X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Termometr zwariował
Odpowiedz

Termometr zwariował

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bonita Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 17 marca 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie... Mierzę temperatury dopiero 3 cykl. Mam zwykły elektroniczny termometr kupiony w aptece za ok 15 zł. Poprzedni cykl mierzyłam właśnie nim i nie zauważyłam nic podejrzanego, bo wachania temperatury w normie, owulacja wyznaczona, wszystko ok. Ale w tym cyklu raz mi pokazał 37,2 i zdziwiona zmierzyłam raz jeszcze i temp 36,6. Myślałam że to jednorazowa sytuacja ale dziś intuicyjnie też zmierzyłam raz po raz i za każdym razem temp była coraz to niższa. O co chodzi? Czytałam, że jedna dziewczyna kupiła 4 termometry i za każdym razem wariowały. Dodam że mierzę o 6.00 i zawsze w tym samym miejscu w ustach pod językiem po prawej stronie.

    16.07.2016 - Aniołek <3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 17 marca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nieważne, że kolejne pomiary się różnią, liczy się ZAWSZE pierwszy pomiar i tylko on. Właśnie dlatego, że temperatura się zmienia i dlatego też, mierzy się zaraz po obudzeniu i nie wstając z łóżka. Poza tym do obserwacji powinno się używać dokładniejszego termometru, z dwoma miejscami po przecinku. Jeśli nie ufasz elektrycznemu, kup szklany owulacyjny (najlepiej), lub zwykły (wtedy liczy się też połówki, czyli jak pokazuje słupek między 37,1 a 37,2 - to zaznaczasz 37,15). Ale wtedy też liczy się tylko pierwszy pomiar :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego ja właśnie jestem zwolenniczką starych poczciwych termometrów rtęciowych. Mam parę elektronicznych które co chwilę pokazują co innego a rozbieżności są naprawdę ogromne. Dlatego w ogóle im nie wierzę i używam zwykłego rtęciowego. Możesz mierzyć parę razy pod rząd i pokaże to samo, więc absolutnie nie trzeba się głowić który pomiar prawidłowy :)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja testowałem dwa elektroniczne. Jeden owulacyny, jeden zwykły. Oba pokazywały podobna temp. owulacyjny dokładniekszą oczywiście. Pozniej trochę je przetrzymalam i temp. wzrosła o jakieś 2 kreski po przecinku, ale tym się nie sugeruję. Budzi mnie budzik, termometr lezy pod ręką, od razu mierzę, zapisuje i się nie skupiam co by było gdybym trzymała dłużej. Sygnał oznacza pomiar i to zapisuję. Wykres wygląda w miarę prawidłowo, w iść myślę że nie ma co zbytnio analizować. Dopóki widać owulacja przynajmniej

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missjust, dokładnie :)

    Missjust lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • bonita Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 17 marca 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli uważacie że nie powinnam zmieniać termometru tylko skupić się na pierwszym pomiarze i nie kombinować? Mierzyć temperaturę od razu po otworzeniu oczu?

    16.07.2016 - Aniołek <3
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 17 marca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem za. Wybrać jeden termometr, jedna porę i jedno miejsce. Pierwszy pomiar zapisać i patrzeć co będzie widać na wykresie. I jednak uważam też że owulacyjny jest lepszy bo ma dokładniejszą podziałkę

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • Marry Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziwczyny,

    U mnie wystapił podobny problem...termometr zwariował, ale tylko raz. Zaznaczyłam ten dzień jako do zignorowania. Teraz mam dwa i mierzę obydwoma. Jeden "rtęciowy" specjalny do ovu no i elektroniczny. W zasadzie pomiar jest miarodajny i różni się niemal za każdym razem o 0,2 stopnia, na rtęciówce wychodzi więcej. Zapisuje tylko z elektronicznego, bo tym zaczęłam cykl i tym skończę. Jakby miało się nie udać przerzucę sie na stare sprawdzone metody. Ta dzisiejsza technologia jest zawodna;)

    0ff5caae5c52846fbcef00494f44e0ea.png

    Pozdrowionka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 17:56

  • nikola232 Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam moje cykle są zazwyczaj 25-26 dni. W tym miesiącu dostałam okres 5marca zakończył się 11marca. Zaraz po okresie miałam jeden dzień śluz koloru mlecznego a potem przezroczysty robiłam testy owulacyjne ale wychodziły negatywnie. 17 marca zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywnie ale śluz już miałam taki żółty-mleczny. Kochałam się z partnerem w piątek w nocy wytrysk nastąpił na mój brzuch i partner przeniósł od razu spermę na palcach do pochwy. czy jest możliwe zapłodnienie? Pozdrawiam

    Witam moje cykle są zazwyczaj 25-26 dni. W tym miesiącu dostałam okres 5marca zakończył się 11marca. Zaraz po okresie miałam jeden dzień śluz koloru mlecznego a potem przezroczysty robiłam testy owulacyjne ale wychodziły negatywnie. 17 marca zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywnie ale śluz
  • Kasiekkk Autorytet
    Postów: 1270 996

    Wysłany: 27 marca 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, od 3 cykli mierzę temperaturę i w tym pojawił się pewien problem. Wcześniej moja temperatura po owulacji nieznacznie wahałwahała się z dnia na dzień, obecnie 5 dzień jest dokładnie taka sama: 36,8. Czy coś jest nie tak z termometrem? W ciągu dnia pokazuje inną temperaturę, więc raczej się nie "zawiesił", czy coś w tym stylu. Czy mimo to jest z nim coś nie tak, czy może temperatura może być cały czas taka sama? Bardzo proszę o odpowiedź, bo już nie wiem, co o tym myśleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 11:50

    31.01.2022r - 57cm, 3500g - Albercik <3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 marca 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgaduję, że mierzysz zwykłym termometrem, a nie owulacyjnym. Do obserwacji powinno się mierzyć termometrem owulacyjnym, czyli takim z dwoma miejscami po przecinku.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Kasiekkk Autorytet
    Postów: 1270 996

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wiem o tym. Ale wcześniej się sprawdzał, więc nie miałam motywacji do kupna dokładniejszego :p Chciałam się tylko dowiedzieć, czy wcześniej mając wahania 0,1 - 0,2 stopnia, możliwe jest, żeby teraz były znacznie mniejsze?

    31.01.2022r - 57cm, 3500g - Albercik <3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 marca 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie. :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Kasiekkk Autorytet
    Postów: 1270 996

    Wysłany: 27 marca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki:)

    31.01.2022r - 57cm, 3500g - Albercik <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ