X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Czy zbliża się owulacja?
Odpowiedz

Czy zbliża się owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • An1 Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 27 lutego 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj czułam ze jest mi mokro, temperatura podskoczyła ,szyjka chyba jest wysoko, a śluz...hmm ciężko do określenia, nie jest typowo kremowy, nie zbity, nie jest całkowicie przezroczysty, chyba teoche rozciągliwy i od 3 dni czuję delukatną pracę lewego jajnika. Dodam ze jestem w 7dc. Czy jest to możliwe żebym miała już tak wcześnie owulacje?

    An1
  • An1 Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 27 lutego 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam że test owulacyjny jest negatywny( bardzo ale to bardzo słabo widoczna kreska)

    An1
  • An1 Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 28 lutego 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zrobi£am 2 testy owu. Tem z allegro nie pokazał kreski a ten z rossmana facelle pokazał wodoczną kreskę ale troche słabszą od tej testowej. O co kaman w 8 dc

    An1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    test owulacyjny jest pozytywny wtedy, kiedy kreska testowa jest tak samo intensywna, lub ciemniejsza niż kontrolna. wg mnie do owu masz jeszcze trochę czasu. c:

  • An1 Znajoma
    Postów: 30 0

    Wysłany: 1 marca 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 dzień test z rossmana jest pozytywny a ten z allegro nie. Chyba już nie kupię więcej tego badziewia z allegro

    An1
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 marca 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robilam test na ovu kupiony w aptece, pierwszy byl negat drugi po dwoch diach kreska widocznie ciemniejsza od kreski z pierwszego testu ale nie taka jak testowa, jednak potem skoczyla temperatura, jednak @ przyszła mimo <3 w te dni...

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam trochę inne pytanie w tym temacie. Czy zdarza się Wam żeby prawie od początku cyklu, jeszcze nawet w trakcie @ odczuwać już pracująca jajniki? Zaczęliśmy w styczniu starania i się udało od razu (szok!), ale niestety przez silna grypę wszystko się szybko "rozeszło po kosciach". Tylko hcg wskazało że rzeczywiście ciąża była, plus moje przeczucie :p Tylko, że teraz od cyklu ludowego swiruje trochę i wydaje mi się że prawie przez cały czaś czuje jajniki. W tym nawet by się zgadzało, że pora na lewy. Jak myślicie? Macie tak? Czy po prostu sobie wmawiam?

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • barbarah Przyjaciółka
    Postów: 119 56

    Wysłany: 17 marca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam małą zagwozdkę. Test owu wyszedł mi wczoraj pozytywny, śluz od 3 dni płodny, szyjka wysoko i otwarta, a do tego czuję prawy jajnik. Od wczoraj skok tem. o 0,5 stopnia. W zeszłą sobotę byłam na monitoringu i był brak dominującego pęcherzyka. Jest to możliwe, że po 7 dniach jeden pęcherzyk urósł i była owu?

    Aniołek 07.2017
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 17 marca 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    barbarah wrote:
    Dziewczyny mam małą zagwozdkę. Test owu wyszedł mi wczoraj pozytywny, śluz od 3 dni płodny, szyjka wysoko i otwarta, a do tego czuję prawy jajnik. Od wczoraj skok tem. o 0,5 stopnia. W zeszłą sobotę byłam na monitoringu i był brak dominującego pęcherzyka. Jest to możliwe, że po 7 dniach jeden pęcherzyk urósł i była owu?

    Są dwie opcje
    1.Jakiś "maluszek"tam urósł i jednak była owulacja.Rośnie około 2 mm na dobę to w ciągu siedmiu dni nadrobił by 14 mm. Możliwe.
    2.Możesz miec wszystkie objawy owulacyjne(łącznie ze wzrostem temp)a do owulacji mogło faktycznie nie dojść.Ja osobiście miałam takie zdarzenia(niestety często)że śluz piękny,testy pozytywne,boleści jajnika i tempka w góre :/a owulacji na 100% nie było.

    Zawsze możesz zrobić progesteron ok 7-8 dpo lub iść na monitoring zobaczyć czy jajeczko pękło,jak tak lekarz na pewno zauważy i poinformuje :)

  • barbarah Przyjaciółka
    Postów: 119 56

    Wysłany: 17 marca 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinucha87 wrote:
    Są dwie opcje
    1.Jakiś "maluszek"tam urósł i jednak była owulacja.Rośnie około 2 mm na dobę to w ciągu siedmiu dni nadrobił by 14 mm. Możliwe.
    2.Możesz miec wszystkie objawy owulacyjne(łącznie ze wzrostem temp)a do owulacji mogło faktycznie nie dojść.Ja osobiście miałam takie zdarzenia(niestety często)że śluz piękny,testy pozytywne,boleści jajnika i tempka w góre :/a owulacji na 100% nie było.

    Zawsze możesz zrobić progesteron ok 7-8 dpo lub iść na monitoring zobaczyć czy jajeczko pękło,jak tak lekarz na pewno zauważy i poinformuje :)

    A jaki był powód, że objawy miałaś a nici z owu? Coś z progesteronem?

    Aniołek 07.2017
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 17 marca 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko ok po prostu cykle bezowulacyjne.Bylam 16dc I jajko mialo 8mm a ja jechalam z myslalam, ze moze juz po owu bo sluz piekny byl I test pozytywny a tam takie cyrki.Na drugi dzien ksiazkowy skok tempki:-/ w ciaze wczesniej zaszlam wiec nie wiem od czego te bezowulacyjne. ..tak zawsze myslalam ze owu mam bo wszystkie objawy mialam.

  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 23 marca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!!! Mam pytanie, czy kiedykolwiek przed owulacją miałyście taki objaw że bolał Was pęcherz? Mam dziś 13 dc, od rana czuje jakby zaczynało mi się zapalenie pęcherza. Zrobiłam domowy test na pęcherz i ani leukocyty ani azotyny mi nie wyszły. Czy uważacie że to możliwe że akurat tak odczuwam zbliżającą się owu? Dodam że test owulacyjny dziś negatywny jeszcze. Pozdrawiam!!!

    590f1787e23e5.png
  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 23 marca 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An1 wrote:
    2 dzień test z rossmana jest pozytywny a ten z allegro nie. Chyba już nie kupię więcej tego badziewia z allegro
    Cześć :) ja mam dokładnie te same doświadczenia. Stos testów z netu leży i marnieje...

    590f1787e23e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też robię testy z allegro. Nigdy druga kreska nie była tak mocna jak pierwsza, ale coś tam się pokazuje.

  • Maja84 Autorytet
    Postów: 1674 1847

    Wysłany: 30 marca 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też sprawdziłam testy z allegro i są do kitu moim zdaniem. W zeszłym cyklu zrobiłam z tego samego moczu test z allegro i facelle z rossmanna. Na facelle kreska testowa wyszła mi bordowa wręcz (ciemniejsza od kontrolnej) a na tym z allegro ledwo widoczna była.

    2nn3dqk32lub7s72.png
    16cs - szczęśliwy! <3
    27.11 - beta 462 mlU/ml
    29.11 - beta 1114 mlU/ml
    01.12 - beta 2901 mlU/ml
    04.12 - beta 7617 mlU/ml
  • Morelka89 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 marca 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jestem tutaj nowa :)
    Testy owulacyjne stosuję od około 6 cykli, zaczynam zwykle około 10 dnia cyklu. Kupuję zwykle testy z domowego laboratorium. Staramy się "na poważnie" od pół roku. Dotąd na testach pojawiała się mocna druga kreska, zwykle około 14 lub 15 dnia. A w obecnym cyklu (dziś jest już 20 dzień), sprawdzając codziennie po pracy mniej więcej o godz.18, nie zauważyłam ani razu tej mocnej kreski. Owszem, jakiś jej ślad ciągle jest, ale to przecież nie wskazuje skoku LH. Jak myślicie, czy to jest cykl bezowulacyjny? Czy może skok był tym razem mało wyraźny i moje pomiary go nie "wyłapały" ? Śluz przezroczysty płodny zaobserwowałam tradycyjnie jakoś 13-14 dnia, tyle że w nieco mniejszej ilości, lekkie bóle podbrzusza też się pojawiły. Ogólnie cykle mam bardzo regularne, badane niedawno hormony tarczycy i prolaktyna też w normie. Powiedzcie, może macie jakieś przypuszczenia? Skąd ewentualny brak owulacji, skoro cykle regularne i z hormonami raczej wszystko w normie? Nie chciałabym jeszcze panikować i biec do lekarza, wiem że pół roku starań to jeszcze niedużo :) Zastanawiają mnie tylko te testy. Może niewarto się w ogóle nimi sugerować, odpuścić, i a nóż wtedy się uda...? Dziękuję za wszelkie rady :)

  • Paś Koleżanka
    Postów: 55 21

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne :) cykle bez owulacyjne występują też u zdrowych kobiet:) 2 razy w roku to standard:)

    de4d5d45da2f774fede5791efd7c9808.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zastanawia mój obecny cykl. Jestem w 8dc a od 3 dni już czuję jakby owulka miała zaraz przyjść. Pod koniec plamienia już czułam śluz taki kremowy. Wczoraj śluz wodnisty, dzisiaj rano kremowy ale w ilościach i odczuciu jakby też woda tam była a nie śluz. No i myślę czy tak szybko byłaby owulka? Ostatnią miałam w 16dc a tu już ok 10dc by była? Nigdy nie miałam az tak dobrego śluzu jak w teraz :D ale nie za szybko coś?

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Tami88 Przyjaciółka
    Postów: 99 22

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe aby owulacja była w 8 dc??
    Odczułam kłucia w prawym jajniku :/

    Tami
    39 lat, 5m starań, 2 dzieci (18l i 10l)
    2 c. biochem.
    Hormony+
    Materiał+
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwość jest. Widziałam kilka takich cykli z wczesną owulacją. Jednak bez wykresu nikt nic nie bedzie w stanie powiedzieć.

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ