X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Skoki temperatur

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Elena91 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś mi wyjaśni skoki temperatur na moim wykresie?

    Udostępniony na tablicy

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten przed owu, to nie wiem co oznacza, ale ja miewałam tak samo - 2-3 dni przed owulacją skok temperatury. A ten w 7 dpo, to prawdopodobnie stąd, że w tym dniu progesteron jest najwyższy w cyklu.

    Elena91 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elena91 wrote:
    Ktoś mi wyjaśni skoki temperatur na moim wykresie?

    Udostępniony na tablicy

    Na pewno zacznij od zmiany termometru.
    Nie będzie takich różnic aż.
    Elektroniczny z dwoma miejscami po przecinku.
    Na tym co mierzysz nie odnotujesz różnicy między 36.60 a 36.69

    Elena91 lubi tę wiadomość

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 Ty serio odnotowujesz temperatury z taką dokładnością? Na Ovu jest to oczywiście możliwe, ale już na papierowych wykresach nie za dobrze to wygląda,w zasadzie tam zaznaczasz do 0.05, czyli jak wyjdzie 36.44 to wpisuję 36.45 (jak 36.46 to też sobie zaznaczam 36.45. W zasadzie wyniosłam to z nauk z poradni. I w książeczce, którą dostałam również jest to przedstawione w ten sposób. A Dr nic mi nie mówi żeby takie wykresy jakie jej przedstawiam były nieprawidłowe.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Ania1003 Ty serio odnotowujesz temperatury z taką dokładnością? Na Ovu jest to oczywiście możliwe, ale już na papierowych wykresach nie za dobrze to wygląda,w zasadzie tam zaznaczasz do 0.05, czyli jak wyjdzie 36.44 to wpisuję 36.45 (jak 36.46 to też sobie zaznaczam 36.45. W zasadzie wyniosłam to z nauk z poradni. I w książeczce, którą dostałam również jest to przedstawione w ten sposób. A Dr nic mi nie mówi żeby takie wykresy jakie jej przedstawiam były nieprawidłowe.

    Ja nie powiedziałam że są nieprawidłowe.
    Papierowych zrobiłam może z 3 ale właśnie przez tą niedokładność po prostu mi się nie chce. Wolę jednak udogodnienia i elektronikę. W telefonie też mam 2 aplikacje do wpisywania i jakoś najbardziej mi jednak OvuF pasuje.

    Co do jakiś skoków i różnic w temperaturze- właśnie przez dokładniejszy termometr i dokładne zapisywanie wyszło że mam problem z prolaktyną, niedomogą ciałka żółtego, progesteronem- po prostu to widać po wykresie...
    I dlatego warto mieć dobry termometr.
    Widzę, że się starasz dłużej ode mnie, ale ja na przestrzeni tych moich kilku cykli bardzo dużo potrafię już wywnioskować i jak idę do lekarza, to sama robię pakiet badań przed wizytą, żeby po niej wyjść już z konkretną diagnozą i leczeniem. I powiem szczerze, jak na razie nie chybiłam.

    Ale jak jesteś pod opieką lekarza, to słuchaj jego. Nie ma złotego środka na wszystko.

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja trochę wątpię w dokładność termomertu co do 0.01 i dla mnie bardziej czytelne są dla mnie do 0.05. Na szczęście nie musimy z mężem działać na własną rękę ;-) A prawda jest też taka,że się nie spinamy. Wiadomo, robimy badania, leczymy co trzeba, ale ze spokojem. Nie można dać się zwariować. Powodzenia ;-)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ