X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pozytywny test owulacyjny a brak skoku temperatury.
Odpowiedz

Pozytywny test owulacyjny a brak skoku temperatury.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczny,
    Mam pytanie o wyznaczanie owulacji. W niedzielę po południu robiłam test owulacyjny i wyszły dwie grube krechy. Dzień pózniej mialam silne kłucie lewego jajnika które nasiliło się po seksiku:) i potem lekki ból utrzymywał się przez kilka godzin. Zaniepokoiło mnie jednak to, że teoretycznie po 2 dobach lub nawet jednej powinnam miec owulację, czyli tym samym nastepnego dnia powinna wzrosnac temp. a niestety do dzis tego nie mam. Czytalam o przypadkach kiedy temperatura podnosiła sie nawet do 3 dni po owulacji- czy któraś z Was miała taką sytuację? Dodam ze badam też sluz i w czasie dodatniego testu faktycznie był tym płodnym, choć chyba nie owulacyjnym- z tego co wiem owulacyjny jest bardziej wodnisty i lekko rozciagliwy, a ja miałam rozciagliwy ale bardziej zbity.
    Może być rowniez opcja z cyklem bezowulacyjnym ale na razie chciałabym sie dowiedziec czy ktos mimo braku skoku temp od razu po owulacji ja miał.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2013, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olivia wrote:
    Hej dziewczny,
    Mam pytanie o wyznaczanie owulacji. W niedzielę po południu robiłam test owulacyjny i wyszły dwie grube krechy. Dzień pózniej mialam silne kłucie lewego jajnika które nasiliło się po seksiku:) i potem lekki ból utrzymywał się przez kilka godzin. Zaniepokoiło mnie jednak to, że teoretycznie po 2 dobach lub nawet jednej powinnam miec owulację, czyli tym samym nastepnego dnia powinna wzrosnac temp. a niestety do dzis tego nie mam. Czytalam o przypadkach kiedy temperatura podnosiła sie nawet do 3 dni po owulacji- czy któraś z Was miała taką sytuację? Dodam ze badam też sluz i w czasie dodatniego testu faktycznie był tym płodnym, choć chyba nie owulacyjnym- z tego co wiem owulacyjny jest bardziej wodnisty i lekko rozciagliwy, a ja miałam rozciagliwy ale bardziej zbity.
    Może być rowniez opcja z cyklem bezowulacyjnym ale na razie chciałabym sie dowiedziec czy ktos mimo braku skoku temp od razu po owulacji ja miał.

    Hey kochana mi testy owulacyjne wyszły pozytywne 10,11,12.08 bolał mnie lewy jajnik 12.08 zaraz po stosunku i utrzymywał się tak jak u ciebie kilka godzin, ale skoku temperatury niestety nie było, masz tu mój wykres ;)

    2256c0484e27f894331b15286f3bc100.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2013, 16:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen, u mnie wczoraj i dziś lekko wzrosla, ale raczej do poziomu normalnej temperatury. Na pewno nie jest to wzrost o te minimum 0,2 kreski jak powinno być...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poobserwuj się, ale wydaje mi się że owulacje miałaś 14 dc ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się tak wydawało:) ale trochę zbiła mnie z tropu ta temperatura. Z drugiej strony czytałam ze u niektorych ten skok nie jest tak duzy, wiec może...
    POza tym od dwoch dni mam "suche" dni :) co tez by wskazywało że płodne dni mi się skonczyły, ale system cos nie chce żeby skończyła męczyć mojego A.:))))) i podpowiada ze mam działać dalej ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana działajcie dalej ;) jeśli twój organizm Ci tak podpowiada ;) trzymam kciuki, u mnie niestety zero skoku, temperatura utrzymuje mi się na tym samym poziomie, chyba mam cykl bezowulacyjny :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, a jesteś pewna że temperatura zawsze byla mierzona odpowiednio?
    Ja spotkałam sie np z czyms takim u znajomej że spała przy otwartym oknie i tak ja wyziebiało nad ranem ze nie temperatura spadała. No i potem wielkie zdziwienie ze dwie kreski na teście;)
    naprawde różne dziwne rzeczy sie zdarzają:) warto sobie obserwowac wszystko na wykresie ale musisz też zakładac jakis margines błedu. Miałaś pozytywne testy ovu wiec jest szansa że jednak była owulka tylko w jakis sposób ja przeoczyłaś:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2013, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale się przesunęła, albo pęcherzyk nie pękł ;)
    sama już nie wiem, zobacze co ma być to będzie,
    mam nadzieje że tobie się uda <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen, jak nie teraz to moze za miesiąc dwa:)
    Trzymam kciuki żeby u Ciebie wszystko się wydarzylo jak powinno:)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owu pokazują tylko wzrost hormonu LH, który przepowiada owulację, ale wcale nie oznacza, że na 100% w ciągu najbliższych 24-36 h do niej dojdzie. Testy mogą być pozytywne, a owulacji może nie być. To czy owulacja była czy nie, można powiedzieć tylko na podstawie temperatury - oczywiście w warunkach domowych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2013, 09:35

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mdf- temperatura juz skoczyła:)
    mam nadzieję że tak zostanie;)

  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nawet temperatura nie musi niczego potwierdzic. tylko monitoring moze cie przygotowac do owulki, ale nawet to nie zagwarantuje zajscia w ciaze. taka jest rzeczywistosc. ostatnio nawet jedna ovu friend mi to potwierdzila -testy owu pozytywne, skok byl, a na monitoringu nie bylo jajeczka... ale oczywiscie nie musi to tyczyc akurat ciebie. kazdy organizm jest inny. mam nadzieje ze twoj wlasnie odbiega od tego co napisalam :) powodzenia!!

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalitria, mam nadzieję ze u mnie wszystko jest prawidłowo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-)
    Jestem tutaj nowa i bardzo proszę Was o pomoc... Otóż mam stwierdzoną endometriozę wraz z porozsiewanymi torbielami endometrialnymi po otrzewnej. Byłam leczona przez okres 8 miesivcy, po czym MUSZĘ jak najszybciej starać się o dzidzię... Nie chce myśleć o problemach jakie mogę mieć z zajściem w ciąże, wierze, że będzie dobrze !!!
    Chciałabym poprosić Was o pomoc.
    Otóż, dziś mam 13 dzień cyklu (po leczeniu z cyklów 28 zrobiły mi się 26)według moich obliczeń (14 dni prze planowaną miesiączką) owulację powinnam mieć wczoraj. Testy owulacyjne natomiast pokazywały wynik negatywny (testowa była, ale leciutko widoczna). Dziś rano natomiast i temperatura wzrosła z 36,32 do 36,52 a i z drugiego porannego moczy testy owulacyjne wykazał wynik pozytywny (testowa identyczna jak kontrolna). Moje pytanie za tym brzmi, czy owulacja nastąpiła tak jak przewidziałam w 12 dniu cyklu, czy po prostu jestem jeszcze ciągle przed owulacją? Skok temperatury niby oznacza, iż do owulacji doszło, ale testy mówią co innego. Nie wiem czy dalej dziś się starać czy dać dziś spokój, gdyż z mężem staramy się o dziewczynkę z powodu choroby genetycznej, przenoszonej przez chromosom męski Y.
    Dodam, iż poprzedni cykl wyglądał podobnie, miesiączkę dostałam 16 lipca okres natomiast 9 sierpinia, czyli cykl był 24 dniowy. 25 dnia przyszła miesiączka. Owulacja przypadała więc na 11 dzień cyklu, a testy owulacyjne dopiero w 12 dniu cyklu wykazały wynik pozytywny. Niestety temperatury jeszcze wtedy nie mierzyłam, dlatego nie mogę skonfrontować tego cyklu z teraźniejszym.
    Dodatkowo, lekarz ciągle powtarza, że każdy cykl może doprowadzić do kolejnych torbieli, dlatego mam mało czasu...
    Bardzo Was proszę o poradę i co sądzicie na ten temat.
    Pozdrawiam bardzo gorąco... :-) i dziękuje za każdą podpowiedź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2014, 11:56

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 22 sierpnia 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Testy owu pokazują tylko wzrost hormonu LH, który przepowiada owulację, ale wcale nie oznacza, że na 100% w ciągu najbliższych 24-36 h do niej dojdzie. Testy mogą być pozytywne, a owulacji może nie być. To czy owulacja była czy nie, można powiedzieć tylko na podstawie temperatury - oczywiście w warunkach domowych.

    Nie zgodzę się, temperatura niekoniecznie potwierdza owulację. Skok można mieć nawet wtedy, gdy do owulacji nie doszło. Tylko ciąża w 100% potwierdza, że do owulacji doszło :D

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 21 maja 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy może być owulacja bez skoku?
    W 14dc miałam bardzo pozytywny test owulacyjny (jak nigdy dotąd), kreska testowa dużo ciemniejsza niż kontrolna, śluz też był płodny. A teraz temperatury jakieś płaskie i OF nie zaznacza owulacji.

    Di@33 lubi tę wiadomość

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie pytanie odnośnie mierzenia temperatury.
    Mierzę temperaturę o stałej porze, dziś jednak przebudziłam się wcześniej i postanowiłam sobie ją zmierzyć. Wyszło mi 36,7 poszłam spać dalej i jak się obudziłam już o prawidłowej porze (było to ok 3h później), o tej co zwykle mierze, temperatura wskazała mi już niecałe 36,9. Którą temperaturę mam brać pod uwagę?

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 22 maja 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    jestem nowa, i w sumie piszę swój pierwszy post na Ovu.
    Staramy się z mężem od 4 miesięcy, ale neistety nie wychodzi. Biorę Duphostan od 16 do 25 dc.
    Zaczęłam robić w tym cyklu testy owulacyjne, które zaczęłam robić od 8dc tak pisało na ulotce bo mam 28 dniowy cykl. Testy te przez trzy dni wyszły pozytywne (8dc testowa grubsza od kontrolnej, pszez dwa kolejne dni obie kreski takie same, a potem już testowa bledsza dużo od kontrolnej więc testy negatywne.)
    Czy mogłabym Was prosić o interpretacje wykresu, czy owulacja może jeszcze wystąpić.
    W poprzednim cyklu nie miałam skoku tem i zaczęłam się martwić że cykle bezowulacyjne i stąd decyzja o zrobieniu testów owulacyjnych.
    Pomożecie?

    Mój cykl: https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • Emcia1987 Koleżanka
    Postów: 91 8

    Wysłany: 26 maja 2015, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    wyslij ink do cyklu?

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 26 maja 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przesyłam linki do dwóch cykli:

    https://ovufriend.pl/graph/542e8ca6ed7d9a7b973008b5dd55edab

    https://ovufriend.pl/graph/b141cfbfc0be13c7e879a623377ae7c1

    Nie wiem czy w dobry sposób dodaje te linki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2015, 20:38

    atdc3e5exzk12dxf.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ