 14 dnia,gdzie wcześniej skok był ok 20 dnia z kilkoma podejściami do owu.



    Udostepnij swoj wykres ;)

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 24 lipca 2016, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam swoich wykresów na ovu... Notuje na kartach w domu. Jedyne co to słabszy śluz,ale nie wiem czy to przez Bromergon, bo w zeszłym cyklu już był trochę słabszy,a wtedy jeszcze nie brałam. Macie też takie odczucia?

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny i jak u Was po leczeniu? Ja co prawda jeszcze przed badaniem prolaktyny z obciazeniem (normalnie w normie), ale chetnie poczytam, czy u Was bromek pomogl.

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 9 października 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć :) ok 9 lat temu leczyłam się bromergonem. poziom przed obciążeniem zawsze miałam w normie- ale w górnej granicy, za to po obciążeniu wzrost x11. leczenie niestety nie przyniosło skutku-wynik z obciążeniem po leczeniu miałam jeszcze gorszy- wzrost x15. w związku z tym, że nie planowałam wtedy ciąży, lekarz zakończył leczenie i rozłożył ręce. kilka lat później zaczęłam leczyć się euthyroxem na zdiagnozowane hashimoto i przy okazji po kilku miesiącach leczenia tarczycy zrobiono mi ponownie badanie prl z obciążeniem. wynik bez obciążenia był lepszy niż kilka lat wcześniej- podobno zasługa wyregulowania tarczycy, ale po obciążeniu wzrost x20 :/ obecnie próbują mi zbić prl dostinexem-niektórzy lekarze twierdzą, że przynosi lepsze rezultaty niż bromergon. pewnie za jakiś czas dopiero będę mogła powiedzieć, czy to leczenie przyniosło efekt.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 10 października 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm ja po obciążeniu mam wzrost 12krotny, bez obciążenia w normie... czy komuś leki w takim wypadku pomogły? i czy któraś z Was zmaga się może z pryszczami?

    Mój lekarz twierdzi, ze nie leczy się wyniku po obciążeniu bo taki skok prl jest notowany w przypadku bardzo silnego stresu tj wypadek.

    Brałam za to castagnus przez 3 miesiące i miałam wrażenie, że cykle były ładniejsze, może i z casta macie doświadczenie? myślę czy do niego nie wrócić :)

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. I trzymam kciucki za pozytywne wyniki leczenia nowym lekiem.

    Xaxa mi lekarz endokrynolog wlasnie dlatego polecil zrobic prolaktyne po obciazeniu, bo pomimo ze wszystko jest w normie ciazy nie ma i dlatego podejrzewa stres. Mowi, ze mozna brac leki, ktore obniza prolaktyne, a dzieki temu bedzie ona nizsza w warunkach stresu. Ja niestety mam permanentny stres w pracy.

    Agnus castus bralam 3 miesiace i szczerze mowiac nie zauwazylam roznicy, no i pozytywow tez nie bylo. Ale sprobuj to nie zaszkodzi, a jakby mialo pomoc to super. Mi ginka polecila agnus na bolesnosc piersi i bole przy @, ale tak jak mowie nie zauwazylam roznicy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze mi sie przypomnialo, ze badanie kazal wykonac miedzy 5 a 7 dc.

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 11 października 2016, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa no właśnie mi kiedyś jeden lekarz też powiedział, żeby nie przejmować się prl po obciążeniu, bo to hormon stresu ( ale to był lekarz starej daty- może i lepiej). każdy następny próbuje to leczyć jednak. z pryszczami zmagam się odkąd pamiętam, po okresie dojrzewania przerzuciło się na plecy. zauważyłam jednak, że odkąd biorę ten dostinex na prl to wszystkie zniknęły i trwa to już kilka miesięcy.

    joasia1982- też miałam zlecone badanie prl w tych dniach :)

    zem3i09k945lhtw9.png
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 24 października 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę Bromergon 1 tabl od czerwca i na razie efektów w postaci ciazy brak,ale prolaktyna podstawowa i po obciążeniu b.ładna (WD mojej gin), ostatnio było 10 ng podstawowej i wzrost tylko 2,5 krotny po obciążeniu. Mam też wyższy progesteron, bo w każdym cyklu ok 20ng, owulka ok 13 dnia,takze u mnie działa Bromergon

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2016, 20:26

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • kania85 Autorytet
    Postów: 486 266

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a propo prolaktyny-7 lat temu(miałam wówczas 24l)usłyszałam na podstawie wyników,że mam hiperprolatynemię.Lekarz zarzekał się że to uniemożliwi zajście w ciążę przez pół roku(miesiąc później-test pozytywny)Dzisiaj córka czeka z nami na rodzeństwo.Więc jestem przykładem tego że wysoka prolaktyna nie uniemożliwia całkowicie poczęcia.Pozdrawiam

    p19us65gg3ryctfo.png
    12.03.2009 Córcia <3
    19.02.2018 (*)9tydz :-(
    11.02.2019 Synek 34 tydz <3
    07.2020 (*)7tydz
    12.2020(*)CB
    4.01 II (12dpo) beta HCG 18,200
    7.01 (15dpo) beta HCG 88,90
    9.01 (17dpo) beta HCG 268
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ