X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Agrafka 19 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 21 września 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod wykresem masz taka ikonkę udostępnij wykres klikasz na to i wyświetli Ci się ikonka z ustawieniami i kliknij miniatura. I już będzie udostępniony

    Janina12 lubi tę wiadomość

    Agrafka 19
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 21 września 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo Agrafka19 spróbuję :-)


    Janina
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 21 września 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałabym prosić o pomoc, może ktoś będzie wiedział więcej.
    Jestem po 3 poronienianiach moje wykresy za każdym razem przedstawiają się tak samo, jest ok, nagle temperatura zaczyna spadać i, zanikają objawy ciążowe oraz przychodzi krwawienie-poronienie , jak myślicie czy to wina progesteronu ?

    120f2e63fab36491cc5bae1117ba0d4a.png

    Janina
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 września 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniecznie powiedz o tym lekarzowi. To jest mega dziwne. Nie wiem czy to poziom progesteronu bo nie znam Twoich wyników (warto je robić) ale tak czy inaczej musisz z lekarzem dokładnie przeanalizować i przeciwdziałać takiemu dalszemu przebiegowi sprawy.

    Przykro mi bardzo że musisz przechodzić przez takie rzeczy

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 21 września 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Koniecznie powiedz o tym lekarzowi. To jest mega dziwne. Nie wiem czy to poziom progesteronu bo nie znam Twoich wyników (warto je robić) ale tak czy inaczej musisz z lekarzem dokładnie przeanalizować i przeciwdziałać takiemu dalszemu przebiegowi sprawy.

    Przykro mi bardzo że musisz przechodzić przez takie rzeczy

    Bardzo dziękuję , w poniedziałek ide na wizytę żeby zobaczyć czy wszsytko się ładnie oczyściło, pokaże mu wyniki i zobaczymy co dalej....

    Janina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki masz poziom progesteronu 7 dpo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy możecie zerknąć na mój wykres? Zazwyczaj od 14dc albo i wcześniej mam sporo płodnego śluzu. Teraz tylko te dwa razy, po nocy był typowo płodny, w reszcie dnia kremowy.
    Od jakiegoś czasu biorę castagnus na złagodzenie objawów @ oraz wiesiołka, dlatego ciekawi mnie czemu śluzu płodnego nie ma. Chyba że aż tak przesunęła mi się owulacja. Dodam że po owu muszę brać luteinę, czyli u mnie zazwyczaj 16-17dc, a bez bez wiedzy że owu była średnio mam ochotę. Czekać jeszcze czy zacząć niedługo brać?
    I co myślicie o temperaturach? Niezbyt się jeszcze na tym znam.

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 22 września 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xcandyx wrote:
    Dziewczyny, czy możecie zerknąć na mój wykres? Zazwyczaj od 14dc albo i wcześniej mam sporo płodnego śluzu. Teraz tylko te dwa razy, po nocy był typowo płodny, w reszcie dnia kremowy.
    Od jakiegoś czasu biorę castagnus na złagodzenie objawów @ oraz wiesiołka, dlatego ciekawi mnie czemu śluzu płodnego nie ma. Chyba że aż tak przesunęła mi się owulacja. Dodam że po owu muszę brać luteinę, czyli u mnie zazwyczaj 16-17dc, a bez bez wiedzy że owu była średnio mam ochotę. Czekać jeszcze czy zacząć niedługo brać?
    I co myślicie o temperaturach? Niezbyt się jeszcze na tym znam.

    Ja widzę ładny skok 14sc. To ze nie zauważyłaś więcej dni płodnego śluzu-może byl w środku a może w tym cyklu bylo go mniej. Ja bym na Twoim miejscu poczekała na jutrzejszy pomiar i jeśli będzie na podobnym poziomie znaczy owu była 13 lub 14 dc (śluz i szyjka są zgodne pod tym względem) i zaczęła brać luteine

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 22 września 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    A jaki masz poziom progesteronu 7 dpo?

    Nie wiem jeszcze go nie badałam, po 2 poronieniu dostałam progesteron 3 razy dziennie , ale skończyło się jak zawsze... może jeszcze za mała dawka, choć to było 200 mg

    Janina
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 22 września 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janina12 wrote:
    Nie wiem jeszcze go nie badałam, po 2 poronieniu dostałam progesteron 3 razy dziennie , ale skończyło się jak zawsze... może jeszcze za mała dawka, choć to było 200 mg

    A może to nie progesteron jest powodem... Może trzeba poszukać dalej...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 września 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janina12 - po dwóch poronieniach to ja bym już zrobiła chyba wszystkie możliwe badania, żeby znaleźć przyczynę, a nie gdybała, czy to wina progesteronu... Czy Twój lekarz niczego Ci nie zlecił? Tak na ślepo Ci przepisał ten progesteron? To jest naprawdę dziwne podejście, ja bym zmieniła ginekologa.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 22 września 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie badał progesteronu na dobra sprawę nic nie badał :-( Problem w tym że ja mieszkam we Francji a tu wszyscy wszsytko zlewają że tak brzydko powiem do 3 miesiąca ciąży... a co mają robić takie dziewczyny jak ja co nie moga dotrwac do tego 3 miesiąca ! W poniedziałek mam u niego wizytę , myśle ze ten progesteron to żeczywiście nie mam za wysoki , ale oprócz tego jest jeszcze jakiś inny problem, myślę że może to być problem z zagęstą krwią , problem krzepliwości krwi występował zarówno u mojej babci jak i mamy :-(

    Janina
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 września 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, no to nie wiem, co Ci poradzić. Tak czy siak szukałabym innego lekarza. Może zgłoś się do jakiejś kliniki leczenia bezpłodności?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 23 września 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Hmm, no to nie wiem, co Ci poradzić. Tak czy siak szukałabym innego lekarza. Może zgłoś się do jakiejś kliniki leczenia bezpłodności?

    m_d_f zobaczę co mi powie w poniedziałek, moze wreszcie zleci mi jakies badania po 3 poronieniach tutaj kobieba jest kwalifikowana do poronień nawracających i łatwiej dostać skierowania na badania... zobaczę w poniedziałek.

    Janina
  • Franuszka Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 23 września 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakim termometrem mierzycie temperaturę?,ja mam elektroniczny i wciąz mam temperature ponizej 36,dziwne mi to jest,przez to moje wykresy są do niczego.

    Aniołek 02.05.2017 (*)
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 23 września 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janina12, trzymam kciuki, żeby szybko wyjaśniło się, co jest przyczyną i żeby kolejna ciąża przebiegła już książkowo :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 23 września 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franuszka, to nie musi być wina termometru, może po prostu masz taką niską temperaturę ciała. Jeśli masz skok, a na wykresie można zaobserwować podział na niższe i wyższe temperatury, to jest ok. Jeśli się martwisz niskimi temperaturami, możesz sobie zbadać tarczycę.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Agrafka 19 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 23 września 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franuszka koleżanka ma rację zbadaj tsh.ja starałam się 7lat o mojego skarba ale to z różnych przyczyn tyle. Ale w ciąży okazało się że mam niedoczynnosc tarczycy. Przez co teraz mam problem z zajściem w kolejna ciążę.

    Agrafka 19
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janina12 wrote:
    Nie, nie badał progesteronu na dobra sprawę nic nie badał :-( Problem w tym że ja mieszkam we Francji a tu wszyscy wszsytko zlewają że tak brzydko powiem do 3 miesiąca ciąży... a co mają robić takie dziewczyny jak ja co nie moga dotrwac do tego 3 miesiąca ! W poniedziałek mam u niego wizytę , myśle ze ten progesteron to żeczywiście nie mam za wysoki , ale oprócz tego jest jeszcze jakiś inny problem, myślę że może to być problem z zagęstą krwią , problem krzepliwości krwi występował zarówno u mojej babci jak i mamy :-(

    a mutacje mthfr badałyście? Zrób badania koniecznie! I na trombofilię.
    Jak nie wiesz jak we Francji (alb lekarz Ci nie da skierowania) to zamów na testdna.pl
    Bo wtedy clexan i aspiryna muszą być...

  • Elizaa8 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 24 września 2017, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12 CS. Proszę o jakieś uwagi. Dziękuję.

    7e317ccbb6b13a0b36d2ed045465f467.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2017, 01:35

‹‹ 784 785 786 787 788 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ