X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak sie do tego zabrac?
Odpowiedz

Jak sie do tego zabrac?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ciemnowlosa Autorytet
    Postów: 401 305

    Wysłany: 8 marca 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosze o pomoc. Od nastepnego cyklu ktory powinien rozpoczac sie @ 16.03 chce wykonywac pomiary. Czy pierwszy pomiar wykonac w pierwszy dzien @? W ustach czy pochwie lepiej? Jakim termometrem? Wiem ze najlepiej nad ranek i o stałych porach. Jaka temp powinna byc podczas @, po niej oraz od rozpoczecia owulacji i do nastepnej @? Z gory dziękuje:)

    17.03.2014 - Staś, 3400, 58cm
    05.04.2017 - cp, usuniety lewy jajowod.. :(
    06.09.2018 - Ignaś, 3kg, 53cm
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 8 marca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1) jeżeli mierzysz w ustach to najlepiej od 1 dnia @ (ja mierzę w ustach i własnie mierzę przez cały czas), jeżeli w pochwie to ze względów wiadomych po zakończeniu krwawienia :)
    W pochwie podobno są dokładniejsze pomiary, ale jakoś mnie to nie przekonuje :)
    2)nie można zmieniać termometru w trakcie cyklu, badając w ustach wkładamy termometr pod język zawsze po tej samej stronie wędzidełka
    3) zaleca się elektroniczny termometr owulacyjny z dwoma miejscami po przecinku (ja mam Microlife), ale za to metoda Roetzera zaleca rtęciowy owulacyjny (ma szerszą podziałkę)
    4) nie pamietam dokładnie zaleceń, ale najlepiej mierzyć zaraz po przebudzeniu, o stałej porze (jest chyba godzina albo 1,5h możliwego przesunięcia). Ja mam ustawiony budzik na 4:30, budzę się, mierzę, zapisuję i idę dalej spać.
    5) Każda kobieta ma inną temperaturę bazową, inne skoki, itp. ale powinno być tak, że w okresie owulacji zauważamy spadek temp, a po niej wyraźny skok. W fazie lutealnej temperatury powinny utrzymywać się powyżej temperatury bazowej.
    6) 17 wyższych temperatur po owulacji wskazuje na ciążę, spadek temperatury zwiastuje zazwyczaj @.

    Możesz zobaczyć mój wykres - jestem akurat po owulacji, więc będziesz mogła zobaczyć jak to u mnie wygląda :)

    W razie pytań - zapraszam :)

    Ciemnowlosa lubi tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Ciemnowlosa Autorytet
    Postów: 401 305

    Wysłany: 8 marca 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za rozjasnienie tematu :) a jak wejsc w Twoj wykres? Bo pokazuje ze nie jest dostepny..

    17.03.2014 - Staś, 3400, 58cm
    05.04.2017 - cp, usuniety lewy jajowod.. :(
    06.09.2018 - Ignaś, 3kg, 53cm
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 8 marca 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodałam Cię do przyjaciółek - zobacz teraz?

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Ciemnowlosa Autorytet
    Postów: 401 305

    Wysłany: 8 marca 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak :) bede sobie zagladac

    Emily89 lubi tę wiadomość

    17.03.2014 - Staś, 3400, 58cm
    05.04.2017 - cp, usuniety lewy jajowod.. :(
    06.09.2018 - Ignaś, 3kg, 53cm
  • AleksandraW Autorytet
    Postów: 551 159

    Wysłany: 10 marca 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. ja od 28.02 zaczęłam nowy cykl i mierze temperaturę. pierwszy raz. jestem kompletnie zielona. na pewno jestem przed owulacją. ale prosiłabym kogoś bardziej doświadczonego o opinie. czy wszystko wygląda tak jak powinno ? :)

    xnw4ugpjxa3k91nv.png
    05.03.2018: 202,4;
    07.03.2018: 455;
    13.03.2018: 3300
    <3 20.03.2018
    _____________________________________
    Ig: hazel_eye16
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 11 marca 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleksandraW wrote:
    Cześć. ja od 28.02 zaczęłam nowy cykl i mierze temperaturę. pierwszy raz. jestem kompletnie zielona. na pewno jestem przed owulacją. ale prosiłabym kogoś bardziej doświadczonego o opinie. czy wszystko wygląda tak jak powinno ? :)
    A gdzie mierzysz temperaturę?
    Temperatury przed owu mało nam mówią, dopiero jak wystąpi wyraźny spadek, a po nim wyraźny skok to możemy coś powiedzieć :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ