X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Brak dominującego pęcherzyka
Odpowiedz

Brak dominującego pęcherzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • polamonola Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie dziewczyny, mam dwa pytanka, może któraś z Was będzie znała odpowiedź:

    1. Byłam na USG w 9 dc - dominującego pęcherzyka nie było. 21 i 22 dc czułam dosyć dotkliwy ból w podbrzuszu, zwłaszcza po lewej stronie, dzień później temp skoczyła. Był to drugi cykl po odstawieniu tabletek, więc cykle trochę się przeciągnęły. Chciałam zapytać, czy jest to możliwe, że jednak owulacja miała miejsce, tylko dużo później? Czy pęcherzyk był w stanie urosnąć przez te kilkanaście dni na tyle, aby pęknąć?

    2. Czy jest możliwe, żeby lekarz nie zauważył przebytej owulacji podczas USG? W pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek byłam na USG z powodu właśnie tego bólu w podbrzuszu, ale pani dr powiedziała, że 'na owulacje się nie zanosi'. Był to 27dc, a cykl miał 40 dni.

    Hashimoto, PCOS
    5cs - UDAŁO SIĘ! <3
    24.03.2018 godzina 9.35 Łucja <3 (35tc)
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc tak spróbuję trochę pomóc na podstawie mojej historii.Kiedyś kiedy jeszcze za bardzo nie wiedziałam co i jak z tymi pęcherzykami byłam na usg kontrolnie w 12dc i mój "dominujący"jak mozna tak nazwać (bo nie był to jakis okazały rozmiar)wynosił ok10mm czyli generalnie średnio zważywszy,że moje cykle trwają 28-29dni.Nie miałam w planach wybrac sie na drugie usg bo mieszkałam w UK i własnie przyjechałam na wakacje do Polski.Szukałam info o tym jak szybko rośnie taki pecherzyk znalazłam,że różnie niektórym 1,5mm a niektórym i 3mm na dobę więc średnią jest ok 2mm na dobe.Obliczyłam,że ok 17dc powinien mieć tyle ile powinien czyli ok 20mm i w ten dzień(17dc)pojawił się sluz płodny i tylko tego jednego dnia współżyliśmy i test ciążowy wyszedł poztywny dokładnie 11 dni po stosunku.Niestety ciąza nie utrzymała się.Dlatego twierdzę,że tak jak najbardziej pęcherzyk mógł urosnąć do potrzebnych romiarów,tu nie ma zadnych wątpliwości,ale czy lekarz mógł nie zauważyć przebytej owulacji-tu juz myslę,że mógł,ale to sie rzadko zdarza.Obraz na usg po owulacji powinien przedstawiać jakies slady przebytej owulacji(ciałko żółte,płyn w zatoce douglasa).Spróbuj oznaczyć progesteron w ok 7-8dpo,dowiesz się czy przypuszczalnie owulacja odbyła sie.Ztym,że nie jest to 100 % wyznacznik,że owu odbyła sie ale jest bardzo pomocne.Powodzenia :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ