X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Bardzo późna owulacja...
Odpowiedz

Bardzo późna owulacja...

Oceń ten wątek:
  • jos Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 10 września 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ostatnio w 15 dc brak jakiegokolwiek pęcherzyka dominującego, nic a nic, jajniki śpią, szyjka zamknięta. Diagnoza - cykl bezowulacyjny. Trzy dni później jeden z jajników zaczął mnie pobolewać, znanym mi już bólem, zwykle zwiastującym, że coś tam się jednak dzieje. Postanowiłam jeszcze raz podejść do gina i proszę - 20 dc, czyli zaledwie 5 dni po wcześniejszym usg - dorodny pęcherzyk 20 mm, i test owulacyjny wyszedł już mega pozytywny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu pozytywny test owu miałam 24 dc i dzięki temu cykl wydłużony. Chyba od ponad 7 cykli nie miałam aż tak późnej owulacji ale szanse trzeba było wykorzystać ;)

  • barbarah Przyjaciółka
    Postów: 119 56

    Wysłany: 11 września 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety zawsze mam owu powyżej 25 dc. Taka już moja natura;/

    Aniołek 07.2017
  • jos Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 11 września 2016, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie moja natura jest podobna eh ile to się trzeba oczekać! W mojej udanej ciąży miałam stymulację clo i wtedy owulacja książkowa w 14 dc. Teraz znowu zaczynamy starania i widzę, ze trzeba będzie znowu coś postymulowac żeby tak nie czekać w nieskończoność ;).

  • yvonneSW Autorytet
    Postów: 532 527

    Wysłany: 17 września 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 14:31

    Mój synek 💗
    zqh730k.png
    04.2019 Okruch 5tc 😔
    Moj drugi synek💜
    vgr00ts.png
  • kerka Przyjaciółka
    Postów: 72 21

    Wysłany: 17 września 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) yvonne mi sie okolo 20 dc chcialo juz plakac, ze owulacji nie ma, znowu cykl bezowulacyjny, a przyszla do mnie jednak 23 dc :) trzeba miec mase cierpliwosci.....

    niedoczynność tarczycy
    AMH 12,2
  • jos Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 18 września 2016, 02:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak staraliśmy się z mężem o pierwszą ciążę i byłam srednio obeznana w temacie owulacji to zakladalam, że mam ja na pewno książkowo w środku cyklu - bo czemu by inaczej - i w ogóle inny scenariusz nie przychodził mi do głowy hehe Na szczęście zaczęłam chodzić na monitoring i okazało się ze nic bardziej mylnego i ze do tej pory intensyfikowalismy starania nie wtedy co trzeba! Moja owulacja zawsze była pozna i podobno to wcale nie takie rzadkie. Szkoda tylko że wtedy tak długo się czeka na kolejną szansę :/ Eh no i tez chciało mi się płakać jak było podejrzenie cyklu bezowulacyjnego. Co racja to racja- trzeba mieć tej cierpliwości!

  • yvonneSW Autorytet
    Postów: 532 527

    Wysłany: 18 września 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 14:32

    reno lubi tę wiadomość

    Mój synek 💗
    zqh730k.png
    04.2019 Okruch 5tc 😔
    Moj drugi synek💜
    vgr00ts.png
  • Adenozyna Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 3 października 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jestem nowa dopiero zaczynam obserwację i niestety też mam późne owulacje ok.20dc. Cykle 33 dniowe wiec niby jest ok. Mega wkurzające jest to czekanie:/ pierwsze dziecko mam z owulacji w 30dc:)

  • sylka0102 Przyjaciółka
    Postów: 725 48

    Wysłany: 6 października 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dołączam do grona. Dzis mam 22dzc wczoraj byłam na monitoringu piękny pęcherzyka 21mm dostałam ovitrelle na pęknięcie w niedzielę idę na podgląd czy pękły także mam późnej owulacji bez luteiny czy duphastonu nie dostaję okresu mam cykle około 40 dni albo i więcej pęcherzyki u mnie w tym cyklu strasznie powoli rosną

    Czekam wciąż na ten cud....

    j36rxzdvdx1kpbz0.png
  • sylka0102 Przyjaciółka
    Postów: 725 48

    Wysłany: 6 października 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adenozyna wrote:
    Cześć dziewczyny! Jestem nowa dopiero zaczynam obserwację i niestety też mam późne owulacje ok.20dc. Cykle 33 dniowe wiec niby jest ok. Mega wkurzające jest to czekanie:/ pierwsze dziecko mam z owulacji w 30dc:)
    Czyli jest nadzieja że tak później owulacji można zajść w ciążę?

    Czekam wciąż na ten cud....

    j36rxzdvdx1kpbz0.png
  • katdud Przyjaciółka
    Postów: 315 37

    Wysłany: 7 października 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podbijam, dajcie znac komu sie udało

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 7 października 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja testuję od niedawna. już zauważyłam, że mam dosyć późno owulacje 17-18 dzień cyklu. cykle ok. 32-33 dni. obecnie jestem w 16 d.c. objawy śluzowe i kłócia jajnika takie jakie mam przy owulacji wystąpiły. w 13 d.c. byłam na usg- pęcherzyk był podobno ładny. test owulacyjny od 3 dni niby negatywny- kreska ciemnoblada ale jednocześnie jaśniejsza od kontrolnej- może przegapiłam, albo mam felerne testy :D skok temperatury jeszcze nie nastąpił, więc albo ovu nie będzie, albo będzie późno.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Adenozyna Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 9 października 2016, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylka0102 wrote:
    Czyli jest nadzieja że tak później owulacji można zajść w ciążę?
    Jest:) w 30 dniu miałam wreszcie dodatnie testy owu,idealny śluz itp i zaszłam w ciążę. Wtedy myślałam że to bezowulacyjny i czekałam na okres,ale dzięki temu że codziennie mierzylam temp i od 14 dnia robiłam testy wiedziałam że to na pewno owulacja. Teraz powtórka z rozrywki przy staraniach o 2,tylko owu od kilkunastu cykli mam 18-21dc:)więc już wiem że muszę czekać i czekać

    sylka0102 lubi tę wiadomość

  • katdud Przyjaciółka
    Postów: 315 37

    Wysłany: 10 października 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i nic nie brałaś na przyspieszenie owu?

  • honisia Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 13 października 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, zaczęłam właśnie 4 cykl z clo, ale nie wiem czy powinnam, otóż mam PCPS, @ nieregularne ale są nie trzeba ich wywoływać luteina ani duphastonem. W połowie września a konkretnie 22 byłam na monitoringu cyklu, pęcherzyk był, lekarz stwierdził że to czas okołowulacyjny i dał nam zielone światło. Działaliśmy . Wg moich wyliczeń okres powinnma dostać ok. 4 października ale przedłużył mi się cykl i @ dostałam dopiero 9 października. Okres miałam tylko 2 dni i mi się skończył, więc teraz sama nie wiem, zaczęłam brać clo ale zastanawiam się nad testem ciążowym. Dodam tylko że mam teraz stres w pracy , czy to moze byc powodem tak krótkiego okresu. Nie wiem co o tym mysleć.

  • MavisDracula Ekspertka
    Postów: 225 98

    Wysłany: 13 października 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na Twoim miejscu zrobilabym test. Moja kuzynka trzy miesiace miala "okres" na poczatku ciazy, tyle ze bardzo skapy. Jak poszla do lekarza to sie okazalo ze jest w ciazy:-)
    Ja tez mam dlugie cykle, w tym cyklu w dniu spodziewanego okresu dopiero miałam owulację,więc do 20 października czekam z testowaniem.

    Piotr 29.08.2015r.
    Dominika 31.08.2017r.

    Mam Was- mam wszystko.

  • honisia Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 14 października 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama już zgłupiałam, sama nie wiem co zrobić, biorę clo boje się ze to , (jesli byłaby ciąża) możne zaszkodzić. Mam teraz też dużo stresu w pracy więc moze to jest tez powód tak krótkiego okresu. A tak wogóle to bardzo bolały mnie również piersi jak nigdy, teraz tez mnie troszeczkę pobolewają. Moze masz rację i powinnam zrobic test

    barbarah lubi tę wiadomość

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 4 listopada 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, ja też zazwyczaj mam baaardzo późną owulację, dziś na usg pęcherzyk dominujący dopiero 12 mm, endometrium 4,5 mm a jest to już 21 dc :( dobija mnie to czekanie i całe sterty zużytych testów owulacyjnych

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • MavisDracula Ekspertka
    Postów: 225 98

    Wysłany: 4 listopada 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już 17dc i na owulację się nie zapowoada.. Śluz gęsty, rozciągliwy ale biały, testy negatywne, mikroskop owulacyjny pokazuje że jeszcze nie czas na owulkę...

    Piotr 29.08.2015r.
    Dominika 31.08.2017r.

    Mam Was- mam wszystko.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ