X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów MIERZENIE TEMPERATURY RANO I WIECZOREM
Odpowiedz

MIERZENIE TEMPERATURY RANO I WIECZOREM

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy któraś z Was prowadzi wykres temperatur porannych i wieczornych? Wczoraj rozmawiałam z moim lekarzem i mi to doradził... Otóż załóżmy mierzę temperaturę o 6 rano, a owulacja rozpocznie się ok.12 w południe - jeśli zmierzę temperaturę wieczorem i porównam z poprzednimi to mi to wykaże. Jeśli natomiast zmierzę temperaturę dopiero następnego dnia o 6 rano to wieczorne współżycie może być za późno (jeśli u mnie owulacja trwa ok.24 godzin to zakończy się o 12:00 następnego dnia).

    M.M.K lubi tę wiadomość

  • M.M.K Koleżanka
    Postów: 43 22

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jestem ciekawa i czekam moze jakas kolezanka cos napisze. Dobre pytanie!!!!

    http://pg22.radom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=48
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od kolejnego cyklu zaczynam wykres z podwójną linią - poranną i wieczorną;) tylko warto zwrócić uwagę żeby wieczorem temp. była mierzona zawsze o tej samej godzinie i w spoczynku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem czy to ma do końca sens. Też o tym myślałam jakiś czas temu i postanowiłam spróbować i doszłam do wniosku że to jest bezsensu. Dlaczego? Ponieważ temp była mega zafałszowana. Np po zjedzeniu ciepłej kolacji zawsze była wyzsza, po myciu naczyń też wyzsza, po jakiejkolwiek aktywności fizycznej była wyzsza, a wiadomo jak nie śpimy to nie jesteśmy cały czas w jednej pozycji także zrezygnowałam z tego...

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaaa tak mierze ! :-) Pierwszy pomiar 7 rano , a drugi 18 wieczór :-) i zapisuje w zeszycie sobie te dwie temperatury. Generalnie z rana to ja mam zawsze niską tempke :/ czy owulacja była czy jej nie było... a wieczorem dopiero widze różnice.. Przed owulacją zazwyczaj temperatura dużo się nie zmienia w ciągu dnia, do 36,5 zazwyczaj się utrzymuje. A po owulacji dopiero widać rewolucje w temperaturze :-D z rana mam 36,6 w pochw. a pod wieczór 37,3 . Pod pachą to samo, rano 36,3 a na wieczór jak gorączka leci w góre do 36,9. Nie wiem dlaczego tak mam, sama sie dziwie. Bo wszystkie dziewczyny piszą że należy się sugerować tylko tą z rana temperaturą.

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kiedyś mierzyłam z czystej ciekawości przez miesiąc
    i zawsze wieczorem tem jest wysoka a spada ok 23-24
    w ciągu dnia się chodzi, biega, wykonuje rózne czynności i naturalne jest to, że się podnosi..na logikę

    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/73ce1c98d2d0.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 13:13

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i dlatego zalecane jest badanie temp zaraz po przebudzeniu.. jedyna czynność jaką wykonujesz to sięgnięcie po termometr :-)

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, to jest oczywiste, ale jak wyjaśnić to, że przed owulacją, temperatura nie wiele się podnosi na wieczór (bynajmniej u mnie) Maksymalnie 36,5 pod pacha (i nigdy nie prekroczy, no chyba że choroba) a 36,9 w pochw. maks. A gdy juz dojdzie do owulacji, to na wieczór jest dużo wyższa i się tak utrzymuje prawie do okresu.

    Pachirka lubi tę wiadomość

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzenie temperatury wieczorem i nanoszenie jej na wykres nie ma najmniejszego sensu i bardzo dziwi mnie, że jest jakiś lekarz który coś takiego może sugerować. O tym świadczy naprawdę potężna ilość badań przeprowadzonych na ten temat. Wszystkie szkoły - angielska, Rotzera, Billingsa mówią tylko i wyłącznie o mierzeniu temperatury rano.

    Dlaczego tak jest? Bo chodzi o tą temperaturę, którą ciało przyjmuje we śnie. Tak naprawdę najlepiej by było mierzyć tempkę gdy jeszcze śpimy, dlatego tak ważne jest wykonanie jak najmniejszej ilości ruchów, nie wstawanie dopóki temperatura nie zostanie zmierzona.

    Przeprowadźcie kiedyś taki eksperyment: zmierzcie tempkę tuż po przebudzeniu. Zanotujcie wynik. Potem poleżcie w łóżku ze 20-30 minut. Pomarudźcie, przytulcie się do mężów, pogadajcie, popukajcie w telefon. Zmierzcie temperaturę jeszcze raz. Jaki wynik? Najprawdopodobniej o niebo wyższy od tego pierwszego. I to nie dlatego że w ciągu 20 minut doszło do owulacji, tylko dlatego że każdy ruch powoduje, że temperatura ciała się podwyższa , nie mówiąc już o takich czynnikach jak stres, jedzenie, kąpiel etc. Jak chcecie osiągnąć stan taki jak tuż po przebudzeniu o godzinie 18/19 wieczorem?

    Jedyna sytuacja, w której byłoby możliwe śledzenie jakiejkolwiek prawidłowości w ten sposób to taka, w której są dziewczyny pracujące w nocy, które rano pracują i nie mogą w "tradycyjny" sposób mierzyć temperatury. Czyli musiałybyście codziennie o godz. 16 spać albo przyjmować pozycję zupełnie zrelaksowaną. I tak 2 godziny. Być może taki pomiar byłby skuteczny.

    Ale - i to jest w zasadzie esencja mojego wywodu - po co??. Staram się już od jakiegoś czasu pisać to gdzie wlezie, powtórzę jeszcze raz: NIE DA SIĘ NA PODSTAWIE TEMPERATURY WYZNACZYĆ MOMENTU OWULACJI . Owulacja nie musi koniecznie występować w dniu najniższej temperatury, dniu przed skokiem ani w dniu skoku. Nawet jeżeli więc owulacja wystąpi w ciągu dnia, to późniejsza temperatura, nawet gdyby była wyższa/niższa niż poprzednie niekoniecznie świadczy o owulacji!

    Sorry za ten przydługawy wywód, ale aż mnie boli że lekarze Wam takie rzeczy podpowiadają. Jest multum materiałów dostępnych na ten temat. Badania na temat NPRu nie były przeprowadzane przez znachorów ani magistrów kosmetologii, tylko przez lekarzy ginekologów, którzy latami, dziesiątkami lat prowadzili je mozolnie i skrupulatnie. Dlaczego więc wyniki ich badań są traktowane jak dziecinada, a my jak króliki doświadczalne kolejnych lekarzy którzy swoje wyssane z palca "teorie" na nas badają?

    Krótka wersja - nie, mierzenie temperatur wieczorem i prowadzenie dla nich wykresu nie ma sensu i nie będzie miarodajne.

    Reni, Aleksia85, Gagarek, Lunaris, Tosia80 lubią tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale załóżmy jeśli każdy dzień wygląda u nas podobnie to można porównywać sobie popołudniowe temperatury (nie mówię aby porównywać z porannymi), wracam z pracy, jem, odpoczywam i po 3 godzinach mogę mierzyć sobie temp. w spoczynku

    Poz!omka., Mirena lubią tę wiadomość

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar wrote:
    Ale załóżmy jeśli każdy dzień wygląda u nas podobnie to można porównywać sobie popołudniowe temperatury (nie mówię aby porównywać z porannymi), wracam z pracy, jem, odpoczywam i po 3 godzinach mogę mierzyć sobie temp. w spoczynku
    Dokładnie. Moje dni własnie tak wygladaja.. codziennie to samo. rano otwieram oczy mierze (notuje w zeszycie) i wychodze do pracy.. prace mam spokojną, nie fizyczną.. wracam do domu po 17..Nie przemęczam się niczym, odpoczywam i na spokojnie mierze o tej 18 (i notuje w ZESZYCIE.. nie na wykresie) - Dlatego zauważam w pierwszej fazie cyklu że temperatura jest praktycznie stała czy mierze o 10 czy o 18.., i widze różnice w II fazie cyklu wtedy że bardzo skacze.

    Pachirka, Mirena lubią tę wiadomość

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wypicie herbaty gorącej wieczorem już podwyższa temperaturę o dużo oraz intensywna konwersacja oraz wiele innych rzeczy, dziwi mnie że lekarz gada takie głupoty. Zresztą i tak podwyższona temp sugeruje że owulka już była..

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszystkie macie po truchu racji - zarówno poziomki jak i maliny :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak owocowo tylko szkoda że nie owocnie :)

    mar lubi tę wiadomość

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ktoś mierzy dwa razy czy nie - oby zaowocowało ;]

    Poz!omka. lubi tę wiadomość

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :-)Nie każda ma tak samo, ale niech każdej się powiedzie :-D

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • M.M.K Koleżanka
    Postów: 43 22

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    http://pg22.radom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=48
  • M.M.K Koleżanka
    Postów: 43 22

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [img]http:/[/img]

    http://pg22.radom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=48
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę się podzielić moimi spostrzeżeniami po mierzeniu temp.rano i wieczorem. W moim przypadku to się mega sprawdziło:) mam bardzo bolesne miesiączki (choruje na endometrioze) i lubie widzieć kiedy nadejdzie@. W drugiej fazie cyklu jak zawsze miałam wysoka temp. (Temperatura zawsze mi spada chyba chwile pzed okresem). Wczoraj rano mialam wysoka ale wieczorem jak zmierzylam to była znacznie niższa niz poprzednie wieczorne temperatury. Wzięłam silne leki p/bolowe i rano przyszła@. Dzieki mojemu mierzeniu temp.wieczorem mogłam ją ubec (gdybym sugerowala sie tylko porannymi temperaturami to nie zauważyłabym tego spadku.

    MG92 lubi tę wiadomość

  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym mierzeniem temperatury to dużo też zależy od trybu życia. Raz czytam że temperaturę mierzy się po 6 godz spoczynku raz 3 godz. A co jeśli tak jak ja spać kładę się zazwyczaj 2 -3 w nocy, budzę się o 7.30 na mierzenie temperatury a potem jeszcze dosypiam do 10. I obojętnie o której godzinie bym mierzyła zawsze jest inna temp. Wiec w tym miesiacu badam tylko o 7.30 i sama już nie wiem czy to miarodajne czy nie

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ