X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację cykle bezowulacjne + bardzo niski progesteron
Odpowiedz

cykle bezowulacjne + bardzo niski progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • zosia777 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 września 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewyczny, proszę Was o pomoc.
    Staramy się od 6 miesięcy o dziecko. W lutym odstawiłam tabletki anty; cykle po odstawieniu = 40 dni.Niestety wszystkie bezowulacyjne (stwierdzone na usg = brak powiększającego się pęcherzyka). biorę drugi cykl duphaston od 15 do 25 dc. Dostalam receptę na clo od 9 dc przez 5 dni. Na wlasną rękę postanowiłam zrobić badania i w 22 dc wyszło 0,2 - progesteron ; 11,49 - prolaktyna. Martwi mnie progesteron, zastanawiam się też czy nie powinnam zabrać się za jego leczenie, a dopiero pozniej clo? czy mogłybyscie coś poradzić? mysle o zmianie ginekologa, obecny dał mi tylko po usg duphaston, a w najbliższym cyklu clo...;/ czy powinnam zrobić sobie jeszcze jakieś badana przy tak niskim progesteronie? martwi mnie to bardzo :( dziekuje wszystkim za wskazówki.

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 11 września 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli pęcherzyki nie rosną to i nie pękają i nie ma jak się wytwarzać progesteron. CLO nie brałaś jeszcze? Duphaston z tego co mi wiadomo nie wychodzi w testach krwi wiec w badaniu nie zobaczysz jego działania. Ja bym spróbowała na Twoim miejscu tej stymulacji Clo, tylko koniecznie monitoring cyklu wtedy. Jesteście na początku drogi ale z własnego doświadczenia powiem Ci, ze nie ma na co czekać i sprawdziłabym na Twoim miejscu jeszcze TSH, fsh,lh w 3 dniu cyklu. Plus AMH(jeśli masz fundusze to warto sprawdzic), żeby wiedzieć jaka jest rezerwa jajnikowa (koszt kolo 120-140zl?). Zobaczysz jak zareagujesz na stymulację i wtedy można myśleć dalej.
    Jeśli nie chcesz faszerowac się chemią (stymulacja Clo) to na Twoim miejscu poczytałabym o ziołach ojca Sroki. Dziewczynom bez owulacji wyrastały po nich piękne pęcherzyki.

    zosia777 lubi tę wiadomość

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • zosia777 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 września 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juna dziękuję bardzo za odpowiedź. nie brałam jeszcze clo, dzis mam 24 dc i biorę ostatnią tabletkę duphastonu i czekam na okres, a pozniej zgodnie z zaleceniami ginekologa miałam wziąć clo. Zioła ojca Sroki juz włączyłam, piję dopiero pierwszy cykl. chyba spóbuję jeszcze ze dwa cykle z ziołami i jak nie będzie efektów wezmę CLO. a badania zrobię te, które napisałas...

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 11 września 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj odebrałam wynik progesteronu i 8dpo jest 2,72 więc też jest szał. Moja poprzednia ginekolog przez 1,5 roku leczenia kazała mi zrobić badanie progesteronu tylko raz na samym początku (był ok). Plamienia miałam praktycznie co cykl a jej to nie dziwiło i nie skłoniło do zlecenia powtórki badania. Dlatego dobry ginekolog to podstawa. Ja sama jestem już dużo mądrzejsza i robię badania na własną rękę bo gdybym miała czekać na lekarzy to bym była nadal na samym początku (słysząc, że jestem jeszcze młoda i mam czas). Powodzenia :)

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ