X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Czy zbliża się owulacja?
Odpowiedz

Czy zbliża się owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Jestem totalnie nowa, mam 24 lata i właśnie zaczynam drugi cykl dokładnej obserwacji razem z OvuFriend. Od tego cyklu (właściwie od dzisiaj) zaczęłam mierzyć temperaturę. Jestem po dość dużych przejściach, w lutym skończyłam około 7-letnią kurację tabletkami anty. Miały one pomóc w regulacji cyklu, a w sumie przy braniu tabletek @ zanikała... W końcu odpuściłam i przestałam je brać. Pod koniec marca, po jakichś 8 latach, pierwszy raz samoistnie dostałam mini-@! Wtedy też (pierwszy raz w życiu) zaobserwowałam u siebie śluz rozciągliwy płodny - nigdy wcześniej go nie miałam. Leczę się od wielu lat i tylko z jednym mam problem - za wysoki testosteron. W kwietniu trafiłam pod opiekę bardzo fajnej pani doktor - mam nadzieję, że to trafiona. Umówiłam się z nią, że sprawdzimy czy w kwietniu i maju znowu organizm sam da mi @ - faktycznie, delikatnie, ale przyszła. Moja gin zapisała mi jednak Duphaston - od 15 dnia cyklu przez 10 dni. W kwietniu @ była bardzo obfita, natomiast majowa ledwo ledwo... Dodam, że ogólnie brak u mnie raczej śluzu płodnego (może jest wewnątrz, będę sprawdzać od tego cyklu), a poprzedni cykl miałam bezowulacyjny (wg testów owulacyjnych z allegro). Mam torbielkę przy prawym jajniku i właśnie w tym cyklu ten jajnik mnie bolał. Mam nadzieję, że w obecnym kolej na lewą stronę i będzie ona jednak owulacyjna :) Planuję zakupić też testy owulacyjne w drogerii albo aptece, bo przerażają mnie opinie o tym z allegro... Strasznie się boję, że nigdy mi się nie uda.

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki i powodzenia! Ja wg wyników i testów w kwietniu miałam bezowulacyjne, a zafasolkowalam! Niestety nie udało się utrzymać ciąży, no ale pokazuje mi to że wyniki i testy też potrafią wprowadzić w błąd ;)...!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Marudaruda Autorytet
    Postów: 833 274

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pilik wrote:
    Trzymam kciuki i powodzenia! Ja wg wyników i testów w kwietniu miałam bezowulacyjne, a zafasolkowalam! Niestety nie udało się utrzymać ciąży, no ale pokazuje mi to że wyniki i testy też potrafią wprowadzić w błąd ;)...!

    Przykro mi... Ale faktycznie, to daje nadzieję. I jej się trzymajmy :)

    "Nie ma nic gorszego niż człowiek, który się czegoś spodziewa… I którego nic nie spotyka."...

    PCOS, ↑ testosteron.
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Czy ja mam jeszcze szanse na owulacje? Dzisiaj 24dc a tutaj cisza. Wzięło się za pracę w 8dc później choróbsko i jednak na próbie sie skończyło. Teraz jakby 2 podejście kilka dni temu ale dużo dużo słabsze albo tylko mi się zdawało żeby było. Sama nie wiem czy czekać na owu czy na @. W sumie wszystko mi jedno byleby coś było. Ostatni cykl 32 wcześniejszy 36. Czyli niby jeszcze mam chwile, ale w obu poprzednich w 24dc miałam już jasność- byłam po owu a tutaj cisza... Szyjka zamknięta, śluz kremowy, temperatura niziutko oj niziutko... Na co liczyć? Że mooocno mi się przesunęło przez choróbsko czy że raczej będzie bezowulacyjny?

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że po chorobie owulacja może się dużo przesunąć, ja tak miałam w kilku cyklach.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ