X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc przy interpretacji wyników badań
Odpowiedz

Pomoc przy interpretacji wyników badań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gabs Autorytet
    Postów: 370 340

    Wysłany: 21 marca 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Właśnie zaczynamy nasze starania o dziecko i ponieważ chciałabym podejść do tematu świadomie i odpowiedzialnie zaczęłam od badań :)
    Chciałabym Was poprosić o pomoc w ich interpretacji :

    TSH 2,290 (norma 0,27 -4,20)
    prolaktyna 13,4 ng/ml (norma 4,8 - 23,3)
    progesteron 0,153 ng/ml
    norma f.pęcherzykowa 0,057 - 0,893
    f. owulacyjna ( 0,121 - 12.0)
    f. lutealna ( 1,83 - 23,9)
    folikulotropina FSH 5,2 mlU/ml
    norma 3,5 -12,5 faza folikularna
    4,7 - 21,5 faza owulacji
    1,7 - 7,7 faza lutealna

    Badania robiłam w 23 dniu cyklu, cykle mam od 28 do 30 dni nieregularne.
    Zastanawia mnie niski wynik progesteronu, czy powinnam się martwić? Czy to oznacza, że owulacja nie wystąpiła?

    Z góry dziękuję za pomoc!

    Moje szczęście Córeczka - 2018 ❤️
    Czekamy na Synka - 2022 ❤

    Endometrioza
    Laparoskopia I - 06.2020
    Laparoskopia II - 2.2021


    19.08.2021 - Beta 132,60 mIU/ml ❤️
    23.08.2021 - Beta 1113,00 mIU/ml ❤

    13.09.2021 - Jest serduszko ❤
    8.10.2021 - Nifty Pro - Niskie ryzyka
    22.10.2021 - I Prenatalne


    w57vgov3ux24w9bh.png
  • Madziula100 Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki niski progesteron raczej wskazuje na brak owulacji. Dobrze byłoby zbadać w 2-3dc FSH i LH, żeby zobaczyć jaki jest stosunek LH do FSH (najlepiej jeżeli wychodzi stosunek 1).

    Czekam na Drugie Szczęście :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh wskazuje niedoczynność tarczycy. Wg norm tsh do staran powinno wynosić 1 max 1,5.

  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem tsh nie jest tragiczne bez przesady,żeby tutaj zaraz "diagnozować"niedoczynność.Sama mam 2,26 i w sumie biorę pół tabletki euthyroxu25 dziennie.Nie ma tragedii z tym tsh.Prolaktyna bardzo ładna,ale ten progesteron no cóż nie za ciekawy.Miałaś najprawdopodobniej cykl bezowulacyjny i czasem się i takie zdarzają.Wazne,żeby nie było ich "ciągiem"kilka cykli pod rząd.Możliwe,że to jednorazowy wybryk,a jak nie to suplementacja progesteronem w drugiem fazie na pewno pomoże.Może udaj sie jeden cykl na monitoring zobaczyć jak to wygląda.Powodzenia :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ