X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Bardzo późna owulacja...
Odpowiedz

Bardzo późna owulacja...

Oceń ten wątek:
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 22 listopada 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majka a długie masz cykle?

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 23 listopada 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Curly Girl wrote:
    Witam, czy mogłabym prosić o interpretację mojego wykresu? Zawsze miałam długie cykle (ok. 35 dniowe, owulacja 22-24 dc) jednak dwa ostatnie mnie niepokoją. Poprzedni trwał 54 dni (owulacja wystąpiła w 39 dc), obecny trwa już 42 dzień, jednak owulacja nadal nie wystąpiła. Czy któraś z Was miała podobnie?
    59f6f118596cc5a48d44b831e6468f0f.png
    Hej ja mam podobna sytuacje jesli chodzi o dl cykli, ciezko mi tez stwiedzic kiedy mam owulacje, dlatego teraz jestem na ovufriend zby moze za pomoca tego ja okreslic i niby mam wyznaczona na 30 dc, ale juz od 9 dni mi wyznacza dni plodne tez nie wiem czy to normalne czy nie? ;/ pozdrawiam

    kasia :)
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 23 listopada 2013, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam ze jestem w 18 dc teraz

    kasia :)
  • Majka86 Ekspertka
    Postów: 197 186

    Wysłany: 23 listopada 2013, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 wrote:
    Majka a długie masz cykle?

    średnio 30-32 dni, ale zdarzały się dłuższe.

    Beta 2.01 - 4120 (19dpo)
    Beta 4.01 - 8317 (21dpo)
  • Fasia Autorytet
    Postów: 7870 11063

    Wysłany: 23 listopada 2013, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dziś mija 63 dzień cyklu i dalej nic ... Chciałabym dostać miesiączkę i zacząć starania od nowa, a tu nic :(

    7.04.2015r. - 39+1 tc. 3400g i 51cm szczęścia! <3
    9f7j9vvj6vasnid9.png

    Aniołek - 26.06.2013r
  • verynice Autorytet
    Postów: 1207 1842

    Wysłany: 24 listopada 2013, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasia wrote:
    Mi dziś mija 63 dzień cyklu i dalej nic ... Chciałabym dostać miesiączkę i zacząć starania od nowa, a tu nic :(

    Kurcze...63 dzień? Podziwiam za wytrwałość...:(

    Eszkilu lubi tę wiadomość

    dqprpx9ikjqhrova.png
  • anita Przyjaciółka
    Postów: 109 28

    Wysłany: 26 listopada 2013, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam pozna owulacje i 2 poronienia za soba lekarz powiedzial ze musze brac metformax na pcos zeby ta owulacja byla w 14dc..

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 26 listopada 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasia wrote:
    Mi dziś mija 63 dzień cyklu i dalej nic ... Chciałabym dostać miesiączkę i zacząć starania od nowa, a tu nic :(

    Dziewczyno powinnaś być już dawno u ginekologa! Mój gin. się przeraził jak mu dzisiaj powiedziałam, że mie ledwo 37 mija, na USG okazało się, że to prawdopodobnie torbiel go blokuje, więc nie ma na co czekać przy takich odstępach!

    48f411ed51.png
  • Fasia Autorytet
    Postów: 7870 11063

    Wysłany: 28 listopada 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u ginekologa w poniedziałek. Zrobił mi badanie krwi na tsh, estradiol i mocz, kolejną wizytę mam w poniedziałek 2 grudnia. Dziś mija 69 dc... Zawsze miałam takie długie cykle, w zasadzie najdłużej byłam chyba 10 miesięcy bez. Zastanawiam się dziewczyny czy jeśli będę mięc wywołaną @ np luteiną to czy po krwawieniu jest gwarancja, że owulacja przyjdzie ?
    Ehhh jestem trochę załamana ... Cykle takie długie więc szanse na ciążę są bardzo małe .. w czerwcu poroniłam i miałam zabieg ... od tamtej pory tylko 2 razy miałam @ ... czekam na kolejną ..

    7.04.2015r. - 39+1 tc. 3400g i 51cm szczęścia! <3
    9f7j9vvj6vasnid9.png

    Aniołek - 26.06.2013r
  • Pomela Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 28 listopada 2013, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem nowa na ovufriend, choć czytuję wszystko już od jakiegoś czasu, postanowiłam dodać moje obserwacje do tego forum - miałam wyjątkowo długi cykl, myślałam, że jest to cykl bezowulacyjny a owulacja przesunęła mi się z 16tego dnia na 44 dzień, wskazuje na to temperatura oraz test owulacyjny.
    Z tego powodu, że myślałam, że to był cykl bezowulacyjny zadzwoniłam do mojej ginegolog i spytałam co robić (był to mój 34 dzień cyklu) - powiedziała, by wziąć 2xdziennie duphaston przez 5 dni i czekać na okres. Okresu nie dostałam ale plamienie - ewidentnie to nie była miesiączka, po czym w 44 dniu nastąpiła owulacja. Co o tym myślicie?
    528ed95c17892619c2faf119ee166d45.png

    Pomela
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 12 grudnia 2013, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może spróbuj badanie z krwi?

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie owulacja (o ile naprawdę jest) jest w 25-26-27-28 dniu cyklu dopiero :( z reguły dopiero w tych dniach dopiero obserwuję śluz płodny i jest wzrost temperatury... mam stwierdzone PCO, ale nie wiem czy owulacja w tak późnym dniu wpływa na jej jakość i pęcherzyk? jest możliwa ciąża przy tak późnej owulacji?

    o leczenie nie pytam, bo na PCOS nie ma lekarstwa :(

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam wczoraj u mojego gina i się okazało, ze mam albo torbiel, albo niepęknięty pęcherzyk wielkości niecałe 30mm. (Co to znaczy 'niecale' - 26mm czy 29mm...bo to różnica) Szkoda, że 'albo, albo', a nie potrafił stwierdzić co to jest...zastanawiające. Cóż, ja w te pędy do apteki o testy owu, a tam niespodzianka. Wczoraj o 18 kontrolna piękna, testowa ciut ciut widoczna po 5 minutach. Dziś 11:15 kontrolna piękna, testowa o wiele bardziej wyraźna niż wczoraj i to po 2 minutach! Myślicie, że owu się zbliża? Jestem dziś w 33dc. Cykl pierwszy po odstawieniu tabletek 41dc, drugi 31dc, aktualnie leci trzeci. Czy myślicie, ze torbiel wykazywałaby LH?? A czy ew. niepękający pęcherzyk wykazywałby wzrost LH? Nie udaje mi się nigdzie do gina dziś umówić, a do tamtego nie zamierzam się już fatygować. W poniedziałek startuję z profilem hormonalnym (na ktory de facto nie dostalam skierowania, pomimo wizyty na nfz, zapisal mi tylko co mam robic w ktorym dc) Będę wdzięczna za Wasze przemyślenia i trzymam za Wszystkie kcuki! Samych fasolek! :)

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W cyklu w ktorym mialam torbiel mialam testy owulacyjne pozytywne caly miesiac, wlasnie dlatego udalam sie do gina i odkryli torbiel ;) Raz byly intensywniejsze, raz takie same, ale dzien w dzien pozytywne, a przynajmniej widoczna druga kreska.

    Daisy lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • Martucha_ Ekspertka
    Postów: 159 65

    Wysłany: 4 lutego 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam podobny problem z długimi cyklami i późnymi owulacjami. Byłam u ginekologa który stwierdził że wszystko jest wporzadku owulaja jest wiec nie ma sie co przejmowac a to ze jest pozno to juz jest taka moja uroda. Martwie sie mimo tego czy lekarz mógł tak powiedziec? czy ktoras z Was miała podobna sytuacje?

    klz9e6ydocm7we83.png

    bfarxzdvqrkcom97.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 4 lutego 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martucha spróbuj może ziół na owulację? Może soja by Ci pomogła? Poczytaj, jest na medycznym wątek o izoflawonach sojowych:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2014, 19:02

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 4 lutego 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka27 wrote:
    u mnie owulacja (o ile naprawdę jest) jest w 25-26-27-28 dniu cyklu dopiero :( z reguły dopiero w tych dniach dopiero obserwuję śluz płodny i jest wzrost temperatury... mam stwierdzone PCO, ale nie wiem czy owulacja w tak późnym dniu wpływa na jej jakość i pęcherzyk? jest możliwa ciąża przy tak późnej owulacji?

    o leczenie nie pytam, bo na PCOS nie ma lekarstwa :(
    pociesze cie ze jest mozliwa kochana bo ja mam 13letniego syna wlasnie z dlugiego cyklu liczac kolo40dnia byla owulacja ..a skad to wiem??otoz caly miesiac byl cytohormonalny monitoring(na tamte czasy takie badanie)i wyszedl cykl jednofazowy...po czym mialam slub planowany wiec nie bylo czasu na ten teges i 3dni po slubie zaszlam w ciaze..a wiec wg moich obliczen ciaza byla z 43dnia cyklu..wiec glowa do gory...Tez mam PCOS kochana

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Asiek88 Znajoma
    Postów: 24 20

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki możecie zajrzeć na mój wykres? proszę o pomoc czy to możliwa ovulka tak późno? czy mam się zacząć martwić?

    rfxg3e3kas0unye3.png
  • Andzia87 Ekspertka
    Postów: 128 205

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem na ovu nowa i chcialabym Was prosić o poradę. Rok temu odstawilam antykoncepcje, a od sierpnia 2014 r. staramy sie z mężem pełną para o potomstwo. Problemem są b. dlugie cykle (ok. 40-44 dni, najdłuższy 56 dni a okres wywołany duphastonem) i pozna owulacja, ktora z moich dotychczasowych obserwacji występuje w okolicach 28-30 dc. Pytanie czy powyższa sytuacja mieści sie w granicach normy i powinnismy bezstresowo kontynuować starania czy jednak nalezaloby cos z ta sytuacja zrobić? Dodam tylko ze po mojej ostatniej wizycie ginekolog zalecił kontynuować starania przez nastepne pól roku i wypisał duphaston do stosowania od 15 dc przez 10 dni bez dodatkowych badań hormonalnych poza tymi wykonanymi w sierpniu( fsh, tsh, prolaktyna b/o - w normie). Trochę to mnie martwi zwłaszcza ze owu do tej pory nie występowała u mnie 15 dc, skąd wiec mam wiedzieć czy moment rozpoczęcia brania progesteronu jest właściwy.Na razie recepty nie wykupiłam, cały czas zastanawiam sie czy duphaston od 15 dc coś może u mnie zdziałać Bede wdzieczna za Wasze doświadczenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2015, 16:37

    km5scwa1hx65oe99.png
    relggu1r0laeq3qv.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostalam dupka zeby skrocic cykle :) mam brac od 18dc przez 10 dni, ostatnia owulacje mialam w 31dc :/ poprzednie ok 18-20dc.

    Lwicapolska lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ