X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację clostilbegyt + estrofem - nie wykluczają się?
Odpowiedz

clostilbegyt + estrofem - nie wykluczają się?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • GoGa_ Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 28 października 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z was brała połączenie clostilbegyt + estrofem? Clo mam brać 5-9 dc, Estrofem 1-20 dc. Czy działanie tych dwóch leków wzajemnie się nie wyklucza? Clo działa antyestrogenowo i pobudza wzrost pęcherzyka, a estrogen go hamuje. Wiem, że clo pogarsza endometrium i dlatego trzeba brać Estrofem, ale zastanawia mnie, czy nie powinnam go brać tylko do połowy cyklu, żeby nie blokował owulacji? Gin mi nic o tym nie mówiła, ale tak czytam w necie i mi to nie daje spokoju. A w sumie odkąd regularnie biorę Estrofem, to właśnie częściej mam cykle bezowulacyjne... I teraz mam mętlik w głowie.

  • Mycha27 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 28 października 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja tak samo biorę clo od5-9 estrofem pecherzyk na początku słabo rósł.A z 17dc do 20dczwiększył się aż o 4mm. I owulacji tez nie miałam mi gin kazała brać te dwa razem bo zwiększają szansę.

  • GoGa_ Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 29 października 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha27 wrote:
    Witam. Ja tak samo biorę clo od5-9 estrofem pecherzyk na początku słabo rósł.A z 17dc do 20dczwiększył się aż o 4mm. I owulacji tez nie miałam mi gin kazała brać te dwa razem bo zwiększają szansę.

    Dzięki za odpowiedź :) A który cykl bierzesz clo? U mnie w pierwszym nie było żadnego efektu, nic nie urosło... Na razie biorę 1 tabletek, od kolejnego cyklu pewnie 2.

    A estrofem w jakich dniach cyklu bierzesz?

  • Mycha27 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 29 października 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem dop 1cykl u mniepomalu rosły pecherzyk do 17dc A później jaką szalony i to źle bo niepekl i najprawdopodobniej bedzie torbiel..:((ja clo mam 2×1 może to za dużą dawką że tak szybko później rósł. A estr biorę od 1dc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam takie połączenie przy iui ale na krótko się udało bo ciąża biochemiczna.

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 4 listopada 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jeden lekarz kazał brać estrofem twierdząc, że w tej dawce nie zaburza owulacji (2x1) natomiast drugi powiedział, że blokuje i żeby absolutnie go nie brać ale endo słabe więc zgłupieć można.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie co lekarz to opinia. Ja najpierw brałam 2x1 a potem żeby endo jeszcze podrosło 2x2 także bardzo dużo a mimo to owulacja była. Pewnie na każdą z nas będzie to inaczej działać.

  • GoGa_ Debiutantka
    Postów: 14 12

    Wysłany: 5 listopada 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi. U mnie generalnie wcześniej były duże problemy z endometrium, dlatego zaczęłam brać estrofem. Teraz drugi miesiąc biorę CLO i moja gin mówi, że tym bardziej muszę brać estrofem, bo clo "upośledza" endometrium, a że ja z natury mam słabe, to mógłby być problem. Biorę więc dalej takie połączenie, zobaczymy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rok temu jak byłam na CLO to nie miałam żadnych problemów z endo a przy inseminacji w tym roku takie coś. Nie ma na to chyba reguły. Ważne że można podrasować endo lekami.

  • Nola Autorytet
    Postów: 528 305

    Wysłany: 18 listopada 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu co lekarz to opinia! Ja mialam zalecone brac estrofem 3-11dc a clo 5-9 i jak poczytalam ulotke to sie przeraziłam bo dokladnie sie te leki wykluczaja! estrofem estrgeny a clo antyestrogeny i badz tu czlowieku madry i ufaj lekarzom U mnie sprawdzilo sie najgorsze ten estrofem lekarz zapisal mi mimo mojego bardZo grubego endometrium (gdzie tu logika?) w efekcie czego dostalam krwotoku i oczywiscie w tym cyklu w ciaze nie zaszlam Porazka

    2nn3dqk3kf70gzik.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nola może lekarz dał Ci go zapobiegawczo, bo clo upośledza endo nawet jeśli wcześniej było w porządku. Przykre, że przez to dostałaś krwotoku. Z pewnością nie można było tego przewidzieć, ale teraz już na pewno nie dostaniesz estrofemu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2018, 08:58

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ