X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Czy to cykl stracony - rozmiar pęcherzyka i dzień cyklu
Odpowiedz

Czy to cykl stracony - rozmiar pęcherzyka i dzień cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • blue_danube Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, jestem tu po raz pierwszy, więc wybaczcie moją niewiedzę. Mam pytanie do mądrzejszych ode mnie.
    Mianowicie, staramy się z mężem o dziecko. 11 dnia cyklu na teście owulacyjnym wyszły mi dwie mocne kreski, miałam też sporą ochotę na współżycie, 13 dnia cyklu pobiegłam do ginekologa na monitoring. Jakież było moje zdziwienie, kiedy pani doktor stwierdziła, że owulacji nie było, brak pęcherzyka dominującego a ten z lewego jajnika ma zaledwie 10mm i raczej nic z tego cyklu nie będzie, zwłaszcza, że moje cykle trwają 28-30 dni. Poza tym mąż za pewne już się "powystrzelał". Pytanie moje jest takie, czy jednak mogła ta owulacja nastąpić w późniejszych dniach, gdyby na przykład ten cykl trwał więcej niż 30 dni? W listopadzie pod wpływem silnego stresu mój cykl wydłużył się do 35 dni. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 25 czerwca 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje ze mogłaś być, bo ja w tym cyklu w 13 dniu na usg tez nie miałam dominującego pęcherzyka tylko same pojedyncze. A po badaniu progesteronu w 21 dni wyszło ze owulacja była. Tylko w późniejszym terminie ( którego dnia cyklu nie wiem dokładnie).
    Jak masz jeszcze możliwość zbadać progesteron 21 dnia cyklu to zawsze może spr.
    Moja endorfin powiedział ze badanie progesteronu w 21 dni mówi czy owu była czy nie.

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
  • blue_danube Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 7 lipca 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie,
    w tamtym cyklu zrobiłam sobie progesteron i lekarka powiedziała, że ta owulaccja chyba jednak była. Była chyba nawet na pewno bo na teście ciążowym wyszły mi dwie kreski, kreska testowa blada, ale zauważalna gołym okiem. Na drugi jednak dzień dostałam okres i po sprawie... Wydaje mi się, że mogło być tak, że przez sałbe endometrium nie doszło do zagnieżdzenia. Jestem w trakcie kolejnego cyklu, juz po owulacji powtwierdzonej monitoringiem, endo teraz jest ładne. Mam nadzieję, że teraz się uda. Pozdrawiam.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ