X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów śluz płodny/niepłodny???
Odpowiedz

śluz płodny/niepłodny???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 3 marca 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś mógłby mi pomóc odpowiedzieć na pytanie odnośnie śluzu. Dopiero się uczę NPR i nie wszystko wiem. Otóż w 6 dc pojawił mi się śluz rozciągliwy, czyli płodny, był obecny do 9 dc. Dzisiaj jest 10 dc a śluz jest kremowy, czyli jak rozumiem niepłodny. Co to oznacza? Że była już owu? Wg temp nie było. No i to trochę za wcześnie chyba na owu....?
    W poprzednim owu miałam 16 dc. Chyba że program mi źle wyznaczył...czy mogę prosić o interpretację mojego wykresu z tym co opisałam?
    1d5b735a757b8cea70c0983c25cb73c0.png

    poprzedni cykl

    55f6d221343bad84951f13e2da35eb58.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2014, 14:32

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 3 marca 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na moje oko, była to może po prostu przymiarka do owulacji? Jeśli temperatura nie wzrasta po okresie objawu śluzu, to znaczy, że do owulacji nie doszło, ale nie ma się co martwić - może to po prostu była przymiarka i wkrótce znowu "rozwinie" się objaw śluzu z nadzieją na kończący efekt, czyli wzrost temperatury potwierdzający owulację. :) Jeśli jednak temp. nie wzrośnie, może to być cykl bezowulacyjny - jeśli zdarza się raz lub dwa razy do roku, to nie ma się czym martwić. :)

    Mechanizm kobiecego organizmu często płata figle - to, że miałaś wcześniej owulkę w 16dc nie oznacza, że zawsze tak będzie. ;) Dla porównania - na podstawie kilku miesięcy obserwacji wiem, że owulację mam dość późno (od 20 do nawet czasem 30 dc.), ale raz zdarzyło mi się, że miałam w 9. :) Później wszystko się na szczęście wyjaśniło.

    Obserwuj się dalej cierpliwie, zapisuj wszystko i konsultuj z innymi dziewczynami - na pomoc zawsze możesz liczyć. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2014, 17:10

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 marca 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurka wrote:
    Czy ktoś mógłby mi pomóc odpowiedzieć na pytanie odnośnie śluzu. Dopiero się uczę NPR i nie wszystko wiem. Otóż w 6 dc pojawił mi się śluz rozciągliwy, czyli płodny, był obecny do 9 dc. Dzisiaj jest 10 dc a śluz jest kremowy, czyli jak rozumiem niepłodny. Co to oznacza? Że była już owu? Wg temp nie było. No i to trochę za wcześnie chyba na owu....?
    W poprzednim owu miałam 16 dc. Chyba że program mi źle wyznaczył...czy mogę prosić o interpretację mojego wykresu z tym co opisałam?
    Czyli szczyt sluzu był 9 dc czyli temp po owulacyjna (jeżeli owulacja nastąpiła) dopiero wzrośnie :) Temp nie zawsze wzrasta zaraz po szczycie. Owulacja może wystapić od 3 dni przed do 3 dni po szczycie śluzu a temp podobnie może podskoczyć ok 3 dni przed do 3-4 dni po owulacji wiec załużmy że np owulka wystapi w 3 dniu po szczycie (najpóźniej jak może) czyli 11 dc ( pierwszy dzien liczy sie dzień szczytu) a temp może wzrosnąć do 3-4 dni po owulce czyli załóżmy że podskoczy najpóźniej jak może to wychodzi że wzrost temp może nastąpić najpóźniej około 14 dnia cyklu.
    Oczywiście jeżeli juz płodny śluz nie będzie występował bo jeżeli temp nie wzrośnie a pojawi sie śluz to od nowa trzeba wyznaczyć szczyt potem linię podstawową i obserwować wzrost :)
    Zerknij do moich porad pamiętnikowych nt. NPR może Ci coś pomogą

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 3 marca 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, Andzia bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że owu będzie. Vanessa na pewno zajrzę do twojego pamiętnika.

    Odnośnie śluzu, to zaznaczyłam rozciągliwy, bo się rozciągał, ale wyglądał, jak glut-przepraszam za wyrażenie-na pewno nie wyglądał jak Bj.

    Vanessa, zapytam jeszcze o regułę 20/21, jeżeli notowałam od 12 m-cy długość cykli, i najkrótszy był 26 dniowy, to odejmuję 20? Wychodzi, że 6 dc już się u mnie zaczynają dni płodności? Jeden cykl miałam 25 dniowy, ale nie dodałam 2 dni plamień przed @, także nie wiem, czy był 25 dniowy, czy 27???( nigdy wcześniej nie miałam plamień przed @) U mnie zgadzało by się z tym śluzem, bo zaczął mi się 6dc..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2014, 19:31

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 3 marca 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak myślicie, czy program w poprzednim cyklu dobrze wyznaczył mi owu? Czytałam, że różnie to bywa.. Ja dodatkowo zaznaczam sobie temp na kartce, więc w tym cyklu porównam z tym co mi zaznaczy program.
    Przepraszam za ilość pytań:-)

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    kurka wrote:
    Vanessa, zapytam jeszcze o regułę 20/21, jeżeli notowałam od 12 m-cy długość cykli, i najkrótszy był 26 dniowy, to odejmuję 20? Wychodzi, że 6 dc już się u mnie zaczynają dni płodności? Jeden cykl miałam 25 dniowy, ale nie dodałam 2 dni plamień przed @, także nie wiem, czy był 25 dniowy, czy 27???( nigdy wcześniej nie miałam plamień przed @) U mnie zgadzało by się z tym śluzem, bo zaczął mi się 6dc..
    Niby to tak wygląda jak piszesz z tym że 26-20= 6 czyli pierwsze 6 dni cyklu są niepłodne ale wliczając także dni z miesiączką ale ta metoda nie jest zbyt dokładna bo tak jak piszesz Tobie śluz pojawił się w 6 dc czyli sie nie sprawdziło bo niby jeszcze ten 6 dzień ma być niepłodny :/ W pierwszej fazie cyklu nie można wykluczyć poczęcia.
    kurka wrote:
    Dziewczyny, a jak myślicie, czy program w poprzednim cyklu dobrze wyznaczył mi owu? Czytałam, że różnie to bywa..
    Nie ma możliwości dokładnego co do dnia wyznaczenia owulacji można sie tylko domyślać.
    kurka wrote:
    Odnośnie śluzu, to zaznaczyłam rozciągliwy, bo się rozciągał, ale wyglądał, jak glut-przepraszam za wyrażenie-na pewno nie wyglądał jak Bj.
    Należy zaznaczać szczyt śluzu wtedy kiedy w danym cyklu jest najlepszej jakości i nie musi on byc jak Bj. Jak już lepszy nie był to wtedy był szczyt.
    W poradach pamiętnikowych też o tym pisałam :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurka wrote:
    Jeden cykl miałam 25 dniowy, ale nie dodałam 2 dni plamień przed @, także nie wiem, czy był 25 dniowy, czy 27???( nigdy wcześniej nie miałam plamień przed @) U mnie zgadzało by się z tym śluzem, bo zaczął mi się 6dc..
    Plamienie nie zalicza się do nowego cyklu (cykl zaczyna się od krwawienia), więc moim zdaniem Twój najkrótszy cykl to 25 dni i według niego powinnaś liczyć.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Plamienie nie zalicza się do nowego cyklu (cykl zaczyna się od krwawienia), więc moim zdaniem Twój najkrótszy cykl to 25 dni i według niego powinnaś liczyć.
    Właśnie... niektóre dziewczyny tak mówią że lekarz im tak powiedział a mnie lekarz powiedział że pierwszy dzień plamienia to pierwszy dzień cyklu :/ i bądź tu mądry :/ Jak to mówia co kraj to obyczaj i z lekarzami też tak :P
    Ale nie twierdze że nie masz racji :) po prostu sie zastanawiam... niby prosta zasada (bo TAK lub NIE jeżeli chodzi o to czy zaliczyć plamienie do @) a różne opinie...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno tej reguły obliczeniowej nie stosuje sie przy cyklach krótszych niz 26 dni.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Właśnie... niektóre dziewczyny tak mówią że lekarz im tak powiedział a mnie lekarz powiedział że pierwszy dzień plamienia to pierwszy dzień cyklu :/ i bądź tu mądry :/ Jak to mówia co kraj to obyczaj i z lekarzami też tak :P
    Ale nie twierdze że nie masz racji :) po prostu sie zastanawiam... niby prosta zasada (bo TAK lub NIE jeżeli chodzi o to czy zaliczyć plamienie do @) a różne opinie...
    Ze względu na stosowanie określonej metody obserwacji (metoda Rotzera) w tej kwestii przyjmuję jej zasady, a w teorii jest jasno określone, że "pierwszym dniem miesiączki jest pierwszy dzień krwawienia o właściwym dla danej pani natężeniu. Plamienie, to jeszcze nie miesiączka, ale końcówka poprzedniego cyklu".

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 3 marca 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję za odpowiedzi :-)


    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 4 marca 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam jeszcze dopisać, że dzisiaj pojawił się śluz rozciągliwy, jak bj, mało go było ale był :-)

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 4 marca 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Ze względu na stosowanie określonej metody obserwacji (metoda Rotzera) w tej kwestii przyjmuję jej zasady, a w teorii jest jasno określone, że "pierwszym dniem miesiączki jest pierwszy dzień krwawienia o właściwym dla danej pani natężeniu. Plamienie, to jeszcze nie miesiączka, ale końcówka poprzedniego cyklu".
    Ale mi nie chodziło o metodę rozpoznawania płodności tylko ogólnie o zdanie lekarzy w tym temacie że jeden powie tak a drugi inaczej a przecież powinno być w medycynie jasno powiedziane czy plamienie to pierwszy dzień miesiączki czy nie :P

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, mam pytanie - banalne zaznaczam :)
    jesli dzis rano mam rozciągliwy śluz to czy jeśli przytulanko będzie wieczorem to będzie już za późno?? jak to jest....?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2014, 09:04

  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 5 marca 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobre pytanie:-)

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 5 marca 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe wrote:
    cześć dziewczyny, mam pytanie - banalne zaznaczam :)
    jesli dzis rano mam rozciągliwy śluz to czy jeśli przytulanko będzie wieczorem to będzie już za późno?? jak to jest....?
    Jesteś w trakcie dni płodnych przytulanko jak najbardziej wskazane.
    Obserwuj śluz, po trzech wyższych temperaturach od dnia szczytu śluzu wejdziesz w okres niepłodności bezwzględnej i wtedy już będzie za późno na serduszkowanie.

    Vanessa oj gdyby w medycynie dało się wszystko tak jasno określić, a tu wszystko zależy od szkoły jaką praktykuje dany lekarz.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :-) tak
    Właśnie przed chwila przeczytałam na innym forum... :-)
    My w prawdzie ten cykl odpuszczamy ale już kiedyś mnie to pytanie nurtowało :-)

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 marca 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe wrote:
    cześć dziewczyny, mam pytanie - banalne zaznaczam :)
    jesli dzis rano mam rozciągliwy śluz to czy jeśli przytulanko będzie wieczorem to będzie już za późno?? jak to jest....?
    AnBe czasami u niektorych kobitek pojawia sie tylko 1 dzien sluzu rozciagliwego prze owulacja wiec serduszkujecie, u niekorych az 6 dni, zalezy od kobiety i danego cyklu.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 6 marca 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Dopiero zaczęłam obserwacje i mam kilka pytań byc może glupich ale naprawde mnie to zastanawia.
    1) Czy podczas owulacji zawsze jest rozciagliwy sluz i czy jest on niezbedny do zajścia w ciążę? Pytam poniewaz nigdy u siebie nie zauwazylam takiego śluzu który by miał konsystencje kurzego jajka bądź podobna a mimo to dwukrotnie zaszłam w ciążę!
    2) W jaki sposób najlepiej sprawdzac śluz?
    3) Ovu podpowiada mi zeby oprócz temp dodatkowo sprawdzac szyjke macicy ale jak to zrobic? Nie wepchne tak daleko paluchów zeby ja dotknąć a co dopiero macac :)

    Jestem po 2 poronieniach, poprzednim razem robiłam tylko testy owulacyjne ale teraz chciałabym dokładniej poobserwowac swój organizm. Bede wdzieczna za pomoc :)

    p19uskjohisr6juh.png
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 6 marca 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szyjki, to bada ją się raz dziennie, zawsze o tej samej porze.
    Najlepiej jedną nogę oprzeć np. na kibelku. Ręce muszą być umyte, wkładamy jeden albo dwa palce.
    Szyjka da się wyczuć, bo jest twardsza od ścian pochwy, taka jakby kulka.

    Sprawdzamy czy jest miękka( dotykiem przypomina usta) czy twarda ( dotykiem przypomina czubek nosa).
    Sprawdzamy, czy jest wysoko czy nisko. Najlepiej zacząć obserwacje w fazie lutealnej, bo wtedy jest nisko i łatwo jest ją wyczuć.
    sprawdzamy jeszcze czy jest otwarta czy zamknięta, (ja wyczuwam kreseczkę pod opuszkiem palca,jak jest zamknięta a jak jest otwarta, ta kreseczka się poszerza i robi się jakby zagłębienie w tym miejscu, tak że opuszek mi troszkę wpada w to zagłębienie :-)

    z doświadczenia wiem, że to nie łatwe, ale nie trzeba się poddawać, ja obserwowałam cały poprzedni cykl, a w tym cyklu dopiero zauważyłam różnice, i teraz mniej więcej wiem jak to u mnie wyglada...powodzenia w badaniu :-)

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ