X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anette93 wrote:
    Cześć Dziewczynki mam do was prośbę :)
    Wczoraj robiłam test owulacyjny i wyszedł negatywny natomiast temperatura idzie w dół. Czy możecie zerknąć do mojego wykresu? Czy to może być owulacja?? Proszę o info :)


    7302f22b0d17e8c3c74bf4ba90ca49f6.png
    Może. A dziś robiłaś test?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _mamofaza Ekspertka
    Postów: 146 174

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wiesz może dlaczego wykres pokazuje, że dni płodne?

    dqprx1hpdyzxk31g.png

    dqprj44j5qc2k5ef.png
  • Anette93 Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Może. A dziś robiłaś test?

    No jeszcze nie robiłam, będę robić wieczorem podobno lepiej wieczorem :)

    Anette93

    2x1nxuuni6okz179.png
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/deebb466eda6c4ac1337a528d65dce68

    Hejka, chciałabym prosić o pomoc w interpretacji wykresu. Od owulacji ciągle boli mnie lewy jajnik... Czy to może być spowodowane zagnieżdżaniem się zarodka.?

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _mamofaza wrote:
    Hopeless wiesz może dlaczego wykres pokazuje, że dni płodne?
    Bo zaznaczylas śluz rozciągliwy. Dni płodnych jest wiele. Do ovu może być jeszcze trochę albo jeeeeszcze trochę.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amellia wrote:
    https://ovufriend.pl/graph/deebb466eda6c4ac1337a528d65dce68

    Hejka, chciałabym prosić o pomoc w interpretacji wykresu. Od owulacji ciągle boli mnie lewy jajnik... Czy to może być spowodowane zagnieżdżaniem się zarodka.?
    Może. Nie musi. Wykres masz bardzo ładny. Powodzenia!

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _mamofaza Ekspertka
    Postów: 146 174

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja właśnie nie wiem co z tym sluzem teraz mnie zalewa wodnisty. Bardzo dziwny mam ten cykl.

    dqprx1hpdyzxk31g.png

    dqprj44j5qc2k5ef.png
  • Anette93 Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Może. A dziś robiłaś test?


    Robiłam i znowu dupa :(

    Anette93

    2x1nxuuni6okz179.png
  • Sakota Znajoma
    Postów: 27 49

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    jestem tutaj nowa i mam do Was prośbę o pomoc w interpretacji mojego wykresu. Ovu już kolejny raz zmienia mi termin owulacji, najpierw 11dc, potem 13dc no i teraz 15 dc... Natomiast inne aplikacje podają tylko 11dc, z czym też się zgadzam według metody NPR. Zerknijcie proszę na mój wykres i podpowiedzcie czy ja coś źle rozumiem, czy Ovu nie tak wyznaczyło?

    PS. Testy owulacyjne wychodziły ujemne, linia testowa zawsze jaśniejsza od kontrolnej.

    https://ovufriend.pl/graph/8909ccd1db9b6886eb01454ffb39778a

    3jgxs65g597xnqv1.png
    8909ccd1db9b6886eb01454ffb39778a.png
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym powiedziała że Ovu była 14dc.

    kmala, Sakota lubią tę wiadomość

  • Sakota Znajoma
    Postów: 27 49

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amellia wrote:
    Ja bym powiedziała że Ovu była 14dc.
    Też tak mogło być, tylko że wychodziły ujemne testy owulacyjne i troszkę mnie to niepokoi.

    3jgxs65g597xnqv1.png
    8909ccd1db9b6886eb01454ffb39778a.png
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja robiłam testy w poprzednich cyklach to przez cały cykl wychodziły mi negatywne. Jedyny pozytywny był wtedy jak owulacyjny wykorzystałam jako ciążowy i zrobiłam go 14dpo. Zaszłam wtedy w ciążę wiec na pewno miała owulacje, a jednak testy nie wyłapał tego.

    Znasz siebie. Jeśli czułaś, ze to było np. w 11dc czy sądząc po temp. w 14dc to owulka wystąpiła. Trzeba cierpliwie czekać. ;)

    Sakota lubi tę wiadomość

  • Sakota Znajoma
    Postów: 27 49

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amellia wrote:
    Jak ja robiłam testy w poprzednich cyklach to przez cały cykl wychodziły mi negatywne. Jedyny pozytywny był wtedy jak owulacyjny wykorzystałam jako ciążowy i zrobiłam go 14dpo. Zaszłam wtedy w ciążę wiec na pewno miała owulacje, a jednak testy nie wyłapał tego.

    Znasz siebie. Jeśli czułaś, ze to było np. w 11dc czy sądząc po temp. w 14dc to owulka wystąpiła. Trzeba cierpliwie czekać. ;)
    Amelia gratuluje ;)
    Ahh to nieszczesne czekanie, obym podzielila Twoja historie ;)

    3jgxs65g597xnqv1.png
    8909ccd1db9b6886eb01454ffb39778a.png
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sakota wrote:
    Amelia gratuluje ;)
    Ahh to nieszczesne czekanie, obym podzielila Twoja historie ;)


    Niestety poroniłam i dalej się staramy, ale się nie poddaje. Będę do Ciebie zaglądać :)

  • aisak95 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy zaznaczyć ostatnia tem jako zaburzona - pomóżcie. Sprawa wyglada następująco: mierzę tem codziennie o 7:30, tylko gdy zdarzyło mi się mierzyć ja w innej godzinie zaznaczyłam tem jako zaburzona. Ostatnio nagle musiałam wstać Ok 6:00 i chwile chodziłam zanim ponownie położyłam się - w sumie spałam Ok 40 min przed mierzeniem. Tem zmierzyłam standardowo o 7:30, ale mówi się, ze nie powinno się wychodzic z łóżka, ze ma być to tem jakby ze snu. U mnie tak nie było. Dodatkowo mam mętlik, bo przez ostatni skok tem ovu zaznaczyło owulacje, już myślałam ze mam cykl bezowulacyjny, bo planowany termin @ jest na 23.01. Nie wiem co mam myśleć, nie robię testów owulacyjnych, przeważnie cykle mam regularnie 32,33,34 dni, czy to mozliwe żeby owulka była tak późno czy raczej to skok tem prognozuje @? Nigdy nie mam szczególnych objawów na @ poza (czasem) bólami dzień przed, a wcześniej (czasem) wrażliwymi piersiami. Teraz tylko jeden dzień lekko pobolewaly mnie sutki o to wszystko. W dniu niby owulacji kuł mnie lewy jajnik, poza tym nic. Nie wiem co myśleć o tym :(

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @aisak95 - ja bym zignorowała temperaturę po tej krótkie drzemce, na pewno jest zaburzona. Co do wykresu, to jak najbardziej owulacja mogła przyjść tak późno, ale czy do niej doszło - tego jeszcze nie wiadomo. Jeden dzień podwyższonej temperatury o niczym nie świadczy, ale jeśli przez kolejne dni będzie się utrzymywać na wyższym poziomie, tzn. że jednak była :) Jest to bardzo możliwe, bo pojawił się śluz płodny. Powodzenia!

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • aisak95 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @m_d_f dzięki za mega szybką odp! :))) wiem, ze cykle bezowulacyjne zdążają się i jest to rzecz normalna jeżeli zdążą sie raz na jakiś czas, myślałam ze i u mnie tak jest dlatego nie martwiłam się, ze coś ze mną nie tak tylko było mi trochę smutno. Jeżeli faktycznie owulka wystąpi tak późno, to tylko i wyłącznie znak dla mnie na następny cykl o większa czujność :D teraz troszeczkę odpuściliśmy bo myślałam, ze w tym cyklu nic nie wydarzy się, a tu proszę :D czekam z niecierpliwością do jutra.

  • kokolinek :) Koleżanka
    Postów: 36 1

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co z tym moim cyklem jest nie tak? Mam pierwszy taki cykl, w którym mam tak niskie temperatury! Zawsze po owulacji było widać wyraźny wzrost temperatur, a teraz nie wiem co się dzieje.Czy może mieć na to wpływ, że wyrywałam zęba chirurgicznie i przez cały tydzień byłam na tabletkach przeciwbólowych? Przez 1 dzień zażyłam 2 silne tabletki, a później już tylko ibuprom... Nie miałam śluzu wtedy gdy teoretycznie wypadały mi dni płodne, teraz niby jakiś tam był, ale to nie taki jak zawsze... :(

    Nie wiem co mam myśleć o tym wszystkim


    8704afe1dee699a21952cee8034ef8dc.png

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @kokolinek - póki co wykres wygląda na bezowulacyjny. Skoro teraz masz śluz płodny - możliwe, że dopiero teraz szykuje się owulacja. Możliwe, że zabieg wpłynął na opóźnienie. Musisz dalej obserwować cykl, czy temperatury nie zaczną rosnąć.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prosze o rzucenie okiem na moj wykres.
    Owulacja najpierw zostala wyznaczona na 11dc przerywana linia, mialam nawet standardowe plamienie okoloowulacyjne, ale dzis po wprowadzeniu temperatury dzien owulki zmienil sie na 9dc (uwazam ze to bzdura). Poniewaz zalewa mnie od 2 dni fala sluzu kremowego mega rozciagliwego (ponad 5cm) zrobilam znow test owu. Wyszedl bardzo pozytywny, dzis jest 17dc. Test byl tez pozytywny rowniez 12dc ale wtedy kreska byla jednak troche bledsza niz dzis.

    Myslicie ze owulka jednak bedzie? Czy moze wszystkie obserwacje sa zaburzone przez chorobe/antybiotyk i lepiej sobie odpuścić ten cykl?

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
‹‹ 741 742 743 744 745 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ