X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Acard ma wpływ na owulację?
Odpowiedz

Acard ma wpływ na owulację?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 9 października 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Acard mozna zaczac przyjmowac kilka dni przed owulacją?

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 11 października 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plemniczka wrote:
    Dziewczyny czy Acard mozna zaczac przyjmowac kilka dni przed owulacją?

    Ja biorę Acard codziennie 1x75mg. Bez żadnych przerw. Zaczęłam w poprzednim cyklu i biore nadal i z tego co zauważyłam w tej miesiaczce to mam mniej tych malutkich skrzepow. Więc myślę, ze to zasluga Acardu.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 12 października 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co gin to opina. Ja z kolei mam brać od 4dpo. Jak zaczyna się okres to odstawiać. Podobno to wystarcza. A jakby nie patrzeć jest to kakaś tam chemia, więc jak mogę to ograniczam liczbę tabletek ;-)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 5 listopada 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy acard wydłuża Wam cykl ? Sama nie wiem dlaczego u mnie @ brak ...

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 6610 6452

    Wysłany: 7 listopada 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a oprócz acardu bierzecie coś jeszcze? Ja biorę ovarin, wiesiołka do owulacji, po owulacji duphaston i tak szczerze to nie wiem, czy mogę ten acard...

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 21 listopada 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Dziewczyny, a oprócz acardu bierzecie coś jeszcze? Ja biorę ovarin, wiesiołka do owulacji, po owulacji duphaston i tak szczerze to nie wiem, czy mogę ten acard...

    Ja biorę Acard 75 (na noc koniecznie), Clostilbegyt, Bromergon i kwas metylowany z innymi witaminami. Mi się nic nie dzieje. Podczas miesiączki też biorę i nawet jest mniej obfita i nie tak bolesna.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Roza86 Ekspertka
    Postów: 231 159

    Wysłany: 22 listopada 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozważam branie acardu... mam prawie pewność, że noszę mutację MTHFR. A skoro mówicie, że nawet bez tego działa korzystnie, to muszę to omówić z lekarzem i chyba zacznę brać. Na co dzień zażywam folian (nie kwas foliowy), B12 jako metylokobalaminę, devikap i Jodid. Wczoraj przyjęłam pierwszą dawkę Bromergonu ze względu na podwyższoną prolaktynę. Jak przyjdzie zamówienie z apteki to zacznę Eutyrox 25 i duphaston. Do tego od przyszłego cyklu zaczynam stymulację i kolejne leki ;/
    Jestem przerażona. Tyle chemii jeszcze w siebie nigdy nie ładowałam!
    Ale wierzcie mi, że po dwóch latach starań można łyknąć wszystko!!!!

    3jgxikgnd94s7ub1.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 22 listopada 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roza86 wrote:
    Ja rozważam branie acardu... mam prawie pewność, że noszę mutację MTHFR. A skoro mówicie, że nawet bez tego działa korzystnie, to muszę to omówić z lekarzem i chyba zacznę brać. Na co dzień zażywam folian (nie kwas foliowy), B12 jako metylokobalaminę, devikap i Jodid. Wczoraj przyjęłam pierwszą dawkę Bromergonu ze względu na podwyższoną prolaktynę. Jak przyjdzie zamówienie z apteki to zacznę Eutyrox 25 i duphaston. Do tego od przyszłego cyklu zaczynam stymulację i kolejne leki ;/
    Jestem przerażona. Tyle chemii jeszcze w siebie nigdy nie ładowałam!
    Ale wierzcie mi, że po dwóch latach starań można łyknąć wszystko!!!!

    Wierzę... My się staramy ponad trzy lata, ale tak naprawdę z głową to od niedawna. Oczywiście do wszystkiego muszę dochodzić sama, ale odkryłam już całkiem sporo, bo Hiperprolaktynemia, mutacje MTHFR i PAI, problem z bakteriami i wiele innych. Akurat dzisiaj mąż był na badaniu przeciwciał. Zobaczymy, co wykaże.
    Też biorę kilka tabletek dziennie i czuję właśnie, że jestem nafaszerowana chemią, a kto wie co dalej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2017, 20:10

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Skoro acard pomaga w zagnieżdżeniu, to jak są problemy z przyrostem endometrium to też powinien pomóc?
    W sensie wątpię aby endometrium na nim rosło, ale jak jest takie średnie to acard zwiększy szanse, że jednak coś tam się zagnieździ?
    Ja mam straszny problem z endometrium i właśnie się zastanawiam czy może nie warto by spróbować.

    Ja też już łykam przerażającą ilość leków, więcej tych tabletek niż przy zapaleniu zatok, anginie czy innej tego typu chorobie :/ Zawsze mnie zastanawia jak to jest, że przy staraniach pół apteki ale już w ciąży to najlepiej wszystko odstawić... przecież dla organizmu to musi być totalny szok.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek, mnie endo urosło dużo większe w cyklu, w którym piłam zioła na I fc. W żadnym innym nie miałam tak dużego. Może warto wypróbować? Poza tym, dziewczyny brały też dong quai'a, ja jeszcze nie wypróbowałam choć mam już zakupiony. To też tylko sproszkowane ziółka, więc nie mam takich oporów jak co do samej chemii.

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 9 października 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę acard (że względu na dużą ilość przeciwciał), wit D3, K2, Omega 3,folik,skrzypowita, pije zioła O. Sroki 3 oraz pokrzywę. Chciałam wziąć Donga, ale nie można go łączyć z lekami rozrzedzającymi krew, a więc Acardem... Zamówiłam dziś infolic, trochę jakby w zamian

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Aa1 Koleżanka
    Postów: 42 20

    Wysłany: 11 października 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Ja tez biorę ale ze względu na MTHFR
    Też mam mutacje i po konsultacjach ,z genetykiem mam przyjmować acard przez cały cykl,a odstawić w czasie miesiączki ponieważ będą bardziej obfite

    Po długiej drodze jest to szczęście !!!!!
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 12 października 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa1 moje nie są obfite - 2 dni i to tylko krwawienie w dzień... Jedynie jak sie "przetnę" to leci mi jak z kranu, na @ nie ma u mnie wpływu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2018, 10:51

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ