X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów starania po implancie antykoncepcyjnym
Odpowiedz

starania po implancie antykoncepcyjnym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gorzka_mocca Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Przejrzałam forum i nie znalazłam żadnego tematu poruszającego zagadnienie starania się o malucha po stosowaniu antykoncepcji w formie implantu. W takim razie sama zacznę :-)

    Mam 31 lat, przez dwa lata miałam implant antykoncepcyjny Implanon, wcześniej stosowałam przez wiele lat tabletki antykoncepcyjne. Jestem pod stałą opieką ginekologa, wszystkie badania przed planowaną ciążą w normie (niedoczynność tarczycy uregulowana przez endokrynologa, na stałe Eutyrox). Lekarz dał zielone światło, aby zacząć się starać ;-)

    To mój pierwszy wykres, prowadzony jeszcze przed usunięciem implantu, abym zorientowała się w temperaturach itd.

    https://ovufriend.pl/graph/54d0c7ea53fece73fb0705adae171535

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 17:42

  • gorzka_mocca Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, być może którejś z Was przydadzą się te informacje.

    Zamieszczam link do wykresu:
    https://ovufriend.pl/graph/39809d644c9e084c7c558086031b3ca4

    Kalendarium:
    - od usunięcia implantu mija prawie miesiąc, mam wrażenie, że moje ciało jest nadal uśpione
    - 12.05. blady paseczek na teście owulacyjnym -myślałam, że to już koniec i takie slabe podrygi organizmu wracającego do siebie
    - 19.05. pasek testowy wykazuje zbliżającą się owulację, jest gruba kreska, wieczorem czuję ból lewego jajnika, wydaje mi się, że to owulacja (jak się okazuje, mogła to być rosnąca cysta)
    - 23.05. dopiero dziś odnotowuję skok temperatury
    - kiedy była owulacja? nie jestem pewna...
    - już od weekendu czuję się "inaczej" - chodzę częściej do toalety, piersi stały się nieco pełniejsze i jakby cięższe
    - 31.05. pierwsza beta - 76,64
    - 01.06. wizyta u ginekologa - dużo płynu, brak pęcherzyka (lekarz mówił, że to za wcześnie, aby go dostrzec, ale ilość płynu go niepokoi - podejrzewa ciążę pozamaciczną)
    Panika i lęk na maksa...
    - 02.06. pojawiają się dolegliwości bólowe w lewym boku, narastają...
    - 04.06. kładę się do łóżka, ból znowu rośnie, z lęku przed pęknięciem jajowodu jadę do szpitala - przyjęto mnie z podejrzeniem ciąży pozamacicznej
    - 05.06. od razu kładą mnie na stół, najgorszy moment w moim życiu:
    Leżysz w sali przedoperacyjnej wiedząc, że zaraz Cię otworzą i usuną życie, któe zaczęło się w tobie rozwijać, ale znalazło sobie do tego bardzo kiepskie miejsce, obok inne panie - czekają na CC, laparoskopię i łyżeczkowanie - wszystkie w jednej sali. Dalej, z korytarzy prowadzących do sal operacyjnych słychać co chwilę kwilenia nowonarodzonych cudzych dzieci... a Twoje zaraz usuną. Nigdy jeszcze tak nie łkałam, jak w tamtym momencie. Trafiłam na wyrozumiałe pielęgniarki, dobrą lekarkę.
    - 06.06. od wczoraj nic nie wiem, jedynie to, że jest "po wszystkim", na porannym obchodzie dowiaduję się jednak, że ciąży pozamacicznej nie ma!! to była cysta i duża ilość płynu, które najprawdopodobniej powstały po szoku, jakiego organizm dostał po usunięciu implantu, macica nietknięta, beta na ten moment 766,68

    Zalecenie kontroli bety i badanie USG za tydzień. Modlę się, aby to dziecko przeżyło ten stres i cały szok związany z pobytem w szpitalu i laparoskopią. Najgorsze teraz jest to oczekiwanie... aż pojawi się pęcherzyk, zarodek, zacznie bić serduszko.

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana dobrze że ciąża się utrzymała :* trzymam kciuki aby się wszystko dobrze potoczyło :*

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki! Ja implant wyciągałam początkiem lutego, od marca już było wszystko ok, w kwietniu ciąża, u nas niestety się nie utrzymała :( gin mówi, że implant nie ma z tym nic wspólnego ;)... trzymam kciuki za Was!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ