X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak zaznaczyć na wykresie owulację potwierdzoną na USG?
Odpowiedz

Jak zaznaczyć na wykresie owulację potwierdzoną na USG?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Tamalka Koleżanka
    Postów: 41 1

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    W bieżącym cyklu wybrałam się do ginekologa w 13dc. Na USG wyszedł pęcherzyk 23 mm (lekarz ocenił, że jest gotowy do pęknięcia). Drugie USG miałam robione w 15dc - pęcherzyka już nie było.
    Rozumiem, że owulacja wystąpiła pomiędzy jednym a drugim USG, przypuśćmy w 14dc.
    Jak mogę skutecznie :) zaznaczyć owulację na wykresie OvuFriend?

    Nie robiłam w tym cyklu testów owulacyjnych. Nie mierzę temperatury.

    W zakładce Testy jest pole "Monitor owulacji", ale zaznaczenie "szczytu" w 14dc nie pokazuje kreski owulacji na wykresie.
    No i tym samym w panelu "Detektor płodności" mam informację, że "Owulacja nie została jeszcze wykryta" (aktualnie 25dc, przy cyklach ~30-dniowych).

    Będę wdzięczna za wskazówki.

    Pozdrawiam!

    07.2015 - początek starań
    2017 - kiepska morfologia, ruchliwość, żywotność
    07.2017 - HSG (ok), fragmentacja DNA 36%
    03.2018 - laparoskopia: lewy jajowód niedrożny
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    http://static.pokazywarka.pl/i/7193735/959446/owu.jpg

    Zmieniasz na ustawienie ręczne. Tylko musi być to na tym dniu w którym miałaś owulację ;) i już ma owulkę zaznaczoną na wykresie ;) oczywiście to trochę inaczej wygląda niż owulacja z temperatur bo jest chyba pionowa przerywana kreska jak dobrze pamiętam ale owulacja jest ;) Bo wydaje mi się, że jak nie mierzysz temp to w inny sposób Ci się nie pokaże owulacja jak tylko w ten który Ci poradziłam :)

    BabyBoom25, Tamalka, słońca łan, akacjowa lubią tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Tamalka Koleżanka
    Postów: 41 1

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, dziękuję za pomoc! Już wszystko jasne :)
    Udało się "wyrysować" kreskę owulacji zgodnie z Twoją wskazówki (faktycznie czarna przerywana pionowa kreska).

    W zeszłym miesiącu zaznaczyłam 3 wyniki testów owulacyjnych (w tym jeden pozytywny) i na wykresie miałam przerywaną czerwoną kreskę owulacji. Temperatury też nie mierzyłam.

    07.2015 - początek starań
    2017 - kiepska morfologia, ruchliwość, żywotność
    07.2017 - HSG (ok), fragmentacja DNA 36%
    03.2018 - laparoskopia: lewy jajowód niedrożny
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na monitoringu nigdy nie bylam testow tez w zyciu nie robilam wiec az tak aaza bardzo na tym sie nie znam. Ciesze sie, ze moglam pomoc ;)

    BabyBoom25, słońca łan, akacjowa lubią tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Tamalka Koleżanka
    Postów: 41 1

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja niewiarygodna, choć potwierdzona przez ginekologa :)
    http://static.pokazywarka.pl/i/7208984/672896/owulacja-niewiarygodna.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2017, 15:58

    07.2015 - początek starań
    2017 - kiepska morfologia, ruchliwość, żywotność
    07.2017 - HSG (ok), fragmentacja DNA 36%
    03.2018 - laparoskopia: lewy jajowód niedrożny
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ