X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Dupsaston -owulacja
Odpowiedz

Dupsaston -owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Zakladam temat dla kobiet zazywajacych duohaston , czy przy poznych cyklach blokuje on owulacje?
    Wymieńmy sie swoimi diswiadczeniami i razem czekajmy na owulacje;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 18 lipca 2017, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie blokuje. Ba, nawet zdarzył mi się cykl, w którym dostałam duphaston na wywołanie @, a mój organizm stwierdził,że jednak sobie trzaśnie owulkę (jakoś po 30dc).

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 18 lipca 2017, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może mi tu któraś z Was powie,czy zauważyłyście przy duphastonie znaczne pogorszenie cery? Już nie mam pomysłu co może mi psuć stan skóry :( a wydaje mi się,że odkąd wspomagająco biorę d. tak właśnie mam :/

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 18 lipca 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja zaczynam brac w tym cyklu i boje sie ze zablokuje bo wiele osob o tym mowi , a gina zapomnialam zapytac.. wiec nie powowm Ci jak z ta cera , a przytylas cos po dupku?

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 18 lipca 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie zauważyłam żebym jakoś specjalnie przytyła podczas brania dupka ;) ja od dr mam info,że dupek właśnie nie blokuje (a luteina już tak). Może są tu Dziewczyny z jakimś doświadczeniem w tym obszarze i się z nami nim podzielą ;-)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 18 lipca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Nie, nie zauważyłam żebym jakoś specjalnie przytyła podczas brania dupka ;) ja od dr mam info,że dupek właśnie nie blokuje (a luteina już tak). Może są tu Dziewczyny z jakimś doświadczeniem w tym obszarze i się z nami nim podzielą ;-)
    No mam nadzieje ze ktos dołączy bo naraziw cisza;)
    Moze opowiedz o sobie po krótce?;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 18 lipca 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    No mam nadzieje ze ktos dołączy bo naraziw cisza;)
    Moze opowiedz o sobie po krótce?;)

    Kluczowe info mam w opisie :) do tej pory duphaston na niewiele się zdał. Czasem zastanawiam się na ile jest sens go brać. Tzn. z jednej str. miewam dość niski progesteron w II fazie i dlatego dr mi zabezpiecza 'jakby jednak się udało', ale czasem stwierdzam,że bez sensu ładuję w siebie chemię.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 24 lipca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SanKwt wrote:
    No ja zaczynam brac w tym cyklu i boje sie ze zablokuje bo wiele osob o tym mowi ,

    a nie dostałaś zalecenia, żeby stosować go po owu?? mi doktorek przepisał do 16dc już po owu i wtedy nie ma co blokować, bo już jesteś po.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 24 lipca 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam wita, ja biorę dupka pierwszy cykl, który jak widać okazał się bezowocny. po odstawieniu po 10 dniach w drugiej fazie temperatura spadła i czekam na @. ogólnie czułam nie czułam wielkiej różnicy podczas stosowania a normalnego cyklu, myślałam że będą mnie od niego bolały bardziej piersi, jednak nic się w tym kierunku nie zmieniło. może bardziej spuchłam przed @ i pod koniec stosowania czułam mega wielkiego wku*wa. to był dramat, nie poznawałam sama siebie, do wszystkich się czepiałam o byle co. no ale jak prog spada zawsze się ma podobno zły humor a jak już spada jak jest podrasowany to już wtedy z wielkim jebut i stąd się to bierze.

    czekam kiedy teraz będzie @ żeby sobie policzyć kiedy mam zacząć brać znowu. zawsze zaczynam 16dc po owu. także jeśli ktoś ma jeszcze doświadczenia z nim to chętnie się czegoś dowiem, czy komuś pomógł zajść w ciążę, przy jakim poziomie proga bierzecie, jakie objawy.

    pozdrawiam miłego dnia :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 24 lipca 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z dupkiem mam do czynienia już od dłuższego czasu. Moje cykle wariują. Bywa że po owu mam wysoki progesteron, ale i bywa niski, stąd mam zalecenie suplementowania 'w razie czego'. Fakt jest taki,że w pewnym momencie myślałam,że mi cycki z bólu odpadną :P ale to miałam takie 2-3 cykle. I minęło (może przez picie miovarianu? Czytałam gdzieś,że komuś pomógł jeśli chodzi o ból piersi przed @).

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    dostałam Dupka pierwszy raz w zeszłym cyklu- nagminne plamienia przez cały cykl. Zbadana prolaktyna: 37, progesteron u mnie nie szalał i był średnio na poziomie 11.
    Dupek brany 16-25dc, nic nie opóźnił. @ przyszła o czasie- zawsze przychodzi. Cykle mam regularne. Więc mi przepisywany wyłącznie na te plamienia i żeby wspomóc fl.
    W tym cyklu co go zaczęłam brać, brałam też Norprolac na zbicie prolaktyny.

    Teraz kolejny cykl z Dupkiem, i pierwszy z potwierdzoną owulacją na 100%- i usg i progesteronem (ponad 16).

    Dupka biorę zawsze po skoku temperatury już i przeważnie do tego 16dc się wyrabiam ze skokiem temperatury.
    Co mogę powiedzieć- wcześniejsze wykresy kiepskie. Jestem ogólnie niskotemperaturowcem, ale te wykresy dawały znać, że ciałko żółte w II fazie nie domaga, że niski progesteron i wysoka prolaktyna.
    Wszystko zbiłam w przeciągu niecałych 2/3 tygodni brania leków i obecny cykl cudowny i z wynikami i z monitoringami i z temperaturą.

    Pogorszenia jakiegoś większego u siebie czegokolwiek nie widzę. Biorę Dupka na noc i nie mam żadnych skutków ubocznych.

    Ale mam pytanie- czy jego można brać max. 3 cykle tylko? Gdzieś mi się przeczytało i się zastanawiam czy dobrze pamiętam. Teraz w kolejnym cyklu jeszcze będę na tabletkach, ale we wrześniu, jak M będzie już w domu, miałabym w takim wypadku przestać brać i boję się powrotu plamień i niskiego proga...

    Plamienia są wynikiem polipów też prawdopodobnie. W sierpniu histeroskopia i nie wiem czy to coś pomoże, czy znowu plamienia się pokażą.

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 26 lipca 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę dupka ponad rok. Co prawda z przerwami (nie w każdym cyklu) i w różnych dawkach. Od 1x1 do 2x1.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 14:47

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Whoosie Autorytet
    Postów: 420 279

    Wysłany: 6 września 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już kiedyś brałam dupka, a dzisiaj dostałam go ponownie mam bardzo długie cykle i nie pękające pęcherzyki i dupek ma mi podrasować owulacje przez 2 cykle mam je brać już po owulacji.

    12.10.19-Beta 18,85
    14.10.19-Beta 68,21
    21.10.19-Beta 1914,74 <3
    07.11.19- Usłyszałam serduszko <3
    7gayo8r.png

  • Marrtaa Ekspertka
    Postów: 206 111

    Wysłany: 23 października 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Mam pytanie, tak jak wy mam brac duphaston po owu ale nie zanosi sie na nią... czy duphaston pomoze ją uzyskać czy właśnie ja zablokuje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2017, 07:35

    oar83e3kprndadbz.png
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 27 października 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginekolog twierdzi, że może zablokować. Dlatego tak ważne jest żeby sprawdzić na monitoringu czy pęcherzyk pękł przed podaniem progesteronu.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • Marrtaa Ekspertka
    Postów: 206 111

    Wysłany: 27 października 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie co lekarz to inna teoria,mi właśnie mowil ze nie blokuje. I bądź tu mądrym..

    Jastin76 lubi tę wiadomość

    oar83e3kprndadbz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja w tym cyklu brałam dupka od 19 do 25 DC wg zaleceń lekarza. Po odstawieniu coś mnie tknęło na zrobienie testu owu i ku mojemu zaskoczeniu po 2 dniach od odstawienia wyszedł pozytywny... Następnego dnia miałam potworny ból macicy, tak jakbym miała owulację (monitoringu nie miałam bo to cykl po ciąży biochemicznej). Teraz czekam na @ jeszcze 8-9 dni - jeśli moje obserwacje są trafne. Zobaczymy jak będzie się rozwijał ten cykl, ale dupek w moim przypadku chyba wywołał owulację

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 6615 6455

    Wysłany: 7 listopada 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja brałam duphaston w poprzednim cyklu, ale dopiero po owu. Od 15-25 dc. Miesiączka w 27dc, która trwała tylko jeden dzień i była bardzo skąpa... Czy cera mi się pogorszyła? Raczej nie, ale chyba po 10 dniach brania nie można tego stwierdzić. Ogólnie dostałam duphaston, bo moja faza lutealna trwała 11dni, cały cykl 24.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2017, 21:43

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ