X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pozytywny test owulacyjny a brak skoku temperatury.
Odpowiedz

Pozytywny test owulacyjny a brak skoku temperatury.

Oceń ten wątek:
  • Di@33 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma80 mam tak samo jak ty i tez się zastanawiam jak to interpretować? :-/

    Di@33
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś już badania hormonów?

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • Emma80 Autorytet
    Postów: 1263 562

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie okazało się, że urosła torbiel. Nie wiem do końca czy i jaki miało to wpływ na temperaturę i owulację. Pod koniec cyklu temperatura zdążyła jeszcze wzrosnąć, ale możliwe, że to przez luteinę, którą zalecił ginekolog.

    Starania od 09.2011r.
    sierpień 2014 - I operacja usunięcia mięśniaków,
    14 c.s.
    luty 2016 - II operacja usunięcia mięśniaków,
    wrzesień 2016 - usuwamy polipa...
  • Di@33 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie robiłam, jeśli do sierpnia się nie uda wszystkie badania zrobimy na urlopie w PL, a póki co temperatura wzrasta :-/ jednak od dwóch dni boli mnie brzuch jak na @

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2015, 15:59

    ewi0808 lubi tę wiadomość

    Di@33
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 5 lipca 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, bardzo proszę o poradę, ponieważ jestem jeszcze w tych tematach trochę zielona. Biorę od dwóch tygodni bromeegon na zbicie prolaktyny. Od poniedziałku ponadto lykam antybiotyk i przeciwgoraczkowy lek na receptę ponieważ przytulilo się do mnie jakieś chorobsko (drogi oddechowe). I teraz moje pytanie, jeśli test lh wyszedł mi w pt pozytywny - kreska ciemniejsza od testowej (w sb już kreska ledwo widoczna), był typowo owulacyjny śluz, a temp ani drgnęła tzn. że do owu nie doszło? Czy może jednak ten silny lek przeciwgoraczkowy mógł spowodować brak wzrostu temperatury? Z góry dziekuje za pomoc. :)

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 5 lipca 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przypadku choroby a w wszczególnosci jak masz goraczke, pomiar temp nie jest wiarygodny

    miska122 lubi tę wiadomość

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zgubiłam się! Mój cykl żyje własnym życiem. Mam 26-28 dc i teraz mierz tempkę i od początku mam 36,22 albo 36,44 a dziś 18 dc i temp 36,46 od wczoraj robię testy owul bo coś mnie tak jajniki bolą i 17 i 18 dc mam pozytywne testy przy cyklach 26-28!! Jak to możliwe zwłaszcza że temp niska od początku. Któraś coś może?

    lolicia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/458e2157278e62a6e699c3ff7b1c6a31

    Treselle lubi tę wiadomość

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 12 lipca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorąc pod uwage 6 niższych temp omijając ta z14 dc t o mogłaby być owulacja tak jak wskazuje ovu. Różnica od najniższej temp 36,22 a do skoku 36,44 wskazuje na różnice o twie kreseczki wieć było by ok. tylko czemu teraz wychodza testy pozytywne hm.. No ja bym jeszce poczekałą jaka temp bedzie jutro i jaki śluz. Może Ci sie wydłuży cykl, a może masz późne ovulacje.
    Ovufr wyyznaczył Ci owulacje przerywana linią więc nie jest program pewny co i jak, Jeszcze może zmienić date ovulacji.
    Żeby była owulacja nie musis zmieć jakiś oszałamiających skoków.

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ewi, dziś i wczoraj mam temp 36,55 a co do śluzu to tylko i wyłącznie kremowy i mało. Ciekawe kiedy @ nadejdzie. Wczoraj robiłam kolejny test owu i kreska mocniejsza od poprzednich. Jutro robię progesteron bo chyba ostro mi nawalają hormony.

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 12 lipca 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłas juz wszyustkie hormony? Długo sie staracie?

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W lutym poroniłam i narazie obserwuję swoje cykle bo Za miesiąc będziemy się starać. Robiłam tylko tsh, prolaktynę, drimery i wszystko jest w normie został tylko progesteron.no ale mam bóle podbrzusza a jak mam okres to raz już tydzień wcześniej mam ból na @ a raz wogóle nic mnie nie boli i nawet nie wiem że okresu dostałam. Coś się dzieje ale nie wiem co i do tego niska tempka.

  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 12 lipca 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a lh, estradiol, tarczyca, testosteron ??
    też tak mam ze raz sa objawy a raz nie ma

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 12 lipca 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka wrote:
    Cześć, bardzo proszę o poradę, ponieważ jestem jeszcze w tych tematach trochę zielona. Biorę od dwóch tygodni bromeegon na zbicie prolaktyny. Od poniedziałku ponadto lykam antybiotyk i przeciwgoraczkowy lek na receptę ponieważ przytulilo się do mnie jakieś chorobsko (drogi oddechowe). I teraz moje pytanie, jeśli test lh wyszedł mi w pt pozytywny - kreska ciemniejsza od testowej (w sb już kreska ledwo widoczna), był typowo owulacyjny śluz, a temp ani drgnęła tzn. że do owu nie doszło? Czy może jednak ten silny lek przeciwgoraczkowy mógł spowodować brak wzrostu temperatury? Z góry dziekuje za pomoc. :)

    W tym przypadku sugerowałabym sie testem ovu poniewaz jakakoliwek infekcja a już goraczka zakłucają pomiary temp i są one nie wiarygodne

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • Fyfes Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 lipca 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny popatrzycie może na to ...
    Mam cykle 25 zawsze równo i idealnie.. czyli teoretycznie idealnie do wyliczenia dni płodnych.. od tego miesiąca zaczełam mierzyć temperaturę i mierzyłam ją do dni płodnych teoretycznie-w piątek wieczorem wylatywałam do Grecji -wiec stwierdziłąm,ze dalsze pomiary bedą bez sensu-zmiana czasu temperatur itd..

    tylko w tym całym wykresie nie podobało mi się jedno -ovu wyznaczyło mi owulacje na poniedziałek...9 dzien cyklu (?)

    testy owu wyszły pozytywne w 10-11dniu cyklu czyli dopiero po nich powinnam mieć owulacje.

    natomiast ból okołoowulacyjny w 11 i 12 dniu cyklu.

    nawet wg ovufriend zmienił mi dzien spodziewanej miesiączki!!!

    jakby tak faktycznie wypadała to w moim przypadku byłaby to anomalia-nigdy nie zdarzyło się by dni się poprzestawiały.
    wiec kiedy miałam mogła być owu?? w srodę ?? w czwartek ??
    możecie popatrzeć na to...
    wg moich obserwacji pewnie mogła byc w czwartek ...
    tu jest link do mojego wykresu

    https://ovufriend.pl/graph/f18c250cc93ff53f6e2c37b24de229c0

  • Amantha Koleżanka
    Postów: 73 14

    Wysłany: 23 lipca 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomożecie mi w interpretacji? Dopiero zaczęłam swoją przygodę z Wami i patrze jak Sroka w ten wykres i jedyne czego się boje,to że owulacji nie było. Choć jajnik bolał wczoraj bardzo. Poniżej podaję Wam mój wykres. Bardzo WAs proszę spójrzcie na to:(
    https://ovufriend.pl/graph/cbb1f477b0c64453314af9b65253e73b

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2015, 09:18

  • Już raz rodziłam Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 27 lipca 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje pomóc mi w interpretacji mojego wykresu.
    Czy jest jakaś szansa na ciaze??
    I w jakim stopniu??
    68230a9102995153744825274c8bc708.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam.
    mierzylam temp we wczesniejszych dwoch cyklach caly miesiac mialam 36.2-4 (nawet nie wiedzialam ze mam taka niska) w czasie kiedy powinna byc owu tez taka niska byla. odpuscilam mierzenie temp. z obliczen wynika ze owu dzis/jutro. (mialam ost nieregularne cykle). teraz z ciekawosci zmierzylam temp mam 36.7 i pol. czy to moze byc na owu czy za maly skok?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam ze sluz jakby plodny mialam 3 dni temu i szyjka bardzo wrazliwa podczas stosunku i bol lewe jajnika podczas stosunku. myslalam ze owu byla wtedy. dzis rano podczas ❤ szyjka spoko natowiast lekkie klucie i bol z prawego jajnika. sluz dalej jest- wodnisty

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie można niczego powiedzieć na podstawie jednej temperatury. Jeśli nie mierzyłaś w tym cyklu temperatury, to pozostaje regularnie współżyć i czekać na przewidywany termin @ - może akurat @ nie przyjdzie :). Szkoda, że odpuściłaś, bo obserwacje naprawdę bardzo mogą pomóc w staraniach, na pewno bardziej niż wyliczanie owu. I możliwe, że poprzedni cykl był bezowulacyjny, co jak najbardziej ma się prawo zdarzyć i nie jest żadną patologią. No chyba, że takie cykle będą się powtarzać, ale nie będziesz o tym wiedzieć, jeśli nie będziesz prowadzić obserwacji, albo monitorować cykli.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ